2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
aynı durumdayz cnım bazen sıınca gelmıyor da

ben okyanus suyu sıktım 2 3 gunluktu aspirator kullanmadım oksururerek attı hastanede de boyle yapmıslardı burnundan serum sıktılar aspırator kullanmdalılar kendı attı ama sana boyle yap dıyemem zten gozune kacırdım beceremedm cok

haklısın ya napalım elimizden geleni yapıoz en azından az da olsa antıkor alıyodr 5 10 cc de olsa onun da faydası oluyodur kzusum. 2 termos cok mantıklı geldı su an bak.
Kizlar mama lari kaynamis sogumus su ile mi yapiyorsunjz ben hafif ilik su ile yapiyorum acaba yanlismi oluyir

Ve ben kesin karar verdim sanjrim bu mama dan sikinti oluyor cocuk mamayi emdikten sonra ikina ikina bir hale geliyor

Kızlar Lütfen hemen yardımcı olurmusunuz bebgim 16 günlük burnunda hırıltı var? Ben aspiratör ve fizyolojik serum la temizlemeyi düşünüyorum çünkü nefes almakta emmekte güçlük çekiyor sizce bir zararı var mı aranızda dneyen vsr mı? @Pelinimben sanki sen bahsetmiştin bir ara bebk 16 günlük zararı olur mu
çok içine sokmadan ucundan çek. hiç birşey olmaz. bir de çok hızlı çekme yavaş yavaş yap

Kizlar mama lari kaynamis sogumus su ile mi yapiyorsunjz ben hafif ilik su ile yapiyorum acaba yanlismi oluyir

kaynamıs hazır su ıle yapıyorum ben. ben yaparsam ılıyınca atıyorum mamayı ama esim yaparsa sıcakken atıp sonra ılıtıyor hep. oyle yapmamak lazım.

Ya

Onceden kusmuyordu ama simdi baya kusuyor anlamadim senin ki de sadece mama ile mi besleniyir cnm bizde 30 gunluguz ben bazen 60 cc bazen 90 cc veriyorum fazla mi az mi anlamiyorum 90 veriyorum kusuyor sonra tekrar araniyor
Yok canim mamayla alakasi yok ben sadece sutle besledigimde de kusuyor doktor kilo alimi iyiyse normal dedi mide kaslari henuz gelismedigi icin ufacik seyde kusabiliyorlarmis ben hirpalamasam.bile kusuyor hem de arada fiskirtarakta kusuyor kilo aliyorsa takma kafana canim ayrjca fazla geliyorsa da kusarlarmis

Kızlar Lütfen hemen yardımcı olurmusunuz bebgim 16 günlük burnunda hırıltı var? Ben aspiratör ve fizyolojik serum la temizlemeyi düşünüyorum çünkü nefes almakta emmekte güçlük çekiyor sizce bir zararı var mı aranızda dneyen vsr mı? @Pelinimben sanki sen bahsetmiştin bir ara bebk 16 günlük zararı olur mu

Valla canim ben kac gunluktu hatirlamiyorum ama zararli olduguju bilmeden hep temizledim birsey olmadi cok sukur ama aspirator kullanmadan serumla temizleyebilirsin doktorlar oneriyor burnu tikali olmasi daha sikinti hem nefes alamaz hemde meme bile ememez

kaynamıs hazır su ıle yapıyorum ben. ben yaparsam ılıyınca atıyorum mamayı ama esim yaparsa sıcakken atıp sonra ılıtıyor hep. oyle yapmamak lazım.

Ben suyu kaynatiyorum biraz su altinda sogutup tamamen buz gibi olmadan kaynakligi gidene kadar sonra mamayo ekleyip tekrar icecek kivama gelen kadar sogutuyorum mamanin uzerinde kaynar koymayin probiyotikleri öldürür yaziyordu

Evet en azından erken farkedildi ve ilacı var diye şükrediyorum ama sürekli ilaç kullanması gerekmesi ihtimali bile beni yiyip bitiriyor.

Canım dediğin gibi internette de hiç iyi şeyler yazmıyor doktor ilacı kullandığı takdirde hiçbir sıkıntı olmayacak dedi ama elimde değil. İşitme testini de geçemedik sürekli aklımda bunlar. O kadar uykusuz olmama rağmen yatağa yatıp uyuyamıyorum.Amin tüm bebişleri korusun İnşallah sizin temiz çıkar sonuç .
Canim anı seslere tepki veriyor mu? Irkiliyor mu ?

