2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bende biraz evvel 4 saat süren gaz sancısı sonunda dizimde salladım uyudu galiba kollarım yorulacagina bacaklarım yorulsun diyeceğim çaresiz kalınca
Yediklerine dikkat et canım benim ben sırf oğlum gaz sancısı çekmesin diye az besleniyorum dikkat ediyorum bu sayede 8 kilo falan gitti

Kizlar benim bebisin uyurken tukruğu ağzının kenarindan akmaya başladı bazen kopuk kopuk oluyor bir de uzuyor silerken tukuruk sizinkilerde de boyle bir durum var mi

İyi akşamlar kızlar bebişin bir kaç gündür hareketleri azaldı sakin diye yazmıştım ya dün, içim rahat etmedi doktora gittik bu gün her şey normal çıktı yine alttan kontrol etti açılma yok 🤷‍♀️ Çok şükür, stres yaptım dün bütün gece doğru düzgün uyuyamadım bile doktor cuma günü tekrar kontrole çağırdı ve bu akşam beyfendi yerinde durmuyor nerdeyse karnımdan çıkacak ah be yavrum beni ne strese soktun diye sitem edesim var 🙈 😬 doktorda bu gün cuma gününe kadar da açılma sancı vb. Olmazsa haftasonuda beklemeyi düşünüyordum ama hareketleri azaldı falan dersen riske atmak istemem gibisinden konuştu doktoruda tedirgin etmiş olduk yani neyse inşallah o güne kadar sancım gelirde öyle hastaneye gideriz çok stres oldum bu günlerde kucağıma alınca hepsi geçecek inşallah 🤲🏻 ❤️

Bebeğimin cildi biraz soyuluyor diye burts bee baby pomad sürmüştük alnina o da bebek aknesi yapmış. Kafasında minik bir sivilce gördüm içi irin dolu çok küçük ama. Umarım enfeksiyona yol açmaz. Neyseki yarin rutin doktor kontrolümüz var soracağım. Ay resmen her yeni şey sorun ya. İlk bebek olunca da tecrubesiziz
Bizim de bebegin cildi soyuluyor ecwell losyon kullandım bu seferde isilik oldu bıraktım
Ya kizlar hem bebege hem cocuga hem ev kslerine yemegebyetisebiliyormusnuz
Malesef bugün yemek yapayım dedim resmen rezil oldum çocuk durmadı
Kızlar bi yardımcı olun ya. Emdikten sonra her seferinde gaZmı cıkıcak memede uyuyor cıkmıyor bazen yatırıyorm yanlısmı
Birde her seferinde iki meme emcekmi bazen birini emiyor 10 dk snra uyuyor
[/QUOT
Ben çok derin uyumuşsa çıkarmıyorum
Oyy sorma benimde oğlum 10 yaşında sabah 8bucukta uzaktan derse bağlanması gerekiyor kahvalti hazirlamama izin vermiyo minnak zorla kahvalti hazirliyorum da yiyor yavrum yetisemiyorum gibi geliyo darlanıyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️
Kendi yaşadıklarımı okudum sanki
Valla güzel süpürüyor günlük süpürme için gayet güzel canım ben memnunum heleki bu şartlarda sahane 😇
Benimkide aynı model bende çok memnunum

Ben dışarı çıkamam diye eşim eve form getirdi int cıktı alıp doldurup posta yaptık ama yatmadı tarihi nerden öğrendin bugün rapor ve analık para mi çekmeye gittim ptt sordum doğum yardımını nasıl öğrenirim yatıp yapmadığını buraya gelmeniz lazim dedi. Yani doğum yaptigimiz belli direk tc mizle ptt yatırsalar ya uğraşmazdık

E devletten ıban numaranızı tanımlayarak paranın hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz. Bize 170 çalışma bakanlığından böyle bilgi verdiler canım. Gitmenize gerek yok hele böyle bir ortamda.
Merhaba arkadaşlar;
Demir damlası olarak ocean kullanan var mı? _seastar_ sanırım siz kullanıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Kaç damla veriyorsunuz? Doktor tavsiyesiyle mı başladınız?
Bugün bir arkadaş kafamı karıştırdı. Sağlık ocaginin verdiğinin için de paraben var diye. Ben de mi ocean kullansam acaba?

Bende doktorumla görüştüm hem devletin verdiği damlada bha var hem de gaz yapıyor diye ocean kullanabileceğimi söyledi. Bir pıs kullan dedi 400 ıu olandan al dedi.
kızlar bebeginiz uyusa bile her 2 saatte bi uyandırıp emziriyormusunuz bebiş 5 günlük uyandırıyorm ben emzirmek için doğrumu
İlk 10 gün kaldırdım ben sarılık riski geçince kaldırmıyorum doktor sarılık yoksa günde 3 kereden fazla kaka yapıyorsa 5 saate kadar uyandırmaya gerek yok dedi.

Yediklerine dikkat et canım benim ben sırf oğlum gaz sancısı çekmesin diye az besleniyorum dikkat ediyorum bu sayede 8 kilo falan gitti
Canım ben öle bir haldeyim ki 3 çocukla bütün aldığım kilolar gitti bu gidişle yakında hamilelik kilosunun da altına düşeceğim gibi yediklerim de gaz yapıcı şeyler hiç değil aslında ama süt içiyordum onu da mı içmemem gerekli acaba ki nasıl beslemeliyim ne yapmalıyım yarın iyice bi araştıracağım çünkü uyudu gibi oldu yeniden bağırmaya başladı yavrum damlaları da iyice bi araştırıp dr umuza soracağım çok yoruldu yavrum çok acı cekti çok üzülüyorum yorgunluğum umrumda değil ama bu kadar yorulunca sütüm birikmiyor günlerdir uykusuzum

Bende doktorumla görüştüm hem devletin verdiği damlada bha var hem de gaz yapıyor diye ocean kullanabileceğimi söyledi. Bir pıs kullan dedi 400 ıu olandan al dedi.
Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Gerçekten de demir kullanmaya başladığımızdan beri daha fazla gaz sancısı çekmeye başladı kızım.
Yarın ben de ocean başlayayım.

Kizlar acil yardim. Bebek 4 -5 saattr cok huysuaniyor. Emziriyorm uyuuor yatrdigm an aglayarak uyaniyor tekrar emiyor. Bez degistirip emzirip tekrar yatiriyorm tekrar uyaniyor noluyor anlamadm yardm edin bilen varmi

Canım ben öle bir haldeyim ki 3 çocukla bütün aldığım kilolar gitti bu gidişle yakında hamilelik kilosunun da altına düşeceğim gibi yediklerim de gaz yapıcı şeyler hiç değil aslında ama süt içiyordum onu da mı içmemem gerekli acaba ki nasıl beslemeliyim ne yapmalıyım yarın iyice bi araştıracağım çünkü uyudu gibi oldu yeniden bağırmaya başladı yavrum damlaları da iyice bi araştırıp dr umuza soracağım çok yoruldu yavrum çok acı cekti çok üzülüyorum yorgunluğum umrumda değil ama bu kadar yorulunca sütüm birikmiyor günlerdir uykusuzum
Süt gaz yapıyor içme bir süre. Benim doktorum gaz damlası olarak gıda verdi damla zeytinyağı içeriginde var o çok iyi geldi

X