2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tomris'in emzirme notları unda okumuştum anne sütü midelerinde yarım saat mama ise 2 saat kala biliyormuş O yüzden bebekler mama yiyince uzun uyuyorlar başka bir yerde de bebeklerin geceleri uzun uykuya yatacak larını hissettiklerinde iç güdüsel olarak daha fazla emek istediklerini okumuştum bazen geceleri memelere saldırmaları O yüzden miş
Ama mamadan sonra ikisaat uyuyor

3_4 pozisyon var canım Sen de biliyorsundur mutlaka ben bunları üst üste sürekli yapıyorum kombin gibi yani 3 dakika öyle 3 dakika böyle biraz da hoplayarak dans ediyorum elimdeyken. Normalde benim de eşim gaz çıkarıyordu ama o olmadığı zamanlarda kendin bu yöntemleri buldum hep aynı pozisyonda zor çıkıyor yine çıkmazsa karnın saat yönünde iyice ovuyorum karnı hareketler dikten tekrar gaz çıkarma pozisyonu geçiyorum sonra Bir de bizimki bazen emerken Martı sesleri gibi sesler çıkarıyor anladım ki o ağızdan gazı geleceği zaman çıkardığı sesler o sesleri kaçırmayın hemen gaz çıkarma pozisyonu alın 10'dan 3 saniye sonra Gazi çıkarabiliyorum Bunlar benim deneyimlerim inşallah Size de işe yarar. Bir de şunu fark ettim Benim gazım olduğu zaman bebek daha gazlı oluyor Ben de kendi gazımı Bir Damla ile düzenlemeye çalışıyorum
Hangi damla?

Bu bebekleri anlamak cok zor iyi si olsum diye ilk avent emzik aldim emmedi sonra chiconun kaucuk emzinin aldim emmedi ki bjnlarin fiyatlari pahaliydi bugun wee 7 liraya emzigini aldim nasil bir emmek gormeniz lazim birakmiyor bile bilseydim ilk bastan alirdim
Benim ki onu da tutmadı ev dolu emzik 😁Bursan bi arkadaş bibs i tavsiye etti eşim Boşver zorlama dedi.Kayinvalidemin 3 çocuğunda eşim dahil emzik tutmamış benimkiyle birlikte 3 torun da tutmamış irsi heralde

Tomris'in emzirme notları unda okumuştum anne sütü midelerinde yarım saat mama ise 2 saat kala biliyormuş O yüzden bebekler mama yiyince uzun uyuyorlar başka bir yerde de bebeklerin geceleri uzun uykuya yatacak larını hissettiklerinde iç güdüsel olarak daha fazla emek istediklerini okumuştum bazen geceleri memelere saldırmaları O yüzden miş
Benimki hep saldirida
Dediğiniz gibi
Mama ikisaat meme yarım saat

Fit and alive gasicon diye bir damla..instagramda yeni doğum yapan biri önermişti.. ise yaradı mı bilmiyorum bununla birlikte nane kimyon cayi.. rezeneli çaylar hepsini kullanıyorum aklima geldikçe. Cok gazli bir bebek.. hala gazli ama aglama krizleri azaldı.. 1 gun ağlarsa diğer günler sakin sakin ikiniyor..

Bugün rutin doktor kontrolümüz vardı, çocuk hemşiresi ve doktoruna ile. Kafam allak bullak oldu yine. Sabahtan beri emzirdikten sonra 50-60cc mama verdim ve çocuk ilk defa sessiz sakin uyudu. Eşimle günde üç kez sabah öğle ve akşam olmak üzere mama verelim de rahat edelim diye dusunduk. Bu düşünceyi hemşire ve doktora soyledim. Asla falan dediler eğer emzireceksen kesinlikle mama yok hele günde üç kez çok fazla dediler, bir tek seni çok zoeliyorsa gece uyumadan o kadar. Eğer böyle yaparsan bebek talep etmekten vazgeçer. Sen bilirsin anne sütü vereceğim diyorsan sabır işi sürekli emzieeceksen arz talep meselesi dediler. Sezaryen olanlar çok kan kaybediyor o yüzden ilk etapta zorlanman normal, her gün dus al dinlen ve bebek her ağladığında emzir dediler. ya arkadaşlar mumkunmu ben bilemedim. Yani ben nasıl dayananacagim memeden yeterli süt alamayınca uyumuyor, uyusa dahi yarım saate uyanıp yine istiyor. Gece sadece meme ile besleyince maksimum 2-3 saate uyanıyor.

