2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Beni de pazartesi çağırdı doktorumuz ama kendi sancin gelmesi daha iyi oluyormuş hep öyle diyorlar ben ilkinde de suni sanciyla doğurdum ikincisi bari kendi gelse kız erken doğar erkek geç dediler ama hâlâ bekliyoruz bakalım kısmet pazartesi gününe canım 😊😊
İnşallah ya beni de en çok sancı korkutuyor artık inşallah suni ye gerek kalmaz benim ilk doğumum neyle karşılaşacağımı da bilmiyorum haliyle tedirginim ama inşallah Allah yardım eder hepimize 🤲🏻🤲🏻

Geldi bebeğim çok şükür bol kahkahalı bir doğumdu çok eğlenceliydi 😂 sütüm geldi ama bebeğim ememiyor çok ilk WC’ye kalkış felaketti ama artık kendim kalkıyorum. Korkulacak bişi değilmiş tamamen senin elinde
Bol kahkahalı doğumun sırrı ne 😂

Kızlar bugün kızım hiç uykuya geçemedi sürekli emmek istiyor memede uyuyor yatağa koyuyorum ağlıyor gazını alıyoruz ama yine kıvranıyor yatakta. Doktora yazdım bi gaz damlası önersin diye ama ısrarla gaz damlası vermiyor arabaya bindirip gezdirin demiş. Sizler gaz damlası kullanıyor musunuz
Kaç günlük bebeğiniz? Bizim de 10 günlük oldu dünden beri böyle huysuzlanmaya başladı. Ben acı elma yağı aldım ayaklarının altını topuklarını ovuyorum birer damla damlatıp o iyi geldi. Bir de evde süt yapıcı rezene çayımın içine bir çay kaşığı kimyon atıp içiyorum. Bugün biraz rahat gazını çıkardı bunları yapınca. Gaz damlası bende almadım henüz gerek duyar mıyız bilmiyorum

Kuzum 10.gün kadın doğum doktorları kontrole çağırıyor, senin bebek için ekstra kontrole gitmene gerek yok zaten gözlem altında. Sağlık Ocağı da kilo kontrolü falan yapıyor orayı arayıp durumunu söyleyebilirsin mesela. 1.ayında aşı yapılacak inşallah. Onun randevusunu verirler.

Ekledim kuzum.
Sağ ol canım😬

Kuzum 10.gün kadın doğum doktorları kontrole çağırıyor, senin bebek için ekstra kontrole gitmene gerek yok zaten gözlem altında. Sağlık Ocağı da kilo kontrolü falan yapıyor orayı arayıp durumunu söyleyebilirsin mesela. 1.ayında aşı yapılacak inşallah. Onun randevusunu verirler.

Ekledim kuzum.
Ay kalp atıcaktım, o ayrıksı gülüş çıktı pardon canım♥️♥️😂

Ya kızlar yarın bebişi alma olasılığımız var. Ben de çanta vs yapim derken 1 saat ayakta dolandım belime çok sancı girdi. Bir tuvalete gireyim de oturayım dedim, tuvalete bir girdim koca bir parça ucu var afedersiniz. Çektim gelmiyor. Dedim polip filan mı bu ne? Doktorumu aradım, dedi kan pıhtılaşmasıdır çek gitsin. Ama deniyorum olmuyor çok uzun bir şey gibi. Başına gelen var mı böyle bir şey, acile mi gitsem diyorum ama. Bir panik oldum😪

Kızlar bugün kızım hiç uykuya geçemedi sürekli emmek istiyor memede uyuyor yatağa koyuyorum ağlıyor gazını alıyoruz ama yine kıvranıyor yatakta. Doktora yazdım bi gaz damlası önersin diye ama ısrarla gaz damlası vermiyor arabaya bindirip gezdirin demiş. Sizler gaz damlası kullanıyor musunuz
Bende kullanmayacaktım ama mecbur kaldım canım gece yarışına kadar sanki etini büküyorlardı. Dün akşam 5.30 dan 10.30 kadar hiç uyumadi en son 10.30 da eşime verdim ben yatıyorum dedim kollarımda derman kalmamıştı gece 2 de bi uyandim çığlık çığlığa meğer hoc uyumamış yenidoğan bir bebegin akşam 5.30dan gece 2 ye kadar uyumamasi gerçekten çok yorucu. Dün sab simleks gaz damlası aldık eşim gece vermiş rahatladı yavrum .

Ya kızlar yarın bebişi alma olasılığımız var. Ben de çanta vs yapim derken 1 saat ayakta dolandım belime çok sancı girdi. Bir tuvalete gireyim de oturayım dedim, tuvalete bir girdim koca bir parça ucu var afedersiniz. Çektim gelmiyor. Dedim polip filan mı bu ne? Doktorumu aradım, dedi kan pıhtılaşmasıdır çek gitsin. Ama deniyorum olmuyor çok uzun bir şey gibi. Başına gelen var mı böyle bir şey, acile mi gitsem diyorum ama. Bir panik oldum😪
Aaa cok ilginc bence bi git canim neymis o

Evet gaz damlası kullanıyorum bende olmazsa olmaz bence

Kaç günlük bebeğiniz? Bizim de 10 günlük oldu dünden beri böyle huysuzlanmaya başladı. Ben acı elma yağı aldım ayaklarının altını topuklarını ovuyorum birer damla damlatıp o iyi geldi. Bir de evde süt yapıcı rezene çayımın içine bir çay kaşığı kimyon atıp içiyorum. Bugün biraz rahat gazını çıkardı bunları yapınca. Gaz damlası bende almadım henüz gerek duyar mıyız bilmiyorum
Benimde 10 günlük bebeğim bugün gündüz hiç uyumadı ve sürekli emmek istedi. Emerken uyuyor yatağa koyuyorum kıvranıp uyanıyor hemen. Rezene ayrı kimyon tohumu çayını ayrı içiyorum ben onlada bugün pek rahatlamadı gibi. Gaz damlası vermiyor doktor küçük daha diyor

Git bence doktora riske atma bilmediğin bişi sonuçta daha kötü olmasın evde.

X