2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bebegin ne kadar emiyor acaba canim onu bilmekte cok zor kac gunluk oldugu ve kilosu onemli mama verirken ben iki gogsumu emzirip uzerine 30cc sagdigim sutu veriyorum cunku benimki tam bosaltmiyor gogsumu mamada olsa ayni verirdim benimki 4kg 49gunluk ama yine de doyuyor mu bilmiyorum tartilinca anliycam ancak
Benimki 8gunluk
Ben sut sagamiyorum
Dayanamadım sagmaya
Kendi nekadar emerse

Ama çok sutum yok
Bebek kilosu suan 3.200 boyu 52 cm

Benim sanırım psikolojim bozuldu kafamdaki sesleri durduramıyorum benim göğüslerim pıtır pıtır akıyor üst değiştirmekten nefret ettim artık göğüslerim çok küçük olduğu için ne göğüs kapağı ne göğüs pedi kar etmiyor onca süt var çocuk emmiyor dün uğraşırken baya ağladım sinirlerim çok bozuk çocuğuma kızıyorum sonra kızdığım icin üzülüyorum ya biz meme meselesini aşamıyoruz çocuk zorlanıyor göğüs ucunu tutamıyor kazara tutsa da beş dk emip uyuyor doktor şimdilik zorlama dedi ama sanki çişi azaldı gibi geliyor bana kaka tam gaz devam ama çiş bi tık az gibi. Huzursuzluğu biraz gazdan dolayı var aç olsa da huzursuz olur diyorum ama az emiyor kızlar ben mal oldum düşüne düşüne
Canım gögsü kavrayabilmesi için gögsünün kahverengi yerini tamamen agzına koy parmaklarınlada destek ol belki o zaman daha iyi tutar bende senin gibiyim gögsümün başı çok küçük hiç yok gibi ben o şekil emziriyorum

Herkese merhaba, devletin karşılamadı rotarix ve menenjit aşısını yaptırmayı düşünen var mı? Rotarix 3.ve5. ayda menenjit ise 1 yaşından itibaren diye biliyorum. Ben yaptıracağım ama özel mi yapıyor onu bilmiyorum.
ben yaptıracağım. eczaneden alıp doktorunuza yaptırabilirsiniz. ya da özel hastanelerde oluyor bu aşılar ordan temin edip yaptırabilirsiniz.

Benim sanırım psikolojim bozuldu kafamdaki sesleri durduramıyorum benim göğüslerim pıtır pıtır akıyor üst değiştirmekten nefret ettim artık göğüslerim çok küçük olduğu için ne göğüs kapağı ne göğüs pedi kar etmiyor onca süt var çocuk emmiyor dün uğraşırken baya ağladım sinirlerim çok bozuk çocuğuma kızıyorum sonra kızdığım icin üzülüyorum ya biz meme meselesini aşamıyoruz çocuk zorlanıyor göğüs ucunu tutamıyor kazara tutsa da beş dk emip uyuyor doktor şimdilik zorlama dedi ama sanki çişi azaldı gibi geliyor bana kaka tam gaz devam ama çiş bi tık az gibi. Huzursuzluğu biraz gazdan dolayı var aç olsa da huzursuz olur diyorum ama az emiyor kızlar ben mal oldum düşüne düşüne
sağım yapıyor musun?

Herkese merhaba, devletin karşılamadı rotarix ve menenjit aşısını yaptırmayı düşünen var mı? Rotarix 3.ve5. ayda menenjit ise 1 yaşından itibaren diye biliyorum. Ben yaptıracağım ama özel mi yapıyor onu bilmiyorum.
Doktorum bahsetmişti özel hastanede yapılıyor sanırım.

Merhaba canım birşey sormak istiyorum kanepenin altına giriyormu bu süpürgeler gitmiyorsa benim için pek bir kıymeti yok kanepenin fotosunu atayim
Canım benim mobilyalarım hep yüksek hepsinin altına giriyor o yüzden mutfak dolaplarimin altina bile giriyor 😁😁

Eklentiler

• 20201127_133024.jpg
    20201127_133024.jpg
    220,7 KB · Görüntüleme: 62
Kızlar muayne oldum çocuğun kafası çok yukarda dedi yine açılma falan yok nst de normal istersem yatışımı yapıp suni sancı verecekti ama istersen pazartesiye kadar bekleyelim dedi bende tamam dedim pazartesi bekleyecez görünüşe göre suni sancı verecek kendi sancımın geleceği yok gibi 🤷‍♀️ Pazartesi doğacak bu gidişle doktor daha fazla beklemeyecek 😬 böyle bir durum yaşayan oldu mu kızlar nasıl sonuçlandı sizinki bu gün 40+0 olduk
Hurma flan yesen hızlanırmı ki

Kizlar mamaverenler gunde nekadar veriyor
Benim bebeğim çok aç doymuor
2sat memede kalıyor yine açsonra mama veriyorum onuda alıyor
Mamayi veriyorum ama asiri vermek istemiyorum
Totalde nekadar veriyorsunuz siz

