2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
sağ ol canım daha iyiyim

Kızlar selam nasıl herkes? Ben dün yazacaktım ama bugün bebeğin kontrolü vardı tüm özel sigorta işleriyle uğraştım. Of kızlar biz kontrole gittik de, bugün doktorumuZ kalbinde üfürük saptadı. Bayağı var iki risk olabilir dedi hemen EKO çekelim yatması gerekebilir dedi. Ay ben düşüp bayılacaktım artık. Bebeği eve getirelim 4 gün oldu daha... sonra dedim hocam epikrize bir bakın eko çekmişlerdir kaç gün yattı. Neyse baktı adam eko çekilmiş yoğun bakımdayken çocugun kaçağı da saptanmış ama taburcu ederken hiç demediler bir şey Allahım Şimdi çocuk kardiyolojisine sevk etti kendi kapanan da olabilir, müdahale de gerekebilir dedi. Vallahi Allah beterinden saklasın kızlar artık daralıyorum

Allah ım acil şifalar versin inşallah

Bebeğimin cildi biraz soyuluyor diye burts bee baby pomad sürmüştük alnina o da bebek aknesi yapmış. Kafasında minik bir sivilce gördüm içi irin dolu çok küçük ama. Umarım enfeksiyona yol açmaz. Neyseki yarin rutin doktor kontrolümüz var soracağım. Ay resmen her yeni şey sorun ya. İlk bebek olunca da tecrubesiziz

Merhabalar, benim aklıma bir şey takıldı sizlere de sormak istedim. Emzirirken memenizi bir elinizle destekliyor musunuz? Desteklemesem çenesi düşer dediler var mı böyle bir şey internette bulamadım

Ayni sikinti bizde de var dun doktor dedi sali goturcez kardiyolojiye. Bize de dememislerdi taburcu olurken onemsemiyolar da mi demiyolar umursamiyolar mi anlamiyorum gerçekten.

Canim cok gecmis olsun biran once düzelir insallah allahin izniyle toparlanir üzülme doktor nasil fatketti

Kızlar siz doğum yardımı başvurusunda bulundunuz mu ? Ben geçen hafta spayla hizmetlere gittim , form doldurdum ..2.çocuk için 400 TL para veriyorlarmış , tüm herkese dediler .. 25 Aralık ta postaneye yatacakmış .. sizler de bi araştırın isterseniz

Babalık izni yok mu canım? Tam ihtiyacın olan dönemler.
Babalık izni 5 gün canım onu doğumdan sonra kullandı şimdi yıllık izni kullanıyor .Aşıya gittik bu saat oldu az dinlenme molası verdik daha yemek yapılacak haftasonuna kadar yetecek şekilde bit kaç çeşit yapmak lazım ben tekken su dahi içemiyorum. Bedenim çok yorgun canım

Allah şifa versin canım gevrekten zor durumdasın Allah güç versin ikinizde bir an önce toparlanin. Hast bebekle hangi doktor ilgilendiyse gerçekten git ağzına et afederisn

Ya kizlar hem bebege hem cocuga hem ev kslerine yemegebyetisebiliyormusnuz
Yetişemiyorum ki çok pratik biriydim ama bebek sürekli ya memede ya altını alıyorum gazını çıkar banyo yaptır kremle masajla şimdi yazarken fark ettim parmaklarım bile basmıyor bunu yazarken eşim çarşamba günleri izin alıyor cumartesi de temizligi hafta sonu o yapıyor evi sil süpür tuvalet banyo. Bende hafta ici bulaşık makinesi bebek uyuyunca boşaltıyorum çamaşır serip katlayıp ütülüyorum bebeğin kıyafetleri zaten hiç bitmiyor yıka ütüle. Bide hava da serin kurumuyor önce dışarda biraz bekleriydim sonra içeri tele ser falan uğraşıp duruyorum Yemeğe gelince bugün ve pazar günü bir kaç çeşit yemek yapıyoruz onlarla idare ediyorum. Bebek olalı eşimin önüne bi tabak yemeği ben hazirlayamadim garibim işten geliyor kendi hazırlayıp yiyiyor ben ise akşam yemeği yiyemiyorum o saatte bebek uyuyor akşam 8 gibi Bende uyuyorum ama genelde miz mizlaniyor açıyorum mememi yatakta uzanarak emziriyorum gözlerim kapanıyor nasıl tatlı bi uyku allahım diyorum yarim saat uyku için herşeyimi veririm He bide bu ara beni tek mutlu eden şey duş almak hafta da iki gün duş alıp temiz giysiler giyiniyirswm benden mutlusu yok. Kısacası ben götümü toplayamiyorum.

Rabbim rahmetinden şifa versin inşallah Allah bizi evlatlarımızla sınamasın

Kızlar diyelim sağ memeyi emzirdim 10 dk uyudu orda snra gaz cıkarcakmıyım uyumuslen yatırayım diyorm. Veya gaz cıkar diğer memeye dön 10 dk daha mı sistem nasıl olacak emzirirken ve gaz da
Kızlar bi yardımcı olun ya. Emdikten sonra her seferinde gaZmı cıkıcak memede uyuyor cıkmıyor bazen yatırıyorm yanlısmı
Birde her seferinde iki meme emcekmi bazen birini emiyor 10 dk snra uyuyor

Aile buyukleri var mı yardıma gelebilecek gün içi bile olsa? Biz yurt dışındayiz diye kimse gelemedi kaldık bir başımıza çok zor. Eşimde evden çalışıyor ama çalışamıyor ki hiç, idare ediyor iş yeri allahtan. Alt temizlemekten bebek pispislamaktan ise bskamiyor adamcağız. Yemek temizlik çamaşır yıkama bebek uyutma derken gün hızla geçiyor biz bitkiniz sürekli. Baharda Türkiye'ye gelicez dortn gozle bekliyoruz gelsek de AZcik aiellerimizle paylassak yükü diye

Valla bizde de ayni durum sabah kalktim cocuklar uyurken mutfagi oturma odasini topladim sonra esim ise gitti sonra kizim uyandi onu enzirdim sonra oglum uyandi bu evre de olan ogluma oluyor yavrum gec yemek gec uyuyor kendin stresim yetmiyor gini birde ogluma uzuluyorum iyi ce bunaldim artik eski duzenli hayatimk ariyirum sanirim ebi supurcektim yok utu yapicaktim yok aksam olunca da bir isbyok ne olcak bilmiyorum

Aynen canım bende başvurdum kaymakamlığın içinde aile planlaması bölümünden 2.cocuk benimde 400 tl aralik 25ten sonra yatacakmis SSK yada süt parasına basvurdum oda 202tl yatacakmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…