2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Mama vermek meme vermekten zor ya kaynat ilit her 2 3 saatte bir biberonu yika gerci artik termos kullniom. Ben de.hop diye mememi çıkarıp doyurup yatirsam keske cok ozeniorm mamasiz doyuranlara kizlar masallah nazar değmesn biliyorum mama da kotu değil ama yetersizlik hissi kotu. Icmediğm zıkkım kalmadi. Suya kurudut islayip yatmadan içiyor dutunu yiyordum sabah unutmusum icmeden gunduz gözüyle.baktim kurt falan var içinde iyyy hoşaf ictim kac kere o duttan puuu.

Bende hipp kullanıyorum hep ıkınma modunda mamadan mı acaba

Ya
Bende hipp kullaniyorum canim 120cc veriyorum bazen kusuyor bu ara 100 veya 110cc 54gunluk en son 20gun once 4kg idi kilo ve haftasina gore hesqplaniuor mama miktari benimki
Onceden kusmuyordu ama simdi baya kusuyor anlamadim senin ki de sadece mama ile mi besleniyir cnm bizde 30 gunluguz ben bazen 60 cc bazen 90 cc veriyorum fazla mi az mi anlamiyorum 90 veriyorum kusuyor sonra tekrar araniyor

Aynisini dun bende dusundum mama hazurlana na kadar cocugun kendini yirtmasi da cabasi sakir sakir sutum olsun isterdim ama malesef olmuyor bi yere gitsen mama ve buborunu unutmamak cabasi birde sabah bizim biberon kiruldi allahtan evde yedek vardi yoksa dusunemiyorun

Guanydin kizlar benim sut kalmadi gibi birsey doymak icin emmoyor sadece sifasini alsin diye emdiriyorum olani beslenmemis mama ile devam ediyir ben hip mamasi kullaniyorum ama bu ara pek keyifsiz cocugum siz hangi mama lari kullaniyorsunuz
Canım sütünün bittiğini nasıl anladın sağıpta mı bakıyorsun ben sağınca çok az çıkıyor ama doktor emdiğinde daha çok gelir demişti. Hiç anlayamıyorum doyup doymadığını ya emdikten sonra genellikle uyuyor uyumadıysa bazen halen arandığı oluyor. Çocuğum aç mı acaba hiç anlayamıyorum
İnşallah geçeriz canım olumlu haberler alırız çok ihtiyacım var.sütüm çok azaldı tekrar artar mı ne gerekiyorsa yiyorum

Kızlar emzirirken süt geliyor mu boşa mı çekiyor nasıl anlıyorsunuz ya bazen lık lık ses geliyor ama her zaman değil hiç anlayamıyorum ya. Emdikten sonra göğüs ucumu sıktığımda süt geliyor hep ama o her zaman gelir yazıyor nette anlamadım

Kızlar Lütfen hemen yardımcı olurmusunuz bebgim 16 günlük burnunda hırıltı var? Ben aspiratör ve fizyolojik serum la temizlemeyi düşünüyorum çünkü nefes almakta emmekte güçlük çekiyor sizce bir zararı var mı aranızda dneyen vsr mı? P Pelinimben sanki sen bahsetmiştin bir ara bebk 16 günlük zararı olur mu

Normalde siktigimda sut geliyordu simdi gelmiyor birde ben emzirirken ve emzirdikten sonra gogsum cok aciyordu icindeki damarlar resmen yaniyor sizliyordu eltim de bana dedi benim de oyke olmustu sut az oldugu zaman cocuk cok cektigimde bos damarlari cekiyor demisti

Herkese merhaba, ben bebeğimi doyurduğum ve altını değiştirdiğim halde bir türlü yatağında uyutamıyordum. Bugün hatta şimdi bebeği kundaklandım beşiğine koydum ve YouTube da beyaz sesi son ses açtım şuan mışıl mışıl uyuyor gözlerime inanamadım hemen sizlerle paylaşmak istedim. İşinize yarar belki.

Haahhaaa doğal olsun bende kayısı da kurt gördüm 2 termos aldim penguen marka uzun süre sıcak tutuyor birine kaynamış soğumuş su diğerine sıcak su pratik oluyor. Kendini hiç yetersiz hissetme mesela benim bebeğimin kakasi sarı ve yumuşak kıvamlı anne sütü alan bebeklerin öyle oluyormuş demekki formül mamalar anne sütüne bayağı yakın nasıpleri bu kadar Demek ki.Cevremde anne sütü alıp hastalıktan kurtulmayan çocuklar da var sadece mamayla beslenip bi kez burnu akmayan yegenimde var maşallah o yüzden at o yetersizlik hissini bebeğinin bu günlerinin tadını çıkar canım

Sütün yettiğini sağarak bebeğin cisli bezinden ve aylık kilo kontrolünden anlarsın canim

aynı durumdayz cnım bazen sıınca gelmıyor da
ben okyanus suyu sıktım 2 3 gunluktu aspirator kullanmadım oksururerek attı hastanede de boyle yapmıslardı burnundan serum sıktılar aspırator kullanmdalılar kendı attı ama sana boyle yap dıyemem zten gozune kacırdım beceremedm cok
haklısın ya napalım elimizden geleni yapıoz en azından az da olsa antıkor alıyodr 5 10 cc de olsa onun da faydası oluyodur kzusum. 2 termos cok mantıklı geldı su an bak.

Bana doktor 1 ay sadece serum suyla temizle demişti doğal hapşırarak çıkarsın dedi ama biz 1 ay i bekleyemedik artık genzi tıkanmıştı hirliyordu. Serum suyu şu minik şişelerden değilde eczaneden bu buyuk olanlardan aldim hem daha büyük hemde ucuz bide çekmek için enjektör aldim 4 cc çekiyorum bebeği yan çevirip 2 cc bi burun deliğine 2 cc Dig er burun deliğine sıkıp sırtına vuruyorum löp lop sümukler akiyor sonrada aspiratorle çok çekmeden kalan cikmayanlari çekiyorum ama hafifçe .Gün-de 3 kez yapıyoruz yoksa nefes almakta zorluk çekiyor

Eklentiler

• Screenshot_20201202-153253_Chrome.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 26
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…