2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
günaydın ♥
lütfen ne olur birisi bana bu erken uyanmaların biteceği zamanı söylesin.
Gece beslenmesini kestik 9dan 6ya uyuyoruz ama araya beslenmede soksam tam uyanırken alıp emzirsemde 6.30 gördüğümüz zamanlar nadir.
doktor da herşeyin daha fazlasını istiyor. 9 saat kesintisiz uyuyor diyorum 11 saat olmalı diyor. Bir kaç kere oldu tamam ama 11 saat kesintisiz uyuyan bebek var mı ya aramızda?
Bizimki akşam sekizden sabah sekize uyudu ama kaç kere emdi kaç kere mızıldandı salladım sayamadım 🤣 kesintisiz uyuyup 6 da kalkmasını tercih ederdim.

Bu arada 6 bebekler için erken bir saat değilmiş canım. Eğer 6 da uyanıyorsa toplam uyku süresini 10 11e tamamlamak için akşam yatış saatini erkene çekmek gerekiyormuş.

kızlar gece beslemesini nasıl kestiniz? delirmiş gibi emiyo bizimki gece, pışpışlasam falan binayı kaldırır ayağa.

gece yatmadan doyursam yetecek mi sizce?
Canım ben gece yatmadan iyice doyuruyorum bizimki gece uykusunu hep sevdi zaten bir kere kalkıyordu. Baktım tam aynı saatte kalkıyor alışkanlık herhalde dedim. Kalktıkça salladım son dört gecedir sanırım tam saymadım gece kalkmıyor. Doktor kes artık dedi gece beslenmesini. Gerçi benim doktor 11 saat deliksiz uyumalı diyor ama 😂 ciddi anlamda kontrole gelen bebeklerde var 6 aylık 7 aylık gece yatıp sabah kalkan. Hemde sabah 8 gibi falan. Gerçi uyku saatleri 10- 10.30 gibi oluyor onların.

Bizimki akşam sekizden sabah sekize uyudu ama kaç kere emdi kaç kere mızıldandı salladım sayamadım 🤣 kesintisiz uyuyup 6 da kalkmasını tercih ederdim.

Bu arada 6 bebekler için erken bir saat değilmiş canım. Eğer 6 da uyanıyorsa toplam uyku süresini 10 11e tamamlamak için akşam yatış saatini erkene çekmek gerekiyormuş.
Bizimki herşeye çabuk alışıyor sanırım bir ara 7-8 gibi yatıyordu birkaç gece uykusu sarktı şimdi 9-9.30 aradı uyuyor. Öne almaya çalışacağım.

Canım ben gece yatmadan iyice doyuruyorum bizimki gece uykusunu hep sevdi zaten bir kere kalkıyordu. Baktım tam aynı saatte kalkıyor alışkanlık herhalde dedim. Kalktıkça salladım son dört gecedir sanırım tam saymadım gece kalkmıyor. Doktor kes artık dedi gece beslenmesini. Gerçi benim doktor 11 saat deliksiz uyumalı diyor ama 😂 ciddi anlamda kontrole gelen bebeklerde var 6 aylık 7 aylık gece yatıp sabah kalkan. Hemde sabah 8 gibi falan. Gerçi uyku saatleri 10- 10.30 gibi oluyor onların.

bugün bi deneyim bakim, gece yatmadan önce neler veriyosunuz hanımlar tok tutsun diye?

günaydın ♥
Gece beslenmesini kestik 9dan 6ya uyuyoruz ama araya beslenmede soksam tam uyanırken alıp emzirsemde 6.30 gördüğümüz zamanlar nadir.
doktor da herşeyin daha fazlasını istiyor. 9 saat kesintisiz uyuyor diyorum 11 saat olmalı diyor. Bir kaç kere oldu tamam ama 11 saat kesintisiz uyuyan bebek var mı ya aramızda?
Şaka mı ya? Doktorunuza inanamadım şu an.

kızlar gece beslemesini nasıl kestiniz? delirmiş gibi emiyo bizimki gece, pışpışlasam falan binayı kaldırır ayağa.

gece yatmadan doyursam yetecek mi sizce?
Yaa bi şey okumuştum eğer kalkıp biraz emip sonra bırakıyorsa bu alışkanlıktandır gece beslenmesini kesebilirsiniz diyordu. Ama benim oğlan belki dört beş kalkmasına rağmen cuk cuk cuk kurt gibi aç sanki. Gece beslenmesini kesebileceğimi hayal bile edemiyorum😢

Yaa bi şey okumuştum eğer kalkıp biraz emip sonra bırakıyorsa bu alışkanlıktandır gece beslenmesini kesebilirsiniz diyordu. Ama benim oğlan belki dört beş kalkmasına rağmen cuk cuk cuk kurt gibi aç sanki. Gece beslenmesini kesebileceğimi hayal bile edemiyorum😢

Benim ki de aynı gece baya baya emiyor

Bizimki herşeye çabuk alışıyor sanırım bir ara 7-8 gibi yatıyordu birkaç gece uykusu sarktı şimdi 9-9.30 aradı uyuyor. Öne almaya çalışacağım.

