2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Sen kime gidiyordun.? Vardır herseyde bir hayır. Bebeğin ve senin için en iyi en rahat doğum basıl olacaksa allah onu nasip etsin
Ben Medical parkta bertan akar’a gidiyorum, hastane değiştiriyormuş geldiğinde konuşuruz dedi bilmiyorum artık benim gibi yakın olanları doğurtup mu gidecek yoksa gittiği yere mi çağıracak pazartesi öğreneceğim

Kızlar ben bugün 3 kere sağmayı denedim. Sabah hiçbir şey gelmedi resmen. İkindi vakti 2-3 ml belki. Akşam denedim 10 ml çıktı o bile moral oldu. Şu an göğüslerim boş ama. Süt yapıcı damla içtim, çay içtim. Gece kalkıp sağmam gerekiyor mu şimdi? Bir de uğraş uğraş gelmemesi var o da üzüyor. Yoksa sabahı mı beklesem? Çok da
Yorgunum uyumak istiyorum ama.

Kızlar ben bugün 3 kere sağmayı denedim. Sabah hiçbir şey gelmedi resmen. İkindi vakti 2-3 ml belki. Akşam denedim 10 ml çıktı o bile moral oldu. Şu an göğüslerim boş ama. Süt yapıcı damla içtim, çay içtim. Gece kalkıp sağmam gerekiyor mu şimdi? Bir de uğraş uğraş gelmemesi var o da üzüyor. Yoksa sabahı mı beklesem? Çok da
3saat sonra sağım yapıp uyar canım göğüsleri birşey çıkmasa da

En iyi süt artırıcı yol uykudur. Uyu canım benim benimde yarım saatir sancım başladı girip çıkıyor

Kızlar hafta sonu doğum başlasa özel hastane de kendi doktorum gelir mi sizce birde anestezi doktor u?
mesaisi olmadan gelirse artı ücret karşılığında doktorun geldiğini söylemişti sekreter. Yani doğum parası + mesai dışı ücreti 🤷🏻‍♀️

Boş bile olsa sağ

38 haftayi tamamladık ve vücudum inanilmaz ağırlaştı. Ne açılma ne şancı var ama kemiklerim ağrıyor. Birde size şunu sormak istiyorum. Bebek 1 haftada 600 gr alabilir mi ? 1 hafta önce 3000 gr olan minigim bu hafta 3600 olmuş bu şekilde hızla kilo almaya devam eder mi ki? 40 haftayı beklerse 4000 gr ı geçmez mi

Benimde öyleydi çarşamba doğum yaptm 15 er dk sağıyordum 1-2 damla çıkıyordu hiç pes etme 2.30 saatte 1 15 er dk sağdım gece bile uyandm si
Kızlar benim normal olmasına rağmen öyle bir sancım oluyor ki arada anlatamam. Ebe rahim toparlanıyor sütün geldikçe ağrır dedi ama ilk bebekte hiç bu kdr olduğunu hatırlamıyorum. Cidden bu doğum da sonrası da sıkıntılı oldu benim için. Bu arada hastaneyi birbirine kattım bugün. Delirttiler beni. Dün bebek doğdu kadın doğumcum solunum sıkıntısı olduğunu fark etti müdahale etti ama çocuk doktoru yok hastanede. Vardiya değişimiymiş güya. 1 saat doktor gelmemiş, şaka gibi. Dün doğum travmasından kendime gelemedim ama bugün ısrarla bebeğin durumunu sordum. Bilgi verecek tek bir adam yok, doktor nerede belli değil. Gidip hasta yatışı birbirine katınca herkes dizildi yardım için. Doktor çağırıldı hastaneye geldi bize bilgi vermek için filan. Yani bunun için illa olay mı çıkarmak gerekiyor.😡 doktorum ebem ne kadar iyiyse, hastanenin geri kalanı o kadar kötüydü. Ne kanama kontrolüne gelen var, ne ağrı kesici yapmaya... Hepsini kardeşim çağırıp durdu. 7 gün kalacak en az dediler. Önce sadece solunum sıkıntısıydı sezaryen bebeklerinde hızlı doğumdan kaynaklı gibi olandan. Sonra yoğun bakım doktoru ciğerlerine de bakıyoruz filan dedi, canımız sıkıldı. Zaten babamız benden kötü ben yine sütüm gelsin diye hep bebeğime kavuşacağım zamanı hayal ediyorum ama babası ağlamaklı tüm gün. Allahtan evde bir evladımız daha var yoksa zor teselli olurdık. Hastanede çiçekler hediye gelen çikolatalar kalmış, şimdi eşim o bahaneyle gitti bebeği de görmeye çalışacak. Gerçekten zor bir süreç rabbim hepimize yardım etsin.
Kızlar benim normal olmasına rağmen öyle bir sancım oluyor ki arada anlatamam. Ebe rahim toparlanıyor sütün geldikçe ağrır dedi ama ilk bebekte hiç bu kdr olduğunu hatırlamıyorum. Cidden bu doğum da sonrası da sıkıntılı oldu benim için. Bu arada hastaneyi birbirine kattım bugün. Delirttiler beni. Dün bebek doğdu kadın doğumcum solunum sıkıntısı olduğunu fark etti müdahale etti ama çocuk doktoru yok hastanede. Vardiya değişimiymiş güya. 1 saat doktor gelmemiş, şaka gibi. Dün doğum travmasından kendime gelemedim ama bugün ısrarla bebeğin durumunu sordum. Bilgi verecek tek bir adam yok, doktor nerede belli değil. Gidip hasta yatışı birbirine katınca herkes dizildi yardım için. Doktor çağırıldı hastaneye geldi bize bilgi vermek için filan. Yani bunun için illa olay mı çıkarmak gerekiyor.😡 doktorum ebem ne kadar iyiyse, hastanenin geri kalanı o kadar kötüydü. Ne kanama kontrolüne gelen var, ne ağrı kesici yapmaya... Hepsini kardeşim çağırıp durdu. 7 gün kalacak en az dediler. Önce sadece solunum sıkıntısıydı sezaryen bebeklerinde hızlı doğumdan kaynaklı gibi olandan. Sonra yoğun bakım doktoru ciğerlerine de bakıyoruz filan dedi, canımız sıkıldı. Zaten babamız benden kötü ben yine sütüm gelsin diye hep bebeğime kavuşacağım zamanı hayal ediyorum ama babası ağlamaklı tüm gün. Allahtan evde bir evladımız daha var yoksa zor teselli olurdık. Hastanede çiçekler hediye gelen çikolatalar kalmış, şimdi eşim o bahaneyle gitti bebeği de görmeye çalışacak. Gerçekten zor bir süreç rabbim hepimize yardım etsin. 🤲🏻
Geçmiş olsun canm Allah meleklerimizi korusun benimkide ilk çıktı ciğerde su var dediler somra film çekildi bronşit başlangıcı olmş 10 gün antibiyotik tedavi siz yinede epikriz raporunu isteyin araştırın

