2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Uyutamiyorum ya gözlerinden uyku akıyor kucağımda uyuyor dizimde uyuyor yatağında bas bas bağırıyor saat olmuş 2 bnmde gözümden uyku akıyor artık zaten gündüz uyumaya zerre fırsat yok hiç dinlenemez oldum vücudum dayanmıyor
Aynı durumdayım 2 gecedir tilki uykusu uyuyor ayağımda sallıyorum tam dalıyor durduğum an yada yatağına koyduğum an gözünü açıyor. Dün gündüzden bu yana bariz bir huy değişikliği var büyüme atağı dedikleri bu sanırım 💆

Kizlar bir sey soracagim. Emziren ve sadece gece takviye olarak mama kullanan anneler hangi biberon kullanıyorsunuz. Ben kasik biberonla başlamıştım ama artık onun boyutu kucuk kalıyor ve ağzından dokuyor. Meme reddi yaşamamak ve gaz oluşmaması icin hangi biberon aldiniz..
Ben philips avent cam biberon kullanıyorum çok şükür meme reddi yok henüz yarın 40 ımız çıkacak.

Kizlar bir sey soracagim. Emziren ve sadece gece takviye olarak mama kullanan anneler hangi biberon kullanıyorsunuz. Ben kasik biberonla başlamıştım ama artık onun boyutu kucuk kalıyor ve ağzından dokuyor. Meme reddi yaşamamak ve gaz oluşmaması icin hangi biberon aldiniz..
Ben Philips avent kullanıyorum

Çok teşekkür ederim canım tüm bebekler, çocuklar sağlıklı olsunlar 🤲🏼 Bugün gittik sabah doktora. Topuk kanındaki TSH değeri yüksek çıktığı için ve diğer bazı hormonlar için önce kan, sonra idrar sonrada ultrason derken tüm gün nerdeyse hastanede geçti. Bebeğim hipotridiymis doğuştan.İlaç başladı hemen. Geçici de olabiliyormuş kalıcı da ama 3 yaşına kadar ilaç kullanacağı kesinleşti. Artık sık sık kontrollere gidicez, haftaya tekrar çağırdı tekrar kan verip ilacın dozunu kontrol edecek. Annelik ayrı, lohusalık ayrı, hormonlar ayrı benim için de çok zor geçti hastane doktorla konuşmak falan artık tutamıyorum da kendimi iyice sulugöz oldum 😔
Çok geçmiş olsun cnm,Rabbim sifasini verecek ve çok güçlü bebisin 😍

Kızlar bebeklerinizi nasıl yatırıyordunuz ben kusup boğulmasın Allah korusun diye yan yatırıyordum doğru mu sizce
Cnm geceleri sağ ve sol.gunduzleri sağ,sol,düz,ters hepsini yatiriyorum.basi sivrilesmesin diye tabi bir de Sürekli kontrol ederek.

Canim chicco aldim ben bir de bim den kolik bebekler için biberon var cam. Onu aldim.sansa bin demini çok daha iyi emiyor.digeri pahalıydı bir de aldiğimda .

Merhaba herkese 7 Aralık sabaha karşı 02.35te kızım dünyaya geldi, sezaryen oldum. 36+3, 2940 gr 48 cm Lidya Deniz.🥰🧿

Akşamüstü taburcu olduk evimize geldik çok şükür 🙏 Sütüm geldi, Lidya da güzel kavradı emdi falan. Kan şekeri değerleri mama öncesi ve sonrası çok güzeldi. 3 kere kakasını da yaptı çişini falan da, hemşireler her şeyin normal olması gerektiği gibi olduğunu söylediler. Kilosu ölçüldüğünde 190 gr zayıflamıştı kuzum bir buçuk günde😔😔sabah çocuk doktoru çok zayıfladığını normalde 70 80 grın normal kabul edildiğini söyledi. Lidya dün gece çok huzursuzdu meğer açmış yavrum 😔 halbuki o halimle bile meme vermeye gayret ettim 2 saatte bir, dikiş ağrılarımı bile hiçe sayarak. Mamaya karşı asla değilim ama doktor günde 2 3 kez memeden sonra 30 cclik mama verebileceğimi söyledi. Yoğun bakımda aylarca mama verioruz sonra yine annelerinş emiolar dedi. Neyse memeden sonra hemşire 15 cclik mama verdi bizimki bir uyudu ama öle böle değil. Sonra hastanede bir kere daha emzirdim.Eve geldk meme denedim uyanmadı hatta mama da denedim yine uyanmadı. Bi iki saat bekledik duşumu aldım sütüm artsın diye tekrar memeyi denedim çok az emdi yine uyudu ama kalktık yine almıo memeyi mama verdim 15 cc uyudu yine. Bu yaşadığımız meme reddi mi ya çok üzüldüm ben, emicek hali yok resmen ama işin tuhafı mamayı da zorla alıo. Napcam ben, perşembe kontrol var, sarılık olmasından korkuorum. Dün gece pek uyuyamadığı için mi bu kadar uyuo yoksa mamadan mı neden😔😔😔
Bi sekilde uyandırıp emzirmelisin yoksa sarılıkolur.ayagının altini falan pıtpıtla.ilk hafta sık sık beslenmeli

