2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Durmadı ki eşim girdi içeri ellerinde ayaklarından tutup yapıyorlarmış philpsinkini aldım göğüs hcu kelebek şeklinde olduğu için temas ediyor benim göğüs ucum çıkık olmadığı için kullanıyorum belli bi süre sonra çıkarıp göğüsümü veriyorum direk alışma süreci zamanla çıkar belki😓☺️
Benimde göğüs ucum cok küçük ama komple kahverengi kısmı agzına tepiştiriyorm😂😂öyle öyle alıştı tuttu braktı tuttu braktı snra tutup yapıştı.
meme cok doluysa tutamıyor tabi kayıyor ozamanda gene veriyorm brakıyor falan az emiyor snra yumusuyor zaten

Kızlar eviniz kaç derece bebeği nasıl giydiriyorsunuz kaç kat
Bizim ev 24-25 derece
Ben ayaklı pijama üstüne atlet kısa kollu çıtçıtlı üstünede ince tulum giydiriyorm
Sizler?

Benimde göğüs ucum cok küçük ama komple kahverengi kısmı agzına tepiştiriyorm😂😂öyle öyle alıştı tuttu braktı tuttu braktı snra tutup yapıştı.
meme cok doluysa tutamıyor tabi kayıyor ozamanda gene veriyorm brakıyor falan az emiyor snra yumusuyor zaten
Ay inşAllah alışır slikon uçlarla dolaşmak zorunda kalmam ilerde 😅

Bizde daha uyuyamayanlardaniz hatta katıla katıla ağlıyordu oglum bende oturdum ağladım çektiği acıya az önce biraz bırtladı rahatladı ama şimdi de uyumuyor bu nasıl bir gaz sancisidir her gece her gece biogaia kullanıyoruz hiç fayda gormedik akşam 8 den beri uyanık o kadar uykusuzluğa 1.5 aylik bebek nasıl dayanır hemde böyle ağlayıp efor sarfederek
Şimdi hala bacaklarını kasıyor sancısı var
Kizlar anlasilan hepimiz bu gece ayni sorunu yasamisiz 2gundur kaka yapamadi benim kizce gece de cok agladi nefesi kesildi bi ara sonra o sekilde uyuyup kaldi neyseki bu sabah yapti biraz devami gelir insallah biogaia bizdede isey yaramadi doktora lmesaj attim zincoyu dene dedi bana

Kızlar bizde 40 çıkarmada teyzesi bunları hazırlamış.Normal yikadik biz dua ettik o kadar
Oğlum fotoğraf çekileceğini anladı sanırım huysuzlanmaya başladı üstünü bile değişemedim mız mizdi sonrasında güzel giydireyim foto çekeyim dedim uyudu.Ben banyo yaptım abdest aldim esim de işten gelince her gün yıkanıyor zaten bi gusül al dedim o kadar .Virüs olmasaydı gezmelere gidip yumurta toplayacaktık ama kısmet olmadı.
Cok guzel olmus canim ben bisey yapmayi dusunmuyorum 3.bebe olunca oyle oluyo galiba 4gun sonra bizde 40lanicaz

Bende sallamam aman kucağa alışmasın dedim ama yok sallıyorum anca susuyor bide 3. Aya kadar alışkanlık kazanmıyormuş diyorlar bilememde oturdum sabah ağladım yine herşeue ağlıyor altını açıyorum ağlıyor gaz çıkarıyorm ağlıyo uyycak ağlıyor başım çatlıyor hem stresten hem sesten
Aynen ya kafam artik sesi hic kaldirmor ya uyuyi ya agliyor ya besleniyo nofmal bi durusunuz yok sikildim artik

53 günlük 120 cc içiyor 3 saatte bir meme sürekli ağızda ama mamayı versem fazlasını da içer dün gece uyanamadım eşim mama vermiş 4 gibi sağdım 60 cc cıktı koydum dolaba hiç 100 cc göremedim ben .Ben de odayla mutfak arası mekik dokuyorum emzir gaz damlalarını ver mamayı yedir hala sondayla veriyorum gazını al biberonu yıka gel altını değiş çöpe at elini yıka suyunu içir otur aaa ağzını karbonatli suyla silmedim git getir. Gidiyorum geliyorum kilo veremeyen ben 71 kg olmuşum
Valla bende ağzıma ne atarsam ısıtıp yiyemiyorum neyseki gece uykusu var hiç bizi ayağa dikmedi
Ben avent biberonla veriyorum çok şükür en azından meme reddi olmadı. Gazını da önceden çıkarmaya çalışıyordum o arada uyanıyordu şimdi yatağının altına yastık koydum reflü yatağı gibi yükselttim direk yatırıyorum çok şükür kusmuyor gazını da çıkarıyor. Maşallah ne güzel gece uykusunun olması çok iyi. Bende uyuduğu geceler uyuyabilince çok mutlu oluyorum. Bence sütümüzün azalmasındaki beslenme ve uyku da çok önemli uykuya çok bişey yapamıyorum ama beslenme adına en azından hergün yumurta yemeye çalışıcam artık. Sen extra bişey kullanıyomusun sütünün artması için?

