2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Aile buyukleri var mı yardıma gelebilecek gün içi bile olsa? Biz yurt dışındayiz diye kimse gelemedi kaldık bir başımıza çok zor. Eşimde evden çalışıyor ama çalışamıyor ki hiç, idare ediyor iş yeri allahtan. Alt temizlemekten bebek pispislamaktan ise bskamiyor adamcağız. Yemek temizlik çamaşır yıkama bebek uyutma derken gün hızla geçiyor biz bitkiniz sürekli. Baharda Türkiye'ye gelicez dortn gozle bekliyoruz gelsek de AZcik aiellerimizle paylassak yükü diye
Hepsiyle aynı sehirdeyix ama ben uzak semtteyim canım ne annem ne kardeşim nede kayinvalidem yakın. Annem 18 gün baktı ise başlamak zorunda kaldı eşim annemi çağırayım d3di o da eltjmin oğluna bakıyor 4 yasin da ama kıyamadım ona şimdi bana bakmaya gelirse o çocuk perişan olacak. Annem haftasonu gelecekmiş artık cjmart3si pazar gelip yemek temizlik falan yapacak ama tabi gelmesi eziyet evime 3 vesait eşim arabayla alsa trafik de rahat 2.5 saat gidiş bide dönüşü var toplu taşıma kullanacak ondan da korkuyorum virüs iyice yayıldı gelse bi dert gelmese iki dert anlayacağın.
Eskiden sanal bebek vardı hatırlar mısın bu bebeklerde öyle vakti gelince doyuruyorduk altını süpürüyorduk yoksa ölüyorlardı biizm bebeklerde vakti saatinde kurmalı oyuncak gibi her şeyi yaptırıyorlar

Dilandilan Dilandilan kuzum senin bebiş nasıl? Eğer omzunda fındık gibi bişi oluştuysa kapanmış demektir kırığı, bize çocuk ortopedisti öyle demişti gerçekten de öyle fındık gibi bişi oldu ve o da geçti sonra.

Kızlar selam nasıl herkes? Ben dün yazacaktım ama bugün bebeğin kontrolü vardı tüm özel sigorta işleriyle uğraştım. Of kızlar biz kontrole gittik de, bugün doktorumuZ kalbinde üfürük saptadı. Bayağı var iki risk olabilir dedi hemen EKO çekelim yatması gerekebilir dedi. Ay ben düşüp bayılacaktım artık. Bebeği eve getirelim 4 gün oldu daha... sonra dedim hocam epikrize bir bakın eko çekmişlerdir kaç gün yattı. Neyse baktı adam eko çekilmiş yoğun bakımdayken çocugun kaçağı da saptanmış ama taburcu ederken hiç demediler bir şey Allahım🤦🏻‍♀️ Şimdi çocuk kardiyolojisine sevk etti kendi kapanan da olabilir, müdahale de gerekebilir dedi. Vallahi Allah beterinden saklasın kızlar artık daralıyorum😪
Çok geçmiş olsun. Tez zaman da geçsin inşallah. Neyden kaynaklanmış bu? Ne kadAr sorumsuz bir hastane ve ekip.

Valla bizde de ayni durum sabah kalktim cocuklar uyurken mutfagi oturma odasini topladim sonra esim ise gitti sonra kizim uyandi onu enzirdim sonra oglum uyandi bu evre de olan ogluma oluyor yavrum gec yemek gec uyuyor kendin stresim yetmiyor gini birde ogluma uzuluyorum iyi ce bunaldim artik eski duzenli hayatimk ariyirum sanirim ebi supurcektim yok utu yapicaktim yok aksam olunca da bir isbyok ne olcak bilmiyorum
Geçecek diyorlar az zaman yaza herşey oturur canım rahat ederiz inşallah sizin işiniz daha zor bi d3 çocuk var ben kimi zaman 3 de kahvaltı anca yapıyorum ama. Çocuk olunca öyle mi 2 katı sorumluluk
Oyy sanki ben söyledim sen yazdın gibi olmus canim bendede durum ayni fazlası yok eksiği var 10yasinda oglum var evde onunla ilgilenmeye vaktim olmuyo üzülüyorum eşimde calışıyo sadece pazar günleri evde gün icinde annemle kardesim geliyorlar 2saat durup çocukla oynayıp gidiyorlar onlar varkende sıpa emiyo vs yine bir iş yapamiyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️Allahtan robot süpürge almisti esim doğum hediyesi katya diyorum ona katya süpürüyor günlük ortalık temiz duruyo 😁😁
☺Annenle kardeşine haftada 2 gün temizlik yaptır canım madem geliyorlar yemeğini de koysunlar 2 günde 1 senin yükünü iyice hafifletmiş olurlar. Keşke kız kardeşim bana yakın olsa herşeyimi yapardı anne kardeşe nazin geçer

