2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bir arkadaşım bakmıştı ona ama çok rahatsız göründü diyip almamıştı. Görünüşü çok güzel işlevselde duruyor ama rahatlığını bilemiyorum tabi.
Fazla yer kaplamaması, çocuğun rahatlıkla inip çıkabilmesi ve görüntüsü gerçekten çok güzel ama ben de rahatlık ve sağlamlık konusunda karar veremiyorum bir türlü

Selam arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyorum umarım iyisiniz. Benim size bu arada Bi sorum olacaktı. Hasan efe seslere aşırı duyarlı tepki veriyor. Araba geçse hemen dışarıyı gösteriyor. Ambulans itfaiye geçse daha fazla tepki veriyor korkup kucağımıza geliyor. Otobüs kamyona da aynı şekilde. Elektrik süpürgesinden hala korkuyor sizce normal mi. Biraz araştırdım duyu bütünleme den bahsediyorlarbilgisi olan varmı

Gecıcı bir süreç canım endıse edılecek bır durum degıl. Benımkınde de vardı önceleri gectı.

Asya’da seslere özellikle ani seslere yüksek seslere çok hassas . Bazı seslerden korkuyor. Ama önceleri daha fazlaydı. Şimdi azalmaya başladı. Mesela süpürgeden mikserden çok korkardı şimdi onlara oynuyor. Ama yeni aldığımız sesli bir oyuncaktan korkup zamanla alışıyor.

Gecıcı bir süreç canım endıse edılecek bır durum degıl. Benımkınde de vardı önceleri gectı.
Sağolun arkadaşlar fazla olunca bu durum canım sıkıldı

az önce kan ve idrar tahlilinden döndük, 3 tüp kan alındı yavrumdan, içim gitti. sonuçları hemen aldık. ne demir ne başka birşey, b12 vitamini yerlerde sürünüyormuş, magnezyumu da biraz düşükmüş. b12 için sprey başlattı, demiri iyi ama depoları boşalmış dedi. İnşallah açıldı diye sevinip, sevincimizi kursağımızda bırakan iştahımız artık tamamen açılır, 3 aylık tedavisi varmış.. Bismillah çekip başlıyoruz yarın. 10300 gram çıktı ama daha kaka yapmamıştı, ayakkabıları bile üstündeydi, boyu 82,5 çıktı, kilo almayınca boyu da uzamamış

Son düzenleme:
Tahlil yaptırmak gerekiyor aslında iyi yapmısınız bundan sonra iştahı acılır. Benımkının de bir seyi eksık ama ne tahlıl yaptırmam gerek

Ah ah o kan aldırmak ne zor şey

Bu vitamin, mineral eksiklikleri o kadar etkiliyor ki iştah durumunu. İnşallah şimdi yavaş yavaş açılmaya başlayacaktır iştahı annesi.

Bizim oğlan hala yoğurt,peynir ağzına sürmüyor. Yumurta da uzundur yemiyordu. Şimdi bizimle birlikte az az yemeye başladı şükür. Meğer çocuğum mama sandalyesine düşmanmış. Kucağımda olduğunda daha güzel yediği i farkettim. Belki yanlış belki doğru ama o öyle mutluysa öyle yapmaya karar verdim. Mesela ağzına hiçbir şey sürmediği dönemde demir depoları boşalmış değerleri yerlerde sürünüyorken en azından etini yesin diye tarhana çorbasının içine iki köfte büyüklüğü kıyma karıştırıp tv karşısında yediriyordum zar zor. Yemediğinde ben de oluşan ve ona geçen stres tv izlemesinden daha çok yıpratıyordu çünkü bizi. Şimdi yoğurt ve peynir yememesi dışında her şey yolunda. Eminim tedavi sonrası sizin iştah durumu da toparlanacak

Kızlar gecen gün sordum ama kımse cevap vermedı ya da aynı seyı yasayan yok anlamı mı çıkarmam gerek.? Bıngıldağı kapanmayan var mı hala bızım gıbı?
Bizim martta son kontrolde kapanmıştı canım ama zaten 4. Aylıkken bile çok ufaktı bıngıldağı. 18 aya kadar mı kapanması gerekiyordu?

