2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Yagmurlu bir havadan merhaba kızlar bi sorum var bebekleriniz gunduzleride cok uyuyormu bu ara benimki aciktiginda uyaniyor sonra tekrar uyumak istiyor sabahlari 1.5 saat aktif birde aksam 5 den 20:30 a kadar tabi aglamakla geciyor sadece 20 dk ana kucaginda duruyor onun disinda bende kucagimda konusuyorum ilgi gösteriyorum bazen dinliyor bakıyor bu ara etrafa odaklanıyor ama sanki aktif oldugu saatler az gibi geldi uzmanlar uyuma sureleri 16-18 saat diyor peki sizler neler yapiyorsunuz aktif saatlerde ve kac saat uyuyorlar toplam ben istiyorumki gunduzleri aktif olsun biraz bu arada 35 gunluk olduk
Birde cabuk sıkılıyor halbuki akrep burclarini cok severim ben😂😂muzik aciyorum mozarttan tutunda ankara havasina kadar anakucaginda çingirakla oynuyoruz ayni zsmanda muzikli acıyorum en fazla 15 dk oda hosuna gittiyse yoksa 5 dk duruyor piyanolu oyun halisina koyuyorum o biraz ilgisini cekti jimnastik yapmaya calisiyorum ama sıkiliyorrrrrr ağlıyor 😕

Valla benim kinuyanik oldugundanhic keyifli degil bende istiyorum uynik dursun ama ya yemek istiyor ya agliyor ay soyle 1 kac aylik olsalar da keyifle dursak
Benimkide aksamlari uyanik oluyor ama hep bi sıkılma oluyor araliksiz olmasada mutlaka agliyor sanirim 3.aydan sonrami daha cok vakit geciririz

Sen sanki yanlış hatırlamıyorsam hemşirelerden mi şüphelenmiştin biseyi yoktu demistin sonra dan oldu diyorsun yanlış mi hatırlıyorum
Yok doğru hatırlıyorsun ikinci kez hastaneye yatırınca bebeğin dr sordum yoktu kafasında şişlik doğarken vardı işte ödemden dolayı farketmemişsin filan dedi de madem vardı da neden doğduğu an dosyasına eklemediniz birşeyler döndü ama ne bilmiyorum Allahım bildikleri gibi yapsın onları benim bebeğim ağzı dili yok anlatsın Allah hesabını sorsun onlardan

Yagmurlu bir havadan merhaba kızlar bi sorum var bebekleriniz gunduzleride cok uyuyormu bu ara benimki aciktiginda uyaniyor sonra tekrar uyumak istiyor sabahlari 1.5 saat aktif birde aksam 5 den 20:30 a kadar tabi aglamakla geciyor sadece 20 dk ana kucaginda duruyor onun disinda bende kucagimda konusuyorum ilgi gösteriyorum bazen dinliyor bakıyor bu ara etrafa odaklanıyor ama sanki aktif oldugu saatler az gibi geldi uzmanlar uyuma sureleri 16-18 saat diyor peki sizler neler yapiyorsunuz aktif saatlerde ve kac saat uyuyorlar toplam ben istiyorumki gunduzleri aktif olsun biraz bu arada 35 gunluk olduk

Canim o cok degisken ya benimkinin gunu gunune tutmuyor bazen gunduz 1 2 saat ayakta kalan zamanda uyuyor ama dun 1 saat anca uyudu hep ayaktaydi dalamadi bir turlu en son gece 12 de sizmisti dusun benimki 53gunluk

Çok geçmiş olsun canım. Sende yada eşinde böyle bir rahatsızlık varmı hipotirodinde genetik etken çok fazla.
Sağol canım çok üzülüyorum hemen ilaca başladık şimdilik kesin değil ama ömür boyu ilaç kullanması gerekebilir 😔 hiç öyle bir rahatsızlık yok bizde. Hamilelikte tiroid ilacı kullanmıştım ama doktor onunla ilgisi yok dedi.

