2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de 2 saatte 1 kalkıyorum en az 1 saat ayaktayız bazen 2 saati de buluyor geceler böyle geçiyor Ne zamana kadar böyle gider acaba
Valla 40indan sonra degisir derler ama bakcaz.Benim 2 evlat geceleri de uyurdu emzir yatir gazda bilmem oyle ama bu 3. tekne kazintisi kendine baktiriyo mübarek 😅

kizlar birsey sorcam ya benim kız ne zaman emse bogazina takılıyor tıkanıyor panik oluyorum nefesini açana kadar psikolojim bozuldu resmen emzirmeye korkar oldum sizinde basıniza geliyor mu bir yöntemi var mi bogazina takilmaması icin

bence fazla değil. 3440doğduk 4550 olmuşuz aynen devam dedi doktor. aynı senin gibi günde 1 veriyorum mama ya da vermiyorum hiç.
_seastar_ _seastar_ aslında şöyle biz 3000 kg doğduk. Ertesi gün 2850 ye düştük. 3 gün sonra da 2680 e düştük. 12.gün doğum kilomuzu yakaladık 3020 olduk. Bu alınan 1200 gr 20 günde alındı. O yüzden mi fazla dedi acaba bilmiyorum. Mamamızın da bugün 3 haftası dolmuştu attım bende. Yenisini aldırmadım eşime.
Acaba bu ay mamasız deneyip mi kilo alımına baksam diyorum. Bu defa da gece çok kalkacak. Kararsızım bakalım.

Insallah duzene girer canjm.bizimki genelde geceleri uyuyor gunduzleri de aksine hep ayakta bir yandan iyi de birazcikta olsa gunduzde uyumasi lazim bence bugun yarim saat uyudu resmen koca gun
Canim gündüz napiyor peki? Uyanıkken hep meme istiyorlar çünkü, o zaman da süt bitiyor 🙄

Bugün uyumadi hiç hep kucakta Koydugum an cigliği basıyor keyifsiz gibi en son şekerli su yapıp memeyi batırdım yine tutmadı
Bizimki de uyumadı dediğin gibi emziriyorum yatağa koyuyorum 5 dk da uyanıp ağlıyor yediğini hep kusuyor. Artık akşam 10.30 gibi mama verdim uyuyor çok şükür sütümle doymuyor galiba

Ya kızlar annem içime kurt düşürdü bizim oğluşu ben doğururken biraz zorlandım çocuğumun kafası biraz yamuk oldu tepesi şişlik gibi yamukluk var bir haftalık kontrole gittiğimde çocuk doktoru vakumla mı doğdu dedi hayır ben biraz zorlandım doğururken dedim adam da tamam bu geçecek kendiliğinden dedi. Annem de bugün diyor ki bu niye geçmedi hala doktora götürelim bilmem ne moralim bozuldu doğduğunda zaten gerekli kontrolleri yapılmıştır yani allah korusun ters bi durum olsa bilirdik dimi kızlar
Canım bildiğim kadarı ile normal hatta öyle sivri oluyor ki bazı normal doğumla doğan bebeklerin :)) Zamanla düzelecek merak etme.

Sağol canım çok üzülüyorum hemen ilaca başladık şimdilik kesin değil ama ömür boyu ilaç kullanması gerekebilir 😔 hiç öyle bir rahatsızlık yok bizde. Hamilelikte tiroid ilacı kullanmıştım ama doktor onunla ilgisi yok dedi.
Kuzum üzülme çok şükür farkedilmiş durum. İlaç kullanıp önlemini alırsın. Senin hamilelik tiroidin çıkmış şimdi normale dönmüştür. Bende hashimato hastasıyım ilaç kullanıyorum çok sonradan farkedildi aslında genetikmiş bizim 3 kız kardeşiz 3 müzdede çıktı.

kizlar birsey sorcam ya benim kız ne zaman emse bogazina takılıyor tıkanıyor panik oluyorum nefesini açana kadar psikolojim bozuldu resmen emzirmeye korkar oldum sizinde basıniza geliyor mu bir yöntemi var mi bogazina takilmaması icin
Muhtemelen çok süt geliyor memeden, memeye makas yap süt akışı yavaşlasın biraz emerken.

Bizde de aynı kakasını yapamayınca kıyamet kopuyor gece de uyumuyor
Şuan 3 farklı krem gümüş kapak silikon kapak ayva çekirdeği kantaron yağı ne varsa denedim olmadı bu dediğin kremi de aldırım eşime çok acıyor artık emzirirken ağlıyorum resmen

Benim özel sigortam var kendim yaptırmıştım allianz sigorta. Hastanede arkadaşım çalışıyor aradım sordum ilk 28 gün ücretsizmiş Yenidoğanlar için zaten ben boşa evham yapmışım da gidip orda dımdızlak kalmak istemedim 😂 ama bebeğine 16 günlükken özel sigorta yaptırabiliyorsun öyle yapacağım ben
Ben de özel sağlık sigortası düşünüyorum canım daha hiç araştırmadım ama yaptırırsan bana da bilgi verir misin

Herkes bebeğinin uykusunun derdinde biliyorum kızlar ben de öyleyim de bi soru sormak istiyorum eşlerinizle özel hayatınız ne durumda dr unuz ne dedi ne kadar beklemeli ve eşinizle aranızda bunun konusu geçiyor mu

Bizimde oluyor canım özellikle biberonla mama verdiğimde hızla çekiyor. Hemen dik tutup sırtına vuruyorum beni de korkutuyor hatta doktoruna video çekip attım yenidoğan da normal dedi solunum yolları yeni açılıyor panik olma dedi

X