Kızlar sunnet konusunda ne düşünüyorsunuz? 45 gune kadar lokalmiş sonrasına kalırsa genel anestezıymıs esim ogrenmıs. Ben yaptırmak istiyorum. Esim sımdı olmazsa 3 4 yasta düğün yaparım diyor. Bende dugun istemiyorum gereksiz geliyor. O da secimi yap o zaman dedı😂pandemı falan bilemedim. Gercı bır yanım diyorki pandemı falan dogurdun sonucta dıye😂
Oğlum var 9 yaşında küçükken yaptırmak istemiştim doktoru yaptırma ben önermiyorum bu kadar küçükken yapılmasını dedi. Bizde dinledik 6 yaşında yaptırdık ama çocugum ne tramva yaşadı sürekli "bunu bana neden yaptınız" deyip ağlıyordu çok zor geçirdik o dönemi. Krem sürmek için saatlerce yalvarıyordum yani diyecegim o ki sakın büyük yaşlara bırakmayın bebekken yaptırın.
Bizim ev 24-25 derece
Ben ayaklı pijama üstüne atlet kısa kollu çıtçıtlı üstünede ince tulum giydiriyorm
Sizler?
Bizim evde 24,5 derece içine pijama üstüne uzun kollu çıtçıtlı atlet üst kısıma ya tulum ya patikli takım giydiriyorum

Biz de gece mesaisindeyiz yine. Çok uykusu var ama uykuya geçemiyor bir türlü. Ben mamayı azaltıp sütümü arttırma hayalleri kurarken malesef sütüm azaldı mama arttı 😟 çok yoruluyorum iştahsızım doğru düzgün yemek yiyemiyorum aklıma gelirse 1 tane vitamin alıyorum suyu elimden geldiğince içmeye çalışıyorum ama 2 lt geçmiyor sanırım. Hergün kendime plan yapıcam düzgün beslenicem çok su içicem düzenli emzircem yada sağcam diyorum ama olmuyor buna üzülüyorum. Düzenli sağamayınca sağ göğsümde sertleşme oldu sağıyorum sağ taraftan 50-70 ml arası süt çıkıyor ama yine de sert. Bir duş alayım sıcak su tutayım dedim mastit olmasın diye yorgunluktan onu bile yapamadım. Bir de sütüm doyurucu değil sanırım bu akşam 140 ml sağdığım sütten içti 1 saat sonra açlıktan çığlık çığlığa ağladı mamayı zor yetiştirdim. Sütüm mü yetmiyor kızımmı çok yiyor yoksa sütüm doyurucu mu değil çözemedim. Birde emzirdiğimde 1 saat sonra yine emmek istiyor ama bir saate benim göğsüm dolmuyor o zamanda bir iki çekmeye çalışıyor sonra kızıyor sinirleniyor memeye kafasını geri itip tekrar almaya çalışıyor istediği gibi gelmeyince yine mamayı zor yetiştiriyorum 😞 çıkamadım ben işin içinden düzenli emip doymasını çok istiyorum olmuyor. Birde insanların emip emmediğini takip etmesi ayrıca canımı sıkıyor 😡
Biz de gece nöbetindeydik tam altı saat uyumadı yaa.
Cogu anne aynı durumda inan ki
Bebegi emzirip yatmak doyduğunu görmek rahatlamak istiyoruz
İnşallah bugunleri bol bol emzirerek atlatalım inşallah
Ben dua ediyorum her emzirmem de benim gibi bebegine bakıp iç geçiren annelere yardım et ya Rabbim diye 🤲❣️

Bende sünnet yaptırmak istiyorum bakalım birazda tedirginşm siz yaptırdınızmı

Zor oldumu sünnet süreç nasıldı cok ağladımı snrasında evde gününüz nasıldı☺️
Bizde gunduzde uyku yoktu resmen dipteyim bugun yataktan cikasin yok beni ellemeseler aksama kadar uyusam kolumu kaldiramiyorum

Anne sütü alıyorsa %90 ı su zaten ama mama yiyorsa blemedm

bzdede aynen bu şekilde normalmi acaba. Bide benmde hiç iştahm yok zorla yiyorm

bebekler doğası gereği en son mecbur kalımcw beze brakırlarmş baktınız ıkınıyor altını açım bacakları ittirin karnına dogru hafifce dahs kolay yapıcak

Ah o ne acı yaa şeklim değişiyor emerken 😩😥😥😭😭😭😭

Dün aynı durumdaydım memede uyuyor koyuncw kalkıyor durmadan arandı meme meme öldüm artk

Canım yerine koyunca uyanıyorsa tekrar meme ver bazen tam doymadan uyuyakalıp geri kalkıyor benmkide hemen geri meme az daha cekiyor uyuyor. Mama fikrinden uzaklaş memende emip uyuyorsa zaten sütünde vardır. Mama daha tatlı doyurucu kolay geliyor oda ondan mama istiyordur
Onu da denedim tekrar memeye alıyorum ama bu defa uyumuyor hiç durmadan ağlıyor

Ben dua ediyorum her emzirmem de benim gibi bebegine bakıp iç geçiren annelere yardım et ya Rabbim diye 🤲❣️
İnşallah amin. Ben bir iki kez size yazmıştım dil bağı için? Siz mi sormuştunuz dil bağını belki de yanlış hatırlıyorum.