Bebeğimin cildi biraz soyuluyor diye burts bee baby pomad sürmüştük alnina o da bebek aknesi yapmış. Kafasında minik bir sivilce gördüm içi irin dolu çok küçük ama. Umarım enfeksiyona yol açmaz. Neyseki yarin rutin doktor kontrolümüz var soracağım. Ay resmen her yeni şey sorun ya. İlk bebek olunca da tecrubesiziz
Benim ki doğduğundan beri yılan derisi gibi komple soyuluyor altını alırken banyo yaparken kiyafetlerini dışarı sirkeliyorum o kadar deri döküyor. Ve cani yanıyor anladigim kadarıyla doktor atopik egzama kremi verdi bana çekmiş benim de bir sürü cilt hastaligim alerjim var .doktor un veridir kremi almadım incia nin atopik cilt kremini ve yağını aldim 1 sürüşte cildi düzeldi neredeyse
Jansons baby muslera ikiside mahvetti bu arada kırmızı noktalar cıktı sivilce gibi bıraktım

Kızlar siz doğum yardımı başvurusunda bulundunuz mu ? Ben geçen hafta spayla hizmetlere gittim , form doldurdum ..2.çocuk için 400 TL para veriyorlarmış , tüm herkese dediler .. 25 Aralık ta postaneye yatacakmış .. sizler de bi araştırın isterseniz
Ben dışarı çıkamam diye eşim eve form getirdi int cıktı alıp doldurup posta yaptık ama yatmadı tarihi nerden öğrendin bugün rapor ve analık para mi çekmeye gittim ptt sordum doğum yardımını nasıl öğrenirim yatıp yapmadığını buraya gelmeniz lazim dedi. Yani doğum yaptigimiz belli direk tc mizle ptt yatırsalar ya uğraşmazdık

Dilandilan Dilandilan kuzum senin bebiş nasıl? Eğer omzunda fındık gibi bişi oluştuysa kapanmış demektir kırığı, bize çocuk ortopedisti öyle demişti gerçekten de öyle fındık gibi bişi oldu ve o da geçti sonra.
Ay canım valla aynı dediğin gibi orda fındık gibi bi kabarıklık var morluğu da geçti sarılığı da geçti oğlumun tosbik oldu ölürüm ben ona 😍😘

Kızlar biz dün kontrole gittik sarılığı 10.52 çıktı bir öncekinde 12.55ti doktorum rengi iyi sarılığı bitiyor bence dedi. Sarılık döneminde alarm kurup sık sık emzirmeye uğraşıyordum şimdi doktorum 3 saat kadar uyuyabilir dedi ben de alarm kurmuyorum kendisi acıkınca uyanıyor zaten annesi kurban olsun ona 😍 işitme testini de geçti oğlum, siz göz muayenesi için ne zamana randevu aldınız bana Doğumdan iki ay sonraya randevu vermişler çocuk doktoru şaşırdı sanki adama geç geldi tarihi
Tam 1 aylıkken gidecek dediler bize rutin muayene ye canım ben 1. Ay dolduğunda götüreceğim

Tam 1 aylıkken gidecek dediler bize rutin muayene ye canım ben 1. Ay dolduğunda götüreceğim
Bana göz muayenesini iki ay sonraya vermişler anlamadım bi onu sorup öğreneyim ya dün haftalık kontrole gittik ben Leyla gibi soracağım her şeyi unuttum bir daha ne zaman kontrole geleceğiz onu bile sormadım siz ayda bir mi gideceksiniz kızlar