Merhaba herkese 7 Aralık sabaha karşı 02.35te kızım dünyaya geldi, sezaryen oldum. 36+3, 2940 gr 48 cm Lidya Deniz.🥰🧿

Akşamüstü taburcu olduk evimize geldik çok şükür 🙏 Sütüm geldi, Lidya da güzel kavradı emdi falan. Kan şekeri değerleri mama öncesi ve sonrası çok güzeldi. 3 kere kakasını da yaptı çişini falan da, hemşireler her şeyin normal olması gerektiği gibi olduğunu söylediler. Kilosu ölçüldüğünde 190 gr zayıflamıştı kuzum bir buçuk günde😔😔sabah çocuk doktoru çok zayıfladığını normalde 70 80 grın normal kabul edildiğini söyledi. Lidya dün gece çok huzursuzdu meğer açmış yavrum 😔 halbuki o halimle bile meme vermeye gayret ettim 2 saatte bir, dikiş ağrılarımı bile hiçe sayarak. Mamaya karşı asla değilim ama doktor günde 2 3 kez memeden sonra 30 cclik mama verebileceğimi söyledi. Yoğun bakımda aylarca mama verioruz sonra yine annelerinş emiolar dedi. Neyse memeden sonra hemşire 15 cclik mama verdi bizimki bir uyudu ama öle böle değil. Sonra hastanede bir kere daha emzirdim.Eve geldk meme denedim uyanmadı hatta mama da denedim yine uyanmadı. Bi iki saat bekledik duşumu aldım sütüm artsın diye tekrar memeyi denedim çok az emdi yine uyudu ama kalktık yine almıo memeyi mama verdim 15 cc uyudu yine. Bu yaşadığımız meme reddi mi ya çok üzüldüm ben, emicek hali yok resmen ama işin tuhafı mamayı da zorla alıo. Napcam ben, perşembe kontrol var, sarılık olmasından korkuorum. Dün gece pek uyuyamadığı için mi bu kadar uyuo yoksa mamadan mı neden😔😔😔
Cnm senin yaşadıklarını aynen yaşadım ve benim bebeğim sarılık oldu.gecmek üzere şükür ki ilk 4 gün yaşadığım acıyı anlatamam. meme ucum neredeyse yok o yüzden hemşire resmen ezdi mememin ucunu zorla ağzına verdi o da yara oldu kanadı.300 gr civarı kaybetti.sonra eczacı var tanıdığım silikon uucverdi.ilk andan itibaren sutum çok geldi.silikon uc hayatımı kurtardı.onun sayesinde bir emiyor .3550 doğmuştu. 4690 di 10 gün önce.bu arada sarılık değerim hızla düşüyor.protein ağırlıklı beslen mutlaka.

Cnm senin yaşadıklarını aynen yaşadım ve benim bebeğim sarılık oldu.gecmek üzere şükür ki ilk 4 gün yaşadığım acıyı anlatamam. meme ucum neredeyse yok o yüzden hemşire resmen ezdi mememin ucunu zorla ağzına verdi o da yara oldu kanadı.300 gr civarı kaybetti.sonra eczacı var tanıdığım silikon uucverdi.ilk andan itibaren sutum çok geldi.silikon uc hayatımı kurtardı.onun sayesinde bir emiyor .3550 doğmuştu. 4690 di 10 gün önce.bu arada sarılık değerim hızla düşüyor.protein ağırlıklı beslen mutlaka.
Hangi silikon uç canım marka olarak bende ucunu çıkarma konusunda zorlanıyorum yara oldu hep 😞