Ya benim ilk bebekte hep dediler 40 ı çıksın düzelir filan ya dedim ne bu yani 40 ı çıkınca mucize mi oluyor bir şey mi iniyor gökten😂 ama şaka gibi 40 ı oldu benim meme ucu acım birden geçti. O zaman ne derdim varsa düzeldi bebekle ilgili. Bebeğin yüzündeki yara yağ bezesi filan hepsi geçti. Ama çocuk doktorumuz da dedi, kadın doğumcum da. Anne vucudu ancak 40 günde toparlanır hormonlar düzene girermiş, ondan 40 gün beklenir diyor. Aynı şekilde bebeğin yüzündeki yaraya bile 40 ına kadAr normal karşılıyoruz dedi çocuk doktorumuz. Hava değişimlerine vs alışma süresiymiş bu. Her şey 40 da saklı sanırım😂

Ayy hadi inşallah 😂 Şafak 2 😍😂
uzun süre midede kalıp kusunca öyle kokuyor. normal yani. hem bebek midesini nasıl üşütecekki cnm. rahat ol yani
Çok rahatladım canım çok teşekkürler 😍🤲🏻
O bi dönem canım dediğini yap öyle uyumak istiyor demek ki

Yorucu valla inşallah kısa bir süreçtir ☺️

Bugün rutin doktor kontrolümüz vardı, çocuk hemşiresi ve doktoruna ile. Kafam allak bullak oldu yine. Sabahtan beri emzirdikten sonra 50-60cc mama verdim ve çocuk ilk defa sessiz sakin uyudu. Eşimle günde üç kez sabah öğle ve akşam olmak üzere mama verelim de rahat edelim diye dusunduk. Bu düşünceyi hemşire ve doktora soyledim. Asla falan dediler eğer emzireceksen kesinlikle mama yok hele günde üç kez çok fazla dediler, bir tek seni çok zoeliyorsa gece uyumadan o kadar. Eğer böyle yaparsan bebek talep etmekten vazgeçer. Sen bilirsin anne sütü vereceğim diyorsan sabır işi sürekli emzieeceksen arz talep meselesi dediler. Sezaryen olanlar çok kan kaybediyor o yüzden ilk etapta zorlanman normal, her gün dus al dinlen ve bebek her ağladığında emzir dediler. ya arkadaşlar mumkunmu ben bilemedim. Yani ben nasıl dayananacagim memeden yeterli süt alamayınca uyumuyor, uyusa dahi yarım saate uyanıp yine istiyor. Gece sadece meme ile besleyince maksimum 2-3 saate uyanıyor.
Ben meme ile besleyince sadece yarım saat enfazla bir saat uyudu doymadi hep ağlıyor
Ki sarilikta bana mama verin dediler
Ben emdiriyorum doymayinca mama veriyorum
İki saatte hem meme hem mama veriyorum
Buna ragmen asiri kiloda almadi vermesem hep bayilacak bebek

Canım bende sadece meme veriyorum gündüzlerş yarım saat 1 saate geceleri 2 saate bir uyanıtor bazen 3 saat malesef

Canım bende sadece meme veriyorum gündüzlerş yarım saat 1 saate geceleri 2 saate bir uyanıtor bazen 3 saat malesef
Çok yoruyor ama bu nasıl dayaniyorsun? Eşimle ikimiziz başka kimse gelemedi. Yemek bebek bakımı temizlik herşey uzerimizde. Bari uzun uyusa da dinlesek diyoruz ama emzirirken mümkün değil 😩 akşam yatmadan mama vereceğiz mecbur
Günde bir kez bari verelim diyoruz.

Çok yoruyor ama bu nasıl dayaniyorsun? Eşimle ikimiziz başka kimse gelemedi. Yemek bebek bakımı temizlik herşey uzerimizde. Bari uzun uyusa da dinlesek diyoruz ama emzirirken mümkün değil 😩 akşam yatmadan mama vereceğiz mecbur
Ben de öyle yapıyorum canım. Hele ki mama yüzünden bağırsakları alttüst oldu şimdi bırakırsak bu kadR sıkıntıyı boşuna çekicez gibi, 30 cc de olsa yatmadan mama veriyorum ben de.

