2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benimkisi çıktı ataktan göya... Geçen gece 2 defa kısacık uyandı hemen uyudu aman dedim bitti şükür. Sonraki gece 8 defa kalktı ama hemen uyudu, dedim yavaş yavaş düzene girecek herhalde. Dün gece 6 defa kalktı, gece 3 ten 4.30 a kadar uyanık gezdik. :KK53: Bir de kaşığı elime alınca itiraz başlıyor, ne güzel bir süredir güzel yiyordu, 3-4 gündür toplasan 4 kaşık yoğurt, 5 kaşık yemek modundayız. Uykum geldi ama uyumucam, yemicem, ayakta durmuam, o odaya girmicem, altımı değiştirticem... :KK50: 2 yaş sendromuna erken girdik galiba :bicak:

Sevgili arkadaşlar... Bizim ataklar asla tutmuyo. Çünkü sürekli atakta gibi davrandı istikrarlı şekilde doğduğundan beri. Saatte biz uyanıp memeyi yokladı hala öyle. Yalnız sizinkinden farklı olarak bizde gece uyanıp oturma. 2 saat takılma falan yok. Uyanıyor ve tekrar uyutulmak için ağlıyor, bu şekilde.
Bir de sorum var. Benimkinin vücudu böyle bölge bölge (sırt kol bacak) kuruluklar var. Elimle okşarken pürüzlü bölge bölge. Ama kızarık falan değil, rengi aynı. Alerjinin böyle bi etkisi oluyor mu cilde?

Sevgili arkadaşlar... Bizim ataklar asla tutmuyo. Çünkü sürekli atakta gibi davrandı istikrarlı şekilde doğduğundan beri. Saatte biz uyanıp memeyi yokladı hala öyle. Yalnız sizinkinden farklı olarak bizde gece uyanıp oturma. 2 saat takılma falan yok. Uyanıyor ve tekrar uyutulmak için ağlıyor, bu şekilde.
Bir de sorum var. Benimkinin vücudu böyle bölge bölge (sırt kol bacak) kuruluklar var. Elimle okşarken pürüzlü bölge bölge. Ama kızarık falan değil, rengi aynı. Alerjinin böyle bi etkisi oluyor mu cilde?
Ben artık o saat başı kalkma emme sallanma olayını onun normal hali olarak kabul ettim. Atak döneminde onun üstüne farklı çılgınlıklar yapıyor 😒

Egzamada kızarıklık olmadan da pul pul kuru bölgeler olabiliyor. Alerjide olabilir gerçi egzamanın altında da çoğunlukla alerjik sebepler oluyor 🤷🏻‍♀️

bahsettiğiniz şey döküntü, kızarık olmasına gerek yok. bizim doktor tüm döküntüleri alerjiye bağlıyor ama iki farklı görüş varmış, bir kısmı alerjiye neden olan besinin bulunup tüketilmemesini savunurken bir kısmı da alerjilerin büyük çoğunluğunun bebeklikte geçebileceğini, bebeği rahatsız etmeyecek derecedeyse yani azsa ve kaşıntı vs yapmıyorsa o besine bilakis devam edilmesini savunuyormuş. kararı biz verecekmişiz

bahsettiğiniz şey döküntü, kızarık olmasına gerek yok. bizim doktor tüm döküntüleri alerjiye bağlıyor ama iki farklı görüş varmış, bir kısmı alerjiye neden olan besinin bulunup tüketilmemesini savunurken bir kısmı da alerjilerin büyük çoğunluğunun bebeklikte geçebileceğini, bebeği rahatsız etmeyecek derecedeyse yani azsa ve kaşıntı vs yapmıyorsa o besine bilakis devam edilmesini savunuyormuş. kararı biz verecekmişiz
ekleme yapayım. biz doğduğundan beri alerjilerle boğuşuyoruz ilk 6 ay sıkı rejim yaptım örneğin hiç süt ve süt ürünü tüketmedim 6 ay ve bu çok zordu. sonra döküntüler azaldı. devam etti. ama ben herseyi yiyorum, arada yine döküntü hatta birkaç bölgede kızarıklık oluyor yine de kesmiyorum