çok içine sokmadan ucundan çek. hiç birşey olmaz. bir de çok hızlı çekme yavaş yavaş yap
Yok canim mamayla alakasi yok ben sadece sutle besledigimde de kusuyor doktor kilo alimi iyiyse normal dedi mide kaslari henuz gelismedigi icin ufacik seyde kusabiliyorlarmis ben hirpalamasam.bile kusuyor hem de arada fiskirtarakta kusuyor kilo aliyorsa takma kafana canim ayrjca fazla geliyorsa da kusarlarmis

Valla canim ben kac gunluktu hatirlamiyorum ama zararli olduguju bilmeden hep temizledim birsey olmadi cok sukur ama aspirator kullanmadan serumla temizleyebilirsin doktorlar oneriyor burnu tikali olmasi daha sikinti hem nefes alamaz hemde meme bile ememez
Çok teşekkür ederim kızlar sizde olmasanız içim asla rahat etmez 🙏❤️

Selam anneler . Uykusuz yorucu bir gece ve gogusumde uyumayı aşırı seven kızımla geçiyor her dk . Dün kontrolümüz vardı . Doğduğu kiloyu şükür 15 günde yakaladık. 300 gram oda . Göbeğinde açıklık varmış doktor yaktı kalemle . Akıntı yaptı oda normal mi bilen varmı ? Dili pamukçuk oldu karbonatli su degdirdim iki gün azalmıştı bırakınca biraz artmış gibi geldi . Siz naptiniz . Ben bazen çocuksuz günlerimi özlüyorum sonra pişman olup vicdan yapıyorum kızıma baktıkça 😔 ne hissedeceğimi bilmez durumdayım .
Benimde 2 gundur cok kötü pamukcuk oldu cnm ben ilacini aldim mikostatin gunde 3 defa veriyorum cnm halen azalmadi 7 gun kullanicam azalmazsa doktora goturucem bakalim

aynı durumdayz cnım bazen sıınca gelmıyor da

ben okyanus suyu sıktım 2 3 gunluktu aspirator kullanmadım oksururerek attı hastanede de boyle yapmıslardı burnundan serum sıktılar aspırator kullanmdalılar kendı attı ama sana boyle yap dıyemem zten gozune kacırdım beceremedm cok

haklısın ya napalım elimizden geleni yapıoz en azından az da olsa antıkor alıyodr 5 10 cc de olsa onun da faydası oluyodur kzusum. 2 termos cok mantıklı geldı su an bak.
Bana doktor 1 ay sadece serum suyla temizle demişti doğal hapşırarak çıkarsın dedi ama biz 1 ay i bekleyemedik artık genzi tıkanmıştı hirliyordu. Serum suyu şu minik şişelerden değilde eczaneden bu buyuk olanlardan aldim hem daha büyük hemde ucuz bide çekmek için enjektör aldim 4 cc çekiyorum bebeği yan çevirip 2 cc bi burun deliğine 2 cc Dig er burun deliğine sıkıp sırtına vuruyorum löp lop sümukler akiyor sonrada aspiratorle çok çekmeden kalan cikmayanlari çekiyorum ama hafifçe .Gün-de 3 kez yapıyoruz yoksa nefes almakta zorluk çekiyor
Çok teşekkür ederim ♥ 🙏

Bana doktor 1 ay sadece serum suyla temizle demişti doğal hapşırarak çıkarsın dedi ama biz 1 ay i bekleyemedik artık genzi tıkanmıştı hirliyordu. Serum suyu şu minik şişelerden değilde eczaneden bu buyuk olanlardan aldim hem daha büyük hemde ucuz bide çekmek için enjektör aldim 4 cc çekiyorum bebeği yan çevirip 2 cc bi burun deliğine 2 cc Dig er burun deliğine sıkıp sırtına vuruyorum löp lop sümukler akiyor sonrada aspiratorle çok çekmeden kalan cikmayanlari çekiyorum ama hafifçe .Gün-de 3 kez yapıyoruz yoksa nefes almakta zorluk çekiyor
En sagliklisi bu normal büyüyüncede burun damlasi felan kullanmayin oksurdugunde serumla temizleyin kizlar bu gercekten cok onemli büyük küçük cocuk farketmiyo

Biz daha gitmedik 2.ayda dediler ne yapıyorlar muayenede
Bizim hastanede rutin kontrollerde göz 1.ayda kalça çıkığı 2. Ay diye geçiyor, 1 damla damlattılar, 5 dk sonra başka bi damla, yarım saat sonra da kontrol etti doktor gözüne baktı sadece yani, 2-3 aylıkken göz teması kuramazsa getirin dedi o kadar.
Goz muaynesi 2.ayda dediler bizede
Bizim hastanede 1. Ayda yapılıyormuş canım.
Benim hep Bi kaynamış soğumuş suyum oluyor, o suyu ılıtıp öyle yapıyorum ben.

Kızlar yarı Kırk uçurma diye bişey varmış ? Duyanınız bileniniz var mi ?
Bizim bugun yari kirkimiz annanemize geldik yüzümüze un serpti beyaz olurmusuz 😇yumurtayla tuz koymus eve giderken alalim diye 🤭🤭 batil inanc iste benim derdim evden bir surede olsa uzaklasmakti un su süt muhim degil 🤣🤣

Oğlumun kontrolleri de güzel geçti, sadece doktorumuz karnı gaz dolu bağırsaklarına yazık damla kullanın dedi, bitkisel nurse harveyi önerdi, damla olanı aldık başladık bakalım, gerçekten karnı taş gibi şiş, arada ağlıyor ama her benekte oluyo diye bişi yapmamıştım ben, doktoru direkt ben sormadan kendi söyledi.

X