2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
bacak göbek kasık, minnacık silik noktalar, döküntü gibi. benim anlamadığım acaba dönem dönem bazı şeylere alerji çıkabiliyor mu, yani besin etkileşmeleri falan.. acaba domatesi daha önce başka şeylerle veya pişmiş olarak yediği için mi alerji çıkmadı da şimdi aç karnına tek başına yediği için çıktı. bebeğim çok huzursuz tabii ben de. dün gece banyoda vücuduna uzun uzun su tuttum rahatladı gibi. keşke elimden birşey gelse. bulamıyorum neden olduğunu, domatesten bile emin değilim, paranoyak gibi oldum, mango biraz çürümüş gibiydi acaba ondan mı oldu veya ilk kez avakado verdim bir çay kaşığı kadar, ondan mı oldu. aman geçsin de. doktorumuz bu tip hafif doküntüleri önemsemeyin diyor, hatta bilakis yedirin, bebeklik döneminde alerjilerin iyileşebileceğine dair yeni çalışmalar var demişti ve biz de hipokort ilacını atmıştık. aylardır olmuyordu. dün calpol verdik öyle sakinleşti, 3 saate yakın aferdersiniz ota boka ağladı, calpoldan sonra gülücükler oynamalar.. gece de güzel uyudu. bugün ilaç vermeyeceğim bakalım ne olacak
Bizimkinde hiç huzursuzluk yok sadece döküntü artık ıslak mendili bıraktım her kakada yıkıyorum geciyor gibi. Ama popo kısmı hep pişik benimkinin. Cok hassas cildi var bır yere degse kızarır hemen. Ama burun tıkanması bızde de var her gün cekıyoruz resmen.

Benim de araştırmam, sabah uyanma saatinde değil de, 1 saat falan önce altına baktığında eğer çiş yoksa hazır sayılırmış. Yani artık içgüdüsel olarak gece çişini tutmuş sayılıyormuş Ama sabah açtığın değil, çünkü uyanınca zaten yapacak...
bizimki doğdu doğalı gece altına yapmadı gibi birşey. doktor 7. ayımızda tuvalet eğitimi kolay olacak, yarısı gitmiş demişti. demek ki ondan öyle söylemiş

Bizimkinde hiç huzursuzluk yok sadece döküntü artık ıslak mendili bıraktım her kakada yıkıyorum geciyor gibi. Ama popo kısmı hep pişik benimkinin. Cok hassas cildi var bır yere degse kızarır hemen. Ama burun tıkanması bızde de var her gün cekıyoruz resmen.
ben neredeyse bir aydır kakada yıkıyorum, bizimki ıslak mendilden olamaz, Allah yardımcımız olsun ne diyeyim

.ok iyi maşallah nasl öğrettin peki kakasının geldiğini
Valla canım hiç bir şekilde öğretmedim sanırım abisinden görerek demeye başladı abimiz baş faktör oldu büyük ihtimal oda 3.5 yaşında anne kaka deyince oda duya duya demeye başladı birde tam yapacağı zaman geliyor yanıma durup yapmaya başladı çişte diyor ama çişinin farkında değil bence

Benimki de anneden baska hersey diyor dede baba ver al gel sayı sayıyor 6 7 4 diyor mama diyor bezi dolu olunca eliyle vuruyor her seyi yıyor her masaya oturuyor masallah diyorum bende

Maşallah ya😍 bizimki de kelimeleri azalttıkça azaltı. Her buraya yazdığımda daha az kelime yazıyorum😀 şu an mama, meme, cik cik kelimelerini bilinçli söylüyor. Arada sırada öylesine baba, dede. Bilmeden gibi. Hemen hemen her şeyi anlıyor o ayrı tabi.

687637F0-E12E-40A9-A496-9CB74840A475.jpeg

Çok güzel bilgiler. Bir tane zenci bebeğimiz var, ona mama yediriyo, uyutuyor, bisikletine binince onu da önüne oturtuyor, arabasına binince yanına oturtup sarılıyor. Arada da kafasına esince bir tane kafasına patlatıyor. Bu çocuk kardeş istiyor :KK45: Bu arada magnetli hayvan oluşturma puzzle ve kıza giysi giydirme magnet puzzle aldım. Çok kolay ve eğitici. ebebekten

Gece bezini değiştiyor musunuz? Ben aylardır değiştirmiyorum. Acaba ondan mı sık uyanıyor diye düşünmeye başladım🤔
Gerçekten mi? benim aşırı dolu oluyor her gece muhakkak en az 1 kere değiştiriyorum. değiştirmek istemezdim tabi ama mecbur. bazen kıyafetleri batmış bile oluyor.. o zman zaten uyanıyor da

Kızlar bebegınızı kac gunde bır yıkıyorsunuz? Ve nasıl yıkıyorsunuz kuvvette mi? Ayakta mı kucagınızda mı? Benımkı hala banyo yaparken aglıyor elim ayagıma karısıyo bir sevemedi banyoyu bebekken severdı. Nasıl sevdirebilirim acaba?
Küvetinin içine oturtarak yıkardık annemle ve kafasına su dökerken kaçmaya çalışır iki kişi zor tutardık. Artık anneminde benimde kabusumuz olmuştu banyo günleri çünkü giyinirken bambaşka bir feryat figan. 21 marta taşındık ve burdaki banyomda küvetini rahat koyabileceğim bi yer olmadığı için duşakabinin içinde bir kıyafetini serip üstüne oturtarak yıkamaya başladım önüne iki üç banyo oyuncağı yüzlerimiz karşılıklı ve ben şok kafasını yıkarken bile gülüyor çocuk😱 giyinirken zorluk çıkarma içini hala çözemedik ama olsun bu bile çok şey en azından banyodan kuru ve mutlu çıkıyorum😂

X