2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de SMA mama alıyorum ama küçük süt şişelerinde alıyorum sen bunu nasıl yapıyorsun Ben de bundan almak istiyorum daha uyguna geliyor sıcak su ile mi karıştırıyorsun bir de nasıl karıştırıyorsun
60cc mama için 2 ölcek mama koyuyorum suyunuda önceden hazır suyu kaynatıp kenarda oluyo 30cc soğuk 30cc yeni kaynamış hazır su koyuyorum kolumda bakıyorum ısısına ılık halde veriyorum canim😇

Ay ben saftirik de gerçek fön calistira calistira fönü yaktım ac kapat yapa yapa doğrumu yanlış mi tam da bilmediğinde akşamları bi kaç dakika çalıştırdım cok değil ama neyse fön yanmış hiç insanin aklına gelmez mi telefondan açmak
Sound slepar diye program var onu indir canim onda hush var bizimki o sesi duyar duymaz mayışip gidiyor sakinlesiyor camasir makinesi fön birsuru ses var cok işe yariyor

Canım bazı bebekler emzikçi olmuyor, inş tutar seninki de, Mesela biz vermek istemedik ama devamlı meme isteyince mecbur verdik. Huysuz benimki biraz zaten 🥰 öyle böyle anlaşıyoruz😅
Benimkide agzina veriyorum tükuruyor 😂illa süt ver diyor doydugunuda bilmiyor 😂😂
Kızlar Lütfen hemen yardımcı olurmusunuz bebgim 16 günlük burnunda hırıltı var? Ben aspiratör ve fizyolojik serum la temizlemeyi düşünüyorum çünkü nefes almakta emmekte güçlük çekiyor sizce bir zararı var mı aranızda dneyen vsr mı? @Pelinimben sanki sen bahsetmiştin bir ara bebk 16 günlük zararı olur mu
Bizdede vardi ayni sorun onu bende doktorumuza sordum ama aspiritoru hictavsiye etmedi serumuda ayni sekilde hasta degil seruma gerek yok ilik suya bebek pamugunu ikiye ayir ucunu kivir iyice suya batir burun deliklerini onunla trmizle dedi ben oyle aciyorum serumuda yinede bi kac kez kullandim pamuga damlatip temizledim tıkanık burun bebegi hasta eder ben bu sekilde yapiyorum

Kızlar ben dün eczacı bir arkadaşımla konuştum D vitamini ile ilgili oceans önerir misin dedim güzel olduğunu kullanabileceğimi söyledi devletin verdiği deviti kullanma içinde paraben sls var dedi. İnternetten sipariş versem mi yoksa eczaneden mi aldırayım dedim o da dedi ki bu tür şeyleri asla internetten alma ben oceans bayisiyim tarihi geçenleri yenileriyle değiştiriyorlar son kullanma tarihi geçmiş olanları ne yapıyorsunuz diye sordum alıcısı mutlaka oluyor dedi. Genelde o tür olanlara yeni tarih basılıp internetten satışı yapılıyormuş ve internetten satılanlarda herhangi bir sorun yaşanırsa mesuliyet kabul etmiyorlarmış sahte ürün de çok satılıyor en iyisi eczaneden almak dedi size de söyleyeyim dedim

Ya bizde su verirdik yani etrafındaki tanıdıklar Bu çocuk mama alıyor doktora sordum kesinlikle verme dedi bağırsaklari daha duz3nli olmadığı için enfeksiyon bile kapabilir diyor .Dinlemesem mi doktoru ya eşim de mamada zaten su var diyor şimdilik vermedim salı günü yeni doktora başlayacağız ona da sorucam
ben herşeyi doktora sormuyorum. biraz annelerinde dinliyorum ne yalan söyleyeyim😁sonuçta mamayı da suyşa yapıyoruz normal sudan ne olacak ki? ağzı yıkanıyor hem.

Kızlar ben dün eczacı bir arkadaşımla konuştum D vitamini ile ilgili oceans önerir misin dedim güzel olduğunu kullanabileceğimi söyledi devletin verdiği deviti kullanma içinde paraben sls var dedi. İnternetten sipariş versem mi yoksa eczaneden mi aldırayım dedim o da dedi ki bu tür şeyleri asla internetten alma ben oceans bayisiyim tarihi geçenleri yenileriyle değiştiriyorlar son kullanma tarihi geçmiş olanları ne yapıyorsunuz diye sordum alıcısı mutlaka oluyor dedi. Genelde o tür olanlara yeni tarih basılıp internetten satışı yapılıyormuş ve internetten satılanlarda herhangi bir sorun yaşanırsa mesuliyet kabul etmiyorlarmış sahte ürün de çok satılıyor en iyisi eczaneden almak dedi size de söyleyeyim dedim
ben hep internetten alıyorum hiç sorun yaşamadım iyice de kontrol ediyorum. eczanelerde çok pahalı oluyor.

