2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Valla bizde de ayni durum sabah kalktim cocuklar uyurken mutfagi oturma odasini topladim sonra esim ise gitti sonra kizim uyandi onu enzirdim sonra oglum uyandi bu evre de olan ogluma oluyor yavrum gec yemek gec uyuyor kendin stresim yetmiyor gini birde ogluma uzuluyorum iyi ce bunaldim artik eski duzenli hayatimk ariyirum sanirim ebi supurcektim yok utu yapicaktim yok aksam olunca da bir isbyok ne olcak bilmiyorum
Oyy sorma benimde oğlum 10 yaşında sabah 8bucukta uzaktan derse bağlanması gerekiyor kahvalti hazirlamama izin vermiyo minnak zorla kahvalti hazirliyorum da yiyor yavrum yetisemiyorum gibi geliyo darlanıyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️

Oyy sorma benimde oğlum 10 yaşında sabah 8bucukta uzaktan derse bağlanması gerekiyor kahvalti hazirlamama izin vermiyo minnak zorla kahvalti hazirliyorum da yiyor yavrum yetisemiyorum gibi geliyo darlanıyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️
Aynen oyke benim ki de 7 yasinda 1 sinif ogrencisi uzaktan ders baglanmasi laimzim nerdeyse ogken baglaniyoruz artik iyice yoruldum sanko sirtimda kaya tasimisim gibj daraldim iyice hic birseyden zevk alamaz duruma geldim

Kızlar bi yardımcı olun ya. Emdikten sonra her seferinde gaZmı cıkıcak memede uyuyor cıkmıyor bazen yatırıyorm yanlısmı
Birde her seferinde iki meme emcekmi bazen birini emiyor 10 dk snra uyuyor
ben hiç çıkarmadım gaz. ayrıca ille her emmede iki göğsü hiç vermedim sırayla veriyorum hep.

Yetişemiyorum ki çok pratik biriydim ama bebek sürekli ya memede ya altını alıyorum gazını çıkar banyo yaptır kremle masajla şimdi yazarken fark ettim parmaklarım bile basmıyor bunu yazarken 🤭😁eşim çarşamba günleri izin alıyor cumartesi de temizligi hafta sonu o yapıyor evi sil süpür tuvalet banyo. Bende hafta ici bulaşık makinesi bebek uyuyunca boşaltıyorum çamaşır serip katlayıp ütülüyorum bebeğin kıyafetleri zaten hiç bitmiyor yıka ütüle. Bide hava da serin kurumuyor önce dışarda biraz bekleriydim sonra içeri tele ser falan uğraşıp duruyorum 😔Yemeğe gelince bugün ve pazar günü bir kaç çeşit yemek yapıyoruz onlarla idare ediyorum. Bebek olalı eşimin önüne bi tabak yemeği ben hazirlayamadim garibim işten geliyor kendi hazırlayıp yiyiyor ben ise akşam yemeği yiyemiyorum o saatte bebek uyuyor akşam 8 gibi Bende uyuyorum ama genelde miz mizlaniyor açıyorum mememi yatakta uzanarak emziriyorum gözlerim kapanıyor nasıl tatlı bi uyku allahım diyorum yarim saat uyku için herşeyimi veririm 😊He bide bu ara beni tek mutlu eden şey duş almak hafta da iki gün duş alıp temiz giysiler giyiniyirswm benden mutlusu yok. Kısacası ben götümü toplayamiyorum.
Oyy sanki ben söyledim sen yazdın gibi olmus canim bendede durum ayni fazlası yok eksiği var 10yasinda oglum var evde onunla ilgilenmeye vaktim olmuyo üzülüyorum eşimde calışıyo sadece pazar günleri evde gün icinde annemle kardesim geliyorlar 2saat durup çocukla oynayıp gidiyorlar onlar varkende sıpa emiyo vs yine bir iş yapamiyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️Allahtan robot süpürge almisti esim doğum hediyesi katya diyorum ona katya süpürüyor günlük ortalık temiz duruyo 😁😁

Oyy sanki ben söyledim sen yazdın gibi olmus canim bendede durum ayni fazlası yok eksiği var 10yasinda oglum var evde onunla ilgilenmeye vaktim olmuyo üzülüyorum eşimde calışıyo sadece pazar günleri evde gün icinde annemle kardesim geliyorlar 2saat durup çocukla oynayıp gidiyorlar onlar varkende sıpa emiyo vs yine bir iş yapamiyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️Allahtan robot süpürge almisti esim doğum hediyesi katya diyorum ona katya süpürüyor günlük ortalık temiz duruyo 😁😁
Cnm o robotlar gercekten ise yariyor mu birde ucretleri ne kadar fotosunu atabilirmisin

Bana sgktn 202 bide 225 yatti niye fazla anlamadm aralikta da 300 aile bakanligindn yatacak

