2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
KıZlar bebeğim kalasını yapamıyor çok ıkınıyor acıyor ve basıyor çığlığı. Sizde byle bir durum var mı neler yapıosunuz

Bizim de aynı kıpkırmızı oluyor sürekli ağlıyor. Daha önce gayet iyiydi. Son 3-4 gündür çok zorlanıyor.
Bizde de aynı kakasını yapamayınca kıyamet kopuyor gece de uyumuyor
Kızlar bebişime memeyi C şeklinde veriyorum ve kahverengi kısmı ağzına alıyor ama göğüslerim hala yara. Burda kremle poşetle kapat diyenler oldu o biraz hafifletmişti sonra yine başladı poşette işe yaramıyor canım çok acıyor meme vermek bana korkulu rüya gibi oldu 🥺🙈
[/QUOTE
Canım ben hamileligin son günlerinden beri mummys natural diye bir krem kullandım mucize bişey gögsüm biraz acıyor sürüyorum öbür emzirmeye geçiyor hemde doğal ürün yıkamaya gerek yok.ilk bebegimde yara olmuştu kanlar akmıştı o nedenle bu sefer çok araştırıp bu kremi aldım

Yagmurlu bir havadan merhaba kızlar bi sorum var bebekleriniz gunduzleride cok uyuyormu bu ara benimki aciktiginda uyaniyor sonra tekrar uyumak istiyor sabahlari 1.5 saat aktif birde aksam 5 den 20:30 a kadar tabi aglamakla geciyor sadece 20 dk ana kucaginda duruyor onun disinda bende kucagimda konusuyorum ilgi gösteriyorum bazen dinliyor bakıyor bu ara etrafa odaklanıyor ama sanki aktif oldugu saatler az gibi geldi uzmanlar uyuma sureleri 16-18 saat diyor peki sizler neler yapiyorsunuz aktif saatlerde ve kac saat uyuyorlar

Benimkide aksamlari uyanik oluyor ama hep bi sıkılma oluyor araliksiz olmasada mutlaka agliyor sanirim 3.aydan sonrami daha cok vakit geciririz
Genelde oyle diyolar 2.5 3 aylik olunca daha rahat oluyorlar o zaman tatlsrini alicaz

O zaman 3.ayda anca duzene girer canim gunduz leri biraz ayakta kalsa etrafi tanisa oyle istiyorum ama bizimki aksamlari ayakta hatta dun eşim ben mutfaktayken uyutmaya calisiyordu odaya girdiğimde omuzunda mayişmiş dedi uyuyor sanirim yuzunu tam goremiyor du oan bende dedim heee uyuyor cin gibi etrafa bakınıyor o seni uyutur bu saatte yine uyumaz kemal sunalin filmi o an aklima geldi annesine ninni soylerken kendi uyuyor( adile nasit )annesi cin gibi bakiyor bizim kizda suan ayni dedim 😂😂
Insallah duzene girer canjm.bizimki genelde geceleri uyuyor gunduzleri de aksine hep ayakta bir yandan iyi de birazcikta olsa gunduzde uyumasi lazim bence bugun yarim saat uyudu resmen koca gun

Benim bebiste tüm gün uyuyo 3saatte bir emmeye kalkiyor ama gece saat basi uyaniyo emiyo bez degisimi hikicik 1saat ayaktayiz tam yatiyoruz 1saat sonra acikiyor derken kisir döngü ben leylaaa 🥳🥳😳

Eklentiler

• 20201201_155004.jpg
    20201201_155004.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 28
Cocuklar icin ayri sigortami yapiliyor ki anne ya da babadan yararlanmiyorlar mi biz birsey yaptirmadik ama ozele muayeneye kac kez gitmistik birsey denmedi

Bizim hastanemizde ilk 28 gün yenidoğan ücretsizdi muayeneler öyle bişeydir belki
Benim özel sigortam var kendim yaptırmıştım allianz sigorta. Hastanede arkadaşım çalışıyor aradım sordum ilk 28 gün ücretsizmiş Yenidoğanlar için zaten ben boşa evham yapmışım da gidip orda dımdızlak kalmak istemedim 😂 ama bebeğine 16 günlükken özel sigorta yaptırabiliyorsun öyle yapacağım ben