Sabah 9 da uyandı oğlum bu saat oldu 10 dk uyumadı eşimle bittik artık gerilmeye başladım ağlıyor ağlıyor ağlıyor 😔Gazi var çıkıyor ağzından Poposunda 2 kez gaz ilacı verdim 2 çay kaşığı rezene verdim kaka yaptı bolca osurdu neredeyse acile götürmeyi düşündüm .Napicami şaşırdım bu saat oldu ne yedik ne oturduk ikimizde ayaktayız. Kiraz çekirdeği kemeri isittik ayaklarina havlu ısıtıp koyduk yok .Muskat almıştım vermek için eskiden annem verirdi kardeşime int okuyunca korktum versem mi acaba bileniniz var mi eskiler bilir anneleriniz belko anoson etkisi var gazi akiyor ama int olumsuz şeyler yazıyor
Bir süre süt ürünlerini tüketmeden gözlemleyin bebeği. Hayvan sütü alerjisi bebeklerde çok yaygın, alerjisi varsa o yüzden bu kadar zorlanıyordur yavrucak. Diyetle huysuzluğu azalırsa her yediginize dikkat edin, başka besinlere de alerjisi olabilir ya da daha sonra alerji gelişebilir. Özellikle aşılardan sonra yeni alerjiler çıkabilir, aklınızda olsun. Kolaylıklar dilerim.

Kızlar ben bugün oğlumu kucağıma aldım😍 3800 gr 50 cm ve bagirarak gözlerini açtı dünyama.. dünyanın en tarifsiz en güzel duygusuymuş. Sezeryan dan çok korkmuştum ama o kadar güzel ki sonucu unuttum bile sezeryan anındaki gerginligimi. Diğer doğum yapacak olan anneler inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebislerinizi🤗 şu an tek sıkıntım yatar pozisyonda olduğum için emzirmekte zorlanıyorum. Ne zaman oturma haline geçebilirim yarın falan rahat oturabilir miyim acaba

Kızlar ben bugün oğlumu kucağıma aldım😍 3800 gr 50 cm ve bagirarak gözlerini açtı dünyama.. dünyanın en tarifsiz en güzel duygusuymuş. Sezeryan dan çok korkmuştum ama o kadar güzel ki sonucu unuttum bile sezeryan anındaki gerginligimi. Diğer doğum yapacak olan anneler inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebislerinizi🤗 şu an tek sıkıntım yatar pozisyonda olduğum için emzirmekte zorlanıyorum. Ne zaman oturma haline geçebilirim yarın falan rahat oturabilir miyim acaba
Bi kac saat sonra seni ayağa kaldıracaklar ve oturacaksın canım gözünaydın hayirlı olsun 🤗🥰🙏

Arkadaslar bebegimi hep reflu yataginda yatiriyorum ama bi zararı varmidır.Beşigine düz yataginamı yatırsam

Ben dışarı çıkamam diye eşim eve form getirdi int cıktı alıp doldurup posta yaptık ama yatmadı tarihi nerden öğrendin bugün rapor ve analık para mi çekmeye gittim ptt sordum doğum yardımını nasıl öğrenirim yatıp yapmadığını buraya gelmeniz lazim dedi. Yani doğum yaptigimiz belli direk tc mizle ptt yatırsalar ya uğraşmazdık
e devletten durumunu sorgulayabilirsin.

Merhaba arkadaşlar;
Demir damlası olarak ocean kullanan var mı? _seastar_ sanırım siz kullanıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam. Kaç damla veriyorsunuz? Doktor tavsiyesiyle mı başladınız?
Bugün bir arkadaş kafamı karıştırdı. Sağlık ocaginin verdiğinin için de paraben var diye. Ben de mi ocean kullansam acaba?

Ay canım valla aynı dediğin gibi orda fındık gibi bi kabarıklık var morluğu da geçti sarılığı da geçti oğlumun tosbik oldu ölürüm ben ona 😍😘
Ahahah senin sevişini severim ben, ne güzel seviyorsun öyle 🥰🥰 hadi gözün Aydın, bi süre sonra o kabarıklıkta geçecek 😍😍
Ayy gözün Aydın canım sağlıkla evinize çıkın inşallah 🥰🥰

X