Bebegin ne kadar emiyor acaba canim onu bilmekte cok zor kac gunluk oldugu ve kilosu onemli mama verirken ben iki gogsumu emzirip uzerine 30cc sagdigim sutu veriyorum cunku benimki tam bosaltmiyor gogsumu mamada olsa ayni verirdim benimki 4kg 49gunluk ama yine de doyuyor mu bilmiyorum tartilinca anliycam ancak
Benim bebekte bi memede 15 dk kalıyor uyuyor snra ben 1.30 saat snra flan uyandırıyorm gene aynı şekil 15 dk uyuyor snra sağdıgım sütü veriyorm ama sağdıgımı yemiyor tükürüyor demekki doyuyor diye düşünüyorm.
3570 kg şuan 7 günlük

peki sütünü sağığ bibironla vermeyi denesen? bebekle zıtlaşmak seni çok üzer, çünkü onun huyunun ya da düzeninin pek değişeceğini sanmıyorum, seni yıpratır daha cok. o ne kadar rhat sen o kadar rahat. benim de eşim benzer süreçlerden geçti. ses beyninde yankılanıyordu, agrı kesici alıyordu surekli, altını o temizliyor hep, ben de yanında yardım ediyordum. bezi takar takmaz kaka çiş yapınca morali çok bozuluyordu. Gazı olunca kafaya takıyordu. Su an iyi allahtan. bebekte zamanla sakinleşebilir. istersen gaz damlası verirsin biz o dönem verdik günde iki üç kez bir damla. az emiyor kısmını bilemedim ama onu bir doktora danısırsın, olmazsa mama ile destekle. ben hala sabah ve aksam birer kez mama veriyorum, kendimi dinlenmeye alıyorum

Kizlar mamaverenler gunde nekadar veriyor
Benim bebeğim çok aç doymuor
2sat memede kalıyor yine açsonra mama veriyorum onuda alıyor
Mamayi veriyorum ama asiri vermek istemiyorum
Totalde nekadar veriyorsunuz siz
Biz de aynı durumdayız. Emip emip sonrada mama istiyor. Bakıyorum memede de süt var çıkamadım işin içinden
Kizlar ana kucgini nezaman başladınız kullanmaya
Biz 10 günlükken kullanmaya başladık ama yatış kısmını battaniye ile destekleyerek konforlu hale getirdim

Kafayı yicem memede 5-10 dk duruyor uykulu uykulu.2-3 saatte bir emiyor.biberonla verdigimde 100 cc yi goturuyor.memede niye hemen birakiyor.hayir doymasa aglaması gerekmiyormu.ben acıkmadanmı meme veriyorum acaba.aglamasıni beklesemmi.2 saat olduysa uyuyalı mıyık dese kaldiriyorum yanlışmı yapiyorum.doymuyormus gibi hissediyorum.

Kafayı yicem memede 5-10 dk duruyor uykulu uykulu.2-3 saatte bir emiyor.biberonla verdigimde 100 cc yi goturuyor.memede niye hemen birakiyor.hayir doymasa aglaması gerekmiyormu.ben acıkmadanmı meme veriyorum acaba.aglamasıni beklesemmi.2 saat olduysa uyuyalı mıyık dese kaldiriyorum yanlışmı yapiyorum.doymuyormus gibi hissediyorum.
Önce meme sonra mama ver demişti bana doktor sen nasıl yapıyorsun

Evt vakalar alms basini gitms alanda. Esim dogurmdan beri ise gitmedi haftaya basliycak. Bi sekilde idare edicez artk valla bilmiorm ki. 8 5 servsler basladi mi yoksa sabah vardiyasi gibi mi gidiyolar ise

benim eşim iki vardiya çalışıyor izin istedik vermediler mecbur başlattılar. Benimki ayrı ofiste o yüzden 2 kişiler, arabayla gidip geliyor servisi de bıraktı bizim burası aşırı kalabalık çünkü. Şu olaylar hem cebe hem akla zarar ama işte ne yapalım...

Biz de aynı durumdayız. Emip emip sonrada mama istiyor. Bakıyorum memede de süt var çıkamadım işin içinden

Biz 10 günlükken kullanmaya başladık ama yatış kısmını battaniye ile destekleyerek konforlu hale getirdim
Hmm bende yeni aldim gelecek daha benimkide şuan 8 günlük
Bende enaz 15 günlük olsun belirledim

Benimki 8gunluk
Ben sut sagamiyorum
Dayanamadım sagmaya
Kendi nekadar emerse

Ama çok sutum yok
Bebek kilosu suan 3.200 boyu 52 cm

Canim 0-2hafta arasi aptamil mamasinda yazan bilgiye gore 60cc gunde 8biberon icmeli totalde anne sutunu tahkini ne kadar ictigini dusunuyorsan ona gore ilave yaparsin kiloya gore hesaplayinca kilox150=480000÷8 bir ogunde yine 60cc cikyor canim internetten baktim sende hesaplayabilirsin kiloya gore de ihtiyac degisiyor

Hurma flan yesen hızlanırmı ki

Benim bebekte bi memede 15 dk kalıyor uyuyor snra ben 1.30 saat snra flan uyandırıyorm gene aynı şekil 15 dk uyuyor snra sağdıgım sütü veriyorm ama sağdıgımı yemiyor tükürüyor demekki doyuyor diye düşünüyorm.
3570 kg şuan 7 günlük

Haftaya gore 60cc cikiyor ama seninki 70cc yer canim kiloya gore internette hesaplamasi var ama bu sade mama vereceksenki degeri anne sutu ne kadar iciyordur bilemiyor insan kilo alimina gore anlarsin doydugunu

X