Sondalari yıkayıp tekrar kullaniyor musunuz kahnatiyo musunuz bir de
Sıcak su ile yıkadım üç dört defa daha kullanıp attım.
Biberon a sagdıgım sütü kattım içine sondayı koyup parmakla verdim
Şırıngadan cok daha rahat

Bebişin daha cok küçük benim ki 12. Günde memeyi emdi. Bir hafta içinde çenesi kuvvetlenir seni emer inşallah

Biraz sabırla parmakla besle gögüs yaran geçince silikonu birak gögüs ucunla ver
İnşallah normalle dönecektir

Sormak konuşmak istersen mesaj da atabilirsin

İnşallah bütün annelerimiz rahat rahat emzirebilir 🤲😁

wendy wendy bende 12.11.2020 MİLA Beren 40+3 te 3,500 doğurdum
Doğum yakın olan arkadaşlar hemoroid çok dikkat edin ufacık bile varsa ihmal etmeyin benim son haftada tromboze hemoroid sabahında genel feraha gittim içi boşaltıldı akşama da hemoroid kanaması oldu meğer suyumda gelmiş azar azar farkedemedim suni sancıyla normal doğuma alındım açılma olmayınca sezeryan oldum suyumun geldiğini farketmediğim için daha bebek gözetim altında sizde çok dikkat edin hamilelikte herseyi çok önemseyin ve dikkate alın lütfen Hepinize sağlıklı doğumlar doğuran annelerde bebeklerde sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum 🙏🏻
Gözün Aydın canım Allah analı babalı büyütsün inş sana da çok geçmiş olsun ☺️

Doğum yaptığım günden beri formu okuyamıyorum yeni doğum yapan arkadaşların gözü aydın doğuma gidecekler sağ salim kavuşun inş bebeklerinize.
Kızlar göğsüm çok yara artık ağlayarak emziriyorum hiç birşey fayda etmiyor kan uyuşmazlığımız olduğu için sarılık riski var sürekli emzirmem gerek ne yapacağımı şaşırdım.
Ayrıca benim gaz sancım çok oluyor sezeryan yerimi çok ağrıtıyor bunun için ne yapabilirim 😔

Kızlar hafta sonu doğum başlasa özel hastane de kendi doktorum gelir mi sizce birde anestezi doktor u?
Gelir tabi gelmek zorunda ozaman neden özele gidiyoruz devlete giderdik kim gelirse önümüze dogurturdu
En iyi süt artırıcı yol uykudur. Uyu canım benim benimde yarım saatir sancım başladı girip çıkıyor
Dualarım seninle

Gelir tabi gelmek zorunda ozaman neden özele gidiyoruz devlete giderdik kim gelirse önümüze dogurturdu

Dualarım seninle
Şuanki halimi görsen keşke bende sezeryan olsam saat 9 da suni sancı verecekler. Maf olcm epidural yapacakları halde bu rahim açılmaz kesin şuan 3 cm daha

Günaydın herkese 🌞 ben dün sabah 08.45 te bebişimi spinal sezeryan ile kucağıma aldım , ilki geneldi 2. Kızım spinal oldu ? Bambaşka bir deneyim duyguydu bizim için 🙏 su an dikişlerimde ağrı var ama geçeceğine inanıyorum onun dışında sütüm tam anlamıyla gelmedi ona üzülüyorum biraz .. eve geçince inşallah artar 🙏 hastaneye bebiş için 4 takım koymuştum , 3 ünü 1 günde kirlettik , işedi , kan bulaştı vs. Yine 4 battaniyeden 2 tanesi temiz duruyor su anda.. bugün eşim eve geçip yedek kıyafet ve battaniye getirecek .. demem o ki fazla fazla alın yanınıza herşeyi ... Su an tek duam sütümün artması ve bebeğimin sağlığı 🙏

X