2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Herkes bebeğinin uykusunun derdinde biliyorum kızlar ben de öyleyim de bi soru sormak istiyorum eşlerinizle özel hayatınız ne durumda dr unuz ne dedi ne kadar beklemeli ve eşinizle aranızda bunun konusu geçiyor mu
40 gün dedi canım doktor, öncesinde enf riski varmış.

Şuan çoğu annenin ortak duası ☺😂 bende fön Makinesi sesi açıyorum telefondan onla sakinliyor bazen
Ay ben saftirik de gerçek fön calistira calistira fönü yaktım ac kapat yapa yapa doğrumu yanlış mi tam da bilmediğinde akşamları bi kaç dakika çalıştırdım cok değil ama neyse fön yanmış hiç insanin aklına gelmez mi telefondan açmak

Kızlaracil bir sorum var bebişim pazartesi günü doğdu ilk gün sütüm geldi ama bu gün sabahtan beri emiyor kuzum hep aranıyo sütüm yok bir şeyler yedim ama fayda etmedi galiba bu gece sabah olmayacak aç kalsın istemiyorum hangi mamadan ne kadar vermeliyim eşimi eczaneye gönderecem şimdi aç kalmasına kıyamıyorum bende Ağlıyorum. 😓

Bebek uyku sesleri yaz Google playe, onu indir. Telefonu uçuş moduna alıp yanına koyabilirsin İnternetsiz de çalışıyor.
Ay ben saftirik de gerçek fön calistira calistira fönü yaktım ac kapat yapa yapa doğrumu yanlış mi tam da bilmediğinde akşamları bi kaç dakika çalıştırdım cok değil ama neyse fön yanmış hiç insanin aklına gelmez mi telefondan açmak

Evet canım bizde bekliyoruz ama hiç de birşey sormadı eşim kac gün kaldı vs diye gerci yarın 1 ay aşısı var biliyor dr a götürüyoruz 28 29 gün diye sayıyoruz da ne biliyim ya
Yaa insanın canı hiç çekmiyor ki şu an 🙈😂 Yani çeken vardır elbet ama ben hiç oralı değilim. Bi 40 gün olsun da bakalım. Eşim bi kaç kez sordu ama yanaşıyor ara ara da.

Kızlaracil bir sorum var bebişim pazartesi günü doğdu ilk gün sütüm geldi ama bu gün sabahtan beri emiyor kuzum hep aranıyo sütüm yok bir şeyler yedim ama fayda etmedi galiba bu gece sabah olmayacak aç kalsın istemiyorum hangi mamadan ne kadar vermeliyim eşimi eczaneye gönderecem şimdi aç kalmasına kıyamıyorum bende Ağlıyorum. 😓
Sma almıştık biz hastaneden istediklerinde. Ne kadar vermeli konusunu bilmiyorum da kendini üzme canım sütün inmesini engeller kendini üzmek. Biraz mama ver sen de yat uyu dinlen, sabaha sütün gelir hiç merak etme.

Sma almıştık biz hastaneden istediklerinde. Ne kadar vermeli konusunu bilmiyorum da kendini üzme canım sütün inmesini engeller kendini üzmek. Biraz mama ver sen de yat uyu dinlen, sabaha sütün gelir hiç merak etme.
Çok teşekkür ederim canım çok sağol ne değişik bir duyguymuş onun aç olması beni bitirdi resmen insan bakmaya bile kıyamıyor 😞

Bizim kız da ayın 9unda bir aylık olacak. Çok merak ediyorum kaç kg oldu, boyu ne kadar uzadı diye 🥰 inşallah güzel kilo almıştır, sanki bana hiç büyümüyor gibi geliyor. Eşim de hep gözünün önünde o yüzden anlamıyorsun diyor :KK70:

Çok teşekkür ederim canım çok sağol ne değişik bir duyguymuş onun aç olması beni bitirdi resmen insan bakmaya bile kıyamıyor 😞
Kıyamam canım üzülme açlıktan yapmıyor belki, gaz sancısı olunca filan da hep emmek istiyorlar. Hiç canını sıkma, her şeyin çaresi var zaten.

