2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım bizim ev şu an 21 derece. Genelde bu civarlar, bazen az daha sıcak. Şu an ana kucağında yatıyor üzerinde yun battaniye var sadece. Besige koyunca muslin ya da dokuma battaniye koyuyorum yun o da. Kundak yapmıyorum hiç, eli ayağı serbest olsun diye. Eşim yapalım diyor da ben emin olamadim kundak konusunda. Sepetinin başlığı var ışığı onluyor bizim. Üzerine de çıtçıtlı badi, pijama altı, çorap ve uzun kollu üst giydiriyorum yine penye.
Arabasında dışarı cjkarirsam arabanın uyku tulumu var, normal kıyafetini giydirip uyku tulumuna koyuyoruz, şapkasini takıyoruz. Üzerine de Yun ya da muslin battaniye. Arabasının üzeri de neredeyse boynuna kadar kapalı.
Ya ben burda görüyorum biz yine kalın giydiriyoruz millet bir cikariyor bebeklerini gördükçe ben üşüyorum vallahi.
Soğuya alışmaları lazim aslında ben sürekli burnunu kontrol ediyorum ☺Sıcak iyi değil çabuk hast olurlar alerjileri tetikleyebilir cildi kurutuyor benimki soyula soyula bitmedi zaten .Bende yarim kol çit çitli bady altına ince hava alan bi ayaklı tulum içine çorap üstüne de bir takım alt üst giydiriyirun veya tulum eğer banyo yapmışsa çit çitli bady uzun kol giydiriyorum. Eldiven gece hep takıyorum buz gibi oluyor elleri dediğin gibi kundak yapmıyorum uyanıyor sinirle elleri yüzünde uyuyor kundak elleri kapatmak bi yandan iyi el kol oynayınca sıçrayıp uyanıyorlar ama sevmedi kundağı 😊Gece 22 dereceye düşerse eşim elektrikli soba yakıyor yatak odasında ben kapatıyorum o acıyor bende baş ağrısı yapıyor bebek üşürmüş. Çok sıcağa alışmasın ya ama bi yandan da üşüşürüm diye korkuyorum dün sağlık ocağı doktora bi ciğerlerini dinler misin mız dedim hirliyor bu çocuk biseyi yok annesi dedi öksürüyor bazen ciğerden ses geldi duydun mu diyorum eşime. Fazla evham yapmak istemiyorum ama yapıyorum

kızlar bez değiştirme kriteriniz nedir? diyelim çok az kaka gördünüz hemen değiştiriyor musunuz bekliyor musunuz biraz daha yapsın diye? biraz önce eşim bana sordu sulu açık renk kaka yapmıs biraz değiştireym mi kalsın birazdan daha cok yapınca mı değiştiririz diye. bana kalsa ben hemen değiştirelim derim o da diyor ki 1 saat içinde çok fazla bez atıyoruz az beklesek de yapsa. sizler ne yapıyorsunuz? bir saatte ne kadar bez değiştiriyorsunuz ya da bir günde?
Canım ben mesela altını değiştiriyorum yenisini takıyoruz daha kundağa sararken yine yapıyor zottirik oğlum 🤣 direkt çıkarıyorum şu an daha çok küçük ya kıyamıyorum totişine ilerde böyle mi olurum bilmiyorum ama şimdilik değiştiriyorum oğlum 9 günlük 100 civarı bez kullanmışız

Ben kalın battaniye üzerinde yatırıyorum sıfır kollu zıbın üzerine tulum üzerini kalın battaniyeyle örtüyorum ama ben uyuyunca açmış oluyor. Kundak yaptırmıyor çılgınlar gibi çırpınıp açıyor ellerini. 2.7 tog tulum sipariş verdim lc waikikden üstünü açsa da kesinlikle üşümüyormuş öyle en azından içim rahat edecek.
Ben biraz fazla mi giydiriyorum ne hast hemşire tek kat dedi doktora tek kat badi çorap tulum götürdüm ince giymiş bu annesi içine bi kat daha giydir dedi .Uyku tulumunu ben seneye kısa giydiricem şimdi sürekli gece altına bak bezini al zor olur diye almadim

Doğum yapan kızlar gözünüz aydın ☺️

Benim bebişimin günde 6-7 kez altını değiştiriyorum ve her değiştiğimde kaka yapmış oluyor. Ama sürekli gaz sancısı çekme durumunda. Bu kadar kaka yapıp gaz sancısı çekmesi normal mi acaba 🙄
Çok gazlı bebekler az az sürekli kaka yapıyor. Gaz sancısı tamamen ıkınıp tek seferde çıkarmalarına mani oluyor.

Kızlar bebeğin üstüne ne örtüyorsunuz. Ben bi ince battaniyeye sarıp sepetinin içine koyuyorum üstüne de orta kalinlikta yünlü battaniyeyle kundak yapıyorum sepetin üstünede muslin örtü atıyorum ışık geçmesin diye.Ev ört 24 derece.Usur mu
Bizde aynı şekilde .. beşiğin cibinliği var extra bişey örtmüyorum

Ben biraz fazla mi giydiriyorum ne hast hemşire tek kat dedi doktora tek kat badi çorap tulum götürdüm ince giymiş bu annesi içine bi kat daha giydir dedi .Uyku tulumunu ben seneye kısa giydiricem şimdi sürekli gece altına bak bezini al zor olur diye almadim
İçine uzun kollu zıbın , alt pijama , üstüne tulum ya da alt üst takım , çorap , uyanıkken de genelde ince battaniyeye sarılı oluyor

Kızlar bebeğin üstüne ne örtüyorsunuz. Ben bi ince battaniyeye sarıp sepetinin içine koyuyorum üstüne de orta kalinlikta yünlü battaniyeyle kundak yapıyorum sepetin üstünede muslin örtü atıyorum ışık geçmesin diye.Ev ört 24 derece.Usur mu
Üşümeyi ensesine bakarak anlayacakmışız emzirme hemşiresi öyle söylemişti. Eve göre degişir sıcaklık. Gece biz de 24 derece ince battaniye yarım kundak ince Müslin örtüyorum üstüne sıcacık oluyo. Gündüzleri sadece yarım kundakla ince penyeye sarıyorum. Eger izin veriyorsa ellerini sarmak güvende hissettirdiği için tavsiye ediliyor.

Banyo Yaparken de deneyin ince bebegin üzerine Müslin örtüp üzerinden su dökün hem sıcak kalıyor hem de korkmuyorlar.

Benim de doğumum oldu kızlar dün gece 17:30 da kızım ravzayi kucağıma aldım 3 kilo 48 cm eklersin artık canım sezeryan olduk bide beklenmeyen bi olay gerçekleşti prensesin kalbi yavasladigi için acil sezeryane alındım
Hayırlı olsun maşşalah canım benim 🥰

Hanımlar benim bebk 12 günlük hırıltısı var sizce normal mı evin ısısıda çok iyi aslında hep aynı derecede üstünüde iyi örtüyorum kıyafete gelince penye giydiriyorum şimdilik çok zayıf zaten hiç bişey olmuyor acaba soğuk mu almış yoksa yeni doğan bebeklerde normal mı

X