Ya kızlar annem içime kurt düşürdü bizim oğluşu ben doğururken biraz zorlandım çocuğumun kafası biraz yamuk oldu tepesi şişlik gibi yamukluk var bir haftalık kontrole gittiğimde çocuk doktoru vakumla mı doğdu dedi hayır ben biraz zorlandım doğururken dedim adam da tamam bu geçecek kendiliğinden dedi. Annem de bugün diyor ki bu niye geçmedi hala doktora götürelim bilmem ne moralim bozuldu doğduğunda zaten gerekli kontrolleri yapılmıştır yani allah korusun ters bi durum olsa bilirdik dimi kızlar

Ya kızlar annem içime kurt düşürdü bizim oğluşu ben doğururken biraz zorlandım çocuğumun kafası biraz yamuk oldu tepesi şişlik gibi yamukluk var bir haftalık kontrole gittiğimde çocuk doktoru vakumla mı doğdu dedi hayır ben biraz zorlandım doğururken dedim adam da tamam bu geçecek kendiliğinden dedi. Annem de bugün diyor ki bu niye geçmedi hala doktora götürelim bilmem ne moralim bozuldu doğduğunda zaten gerekli kontrolleri yapılmıştır yani allah korusun ters bi durum olsa bilirdik dimi kızlar
Canım ben ilk oğlumda normal doğum yaptım vakumla aldılar kafamiz sivriydi zamanla düzeldi hic dert etme düzeliyor zamanla 🤗

Canım ben ilk oğlumda normal doğum yaptım vakumla aldılar kafamiz sivriydi zamanla düzeldi hic dert etme düzeliyor zamanla 🤗
Ben de öyle düşünüyorum da biri böyle birşey dile getirince insanın içine kurt düşüyor bir şey mi var acaba diye bide lohusayım ben bana söylenecek şey mi bu 😂 o yamuk olan yer baya yumuşak gibi korkuyorum dokunmaya sağ tarafında da vardı o taraf düzeldi solda var hala

Kızlar ya son 4 saattir ogluş uyumuyor ağlıyor arkasına sürekli alttan gaz cıkarıyor snra kaka yaptı hala rahatlamadı memede rahatlıyor cok yoruldum heryanım ağrıyor napcam😭😭😭😭😭

Kızlar ya son 4 saattir ogluş uyumuyor ağlıyor arkasına sürekli alttan gaz cıkarıyor snra kaka yaptı hala rahatlamadı memede rahatlıyor cok yoruldum heryanım ağrıyor napcam😭😭😭😭😭
Dün bizim de öyleydi canım annem ben sırayla pışpışladık en son ben sızıp kalmışım annem bakmış benim yediğim şeylerden gaz oldu sanırım çok kötüydü bugün çorba falan içtim sadece bidaha o duruma gelmesin çocuğum

Canim benimkide kac saattir uyuyo emdi yine uyudu geceye enerji depoluyo 11 gibi uyanir bendede mesai baslar gece kacta uyur bilmem.Birde bizde 2 gundur pamukcuk oldu mikostatin aldim insallah hemen gecirir

Canım benim doğumda olabiliyor bu bir çok Bebek’te oluyor ve sonra da geçiyor asla korkma geçecek

Canim benimkide kac saattir uyuyo emdi yine uyudu geceye enerji depoluyo 11 gibi uyanir bendede mesai baslar gece kacta uyur bilmem.Birde bizde 2 gundur pamukcuk oldu mikostatin aldim insallah hemen gecirir
Ben de 2 saatte 1 kalkıyorum en az 1 saat ayaktayız bazen 2 saati de buluyor geceler böyle geçiyor Ne zamana kadar böyle gider acaba

Geçen hafta boyleydik bizde. Bu hafta daha rahat. Yine gaz cikariyor huzursuz oluyor ama daha kısa sürüyor. Memede rahatliyor hala ama ben artık şöyle yapiyorum. Meme veriyorum biraz rahatlayinca çıkarıp emzik veriyorum. Ana kucağına battaniye koyuyorum battaniyeyi kundak gibi sarip ana kucağında sallıyorum ağzında emzikli. Bu şekilde hem sıcak oluyor hem sallanıyor hem ağzında emzik uykuya dalıyor :)

Gecen bizimde oyle oldu artk en sonunda reflu yataginin bi kenarını cikardm kucagima aldm yatakla ordn emzirdm uykuya dalsn die memede bekledi oyle uyutabildm

X