2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar benim göğüsuclarim aşırı kaşınmaya başladı bugün sizde de oldu mu ? Karbonatlı su ile yıkadım ama geçmedi

Ay benimki hala kaka yapamadı garibim. Kızlar mama kabızlık yapınca nasıl çözüyorsunuz? Çocuk kıvrana kıvrana bir hal oldu yaa. Çok üzülüyorum. Açtım altını alt açma sardım ferah ferah yapsın diye ama aksiyon yok. Fitil filan önerdi arkadaşlarım ama bilemedim
Zor kaka yapiyor benimkide toz SMA ya gectim bir kaç gündür o mu yapıyor acaba. Maması masaj yaparken bir kaç gez haz çıkarttı hatta kakasını da koyverdi azıcık ama önceden sürekli osuran bebek şimdi suskun :) infacol gaz damlası veriyoruz ama ise yarıyor mu bilmem

Zor kaka yapiyor benimkide toz SMA ya gectim bir kaç gündür o mu yapıyor acaba. Maması masaj yaparken bir kaç gez haz çıkarttı hatta kakasını da koyverdi azıcık ama önceden sürekli osuran bebek şimdi suskun :) infacol gaz damlası veriyoruz ama ise yarıyor mu bilmem
Ben hiç
Damla vermedim ya. Haftasonu doktora da soramıyorum bakmıyor telefona Prof 🙄 mamayı kesin değiştircem de şu anki problemi nasıl halletsek bilemiyorum

Sen humana mı kullanıyordun. Bizim mamaya kadar hiç
Problem olmadı, gaz Damlası da hiç kullanmadım şimdi ne yapcam şaşırdım 🤦🏻‍♀️ Yavrum ıkınıyor olmuyor
Humana kullanıyorum sen ne kullaniyrosun
Bizimki aptamili sevmedi
Valal mamadanmi bilmiyorum
Ama tüm mamalar yapıyor az yada cok
Bu toz halde humana

Benimde senin dediğin gibi 1-2 emzirmede oluyor sadece onun harici boş emiyormuş gibi ya da çok az süt geliyor doymuyor zaten artık ağlıyor emdikten sonra da halen aranıyor

Sizi niye sevk etti canım siz de mi geçemediniz testten? Bizimde buruna baktılar bir sıkıntı yok kulağada soktu kamerayla baktı

Bizimde Tsh çok yüksek t4 ise çok düşük çıktı. Aynı şekilde 50 mg ile başladık bir hafta sonra tekrar tahlil yapıldı normale dönmüş değerler sonra 37,5 doza düşürdü 15 gün sonra tekrar gelin dedi. Böyle sık sık gidilecek doz ayarlanana kadar. Dediğin gibi özellikle 3 yaşa kadar çok önemliymiş bizi de aynı gün hemen ilaca başlattı. Herkes öyle söylüyor inşallah bizim yavrularımızda hep iyi olsun 🤲🏻 Bende gidip baktıracağım çok tiroid değerlerime
Çok geçmiş olsun canım.
biz İşitme testinde geçti canım hırıltısı için burun deliklerinde kapanıklık mı var diye sevk ettiler

Sen humana mı kullanıyordun. Bizim mamaya kadar hiç
Problem olmadı, gaz Damlası da hiç kullanmadım şimdi ne yapcam şaşırdım 🤦🏻‍♀️ Yavrum ıkınıyor olmuyor
Benimkide dünden beri kabız çok zorlanıyor yaparken bugün iki kere tek kakasını yapabildi

Bizim bebek ne ninni ne yumuşak hafif müzikler bana mısın demiyor. Bir tek nerden alistiysa Athenanin on iki dev adam şarkısıyla uykuya geçiyor. Basım patladı o şarkıdan ben de albümü açtım direk neyseki onlari da dinliyor :) yeterki uyusunda evde gürültülü müziğe razıyım 🥵
Okuyunca aklıma şey geldi doğum yaptığım ilk günlerde bir gece saat 4 kalktım meme vermeye çalışıyorum o ara nerden geldiyse İbrahim Tatlıses Fırat türküsünü söyledim yanık yanık hahaha 😂 sonra ağladığı zaman söylüyordum yine susuyordu oğlum anan arabesk ruhlu😂

Emziren anneler halayıma gelen var mı :halay:
😬😬😬
Tomrisin emzirme notunda Bende sürekli yatmadım ama cok sık emzirdim uyumaya çalıştım

iki gün Cok sık emzirdim bebiş agladı biraz

Elimle sagım yaptım hiç Süt gelmiyordu bebiş cok cok agladıgında parmakla besledim

Cok sabır gerekiyor ve kendimi sıkmadım agladım da sütüm yok diye iki günün sonunda damla damla artış oldu

Sürekli aklımda emzirmek var saati takip ediyorum iki emiş yapsa memeyi uyarsa bile yeter diye düşünüyorum

İnşallah faydası olur 🙏
Muhakkak olur ❤️
Bebeği gazlı olan anneler, kırkından sonra gaz probleminiz azaldımı.. kullandığınız herhangi bir gaz damlası Çok işe yaradı mı, veya Çok işe yarayan bir yönteminiz oldu mu? Acı elma yağının duyanınız oldu mu? Ayaklarına masaj yapılıyormuş bu bu yağla. Son çare bir de bunu deneyeceğim
Bizde maflor damla işe yarıyor
Ay benimki hala kaka yapamadı garibim. Kızlar mama kabızlık yapınca nasıl çözüyorsunuz? Çocuk kıvrana kıvrana bir hal oldu yaa. Çok üzülüyorum. Açtım altını alt açma sardım ferah ferah yapsın diye ama aksiyon yok. Fitil filan önerdi arkadaşlarım ama bilemedim
Canım maflor probiyotik damla kaka gaz için baya başarılı

X