2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bir şey sorcam benim oğluşum memede çok az duruyor tek memede 10 dk falan durup uyuyor sonra ne yapsam kalkmıyor diğer memeyi emmek için bide silikon göğüs ucuyla veriyorum daha hala kavrayamıyor göğsümü bazen çok aç olduğunda uykusu tam açıksa uğraşıyorum öyle verebiliyorum uç takmadan. Annem de diyor ki böyle sütün az olur onu takma bilmem ne çocuğu aç bırakıyormuşum gibi hissediyorum çok üzülüyorum emzirme zamanı geldiğinde direk moralim bozuluyor ama çocuk aç olsa ağlamaz mı bizimki mışıl mışıl uyuyor ve kakasını çişini de yapıyor tek memeyle 10-15 dk emip doyar mı çocuklar oğlum bugün 9 günlük

Günaydın kızlar gerçi hepimize gün çoktan ağarmıştır da .
Dün ikindi vakti 4.30 da uyandı oğlum ası olmuştu bu saate kadar çok sakindi uyudu yedi falan 4.30dan gece 1.30 a kadar hiç uyumadi .Oglumla salona gectik memedeyken biraz daldı besigib3 koydum uyandi bebek arabasına koydum yine çiğlik çığlığa uyandı.En son salonda koltuğun üstüne yatırdım üstünü örtüyorum yine ağlama krizleri örtmeden yatirdim tek katlı battaniyeyle 3 e kadar uyumuş bende oturur pozisyon da uyumuşum. 3 .5 gibi yine başladı 6 ya kadar kesinlikle susmuyor kucakta durdu bi de memede gazi çıkıyor rezene ve muskat verdim bi de gaz damlası biras onlar sakinleştirdi.
Sabah doyurdum kremle masaj yaptım müzik açtım dinledi karnını ovdum yüz üstü yatırdım biraz daldı.
Yani başka derdi olabilir mi acaba ağlamaktan gözleri şişmiş kenarları kıpkırmızı bi de göz yaşı da akmıyor damla kullanıyoruz masaj yapıyoruz gözlerine davul gibi olmuş sıkmaktan kendini .Ası yan etkisi yokmuş şimdi sağlık ocağı aradım ama com kötü bi geceydi benim migrenim tuttu parol ıctim ama asla geçirmez 😔

Bir süre süt ürünlerini tüketmeden gözlemleyin bebeği. Hayvan sütü alerjisi bebeklerde çok yaygın, alerjisi varsa o yüzden bu kadar zorlanıyordur yavrucak. Diyetle huysuzluğu azalırsa her yediginize dikkat edin, başka besinlere de alerjisi olabilir ya da daha sonra alerji gelişebilir. Özellikle aşılardan sonra yeni alerjiler çıkabilir, aklınızda olsun. Kolaylıklar dilerim.
Pek yediğim bisey yok sut ürünlerinden bi peynir yiyiyorum o kadar oni da keserim olmazsa.Genelde çorba içiyorum dün geceyle birlikte doğduğundan beri 2.atağı zorlayıcı şekilde. Dün yediklerimi bugün yemiycem bakalım değişecek mi

Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Gerçekten de demir kullanmaya başladığımızdan beri daha fazla gaz sancısı çekmeye başladı kızım.
Yarın ben de ocean başlayayım.
Demir mi d vitamini mi canım. Demir için erken değil mi .sağlık ocağının veridigiji ben dün bıraktım kesinlikle gaz yapıyor 10 gün sonra muayene gittigimizde doktor un tavsiyesiyle başka biseye basliycam

aşımızı olduk çok ağladı oğluşum. kıyafetiyle ve polar tulumuyla tartırdık 4940geldi.4500yazdı ebe. öğlen doktorda daha sağlıklı tartarlar üstünü çıkarıcaz.
Maşallah canim ben dün asiya gitmeden evdeki kıyafetlerin bezin vs tarisini aldım sağlık ocağı direk kıyafetle olan kilosu yazıyor çünkü tartıda cikan kilodan giysi bezi düşünce 1 ayda 920 gr almış

Kizlar bebeginizin poposu pişik olmasi diye ne kullanıyorsunuz? Kaka çiş yapmaktan cildi tahriş oluyor diye eşim dönüşümlü olarak sudokrem ve bepanten pişik önleyici Krem kullanıyordu. Doktor da sudokrem iyi demişti. Bir kaç gündür pudra kullanıyor kuru kalsın diye. Islatıp pamukla siliyor once sonra kuru pamikla siliyor. Ama yine de yapış yapış gibi kalıyor sildi, pudra sürünce daha kuru duruyor.
Bilmiyorum doğru mu yapiyor. bizimki çok sık kaka çiş yapıyor başka türlü kuru kalmıyor sanki