Canim o cok degisken ya benimkinin gunu gunune tutmuyor bazen gunduz 1 2 saat ayakta kalan zamanda uyuyor ama dun 1 saat anca uyudu hep ayaktaydi dalamadi bir turlu en son gece 12 de sizmisti dusun benimki 53gunluk
O zaman 3.ayda anca duzene girer canim gunduz leri biraz ayakta kalsa etrafi tanisa oyle istiyorum ama bizimki aksamlari ayakta hatta dun eşim ben mutfaktayken uyutmaya calisiyordu odaya girdiğimde omuzunda mayişmiş dedi uyuyor sanirim yuzunu tam goremiyor du oan bende dedim heee uyuyor cin gibi etrafa bakınıyor o seni uyutur bu saatte yine uyumaz kemal sunalin filmi o an aklima geldi annesine ninni soylerken kendi uyuyor( adile nasit )annesi cin gibi bakiyor bizim kizda suan ayni dedim 😂😂

Bizimde aynı şekilde oldu ama bizden 2. topuk kanı istemediler direk çocuk endokrinoloji bölümüne yönlendirdiler. Maalesef bebeğimde hipotiroidi diye bir hastalık çıktı günlerdir ağlıyorum.Bazen 2. leri normal çıkıyormuş ama bir gün bile önemli dedi doktor o yüzden bence hemen gidin baktırın
Cok gecmis olsun aslinda genetik oluyor sen hic baktirdinmi tiroid hormonlarina t3 t4 bunlara genelde anneden gecebiliyor bende korkuyordum bendede haşimato var bebegimede gecermi diye cok sukur bisey cikmadi rabbim herkesin evladina saglik versin şifasini versin yavrunun insan üzülüyor minicikler ama rabbim beterinden korusun

Canim ozaman mumkun degil o paranin 35 gunluk olmasi var bir yanlislik bu iste 3 aylik toplumu yatti acaba

Yok canim 35 gunluk degil o firmaya bagli bazilari aylik bazilari pesin yatiriyor benimkide sanirim o civarda yatacak birine 5 bin diger ay 1500 yatmis araliktada yatacakmis
Bencede cok ama ozellikle sordum 35 gunluk diyo onumuzdeki ay da sirketin onaylayınca yatick dedi

Merhaba;
Cuma günü bir aylık kontrolümüz ve aşımız vardı. Kızım 1200 gr almış doktor biraz fazla almış dedi. Sadece gece uykusuna geçerken 60 cc mama veriyorum günde bir defa. Gece çok fazla uyanıyor. Mama verdiğimde sadece 2.5 saat sonra kalkıyor daha sonra ise saat başı kalkıyor. Ben de o 2.5 saatte sadece kesintisiz uyuyorum yoksa saat başı kalkmak beni de sersem yapıyor. Ne yapsam acaba bir aylık bebek için 60 cc fazla değil ama vermesem mi?
bence fazla değil. 3440doğduk 4550 olmuşuz aynen devam dedi doktor. aynı senin gibi günde 1 veriyorum mama ya da vermiyorum hiç.

Cok gecmis olsun aslinda genetik oluyor sen hic baktirdinmi tiroid hormonlarina t3 t4 bunlara genelde anneden gecebiliyor bende korkuyordum bendede haşimato var bebegimede gecermi diye cok sukur bisey cikmadi rabbim herkesin evladina saglik versin şifasini versin yavrunun insan üzülüyor minicikler ama rabbim beterinden korusun
Çok sağol canım ben de öyle bir şey yoktu hamilelik öncesinde de kan tahlillerim olmuştu hiç öyle bir şey demedi doktorlar. hamilelikte sınırın üstnde çıkmıştı ama hamilelik boyunca euthyrox kullanmıştım. Şimdi çok aklıma takıldı yine kontrol ettireceğim benden geçtiyse daha da kahrolurum

11 günlüğüz ve sürekli uyuyor memede bile uyuyor

Bnm ki de ayni aksm 7 8 gibi 2 saat fln uyanik bide gece 12 1 arasi onun disinda uyuyo 3 saate yakin acikinca kalkiyo bazen de sabah 10da fln uyanip duruyo 1 saat

X