Benimki 4 ay civarıydı tam gece 1 kere veya hiç kalkmayıp 10 saat kesintisiz uyumaya başlamıştı ki, 4,5 aylıkken ilk dişler geldi. Dişle beraber saat başı kalkmaya başladı. Tam ilk dişleri atlattık derken ek gıdaya başladı,i karın ağrısı başladı. Tam onu atlattık derken üst dişler geldi. Sonra bir hasta oldu ateş yaptı, arada bexero oldu ateş yaptı, sonra üst dişlerin yanındakiler geldi. Son olarak tam 1 kere kalkmaya başlamıştı ki (4-5 gün sürdü) şimdi alt dişlerin yanındakiler geliyor. :KK53: Saat başı ayaktayız, elini ağzına götürüp ağlıyor, mecbur memeye alıyorum, avunsun da uyusun diye. Ama bu arada tabi cuk cuk emiyor öyle boş değil. Ama gündüz bir uzun iki kısa uykusu oturdu şükür, o sırada işlerimi yapabiliyorum. O doktor normal şartlar altında diye konuşmuş bence :KK45:

Deniz, anne, baba, meme diyor. Kendi başına oturabiliyor, ama emekleme yok, daha yeni yeni dizleri kırıp popoyu kaldırmaya başladı ama 3 saniye sonra düşüyor. Bakalım ne zaman emeklicek. :emir_bebek:

günaydın ♥
9 saat uyuyorsa ve dr yetersiz diyorsa sen o dru degistir bence biz daha kesintisizi gectim 3 saati gecmedi max. Uyandığı saat hele bu aralar 40dk-1 saatte kalkiyor biz olelim o zaman

Yok ya alışkanlık falan değil bildiğin emiyor çocuk, uykusu açılmıyor aslında emiyor bi süre sonra uyuyor, eğer akşam öğününü atladıysak iptalim ama meme çıkmıyo ağzından. Benim için de hayal sadece sanırım.

ilk dogumumu ortadoğuda yaptım ikinci muhtemelen gazi hastanesi olacak:) Henüz karar vermedim . Şimdilik koruya gideceğim netleşene kadar doktor bulmak zor iş ama benim ikinci olduğu için ne ile karşılacagımı aşagı yukarı biliyorum kontrollere devlete gitmeyi düşünüyorum
Ortadoğudan memnun kaldnız mı acaba bende oraya gideceğim de bir de hangi doktordu :)

günaydın ♥️
Canım benim oğlum 19-07 arası uyuyor. Bazen 1 ya da 2 kere uyanıyor. Ama emzirince anında uykuya dönüyor. Yani 12 saatte toplasan 5 dk uyanık kalmıyordur. Genelde ben yatmadan emziriyorum ve sabaha kadar uyuyor şu an.

D86EE4CC-6823-4170-B873-42C6EAC603FC.jpeg

Kızlar bebim bebiş bir haftaya sekiz aylık olacak, öığlık çığlığa bütün gün. İki günden beri böyle, erken doğdu yavrum aslında tam 7,5 aylık. Sizde de va rmı bu çığlıklar, birley mi istiyor diyorum, bir yeri öi ağrıyor diyorum yok. Öylesine çığlık atıyor, aaaaaa diye her zaman söylediği harfi çığlık atarak söylüyor resmen kafam şişti iki gündğr
Selm canm bizimkinnde boyle bir donemi oldu ben bunu emekleyememsne bagladm gerckten kafa kaldrmiyodu surekli ciglik cigliga ozellikle aksamustu 5den snra basliyodu yatana kadr ablamz var bid ebizim evde ben onu takip ettgini dusunuyrm.emekleynce ve disleri pespese cikarnca ciglik kesildi simdi her yere ozellkle ablasi nerdeyse onu takipde pesine gidiyo biz odada degilsek bizi ariyo cok sukur ciglik faslmz gectingercekten kafa kaldrmiyodu artk

günaydın ♥
S.a canim valla bende degil subat bebesi ustune bide 4 yas bebesi var ikside 11saat uyumuyor kesintisiz

X