Demir mi d vitamini mi canım. Demir için erken değil mi .sağlık ocağının veridigiji ben dün bıraktım kesinlikle gaz yapıyor 10 gün sonra muayene gittigimizde doktor un tavsiyesiyle başka biseye basliycam
Demir ilacı ben kullaniyorum. Ameliyattan sonra 9a düşmüş kanım. Bebeğe de gecerdir. Bırakmaya da korkuyorum şimdi kansız kalmayayim diye. Bebeğe probiyotikli d vitamini veriyoruz günde iki damla

Kizlar bebeginizin poposu pişik olmasi diye ne kullanıyorsunuz? Kaka çiş yapmaktan cildi tahriş oluyor diye eşim dönüşümlü olarak sudokrem ve bepanten pişik önleyici Krem kullanıyordu. Doktor da sudokrem iyi demişti. Bir kaç gündür pudra kullanıyor kuru kalsın diye. Islatıp pamukla siliyor once sonra kuru pamikla siliyor. Ama yine de yapış yapış gibi kalıyor sildi, pudra sürünce daha kuru duruyor.
Bilmiyorum doğru mu yapiyor. bizimki çok sık kaka çiş yapıyor başka türlü kuru kalmıyor sanki
pudrayo alerjik dedikleri için kullanmıyorum ben. solunumla buruna ağza kaçıyor diyorlar

Kızlar bir şey sorcam benim oğluşum memede çok az duruyor tek memede 10 dk falan durup uyuyor sonra ne yapsam kalkmıyor diğer memeyi emmek için bide silikon göğüs ucuyla veriyorum daha hala kavrayamıyor göğsümü bazen çok aç olduğunda uykusu tam açıksa uğraşıyorum öyle verebiliyorum uç takmadan. Annem de diyor ki böyle sütün az olur onu takma bilmem ne çocuğu aç bırakıyormuşum gibi hissediyorum çok üzülüyorum emzirme zamanı geldiğinde direk moralim bozuluyor ama çocuk aç olsa ağlamaz mı bizimki mışıl mışıl uyuyor ve kakasını çişini de yapıyor tek memeyle 10-15 dk emip doyar mı çocuklar oğlum bugün 9 günlük
Canım eğer kilo alıyorsa kaka yapıyorsa düzenli olarak yetiyordur , topuğunu kaşı 2 dkda bir veya avucunun içiyle oyna

Veya sadece bezini bırak çıplak emzir uyumuyorlar öyle ama üşütme sıcaksa odan öyle bunu yap

pudrayo alerjik dedikleri için kullanmıyorum ben. solunumla buruna ağza kaçıyor diyorlar
Çok az döküyor eline eşim ordan hemen poposuna sürüyor. İnternette öyle deniyor ama artik pudranin icinden zararlı olan maddeyi çıkarmışlar diye de okudum. Başka nasıl kuru tutabiliriz ben de düşünüyorum açıkçası. Kaka çiş yapmaktan sürekli su ile silmekten yapışık yapışık poposu. İlk çocuk da olunca deneyimsiz oluyor insan 😅. Şimdi buraya yazarken yine alttan patlattı kuzum ya hay Allahım ya 🤣 bol osurmali kakali günler yaşıyoruz biz 🤣

Kizlar ya bu kadar çiş kaka yapmasını acaba probiyotik veriyoruz o mu calistiriyor bağırsaklarını ama kesinlikle gaz sorunumuz bitti. Gaz damlasına bile başlamıştık bir türlü yapamiyordu. Şimdi bazen bir iki saatin içinde bir bakiyoruz 3 kere kaka yapmis, bazen az az bazen dolu. Bir de çok yemek istiyor. Meme mama ne varsa

Canim ben mustela nin pişik önleyici kremini kullanıyorum. Çok şükür sıkıntı yasamadik bugüne kadar.

Kizlar ya bu kadar çiş kaka yapmasını acaba probiyotik veriyoruz o mu calistiriyor bağırsaklarını ama kesinlikle gaz sorunumuz bitti. Gaz damlasına bile başlamıştık bir türlü yapamiyordu. Şimdi bazen bir iki saatin içinde bir bakiyoruz 3 kere kaka yapmis, bazen az az bazen dolu. Bir de çok yemek istiyor. Meme mama ne varsa
Canim biz de prebiyotikli d vitamini kullanıyoruz. Çok şükür gaz sıkıntısı yaşamadık. Bilmiyorum damladan dolayı mi gazlı bi bebek olmayacak ondan mi 🤲🤲
20201126_123608.jpg

Canim ben mustela nin pişik önleyici kremini kullanıyorum. Çok şükür sıkıntı yasamadik bugüne kadar.
Günde kaç kere kaka çiş yapıyor tahmini? Yapış yapış olmuyormu hiç cildi su ile temizleyip kurulayıp krem surunce her seferinde?

X