Kızlar soguk buhar makinesi alıcam hangi marka ve model onerirsinız temızlıgi kolay olsun sessiz, calıssın istiyorum.
Canım ben doğuştan alerjik astım hastasıyım. O zamanlarda şimdide doktorlar çok önermiyorlar buhar makinasını. Ben bizimki için acaba dedim sonuçta benimki seneler önce verilmiş karar diye doktorlarla konuştum ama hayır dediler alerji uzmanları. O yüzden almadım. Ama doktorun al dediyse ben hep alanlardan wee baby birde Philips görüyorum canım

Canım ben doğuştan alerjik astım hastasıyım. O zamanlarda şimdide doktorlar çok önermiyorlar buhar makinasını. Ben bizimki için acaba dedim sonuçta benimki seneler önce verilmiş karar diye doktorlarla konuştum ama hayır dediler alerji uzmanları. O yüzden almadım. Ama doktorun al dediyse ben hep alanlardan wee baby birde Philips görüyorum canım
Cnm buhar makinesi sart oldu kettle ile buhar yapıyorum bebegım öyle uyuyor cok acayip kuruyor hava ondan kaynaklı oksuruk sebebi artık tamamen anladım. Bende her sabah bogazım kuru kalkıyorum en azından hasta oldugu zamanlar calıstururum ya da cok soguklarda kalorifer cok yanıp hava cok kuruduğunda bu arada bende de var alerjik astım. Keciboynuzunu baslayıp ıcıyordum suyunu iyi geliyordu.

Hayırlı geceler kızlar. Ben memeyi kestim. Sanırım ilk kesen benim. Ama malum Hamilelikten dolayı kestim. Doktor 24. Haftaya kadar emzirebilirsin demişti ama kasılma olursa hemen bırak dedi. Sanki kolay bişey. Neyse başta gündüzleri kestim sonra 1 haftaya kadar da geceyi de kestim. Zorlandığım kısım şu; biberondan pekmezli su, rezene, portakal suyu falan içiyor ama devam sütü veya inek sütü kesinlikle içmedi. O yüzden mecburen gece beslenmesini de kesmiş oldum. Gece yatmadan ya yoğurt çorbası ya da yoğurt yedirerek gece daha az kalkmasını umarak yatırıyorum. Memede uyuyan bir bebekti bunu bırakmamız uyku sürelerine etki etti sanırım gündüz uykuları artık 1 saatten fazla. Memeyi bırakınca kucakta dolaşarak uyutmaya başladım bundan sonra da hedefim kendi kendine uyumaya çalışmasını sağlamak. Nasıl becereceksem.

Iyi geceler kızlar bugun bebegıme kivi ve portakal vermıstım birazda yedıgımız kekten verdim hepsini daha once vermıstım halbuki yanakları kızardı alerji oldu sanırım bir seyle Ama neye döküntü alerjı dokuntusu belli. Bebekliğinden beri suphelenıyordum demek ki yanılmamısım ama neye alerjısı var bilemedim uzuldum de acıkcası yemesine ragmen kılo alamaması demek ki alerji den. BİRDE bir sey farkettim bir cocuk bir seyı yemıyorsa oguruuyorsa cidden vermemek gerek. Yıgurrduu da oyle yapmıstı 10 gun alerji belirtisi yasamıstık. Bugun portakalı da oyle yaptı. Ben sahsen portakal dan suphelendim. Alerjı doktoruna gotursem test nasıl yapılıyor ve sonuc kesin cıkıyor mu guvenılır mi? Bilgisi olan var mı bu konuda