Bizimde aynı şekilde oldu ama bizden 2. topuk kanı istemediler direk çocuk endokrinoloji bölümüne yönlendirdiler. Maalesef bebeğimde hipotiroidi diye bir hastalık çıktı günlerdir ağlıyorum.Bazen 2. leri normal çıkıyormuş ama bir gün bile önemli dedi doktor o y
Çok geçmiş olsun canım tedavisi varmış erken tanı çok önemliymiş üzme kendini o kadar hisseder bebeğinde. Bizde doğduğu gün ve 5. gün topuk kanları vermiştik. Dün 11. gündü sağlık ocağından arayınca çok şaşırdım bir sey yoktur heralde şimdiye kadar çıkar derken TSH değeri yüksek çıktı tekrar kan vermeniz gerekiyor dediler bugün sabaha hemen çağırdılar gittik tekrar topuk kanı verdik. Sonucunda bir şey çıkarsa tekrar arayacaklarmis o zaman hastaneye gidip kan vermek gerekiyormuş. Bende dün haberi alınca internette bir bakayım dedim hiç iyi gelmedi hem korktum hem de baya bir ağladım. Zaten doğduğunda üfürümden şüphelenmişlerdi 5. gün kontrolünde tekrar bakılacak demişlerdi o beş gün geçmek bilmemisti doktor kontrolü iyi geçti 1 ay sonra tekrar bakılacak şimdi de bu topuk kanı sonucu çıktı zaman geçmek bilmez şimdi 😔Allah'ım tüm çocuklarımızı bebeklerimizi korusun hepsi sağlıklı olsunlar 🤲🏼

Muhtemelen çok süt geliyor memeden, memeye makas yap süt akışı yavaşlasın biraz emerken.
makas nasıl yapılıyor canım ama bazen emmenin sonuna dogruda bogazına kaçabiliyor sonuna kadar mi makas yapcam
Bizimde oluyor canım özellikle biberonla mama verdiğimde hızla çekiyor. Hemen dik tutup sırtına vuruyorum beni de korkutuyor hatta doktoruna video çekip attım yenidoğan da normal dedi solunum yolları yeni açılıyor panik olma dedi
sagol canım simdi yine bogazina kacti benimkinin sirtina vurdum gecmedi ayagını sıktırdım bende aglayınca acıldi off ne zormus bebrk bakmak :işsiz:

bizde bir sorun yoktu canım. çocuk doktoru kalbini dinlerken üfürümden şüphelendi öyle yönlendirdi bizi. gözle görülür hiç birşey yok. şu şekilde yazıyor ekonun sonunda.
Anladım canım, geçmiş olsun. Biz daha 1 aylık olamadığımız için ne zaman bir daha kontrol isteyecek bilmiyoruz. Morarması da normal yenidoğan morarmasıymış doktor sorun yok dedi öyle rahatladık. Bizde de sorun yoktu normalde kontrolde fark edildi. İnş geçer gider hepsi yaa 🤲🏻

Canım benim ilk bebişte vardı delik ama doktor önemsiz demişti, kardiyoloji takibini yaptı sonra kapandı ama hiç morarma filan gibi vir durum olmadı. Küçük kızım şimdi gazı filan olduğunda morarıyor. Muhtemelen gazla filan alakalıdır.
Aynen canım normal dedi doktor. Bahsedilen morarma bayağı ciddi oluyormuş Allah korusun. Ay bebem diğer bebem de morarıyordu ama kalp vs problemi olmadığı için tabi öyle evham yapmıyorduk. Zor işler yaa, inşallah kapanır gider 🙏🏻

Ben de özel sağlık sigortası düşünüyorum canım daha hiç araştırmadım ama yaptırırsan bana da bilgi verir misin
Tabi yaptırınca yazarım buraya da canım 16 günlük olunca yaptırabiliyormuşuz eşimin teyzesi sigortacı o yapıyor detaylı öğrenir anlatırım
Herkes bebeğinin uykusunun derdinde biliyorum kızlar ben de öyleyim de bi soru sormak istiyorum eşlerinizle özel hayatınız ne durumda dr unuz ne dedi ne kadar beklemeli ve eşinizle aranızda bunun konusu geçiyor mu
Hahaha bizimki arada göz göze gelince eliyle iki işareti yapıyordu ben de anlam veremiyordum geçen sordum o ne öyle diye hazır annen burdayken ikinciyi de yapalım aradan çıksın diyo 😂😂

X