Merhaba öncelikle evlatlarınızı sağlıkla bol sütle büyütün inşallah 🤲🏻doğum yapmayan kalmamıştır aranızda müsaadenizle size birşey danışmak istiyorum devlette doğum yapan anneler süreç nasıldı bu vakalar beni çok korkutuyor sağlık çalışanları da yıprandı eski sabırları yok ilgileri nasıldı size karşı
Merhaba ben Ankara Şehir Hastanesinde doğum yaptım sezaryen oldum gerek ameliyat ekibi gerek servis hemşireleri ile (3 ayrı serviste yattım) negatif bir şey yaşamadım ellerinden geldiği kadar güler yüzlü ve ilgiliydi ler. Gece sancım geldiği için önce kadın doğum acile gittim ardından travay servisine aldılar sabah ameliyata girdim ameliyattan sonra farklı bir servise yattım 2 gün bebeğim yoğun bakımdaydı stresli ve üzgündüm ağlıyordum sürekli ve aşırı ağrılarım vardı hemşireler gerçekten ilgiliydi yardımcı olmaya çalıştılar bol bol emzirme eğitimi verdiler 2 gün böyle geçti ardından anne ve bebek uyumu diye bir başka servise alındım bebeğime ilk orada kavuştum 2 gün de orda yattık o kadar tecrübesiz ve heyecanlıyım ki ellerim titriyordu hemşireler sabırlı ve anlayışlıydılar servis doktorları da her vizitte durumumuz hakkında açıklama yapıyorlar. Özel hastane gibi tedavi sürecim oldu ve çok memnun kaldım.

Dr browns kullanıyorm meme reddi yaşamadım geceleri biberona devam

bebegim göbegi tam kurudu artik 3 gündür kan bulasmiyor diyordum yine kanamıs yaa napcam ben cuma doktora gitcez ins bisey olmaz kafayı ycem artik😢

Uyutamiyorum ya gözlerinden uyku akıyor kucağımda uyuyor dizimde uyuyor yatağında bas bas bağırıyor saat olmuş 2 bnmde gözümden uyku akıyor artık zaten gündüz uyumaya zerre fırsat yok hiç dinlenemez oldum vücudum dayanmıyor
Geçen hafta öyleydi, şu iki gündür düzeldi. Atak dönemi diye geçiyor 5. Ve 6.haftalar. öyledir belki. Büyüme evresinde olup çok mızmız oluyorlarmış. Tükenmiştim ben de. Şimdi beşiğinde uyuyor çok rahatladım. Böyle konusuyorum diye lafimi her an yiyebilirim ama 🙂

Mam yenidoğan meme reddi yasamadi

Deneyimli anneler merhaba bir sey danismak istiyordum. Bugün bebegim doğalı 3 gün oldu. 2 gündür pek sorun yoktu ama bugün göğüslerim inanılmaz sertleşti. Bebek tutamiyor haliyle. Ne yapmalıyım yardimci olur musunuz? Sağıp veriyorum bir miktar ama emmek istiyir haliyle

Deneyimli anneler merhaba bir sey danismak istiyordum. Bugün bebegim doğalı 3 gün oldu. 2 gündür pek sorun yoktu ama bugün göğüslerim inanılmaz sertleşti. Bebek tutamiyor haliyle. Ne yapmalıyım yardimci olur musunuz? Sağıp veriyorum bir miktar ama emmek istiyir haliyle
Merhaba, imkanınız varsa duşa girin ve duşta göğüs dışından başlayıp ucuna doğru elinizle tarama işlemi yapar gibi bir masaj uygulamaya çalışın, duşa giremiyosanız havlu ütüleyip sıcağını koymayı da deneyebilirsiniz. bebeğinizi eğer mümkünse bebeğiniz yatarken onun üzerine eğilerek emzirin, yer çekiminden belki fayda görürsünüz, sağmayı da deneyin tabi bu işlemleri yaptıktan sonra.

Özellikle doğumdan sonraki 3, 5 ve 7. günlerde süt salımı artar, göğsünüzü olabildiğince boşaltmaya çalışın, umarım toparlarsınız.

Hepinizin bebekleri hayırlı sağlıklı olsun inşallah, 2019 ekim annesinden sevgilerle:)

Ayni benom de oyle arrik kollarimda kuvvet kalmadi dunden bu saate kadar hep kucagimda uyuyor yatakta uyaniyor ne vucudum dayaniyor ne kafam iyice dinlenmeye ihtiyacim var

Merhaba, imkanınız varsa duşa girin ve duşta göğüs dışından başlayıp ucuna doğru elinizle tarama işlemi yapar gibi bir masaj uygulamaya çalışın, duşa giremiyosanız havlu ütüleyip sıcağını koymayı da deneyebilirsiniz. bebeğinizi eğer mümkünse bebeğiniz yatarken onun üzerine eğilerek emzirin, yer çekiminden belki fayda görürsünüz, sağmayı da deneyin tabi bu işlemleri yaptıktan sonra.

Özellikle doğumdan sonraki 3, 5 ve 7. günlerde süt salımı artar, göğsünüzü olabildiğince boşaltmaya çalışın, umarım toparlarsınız.

Hepinizin bebekleri hayırlı sağlıklı olsun inşallah, 2019 ekim annesinden sevgilerle:)
Teşekkür ederim bilgiler icin. Deneyeceğim. Zar zor tuttu simdi birakmiyor. Yarim saat oldu. Meme baya yumuşadı ama. Normalde hic bu kadar uzun ve aktif emmezdi

X