Iyi geceler kızlar bugun bebegıme kivi ve portakal vermıstım birazda yedıgımız kekten verdim hepsini daha once vermıstım halbuki yanakları kızardı alerji oldu sanırım bir seyle Ama neye döküntü alerjı dokuntusu belli. Bebekliğinden beri suphelenıyordum demek ki yanılmamısım ama neye alerjısı var bilemedim uzuldum de acıkcası yemesine ragmen kılo alamaması demek ki alerji den. BİRDE bir sey farkettim bir cocuk bir seyı yemıyorsa oguruuyorsa cidden vermemek gerek. Yıgurrduu da oyle yapmıstı 10 gun alerji belirtisi yasamıstık. Bugun portakalı da oyle yaptı. Ben sahsen portakal dan suphelendim. Alerjı doktoruna gotursem test nasıl yapılıyor ve sonuc kesin cıkıyor mu guvenılır mi? Bilgisi olan var mı bu konuda
Canım kivi çok çok alerjik birşey bence ondan olmuştur

1 saati geçti gözler kapalı emmek istiyor alıyorum emiyor bırakıyor sallanmak istiyor. Sallıyorum sesi kesiliyor ya yerine koyuyorum bi bakıyorum kalkıyor ya da sallarken bi süre sonra tekrar emmek istiyor. Bi saat boyunca kaç kere emzirdim kaç kere salladım sayamadım bile. Gece de bunu kaç kere yapıyorum bilmiyorum. Sinirden ağlıyorum şu an. O kadar sinirli ve mutsuz bi insana dönüştüm ki.. bi yol gösterin kızlar. Anneliği gerçekten böyle hayal etmemiştim. Ben beceremiyorum sanırım.

1 saati geçti gözler kapalı emmek istiyor alıyorum emiyor bırakıyor sallanmak istiyor. Sallıyorum sesi kesiliyor ya yerine koyuyorum bi bakıyorum kalkıyor ya da sallarken bi süre sonra tekrar emmek istiyor. Bi saat boyunca kaç kere emzirdim kaç kere salladım sayamadım bile. Gece de bunu kaç kere yapıyorum bilmiyorum. Sinirden ağlıyorum şu an. O kadar sinirli ve mutsuz bi insana dönüştüm ki.. bi yol gösterin kızlar. Anneliği gerçekten böyle hayal etmemiştim. Ben beceremiyorum sanırım.
Yok cnm hepimiz aynıyz gece 4 de kalkıyor 7 ye kadar oyun oynuyoruz yemek veriyorum dusun artık pes ediyorum uyumazsan uyuma diyorum artık ama uykusuzluk insani cidden mutsuz sinirli biri yapıyor. Gecıcı bir surec bu ınsallah atlıcaz benim buyuk oglum 8 yasında inan hıc hatırlamıyorum bile uykusuz gecelerimi unutuyor insan annelıgın en guzel tadı da bu insan bir gülüşe her seyı unutuyor :)

Yok cnm hepimiz aynıyz gece 4 de kalkıyor 7 ye kadar oyun oynuyoruz yemek veriyorum dusun artık pes ediyorum uyumazsan uyuma diyorum artık ama uykusuzluk insani cidden mutsuz sinirli biri yapıyor. Gecıcı bir surec bu ınsallah atlıcaz benim buyuk oglum 8 yasında inan hıc hatırlamıyorum bile uykusuz gecelerimi unutuyor insan annelıgın en guzel tadı da bu insan bir gülüşe her seyı unutuyor :)
Gerçekten çıldırıcam sandım artık sabahın köründe..Hayır kalkmak istese anlıcam. Bir emmek istiyo bir sallanmak ne kol kaldı ne bacak indirip kaldırmaktan. Dediğin gibi geçecek inşallah😭
Evet cnm bencede kividen bir daha vermem sanırım uzun sure. Sabah yanakları gecmıste dokuntuler. 1 yasından sonra her seyı yesin olayı yalan o zaman ya :)
kivi,çilek,patlıcan bi kaç şey daha 1 yaşından sonrada belli bi süre yasaktı sanki canım. Kivi ben yerken bile değdiği yerleri kaşındırıyo

Tam olarak bu 🤪
3E006D09-88FE-490F-950D-D1FE648FADA3.jpeg

X