Kızlar selam nasıl herkes? Ben dün yazacaktım ama bugün bebeğin kontrolü vardı tüm özel sigorta işleriyle uğraştım. Of kızlar biz kontrole gittik de, bugün doktorumuZ kalbinde üfürük saptadı. Bayağı var iki risk olabilir dedi hemen EKO çekelim yatması gerekebilir dedi. Ay ben düşüp bayılacaktım artık. Bebeği eve getirelim 4 gün oldu daha... sonra dedim hocam epikrize bir bakın eko çekmişlerdir kaç gün yattı. Neyse baktı adam eko çekilmiş yoğun bakımdayken çocugun kaçağı da saptanmış ama taburcu ederken hiç demediler bir şey Allahım🤦🏻‍♀️ Şimdi çocuk kardiyolojisine sevk etti kendi kapanan da olabilir, müdahale de gerekebilir dedi. Vallahi Allah beterinden saklasın kızlar artık daralıyorum😪
Ya nasılsın soylemezler boyle bi durumu anlamiyorm cidden dur hemen kötüsünü dusunme muhtemelen kapanır kendi insallah

Rezene de çok iyi geliyor stres yapma canım gelir inşallah . Zor biliyorum .
Dün eşime aldırdım onu da içiyorum artık. Bir sürü şey var yiyip içtiğim bakalım hamgisi arttıracak onu bile anlayamam😂
Incir ye üstüne su iç yada hosafini yap kuru incirin şeker de at korkma ayva ve havuç kompostosu yap havuç çok süt yaparmış ibrahim saracoglundan dinledim yeşillik ye maydonoz yeme dereotu ye marul ye su iç üstüne birde et ve tavuk ye bir öğünde
Vitamin ilacı almayı ihmal etme decavit e devam et
Ben pekmez de içmiştim tahin helvası hala yiyorum tabi bunlarında üstüne bol su
Bnm baya sütüm kesiliyor gibi azdı bunlar sayesinde çok arttı
Sağol canım ben de kuru dut ve kuru inciri kaynatıp hem suyunu içiyorum hem posasını yiyorum. Vitaminim var ama onu içmeyi unutuyorum ihmal etmeyeyim.

Bugün sabah sağlık ocağından aradılar topuk kanına göre tsh değerinde risk görülmüş endokrine yönlendirdiler. Allah beterinden korusun ama her gün birşey oluyor kızlar çok üzülüyorum insan yavrusuna kıyamıyor her gün hastanelerdeyiz nerdeyse. Allahım bütün bebişleri korusun aydınlığa çıkarsın inşallah😢

Cnm o robotlar gercekten ise yariyor mu birde ucretleri ne kadar fotosunu atabilirmisin
Valla güzel süpürüyor günlük süpürme için gayet güzel canım ben memnunum heleki bu şartlarda sahane 😇

Eklentiler

• 20201125_164520.jpg
    20201125_164520.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20201125-174110_Trendyol.jpg
    Screenshot_20201125-174110_Trendyol.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 25
Kızlar diyelim sağ memeyi emzirdim 10 dk uyudu orda snra gaz cıkarcakmıyım uyumuslen yatırayım diyorm. Veya gaz cıkar diğer memeye dön 10 dk daha mı sistem nasıl olacak emzirirken ve gaz da
Süt içince gaz çıkmasa da oluyormuş her seferinde gerek yok dedi dün bi vid3o izlemiştim özellıkle geceleri çıkmıyorsa yatirin diyor ama mama da mutlaka çıkmadı lazim ben mamadan sonra çıkmazsa yatırıyorum biraz bekleyio kaldırınca direk gegiriyor çıkmadan yatınca illa kusuyor veya gaz sanci si oluyor

Kızlar selam nasıl herkes? Ben dün yazacaktım ama bugün bebeğin kontrolü vardı tüm özel sigorta işleriyle uğraştım. Of kızlar biz kontrole gittik de, bugün doktorumuZ kalbinde üfürük saptadı. Bayağı var iki risk olabilir dedi hemen EKO çekelim yatması gerekebilir dedi. Ay ben düşüp bayılacaktım artık. Bebeği eve getirelim 4 gün oldu daha... sonra dedim hocam epikrize bir bakın eko çekmişlerdir kaç gün yattı. Neyse baktı adam eko çekilmiş yoğun bakımdayken çocugun kaçağı da saptanmış ama taburcu ederken hiç demediler bir şey Allahım🤦🏻‍♀️ Şimdi çocuk kardiyolojisine sevk etti kendi kapanan da olabilir, müdahale de gerekebilir dedi. Vallahi Allah beterinden saklasın kızlar artık daralıyorum😪
Kuzum benim 2 kızımda da vardı üfürüm bebek büyüdükçe kapandı gittiler, ilkinde çok korkmuştum bende çocuk Kardiyolojiye gitmiştik, 6. Ayda kontrol dediler kapanmış gitmiş. 2. De aman kapanır nasıl olsa diye rahatça gittim geldim, gerçekten de kapandı. Hiç korkma çoğu bebekte olan bişi, gelişimleri devam ediyor hala.

X