Ah kan aldırmak diyince tüylwrim diken diken oluyor ben çok ağlayıp yıprattı kendini bizim kız
Bizim değerler yerinde çok şükür anan hala iştahsızlık var diş sanırım çok üstüne gitmiyorum ne kadar yerse diyorum artık.

Keçi peyniri dene canım onu yer belkı benımkı inek peynırı yemıyor keçi sevıyor. Ayrıca yogurdu da sevmıyor benımkı ayranı içiyor tuaf cidden kurabiye canavarı içine yemedıgı seylerı koyup kurabıye yapıp verıyorum yıyor. Eline verıyorum tüm evı turlayarak yıyor. Valla nasıl yerse yesin dıyorum bende.

Kızlar gecen gün sordum ama kımse cevap vermedı ya da aynı seyı yasayan yok anlamı mı çıkarmam gerek.? Bıngıldağı kapanmayan var mı hala bızım gıbı?
Valla bizimki 16 aylıkken falan kapandığı için cevap yazmadım, genelde 18-19 aylıkken kapanır derler. eşim ve abisinin 17 aylıkken kapanmış. ben ve kardeşlerimin 19 aylıkken kapanmış (annem 2 yaşına yakındınız diyor, 18-19 aylıkken kapanmış bizimkiler), sizinki de kapanmak üzeredir sanırım

mesela sizinki tarhana çorbası yiyor, benimkindeki iştah kapanması şöyle oluyor: ağzını kilitliyor ve su / meyve suyu dışında hiçbirşeye açmıyor, bir tek çerez yiyor, zorla lokmayı veya kaşığı ağzına atabildiğimizde anında tükürüyor, mesela dün 4-5 tane fındık yarım ceviz yedi sadece, sabaha kadar emdi. eşim birazdan gelecek, hemen vitamini vereceğiz, bakalım ne olacak

Yok canm baya baya acık kafama cok taktım bu konuyu. Eşimin annesı eşiminde 2 yasından sonra kapandığını söylediği için hep önemsemedım ama artık kafama takmaya basladım

Yok canm baya baya acık kafama cok taktım bu konuyu. Eşimin annesı eşiminde 2 yasından sonra kapandığını söylediği için hep önemsemedım ama artık kafama takmaya basladım
bıngıldak kapanmasında genetik durum gördüğüm kadarıyla çok fazla etkili. 2 yaşından sonra kapanmış eşinin. Muhtemelen seninki de 2 yaşından sonra kapanacak. Kafanı çok kurcalıyorsa sizi sürekli takip eden doktorla görüşebilirsin, Allah daha ciddi sorunlar vermesin, nasılsa kapanacak, açık kalacak hali yok ya? Hani 2,5 yaşına gelir hala kapanmaz, tabii ki endişelen, ama daha 18-19 aylık, çoğu bebeğin kapandığı ayda. genetikten birkaç ay daha ekle, kapanacak yakında diye düşün

benim süt alerjili oğluma türlü türlü peynir denedik. keyfi gelince yalnızca karagöl marka mavi renkli paketi olan dil peynirini ve trabzon'da yağlı telli peynir ya da kuymak peyniri denen peynirden yedi. çocuğu peynir yemeyenler bunları deneyebilir. bir de süt ve yumurta yediremediğim oğlum bizim oralarda kaygana denen krep benzeri bir şeyi yiyor. paylaşayım dedim.

bizimki de 7 gün öncesine kadar kaygana-krep karışımı birşeyi her sabah az da olsa yiyordu, bu sayede süt yumurta yemiş oluyordu, ben bazen içine havuç rendesi bazen de dereotu-maydanoz koyuyordum, öyle de güzel oluyor. siz nerelisiniz? eşim gümüşhaneli, orada kaygana diyorlarmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…