2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
benim oğlum da soğuk algınlığı gibi oldu ablamızdan geçti. balgamı atamıyorlar maalesef. bol bol emzir. ben bir de başı yüksek olsun diye belden itibaren yastığa yatırıyorum artık büyük bizim kullandığımız yastıklara. çok kalın olmasın ama. bir de benim doğumdan sonraki yakın günlerde sağdığım kolostrom sütlerim vardı onlardan içirdim içeriği şu anki sütümüzden çok çok daha iyi. ben birde herkes vermiyor ama su veriyorum bebeğime. 3-4çay kaşığı sıcağa yakın veriyorun boğazını yumuşatsın diye

bence mendil değil de gazlı bez ya da makyaj pamuğu koy. batikon varsa evde 1damla göbeğine damlatıp kapat istersen.
Eve buhar makinesi siparişi verdim sanırım kalorifer den içeride nem oranı sıfıra düşmüş. Bende senin gibi dün verdim biraz ılık su eşim ne kadar kızsada ama mecburum bugün de buharlı bir banyo yaptrcm inşanlah geçer

Bizimde neredeyse 1 ayimiz bitecek pazartesi tam 1 aylık olacagiz.gobegimiz tam oturmadı tam yara gibi kapaniyor diyoruz.atletine sarı lekeler oluyor oraya yapisiyor ve tekrar kalkmis oluyor.dra goturdugumuzde dr steril alkollü mendille orayı temizleyin dedi ama biz kaldirdikca bu nasil iyilesecek bilmiyoruz.gecmesse bidakine yakarız dedi.yakma acıtiyormu bebisin canını agladımı.off gobegimiz neden tam oturmuyor😔
Geçmiş olsun canım benimkide yakıldı akıntı devam ve açıklık oldu derisinde 😔 yakma işlemi çok basit korkma çöp şiş gibi bir çubuğun ucunda birşey var onu göbeğine girdirip sürtüyor bu kadar canı yanmıyor ama huysuzlaniyo bebisler . Bize iki güne kapanır dedi ama kapanmadı

Ya bizde su verirdik yani etrafındaki tanıdıklar Bu çocuk mama alıyor doktora sordum kesinlikle verme dedi bağırsaklari daha duz3nli olmadığı için enfeksiyon bile kapabilir diyor .Dinlemesem mi doktoru ya eşim de mamada zaten su var diyor şimdilik vermedim salı günü yeni doktora başlayacağız ona da sorucam

Bana gene cocuk doktorum mama verdiginde mutlaka su ver dedi ayy insan kimi dinliyceni sasiriyor doktorlarin gorusleri bile birbirini tutmuyor

Günaydın kızlar

ay gece gündüz okuyorum grubu çok da güzel şeyler öğreniyorum sizlerden ama yazamadım. Ya benim de sütüm azalmış gibi ilk iki hafta çok iyiydi. Bebek geldi kalanı sağdım hatta. Ama dediğiniz gibi bebeğin ihtiyacına göre azaldı sanırım. Bizim sıkıntımız da hem silikonsuz kabul etmiyor memeyi, hem de yoruluyor tam doyuramıyor kendini mutlaka devamında biberonla süt vermem gerekiyor. İlk hafta sağıp sakladığım sütler vardı o yoğunbakımdayKen. Dün baktım o stok da azalmış. Yani herkes mamayı bırakırken biz mamaya mı geçicez anlamadım değişik bir durum. Bir de benim bebeyi zor doyuruyorum, ona rağmen çok az kilo alıyor, tartımız var bizim bakıyoruz arada. Diyorum kalbi şimdiden sorun mu oluyor 🥺 kötüyü çağırmak istemiyorum tabii ki de işte insan kötü hissediyor

Geçmiş olsun canım benimkide yakıldı akıntı devam ve açıklık oldu derisinde 😔 yakma işlemi çok basit korkma çöp şiş gibi bir çubuğun ucunda birşey var onu göbeğine girdirip sürtüyor bu kadar canı yanmıyor ama huysuzlaniyo bebisler . Bize iki güne kapanır dedi ama kapanmadı
Tesekür ederim 🙏insallah biranönce göbüşleri iyilesir.sizede geçmiş olsun

benim oğlum da soğuk algınlığı gibi oldu ablamızdan geçti. balgamı atamıyorlar maalesef. bol bol emzir. ben bir de başı yüksek olsun diye belden itibaren yastığa yatırıyorum artık büyük bizim kullandığımız yastıklara. çok kalın olmasın ama. bir de benim doğumdan sonraki yakın günlerde sağdığım kolostrom sütlerim vardı onlardan içirdim içeriği şu anki sütümüzden çok çok daha iyi. ben birde herkes vermiyor ama su veriyorum bebeğime. 3-4çay kaşığı sıcağa yakın veriyorun boğazını yumuşatsın diye

bence mendil değil de gazlı bez ya da makyaj pamuğu koy. batikon varsa evde 1damla göbeğine damlatıp kapat istersen.
Göbek bakım seti almıştım onun icinde spreyi birde ıslak mendil gibi hepsi paketli mendilleri var.spreyi mendile sıkıp göbegı temizliyorsun.dr. açık kalsa daha iyi dedi.kuru kalması lazımmış.ben makyaj pamugu kapattım kare olanlardan oda kuru tutmuyor bu defa atlete degil ona yapisiyor.anlamadım bukadar zaman niye iyileşmiyor.sanırım yakılacak

Kızlar sma hangisini kullanıyorsunuz? Comfort mu optipro mu? Aptamil bulamadı eşim.

