2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Hmm ben okadra vermedim demek ondan agliyir doymuyor

Ayni bejimkisi canim ya bende emzirip ustune ilave 30 40 veriyorum bugun 90 verdim onu bile bitirdi insallah ac birakmamisimdir bu ara tam bosaltmiylr sanki gogsumu ordan anladim ben yetmeyecegini ama aglamiyor benimki de bende doydu saniyorum ama verdigimi de iciyor

Hmm ben okadra vermedim demek ondan agliyir doymuyor
Olabilir canim fazla gelirse fazlasini kusar zaten ben emzirme ustunr sagdigimi veriyorum bugun 90 verdim hepsini icti ve kusmadi 1haftadir acmiydi cocugum diye endiselendim biraz emiyor aslinda ama kafamda deli sorular anlamak cok zor benimki agĺamiyor bir de doymus gibi

C şeklinde tutuşu yapamıyorum makas gibi tutuyorum o şekilde emebiliyor eğer çok açsa tutuyor
sağım yapıyor musun?

Evet yapıyordum günde iki üç kere ama sağdığım sütü veremedim dünden beri biberonla içtiği şeyleri (anne sütü de olsa mama da olsa) kusuyor memeden içtiği iki yuduma da yazık oluyor artık sağdıklarımı buzluğa koyacağım çocuk biraz daha toparlanana kadar. Ben çocuğuma yetemediğimi düşünüp üzülüyorum doktorla konuştum şimdilik zorlama dedi çişi kakası da iyi ama benim gözüme çok az geliyor emdiği süt her iki memeyi 15er dakika emmeli kalıbına takıldım ben sanırım bugün ağlıyordum kendi kendime annem ısrarla bebeğin tok olduğunu söylüyor rahat ol diyor yine de 20 cc kadar süt akmıştı göğüs kapağına onu vereyim dedim kustu hepsini

Ben sagamiyorum kendi emip ne aldiysa
Yalandikca mama veriyorum iste

Ayni biz ya güçsüz güçsüz 2 firt cekiyor. Normalde yarim.saat emziriyorum bugun 1 saate yakjn emdi ama sut var mi yok mu emjn değilim gece de 5 ve 4 saat arayla uyanmıştı gece uyandirmiyorum artik uyku düzenini bozmamak icin. Saat gunduz 1 2 arasi emdi hala aranıyor jaws gibi 60 cc mama verioz her emzirme sonrasi onu da 5 dk da bitirdi yatırdık 1 saat sonra banyo yaptirdik kustu biraz annem usutmustur midesi 2 dk anne sütü ver ilik ilik dedi verdim uyudu yatırdım yine kustu.

Simdi ya benim sutum var 1 saat emdiği icin doydu aslinda o yuzden kusuyo ya da midesini usuttuk banyodan once ben atletle oturuyodum ona da altına zibin ustjnde alt ust takkm vardi normalde battaniye de örteriz uyaniksa 1 uyuyorsa 2 kat acaba usuttu mu insallah sutum artmistir da ondan kusuyodur. Ama cekmiyor ki sadece dilihle oynuyo.

_seastar_ uzlme allahin izniyle kapanır bozma moralini olur mu büyük bir delik olsa emcek gucu bulamaz yorulr ememez kilo almaz demek ki kucuk bisi kapanr o da

Dilandilan her iki memeyi 15 dk emmeli miymis ben her emzirmede bitek bir meme verilmeli diye biliyorum cjnku ilk gelen sut sekerli son gelen sut yağlı bebeğe yarayan son gelen yağlı sut o gelmeden oburjne geçmemek gerek ama cok arastrmadm cunku zten 1 meme var bende ama sen bi arastr istersen.

Ay ben emzirirken iki büklüm oluyorum her yerim omzum boynum tutuldu elim zten hamileliğin sonundan beri sakat sol taraf çıkık gibi ağriyor uyusuyo 1 aydir dr a gitcem ama bebisi birakip gidemiorm useniyorm galjba.

Ben o tutuş yüzünden nerdeyse hemşireyi dovecektim
Makasa cok kızıyordu
Ben sezeryandan yeni çıkmışım kafam allak bullak
Takti c pozisyonuna yap diyor
Kadina bakıyorum tuhaf tuhaf
Hala emzirirken zorlanıyorum
Tam dogru tutamıyorum

Hastanede ilk kontrol için verdikleri doktor her iki memeyi 15er dk emzir sonra sağdığını ver en son mama diye sıralamıştı tabi biz daha ilk aşamayı doğru dürüst yapamıyoruz mama veya sağılan sütü de biberonla verdiğim için kusuyor onları da bıraktım artık elimden bir şey gelmiyor

Benim mümkün değil öyle tutmam asla yapamıyorum o şekilde kavrayacak bi memem yok makas şeklinde tutabiliyorum onu da olabildiğince geniş kavramaya çalışıyorum

Diger kisi de dikkat ediyorsa merak etme.

Bizim 2 haftayı gecti ben de hala tutamiyorm makas yasak artik makas yapma da nasi tutarsan tut istersen tutma

Ya ben çok net hatırlıyorum annelerimiz teyzelerimiz falan hep makas şeklinde tutardı zararı ne ki acaba
Evet bende aynı şeyi düşündüm şimdi takmışlar makas şeklinde tutma c şeklinde tut ya süt varsa bebek memeye yapışırsa tutar zaten c si makas i yok bence ben hiç tutuyorum ağzına tıkıyorum bi burnu kapanırsa orayı açıyorum nefes alsın diye .sütüm olsa oğlum içe çek ama süt az

Herhalde sonsuza kadar böyle sürmez ya dimi öyle olduğuna inanmak istiyorum

Eğer ağlamıyorsa doyuyordur emin ol ki doymasa kıyameti koparırdı. Sen içini ferah tut bizim kız da 350 gram kaybetti ama hepsini geri aldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…