2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ya kızlar Dr Osman gönülal sırt üstü ve battaniyw yorgan olmadan uyku tulumunda uyutmayı öneriyo. O sekilde cocuk kusarsa bogulmaz mı ben korkumdan beşiğin içine reflü yatagı koydum onda yan yatırıyorum.
Ben sirt ustu yatirip kafasini bi saga bi sola ceviriyorm kendi degisio ztn bazen de duz koyuyo. Bana da doktor yan yatir reflu yataginda dedi ama yan da koysam kendi duze donuyo biraz fazla hareketli bnm ki hatta reflu yataginin dibine kdr kayiyo uyanana kdr

Benim oğluşumda da var canım ptesi doktora sorucam ama normal gibi duruyor umarım opmekten degildir öpmelere doyamiyorum 💕🤭 tabi sapur supur öpmüyorum da😇
Bizimkinde de var süt akıyor aktığı yerler dahada sivilceleniyor ben günde 1 kez kaynamış ılıtılmış suyla gazlo bezle siliyorum yüzünü azaldı

Kizlar bebeginin gözü renkli olanlara sorum var
Bunu ne zaman nasıl anladiniz
Yani dogdugu gunden itibaren mi renkliydi
Sonradan mı belli oldu
Yani bastan diyelim mavimiydi sonra mı acildi
Benim esimin gözü mavi benim kahverengi
Şuan bebek ne renk anlayamıyorum tam
Esimin acik mavi
Bebek kahvemi cakir renkmi çıkaramadım
Cnm benimki mavi gözlü. Doğduğundan beri 45 gunlugiz.degismedi henüz. Dr 4 aya kadar değişebilir dedi.

Ya kızlar Dr Osman gönülal sırt üstü ve battaniyw yorgan olmadan uyku tulumunda uyutmayı öneriyo. O sekilde cocuk kusarsa bogulmaz mı ben korkumdan beşiğin içine reflü yatagı koydum onda yan yatırıyorum.

Ben en küçük uyku tulumunu aldım içinde kayboluyo oğlum bence şuan erken. Yorgan kullanmıyorum ama çok üzerine çekmeden karnını ve ayaklarını battaniyeyle örtüyorum. Zaten oda ısısı 22-24 aralığında sıcak oluyo oğlum üşüdüğünü düşünmüyorum

Seven sevdiği lohusaya gümüş kapak kalkan alsın. O kadar iyi geliyor ki mucize gibi. Benim ilk doğumum olmasına rağmen hiç yaram olmadı onlar sayesinde. Doğumdan önce kullanmaya başladım Hastane çantama koydum daha da çıkartmadım. İlk baş göğüs ucum ilk emzirmeye alışmadan dolayı biraz yarıldı ama acı olmadı. Kapaklar nemli tutuyor göğsü kurumuyor. sizde mutlu mutlu emziriyorsunuz 🤩 almadan önce çok kararsız kalmıştım ama şimdi , çok memnun kaldım 😌 iyiki almışım
Çok sevindim canım senin işine yaramasına benim hala yara gümüş kapak kullanıyorum ama geçmedi çok şükür ilk zamanlar gibi kabuklu yara olmuyor

Kızlar d vitamini bebeğinizde sancı yapıyor mu? Ocean d vitamini kullanıyorum günde 4 damla. Ama ne zaman versem çocukta sancı, gaz, kakasını yapamama oluyor. Ara verip tekrar veriyorum yine ayni. Doktor alakası yok diyor ama var mı böyle bir gözlemi olan 😕

Ben de ocean kullanıyorum ama günde 1 damla. Doktorumuz gaz yapmsyacağını söylüyor.

Kızlar bu arada şubat gibi ücretli aşılar geliyo😂 Hazır olun yaptıracak olan var mı veya yaptırmayacak🙄
Biri 449 biri 310 diğeri 200 tl imiş. Allah yardımcımız olsun🤦🏻‍♀️😁

Arkadaşlar bebeğin 40ini çıkarma ritüeli gibi bişey mi var annem başımın etini yiyor. Bu pazartesi kırk gün olacak. Önce ben banyo yapacakmisim sonra bebegi banyo yaptiracakmisiz, ardindan eşim bebegi benim kucağıma verecekmiş. Böylece kırkı çıkma işlemi sonuçlanacakmis. Ya yaparız tabi de her gün yeni bir icat çıkarıyor annem de 🤦🏻‍♀️🥵
Ben banyosunu yaptirdim.duasını yaptım..40 kaşık su kızıma,40 kasik su kendime koydum.banyoda da suyu dua ile döktük.40 ihlas okuduk...

Amin canım sakral Gamze bizde de var ya tehlikeli bişi mi
Ay canım yani çok az ihtimal tehlikeli oluyormuş. Yine de ultrasonla bakacak ama işte Allah korusun içeriden bağırsak ya da omuriliğe uzanıyorsa operasyon gerekebilirmiş. Aman Allah korusun ya operasyon riski olan her şey beni gerim gerim geriyor😬

Eklentiler

• 33E451E4-9ADD-4945-9D87-065A58DBCB79.jpeg
    33E451E4-9ADD-4945-9D87-065A58DBCB79.jpeg
    22,7 KB · Görüntüleme: 5
Valla kuzum herşey yolunda ama biz gece ayaktayız gündüz uyuyoruz birde yeni ev aldık onun tadilatıyla falan uğraşıyorum daha kızımın odasını dün aldım o yüzden pek vaktim olmuyor girmeye inan girip okuyamıyorum bile yazılanları kim nasıl bi sıkıntı varmı kimsedee herşey yolundamı bilmiyorum bile
Hayırlı olsun canım güzel günlerde oturun inş💕

Ben de ocean kullanıyorum ama günde 1 damla. Doktorumuz gaz yapmsyacağını söylüyor.

Kızlar bu arada şubat gibi ücretli aşılar geliyo😂 Hazır olun yaptıracak olan var mı veya yaptırmayacak🙄
Biri 449 biri 310 diğeri 200 tl imiş. Allah yardımcımız olsun🤦🏻‍♀️😁
Ben yaptıracağım canım. İlk kızımda kuzenimin de aynı yaşta oğlu vardı. Ben yaptırdım, o yaptırmadı. Oğlu rotavirüs oldu ve 2 hafta hastanede yattı. Çok pişman oldu sonradan yaptırmadığına.

Ay canım yani çok az ihtimal tehlikeli oluyormuş. Yine de ultrasonla bakacak ama işte Allah korusun içeriden bağırsak ya da omuriliğe uzanıyorsa operasyon gerekebilirmiş. Aman Allah korusun ya operasyon riski olan her şey beni gerim gerim geriyor😬
Allah korusun kuzularımızı operasyon gerilmeyecek gibi değil ki canım çok küçük yavrularımız sağlıklı olsunlar inş. 🙏
Kalça ultrasonunda belli oluyor mu

Ben de D vitamini wellcare kullanıyorum, gaz yapmadı ama mesela bakliyat vs gibi şeyler yapıyor hemen belli oluyor. Biogaia kullanmaya başladık bugün. 5 damla her gün aynı saatte verilecek. Bu sezaryenle doğan bebeklere öneriliyor genelde. Çünkü bazı bağırsak florasını oluşturan bakteriler sezaryen bebeklerinde olmuyor doğum yolundan geçmedikleri için. Bu damlanın içinde de faydalı bakteriler var. Bağırsakların düzene girmesini sağlıyor.

X