2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Iyi geceler kizlar bugun giremedim buralara cocuklarin canli dersi uzun surdu sonra gorumceme gectim ev isi utu felan derken gece oldu.

Benim esim kimlik cikartmaya gittiginde basvurmus cocuk parasini araliktan sonra yatar demisler alanlar olmus bende yarin saglik ocagi kilo kontrolu var 15 gunluk olduk ptt de o binada bi sorgulatiyim bakiyim yatmismi e devletede bi bakiyim gozukucekmi

Mazerrr Mazerrr benimde kizimin varmis ama ben 7 yasinda ogrendim doktor cok kucuk oldugunu soyledi gecicek insallah canim
bugün dogum yaptım sükürler olsun kızım 3500 kilo 51 cm dogdu :dua: iyiyiz ikimizde simdilik agrım yok bakalım iğnenin etkisi var tabi..
Gecmis olsun canim masallahh

Kizlar bebeginizin poposu pişik olmasi diye ne kullanıyorsunuz? Kaka çiş yapmaktan cildi tahriş oluyor diye eşim dönüşümlü olarak sudokrem ve bepanten pişik önleyici Krem kullanıyordu. Doktor da sudokrem iyi demişti. Bir kaç gündür pudra kullanıyor kuru kalsın diye. Islatıp pamukla siliyor once sonra kuru pamikla siliyor. Ama yine de yapış yapış gibi kalıyor sildi, pudra sürünce daha kuru duruyor.
Bilmiyorum doğru mu yapiyor. bizimki çok sık kaka çiş yapıyor başka türlü kuru kalmıyor sanki
En iyisi hameton pişik kremi doktorun yazsın canım benim bepanthol kullanıyordum o kadar iyi degildi

Canım eğer kilo alıyorsa kaka yapıyorsa düzenli olarak yetiyordur , topuğunu kaşı 2 dkda bir veya avucunun içiyle oyna
Şu an kaç kilo bilmiyorum 1 haftalık olunca gittiğimiz kontrolünde doğum kilosundan 150 gram vermişti şu an 9 günlük kakasını her bez değişiminde yapmış oluyor hem de baya yapıyor ama memede az durduğu için içime kurt düştü doymuyor mu acaba diye. Bugün çok huysuz normalde emer uyurdu bugün hiç durmadı huy değiştiriyor galiba

kızlar bez değiştirme kriteriniz nedir? diyelim çok az kaka gördünüz hemen değiştiriyor musunuz bekliyor musunuz biraz daha yapsın diye? biraz önce eşim bana sordu sulu açık renk kaka yapmıs biraz değiştireym mi kalsın birazdan daha cok yapınca mı değiştiririz diye. bana kalsa ben hemen değiştirelim derim o da diyor ki 1 saat içinde çok fazla bez atıyoruz az beklesek de yapsa. sizler ne yapıyorsunuz? bir saatte ne kadar bez değiştiriyorsunuz ya da bir günde?

kızlar bez değiştirme kriteriniz nedir? diyelim çok az kaka gördünüz hemen değiştiriyor musunuz bekliyor musunuz biraz daha yapsın diye? biraz önce eşim bana sordu sulu açık renk kaka yapmıs biraz değiştireym mi kalsın birazdan daha cok yapınca mı değiştiririz diye. bana kalsa ben hemen değiştirelim derim o da diyor ki 1 saat içinde çok fazla bez atıyoruz az beklesek de yapsa. sizler ne yapıyorsunuz? bir saatte ne kadar bez değiştiriyorsunuz ya da bir günde?
Benimki yapar yapmaz açıyorum hemen pişik oluyor yoksa bazen açıyorum bir bakıyorum tekrar yapmış

Kizlar ya bu kadar çiş kaka yapmasını acaba probiyotik veriyoruz o mu calistiriyor bağırsaklarını ama kesinlikle gaz sorunumuz bitti. Gaz damlasına bile başlamıştık bir türlü yapamiyordu. Şimdi bazen bir iki saatin içinde bir bakiyoruz 3 kere kaka yapmis, bazen az az bazen dolu. Bir de çok yemek istiyor. Meme mama ne varsa
Canım probiyotik ne kullanıyorsunuz

