2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bir şey danışacağım.
Şimdi bizim bir aylık kontrolümüz önemli bu kalbindeki probleme bakılacak. Hem kardiyoloji hem de çocuk doktoruna götüreceğim. Bu arada benim kızın poposunun üstünde hafif bir çukur var tüylü o kısım. Kalça ultrasonunda bir bakalım hormonal bir şey olabilir dedi
Doktor başına gelen var mı 🤦🏻‍♀️ Artık doktora gitmeye korkuyorum yaa. Asıl sorum da şey: sağlık ocağı aradı hepatit b ikinci dozu hastanede yaptırın kalp sıkıntısı var diye dedi. İkinci dozu da 35. Gününe geliyor bebeğin. Randevularınızı 35. Güne alın aşıyı da yaptırın dedi hemşire. Yani ya çocugu hem 30 da götürcem muayenelere, hem de 5 gün sonra bir daha aşıya götürcem. Ya da 5 gün bekleyip hepsini aynı gün 35. Günü halledicem. Ya normal bir bebek olsa öyle yapardım ama şimdi hem kalp sıkıntısı hem sarılığı var, mamaya geçme durumum var bir sürü sıkıntı beklemesem mi diyorum. İki kere götürmek de istemiyorum. Beynim yandı yaaa
Benim 2 yaşındaki kızımda vardı o çukur canım ismi sakral gamze. Bebek henüz anne karnında fetüste gelişimini sürdürürken oluşan bu çukarlara neyin sebep olduğu da henüz çözülememiş. Genelde zararsız ve tedavi istemiyor. Bizde doğduğundaki muayenede fark edilmişti sonrasındaki muayenede doktorumuz ayrı ultrason istemişti çünkü biraz çukurdan ziyade delik gibiydi. Doktor omurilikle bağlantısı olup olmadığına bakmıştı çok şükür bağlantısı çıkmadı sadece derin çukur gibi inşallah sizin de ultrasonda bir şey çıkmaz:dua:

Bende sleepy kullanıyorm

Sling için kaç günlük olmalı bebiş bende başlasammı 16 günlük daha

Bzimde cocuk doktoru üfürümden şüphelendi yarın kalbe gidicem nasıl bakıyorlar detaylı?
Canim kullanabilirsin slingi, ben 15 günlükken denedim. En fazla yarim saat şeklinde koyabilirsin

Kızlar ya kırkı çıkmamış bebek ikindiden sonra yıkanmaz diyorlar var mı böyle bir şey ya çocuğu bu saatlerde yıkamak istiyorum tedirgin oldum. Sizler ne zaman yıkıyorsunuz 😔
Canim öyle birşey hiç duymadım, ben genellikle akşam saatlerinde yıkıyorum

Bende bazen bu durumda oluyorum canım çoğu gece biz hiç uyumuyoruz dün öğlen kusmaları başlamıştı uyutup yatağa koyuyorum 5 dk sonra uyanıp kusuyor. Emzirmeye korkuyorum 😦 sütüm yaramıyor diye düşünmeye başlayıp psikolojimiz bozuldu bi bebek bu kadar kusar mı ya😰 banyo yaptırmıştık üşüttü mü diye kendime kızdım oturdum ağladım artık
Canim reflü olabilir mi acaba bebeğin? Reflü olan bebekler de çok kusar ya o geldi aklıma

Kızlar sezaryen dikişlerimin kenarları sızlıyor var mı benim gibi olan bir ay olacak neredeyse. Bir de ilkinde yapıştırmaydı, bunda ipli dikiş atıldı. İpler ne zaman düşecek?
Ben de tam bunu sormak icin girdim canim. Benim de 33 gün oldu çok ayakta kaldığımda kenarlarda hafif bi sızlama var. Ama benim soracağım şey, sizlerin dikiş bölgesi nasıl? Mesela uzandığınızda o bölge dümdüz mü, yoksa üst kısımda hafif şişlik var mı? Dikiş alanı çökük şekilde mi ? Ilk doğumumda sezeryandi, 5 yıl geçti üzerinden unutmusum 🙄

Ben de tam bunu sormak icin girdim canim. Benim de 33 gün oldu çok ayakta kaldığımda kenarlarda hafif bi sızlama var. Ama benim soracağım şey, sizlerin dikiş bölgesi nasıl? Mesela uzandığınızda o bölge dümdüz mü, yoksa üst kısımda hafif şişlik var mı? Dikiş alanı çökük şekilde mi ? Ilk doğumumda sezeryandi, 5 yıl geçti üzerinden unutmusum 🙄
Hıı sızlama benim ilkinde olmamıştı da şimdi ikinci bebeklerimiz belki dinlenmeye fırsat olmadığından çabuk iyileşemedik.

Benim dümdüz değil şişlik var gibi sanki büzüşmüş gibi yani.

Benimde kenarlarında sızlama oluyor hatta sol tarafım bazen ilk zamanki ağrılar gibi oluyor. dümdüz değil benim biraz alt göbeğim kaldı dikişin üstüne sarkıyor. Dikişin üstüne hafif şiş gibi

Dikiş kısmı hAfif içe batık. Üzerinde az bir göbek var çünkü karnim henüz tamamen duzlesmedi

X