Kizlar bebekleriniz size tepki verip gülmeye başladı mi? Refleks olarak ağız hareketi gibi degil de sizi görüp ses çıkarıp gülmeye başladı mi? Çok mu erken yoksa bunun icin
Son 3 gündür bakıyor ve gülüyor çok şükür yani 44. Günde. 40 ında bakmıyor diye telaş yapmıştım. İki gündür hafif tebessüm ediyordu bu sabah 3 kez güldü 😊 zekan kartları ve aldığım çıngırakta etkili oldu sanırım.

Canım çok karışmak istemedim ama emzirirken / hamileyken çok bitki çayı tavsiye edilmez, bebeğine de geçsin kabızlığı geçsin diye mi içeceksin sen? Sadece anne sütü alan bebişlerin 10 güne kadar kaka yapmaması normalmiş, ilk kızım haftada 1 yapıp komple her yeri batırıyordu 🤦🏻‍♀️

Eşine gıcık oldum :63:
Ben çok kabızlık çekiyorum bebege de geçiyor 😣

Geçmiş olsun Annenize Rabbim şifa versin Ayakta atlasın inşallah.
Süt için endişe etmeyin bir gün de süt gelmiyor ki hemen gitsin diye düşünün. Gögüs tıkandı mastit olursankz canınız cok acır. Bol bol sagım yapın. Süt gelmedi sagmaya gerek yok diye düşünmeyin..
Elle sagım yapmayı da deneyin uyarıyor memeyi.
Bol su düzenli beslenme ve en önemlisi de uyku. Her fırsatta uyuyun. Bebegi besleyin hemen uyuyun
Tomrisin emzirme notları var İnternetten onları okuyun. Bana faydası oldu.

Bi de ben duygularımı bastırmayıp aglamak istediğim de sıkıldığımı dile getirip o duyguyu yaşadıktan sonra süte daha iyi geldigni anladım.
Annenize cok üzülmüşsündür. Sizin için gelmiş hasta olmuş. Tabi ki de dertlenin. Ama Süt için yapmanız gerekenleri de unutmayın. Sagım yapmayı ihmal etmeyin bebegniz emiyorsa bol bol emzirin. Gögüsünüzü agzına alması bile yeterli uyarıp süt üret demek için.
İnşallah Allahın izniyle bol sütlü günlere geri dönüş yapacaksınız 🙏
Çok teşekkür ederim çok sağolun evet üzüntüden dolayı etkilendi diye düşünüyorum bende şimdi öyle çok şiş olmasada emiyor yutkunuyor doyuyor gibi duruyor hoşaf ve humana çayınıda içiyorum fayda ediyordur umarım 🤲🏻 Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin inşallah 🤲🏻🙏🏼

Evet hatırlıyorum siz yaktırmıştınız haftaya kontrole gideceğiz belki bizimkini de yakarlar canım ya çocuğun canı yanıyor mudur diye düşünüyorum
Dr gobek deliği acımaz üzülmeyin demisti
Bizim ev 24-25 derece
Sizler?
Ben içe uzun badi üzerine zıbın alt ve ust. Icten de ayaga bir alt uzerine corap giyditiyorum. Yataktan alınca ince yelek giydiririm. Çift dikiş ama üsümesinden iyidir. Dereceyle olcmedim.Brbekler kus kanadından yel kapar derler buyukler
Duana ictena mın deyıp bende aynı duayı hep paylasıyorum🤲
Onu da denedim tekrar memeye alıyorum ama bu defa uyumuyor hiç durmadan ağlıyor
Al bızden de o kadar bazen :KK43:

Kızlar 16 günlük olduk ama emzirmeyi daha yeni yeni doğru düzgün öğrendim sayılır şüphesiz en çok zorlandığım konu oldu heralde şimdi de göğüslerimde çatlaklar var doğru da emzirsem acıyo haliyle her emzirme işkence gibi oluyo bana en çabuk nasıl geçer lansinoh krem var sürüyorum ama fayda ediyor mu hiç anlayamadım muhtemelen siz atlatmışsınızdır bu dönemi tecrübelerinize ihtiyacım var nasıl geçer bu çatlaklar 😞

X