2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ya bak üzüldüm şimdi. Ama neyseki halledilir birseymis dr demedi mi peki kilo var zayiflasin öyle yapılsın diye. Sanki dr ihmal etmis gibime geldi birazda

Ya sinirleniyor desene, geçici bir durum diye düşünüyorum

inşallah öyledir canım ya inanılmaz moralim bozuldu. Bu çocuk sinirli mi olacak diye kendimi yiyorum
Kuzum sen nasıl yetistirirsen öyle olur sıkma canını hiç suan keşfediyorlar o hareketi farketmistir ondan yapip duruyordur. Benimkide ek gida verince sinirleniyor önündeki önlüğü söküp yere atıyor büyük adam gibi ama biliyorum ki geçici bunların hepsi

Evet canımKilomuz başımıza baya dert açtı ama artık yavaşladı üç ayda 700 gram almış toplam
Canim bence kilosunu hiç takma benim oğlum sadece anne sütüyle her ay 2 kilo alıyordu boynu bile gözükmüyordu doktor başka birşey mi yediriyorsun bu çocuğa çok kilo alıyor böyle olmaz demişti sonra bi ayaklandı 9.ayda yürüdü kili falan kalmadı şimdi 3 yaşında 14 kilo zayıf kızımda şimdi kilosu alt sınırda boyu 78 cm di 25 gün önce falan boyu uzun baya dedi şimdi bende boyu takmaya başladım eşimle ben uzun değiliz ama amcalar dayı halalar sırık gibi

Ya bak üzüldüm şimdi. Ama neyseki halledilir birseymis dr demedi mi peki kilo var zayiflasin öyle yapılsın diye. Sanki dr ihmal etmis gibime geldi birazda
Hayır canım ne öncesinde ne sonrasında hiçbi uyarıda bulunmadı. Allah iyilerle karşılaştırsın güvenip çocuklarımızı emanet ediyoruz ufacık bir ihmal bir dikkatsizlik nelere mal oluyor.

Benim oğlanda bi ayda 2 kilodan fazla aldıığı bile oldu sadece anne sütüyle doktoru da hep tiroid vs bi sorunda olmadığı için merak etme ilerde belki zayıf bile kalacak hareketlenince herşey yoluna girecek dedi.
senin kız cidden baya uzunmuş maşallah canım

Neden boyu takiyon cnm benimki de 79 cm. Doğduğundan beri çok uzun. Ama babası da bebekken çok uzunmuş şimdi 1.70 :) yani kilo da boy da hiç belli olmayan seyler. Senin bebegin kilosu kac benimki 9 kilo civarı. Yiyor ama hep boya gidiyor kiloya degil

Hayır canım ne öncesinde ne sonrasında hiçbi uyarıda bulunmadı. Allah iyilerle karşılaştırsın güvenip çocuklarımızı emanet ediyoruz ufacık bir ihmal bir dikkatsizlik nelere mal oluyor.
Amin benim kuzenin çocuğuda kiloluydu dr yapmam demis zayıflasın öyle getirin anlatmis herkesi, size tecrubesiz mi denk geldi aceba, çözümu var ya Allah dermansız dert vermesin

Kızlar selam.
Bebeklerinizle gün içinde nasıl aktiviteler yapıyorsunuz?
hangi oyunlaı oynuyorsunuz?Vakit kalıyor mu bilmiyorum ama sormak istedim. Tıkandık kaldık çünkü biz. Hep aynı şeyler.
7.30 da uyaniyo cnm emiyo 9 a kadar yürüteçte oyalaniyo bende bu süreçte abisini ve babasıni okula hazırlıyorum. 9 da kahvaltı kahvaltıdan sonra birlikte oynuyoruz oyuncaklarla. 10.30 da uyuyor. Uyandıktan sonra biraz park yatağında vakit getiriyo. Sonra öğle yemeğini yiyor. Sonra gene birlikte oynuyoruz oyuncaklarla. Ikındı şekerlemesi yapıyor. Sonra abisi geliyo onla uyuyor.sonra akşam yemegi sonra biraz yürüteç sonra gece uykusu emerek her uykuya daliyo. Ama diş çıkarmada ve haftasonu bu düzen kaciyo. Bazen kucakta geziyoruz pencereden bakıyoruz bazen birlikte ev oturmasına gidiyoruz. Rahatız ya :)

Ya ben ili gündür inanılmaz şu güvenli bağlanma olayıyla birlikte kaliteli zaman geçirme olayıma taktım. Yanlış mı yapıyorum birşeyleri tedirginliği başladı bende. Acaba beni iyi anne olarak görmüyor mu diye düşünmeye başladım biliyorum yok yere ama işte. Oyuncaklarıyla oynarken bugün düşündüm acaba yetiyor mu diye. Offff lohusa depresyonu bende yeni vuruyor. Pedagog randevusu aldım. Konuşmaya gideceğim neler yapmalıyım neler doğru neler yanlış. Mesela bir haftadır arada saçını çekiyor. Mutsuz mu diye düşünmeye başladım. Birşeyiden mi rahatsız acaba tedirgin mi? Bilemiyorum. Bana herkes normal saçını çekmesi diyor ama. İlk çocuğum gayet cehaletin sınır ötesini yaşıyorum. Hem çok zorlanıyorum hem birşeyler yapmak istiyorum.

Kızlar selam.
hangi oyunlaı oynuyorsunuz?Vakit kalıyor mu bilmiyorum ama sormak istedim. Tıkandık kaldık çünkü biz. Hep aynı şeyler.
Canım hasan efe sabah 6.30 gibi uyanıyor. O sırada oyun oynuyoruz. Aktivite masası gibi Bi oyuncagı var onu seviyor bazen kartları gösteriyorum. Şekil oyuncagı aldım bazen o bazen de çıngıraklar . 7.30 gibi kahvaltısı var zaten o en az 45 dk sürüyor. Sonra biraz yürüteç ve ilk gündüz uykusu. Yaklaşık 1.5 saat uyuyor sonra ara öğün meyve yiyor gene oyun bazen salıncağı var onda sallıyorum. 3 4 saatte bir uykusu geliyor buda günde 3 uyku eder. Bir kere parka çıkarıyorum salıncak kaydırak vs biniyor. Kendi halinde de bırakıyorum her köşeye emekliyor. Bu arada benimki de saçını çekiyor bence normal ya. Bak sana oyuncakların resmini atıyorum

Eklentiler

• IMG_20191102_150613.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20191102_150602.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 22
Kızlar selam.
sabah 6.30 gibi kalkıyor bağırıyor bir süre sonra alt değiştirme biraz oyun oynuyoruz oyuncaklarıyla uyku kahvaltı kitap okuyorum resimlerini ona gosteriyorum kitabı elimden alip okuyormus gibj o birseyler mirildaniyor, şarkı söylüyorum gücüm varsa yoksa youtube dan açıyorum geri kalani yemek falan yap evi tolpla falan derken oda sürünerek geziyor etrafımda öyle ekstra birsey yapamiyoruz sen neler yapıyorsun

kuzum o sac cekme bizdede var ve uykuya dalarken kendine de vuruyor arada bende tedirginim banada normal diyorlar banada soyler misin pedagog konusmalarinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…