Canım probiyotik ne kullanıyorsunuz
Canım biz Abidec diye bir marka bulduk burda aldık. Türkiye'de kuzenime çocuk doktoru NBL marka probiyotik önermiş. Ondan aradık bulamadık burda. Abidec aldık. İkisininde resmini koydum asagida.
Bizim aldığımızı da doktora gösterdim geçen hafta, güzel kullanın dedi

Eklentiler

• Screenshot_20201126_114257_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    Screenshot_20201126_114257_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20201126_114325_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201126_114325_com.android.chrome.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 27
Ben kaka gördüğüm anda değiştiririm bezini ... acaba çişi asitli mi bebeğinin ? Benim ilk kuzum da öyleydi , asitliydi, eczaneden özel bi karışım yaptırmıştık geçmişti şükür .. hasta bezi alt açma bezi koy altına poposu açık kalsın biraz hava alsın

Canım biz Abidec diye bir marka bulduk burda aldık. Türkiye'de kuzenime çocuk doktoru NBL marka probiyotik önermiş. Ondan aradık bulamadık burda. Abidec aldık. İkisininde resmini koydum asagida.
Bizim aldığımızı da doktora gösterdim geçen hafta, güzel kullanın dedi
Teşekkürler canım araştırayım bende

Kuzum benim 2 kızımda da vardı üfürüm bebek büyüdükçe kapandı gittiler, ilkinde çok korkmuştum bende çocuk Kardiyolojiye gitmiştik, 6. Ayda kontrol dediler kapanmış gitmiş. 2. De aman kapanır nasıl olsa diye rahatça gittim geldim, gerçekten de kapandı. Hiç korkma çoğu bebekte olan bişi, gelişimleri devam ediyor hala.
Canım gittik dün. Bizimki kalp kapakçığına yakınmış. Hemen kapanır demedi doktor. Ama en azından acil ameliyatlık bir durum yok. Takip edeceğiz ama solunum sıkıntısı yaratabilir 1 aylıkken gelin ilaç başlatabiliriz dedi. Vallahi neye şükredeceğimize şaşırır olduk. Eşim 7 ay çalışmadı havalimanında işe başladı demiştim. Her gün yeni bir vaka duyuyoruz korkuyoruz. Bir arkadaşı ve eşi ayakta atlatmış ama 3 aylık bebekleri yoğun bakıma alınmış covidden. Çık işten diyesim var vallahi. 😭 her şeyden korkar olduk

Allahım bütün melekleri korusun 🙏🏻
Amin canım, eşine yatış mı verdiler? Zatürreye falan mı çevirmiş, aman iyi olsun Allah korusun.
Canım gittik dün. Bizimki kalp kapakçığına yakınmış. Hemen kapanır demedi doktor. Ama en azından acil ameliyatlık bir durum yok. Takip edeceğiz ama solunum sıkıntısı yaratabilir 1 aylıkken gelin ilaç başlatabiliriz dedi. Vallahi neye şükredeceğimize şaşırır olduk. Eşim 7 ay çalışmadı havalimanında işe başladı demiştim. Her gün yeni bir vaka duyuyoruz korkuyoruz. Bir arkadaşı ve eşi ayakta atlatmış ama 3 aylık bebekleri yoğun bakıma alınmış covidden. Çık işten diyesim var vallahi. 😭 her şeyden korkar olduk
Kuzum ortalık öyle fena ki, maskesini çıkarmasın hiç eve gelince de duşa girsin hemen.

inşallah ilaca falan gerek kalmadan kapanır gider takipte olun bakalım, sen nasılsın toparlandın mı? Kontrole gidecek misin?

Esnek çalışma gibi bir durumu yok mu hic? Mümkün oldgu kadar temas etmez insanlarla. Bağışıklık guclendirmek icin gerekli ne varsa yiyip için bu süreçte. Allah korusun bulassa bile dahi hafif atlatır herkes. Valla napicamizi şaşırdık bu pandemi yüzünden. Bol su içmek, c vitaminli meyveler sebzeler öneriyorlar buralarda da. Her yeri kapadılar ama biz de korkuyoruz doktora gidiliyor birşeyler çıkıyor sürekli

X