Eve buhar makinesi siparişi verdim sanırım kalorifer den içeride nem oranı sıfıra düşmüş. Bende senin gibi dün verdim biraz ılık su eşim ne kadar kızsada ama mecburum bugün de buharlı bir banyo yaptrcm inşanlah geçer
odanın nemini ölçüyormusun? bende medisana var hem sıcaklık hem nem ölçüyor. benim alerjim var o sebeple buhar makinası önerilmiyor. zaten doktorlar genel olarak çok önermiyor

Çok korktum sürekli kusıyor ama bu bambaşkaydı şimdi uyusa da uyuyamıyorum öyle kusarsa diye nefessiz kalıyor çocuk. Reflülü bebek mi acaba
Bende bizimkinden supheleniyorum kalca cikigi icin götürdüğümde mutlaka soracam bizimkinin sikayetleri kusma sut icerken bazen öksuruk tutma doyduktan sonra hep hickiriyor ve bugun sabah sagdigim sut vardi biberonla vermistim az bitmeye yavrum bir kustu resmen burnundanda geldi oyle boyle degil korktum biran once doktora götürmek istiyorum🙁bide bazen durup dururken midesi bulaniyor agzini acip yuzunu burusturuyor sizde baska belirti varmi kusma harici canim

Benim de sütüm azaldı gibi sanki. Mama sadece sabah ve akşam veriyorum yine de toplam 120 cc mama veriyorum.benim bebeğim çok emmek istiyor aslında memeyi emiyor da. bazen ağzının kenarında süt görüyorum bazen sanki boş emiyor gibi.
Vallahi ben de bilemedim. Sağınca biliyordum ne kadar sütüm var şimdi bir o emiyor bir sağıyorum çok da anlayamıyorum. Sütüm iyi diye ek damlayı ve süt takviye şeylerini bırakmıştım şimdi yine başladım. Bu arada biz bugün bebeği kıyafetli tarttık 3880 geldi. 10 güne 1 aylık olacak en az 600 gr alması gerekiyor demişler ama benim doktor 15 günde doğduğu kiloya gelse yeter demişti. Biz şu an en fazla 3500 çıkarız bilemedim o kadar beslenmeye kilo almıyor mu bebek🥲

Özellikle çalışan anneler işe dönüşleri hiç düşünüyor musunuz ? Ben kara kara düşünüyorum , 22 Şubat ta raporum bitiyor ve uzatamıyorum beni bekliyorlar bir an önce .. 3,5 aylık olacak o zaman kısmetse... çok erken değil mi 😞 sizler ne yapacaksınız ? Azcık konuşalım mı
Ya kıyamam canım. Ben sendikaya bağlıyım, 1 ay uzatıcam sendikal izinle. Normalde benim de 27 şubat bitiyor. Evden bir iş bulmuştum sonra dert bitmedi onu da bıraktım. İşe dönmek istemiyorum kuzuma bakacak kimse yok. Evden az biraz kazanayım derdindeydim o da olmadı ama bu pandemide nasıl geçineceğiz ne yapacağız bilmem...

Benimde o civarda bitiyor
Özellikle çalışan anneler işe dönüşleri hiç düşünüyor musunuz ? Ben kara kara düşünüyorum , 22 Şubat ta raporum bitiyor ve uzatamıyorum beni bekliyorlar bir an önce .. 3,5 aylık olacak o zaman kısmetse... çok erken değil mi 😞 sizler ne yapacaksınız ? Azcık konuşalım mı

Ben ilk zaman krem surup acıkta tuttum anne sutude surdum.sutyen falan kapatamadim zaten.baktım olmuyor.aglaya aglaya emzirdim.e bebekten gümüs kapak aldım hemen iyilestiler.sureklide kullaniyorum.hem ucunu korumuş oluyor.emzirirken anne sutu doldugu icin içi onunda iyilestirici ozelligi var.şuan yara falan yok.tavsiye ederim.100 küsur lira ama değdi.gögüs yarası başka bisey 500de olsa alırdım.gecmis olsun
Alıcam canım bende sipariş veriyorum teşekkür ederim

X