Eklentiler

• 20201203_113505.jpg
    20201203_113505.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 32
Günaydın kızlar

ay gece gündüz okuyorum grubu çok da güzel şeyler öğreniyorum sizlerden ama yazamadım. Ya benim de sütüm azalmış gibi ilk iki hafta çok iyiydi. Bebek geldi kalanı sağdım hatta. Ama dediğiniz gibi bebeğin ihtiyacına göre azaldı sanırım. Bizim sıkıntımız da hem silikonsuz kabul etmiyor memeyi, hem de yoruluyor tam doyuramıyor kendini mutlaka devamında biberonla süt vermem gerekiyor. İlk hafta sağıp sakladığım sütler vardı o yoğunbakımdayKen. Dün baktım o stok da azalmış. Yani herkes mamayı bırakırken biz mamaya mı geçicez anlamadım değişik bir durum. Bir de benim bebeyi zor doyuruyorum, ona rağmen çok az kilo alıyor, tartımız var bizim bakıyoruz arada. Diyorum kalbi şimdiden sorun mu oluyor 🥺 kötüyü çağırmak istemiyorum tabii ki de işte insan kötü hissediyor
Benim de sütüm azaldı gibi sanki. Mama sadece sabah ve akşam veriyorum yine de toplam 120 cc mama veriyorum.benim bebeğim çok emmek istiyor aslında memeyi emiyor da. bazen ağzının kenarında süt görüyorum bazen sanki boş emiyor gibi.

Bundan canim bizimki gaz problemide yaşamadık 🙏
Ben de SMA mama alıyorum ama küçük süt şişelerinde alıyorum sen bunu nasıl yapıyorsun Ben de bundan almak istiyorum daha uyguna geliyor sıcak su ile mi karıştırıyorsun bir de nasıl karıştırıyorsun

Eklentiler

• IMG_20201203_091020.jpg
    IMG_20201203_091020.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 34
Kizlar bebekleriniz kaç kilo oldu. 3.hafta biterken benimki 3.700 çıkmıştı kontrolde. Şimdi kaç oldu bilmiyorum. Düzgün kilo alıyor demisti doktor. Bu aralar sütüm yetiyor mu düşünüyorum.

Hepsinde az çok olur merak etme, reflü yatağın var mı? Onda yatır istersen. Ben sürekli reflü yatağında ya da eğimli anakucağında yatırıyorum. Benim kız da sürekli burnundan kusuyor. İlk Yardım videosu da izle youtubeda. Ben öyle tıkanınca hemen ilk yardım pozisyonunda sırtına vuruyorum, düzeliyor. Yoksa morarıyor.
Reflü yatağında yatıyorum. Ana kucağı hiç denemedim daha. Aynen bende sırtına vuruyorum ama ne yapmam gerekiyor tam izleyim saol canım

Göbek bakım seti almıştım onun icinde spreyi birde ıslak mendil gibi hepsi paketli mendilleri var.spreyi mendile sıkıp göbegı temizliyorsun.dr. açık kalsa daha iyi dedi.kuru kalması lazımmış.ben makyaj pamugu kapattım kare olanlardan oda kuru tutmuyor bu defa atlete degil ona yapisiyor.anlamadım bukadar zaman niye iyileşmiyor.sanırım yakılacak
Canım yakılmasından hiç korkma , benim büyük kızımda da öyle olmuştu hatta birkaç kere gidip gelmiştik hastaneye yakma için .. sinirler olmadığı için acı hissetmiyormuş merak etme

Doymamış gibi sürekli aranıyor çok yediğini anlayamıyorum hiç
Canım benim bildiğim bebekler memede olmak isterler sürekli, aç olduğu anlamına gelmez. Üşümüş olabilir, gazı olabilir, annesinin kucağında olmak istiyor olabilir. Bebekler 9 ay anne karnında kalıyorlar, birden anneden ayrılıyorlar. O yüzden ilk üç ay sürekli anneye yakın anne memesinde olmak isterler anne sıcaklığını hissetmek isterler.
Yeme kriteri kakalı çişli bez alıyorsan altından gün içinde zaten doyuyordur. Kilo alımı da ilk ay 600 gr olmalı en az. Bunu da sağlıyorsa dert edecek bir şey yok.

X