Benimkine bi haller oldu illa memede durcak artk dun gece bide 1 saat once 60 cc mama verdm o kdr cok emmek istiyo ki sut mut kalmadi bende mama vermk istemiyorum ama mecburum sanki. Duzeni bozuldu bi kere nasi duzeltcem bilmiyorum

Yaa braz kalın deglmi yoksa benmi ince giydiriyorm ya
Kısa kollu zıbın altına ayaklı pijama çorap üstüne tulum ama ince tulum

Bende aynı şey oluyor koluma değen kısım kızarıyor

Oyy maşallahh darısı bize cok kıskandm

Kaşınıyor deli gibi ve hala sızlıyor ara ara
Bende bulaştım mamaya kurtulmaya çalışıyorum çok sinir bozucu 😞

Maalesef hep minik minik kabarcıklar oluştu. Bepantol kullanmadım aklımda o da .Incia nin atopik cilt kremini ve yağını birde biobaby losyon ve yağını kullanıyoruz bi tepki vermedi vücudu ama sürekli sürmek gerekiyor banyodan sonra ozellikle yüzü komple pul pul oluyor. Hipp şampuan kullanıyorduk çok kuruttu saçını biobaby dermatolojik şampuanı deniyrkum 2 seferdir. Sanırım bana çekti genetik benim de tuhaf tuhaf alerjilerim var cocuklugumdan beri cildin aşırı kuru hicbir krem iyi gelmiyor çoğu kozmetik yara yapıyor falan .Oğluma sürekli biseyler deniyorum ki egzamaya cevirmesin.
Bende kızıma günde 3 defa kullanıyorum mustela stelatopia 'yı, kullanmazsam cildinde kırmızı k irmizi döküntü oluyor, işin kötüsü bizim genlerde egzama öyküsü de var, canları sağolsun napalim

Ben de öyle yapıyorum gece mama veriyorum gündüz emzirmekten sürekli sırtım ağrıyor gece de gözlerim kapanıyor emzirirken. Mama veriyorum 4 saat uyuyor ben de dinlenmiş oluyorum drum önce anne Sağlığı dedi kendini dinlendirmek için verebilirsin dedi

Yan çevirip 2 cc sıkıp aşağı doğru elimin üstüne koyup sırtına vuruyorum sonra Dig er burun deliğine biraz kaçıyordur illaki ama bolca sümük çıkıyor çekme aspiratorune 1 2 pirinç tanesi kadar geliyor. Ben doğmadan almıştım minik şişelerden şimdi eczaneden kiloluk alıyorum çok uygun a geliyor
genzine kacar bogulur diye korkuyorum ben ya bir iki defa yapsam alısırim belki
3_4 pozisyon var canım Sen de biliyorsundur mutlaka ben bunları üst üste sürekli yapıyorum kombin gibi yani 3 dakika öyle 3 dakika böyle biraz da hoplayarak dans ediyorum elimdeyken. Normalde benim de eşim gaz çıkarıyordu ama o olmadığı zamanlarda kendin bu yöntemleri buldum hep aynı pozisyonda zor çıkıyor yine çıkmazsa karnın saat yönünde iyice ovuyorum karnı hareketler dikten tekrar gaz çıkarma pozisyonu geçiyorum sonra Bir de bizimki bazen emerken Martı sesleri gibi sesler çıkarıyor anladım ki o ağızdan gazı geleceği zaman çıkardığı sesler o sesleri kaçırmayın hemen gaz çıkarma pozisyonu alın 10'dan 3 saniye sonra Gazi çıkarabiliyorum Bunlar benim deneyimlerim inşallah Size de işe yarar. Bir de şunu fark ettim Benim gazım olduğu zaman bebek daha gazlı oluyor Ben de kendi gazımı Bir Damla ile düzenlemeye çalışıyorum
tavsiyelerin icin sagol canim kendin icin ne damlasi kullaniyorsun.ben kimyon rezene humana caylarını iciyorum ama faydası yok gaz icin

X