2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
6. Ay aşılarını perşembe günü yaptırdık gece uykusu kalmadı kızımın saat başı uyanıyo ne zaman düzelir bende bilmiyorum ama şimdiden bittim yani
Aşılardan mıdır ki? Biz de salı olduk ama ateş falan çıkmadı. Gece uykuları öyle bir hal aldı ki her şey git gide kötüleşiyor. Hani altıncı aydan sonra rahatlıyorduk? Biz sürekli nöbetteyiz... Halim kalmadı.

Merhabalar kızlar. Nasılsınız?
Bahadır giremiyordum tatildeydik. Nasıl iyi geldi anlatamam. Hamileliktir, doğumdur, bebektir derken insan yaşamayı unutuyormuş farkında olmadan. Bir de ben bebeğin uykularını düzenlemek isterken 6.5 Aydır akşam 5.30-6’dan sonra dışarı adım atmıyordum. Farklılık oldu biraz.
Ben de adet olmadım daha. Artık korkmaya başladım hamile filan kalırım diye. Dün rüyamda doğum yaptığımı gördüm korkudan elim ayağıma dolaştı.
Ek gıda olayını oturtamadık daha. Herseyimin tattık, şimdi nasıl ilerleyeceğim bilmiyorum. Doktor 2 öğün dedi ama bana çok geldi. Gün içerisinde 4-5 kere emiyor, gece de 1 kere. Yanş bunun 2 öğünü ek gıda olursa sütüm azalır gibi geldi bana. Hiç bilemedim. Ne zaman öğün olarak vermek gerekir acaba?

Aynen aşılardan sonra düzen müzen kalmadı. Herşey iyiye gitmesi gerekiyorken berbat oldu. Ben 3 ayılıktan beri bilmem bizimki iki kere Kalksın geceleri. Gündüz zaten felaket geleli 16-20 aradı uyumuyor sürekli ağlak

kızlar herşeyi soruyorum kusura bakmayın ama yanımda soracak kimse olmayınca bende sizi yoruyorum benim bücür bir haftadan beri normalde sırtüstü yatarken başladı dönerek uyumaya. Dün gece artık tam dönmek yüzü koyun yatmak istedi. Gece 2de kalktı 2.30da yatırdım mızırdandı döndü durdu beş dk sonra baktım o yüzükoyun kolu altında kalmış düzelttim. 5.30a kadar çok güzel uyudu. Ama ben korkudan nefes aldı mı almadı mı dikildim başında. Bu hareketlilikte kaldırıyor bizi uykudan. Mutlu1anne bir oyun parkı önermişti onu aldım büyük gayet iyi dönmeye başladı onda. Bu hareketlilik yüzünden uyandığında sallıyorum hafif. Hareketliliğe alışır değil mi uykularını bölmez bu durum? Sizde durumlar nasıl?

Canım günaydın ilk dönmeye başladığı zamanlar ben de yazmıştım dönüp kendini uyandırıyor diye. Hızını ayarlamayıp yüzüstü dönüyordu. Şimdi çok güzel alıştı. Koyar koymaz hemen yan dönüyor. Bir o yana bir bu yana bazen hafif yüz üstü gibi kendisi ayarlıyor artık rahat ettiği pozisyonu

Oh şükür yani bu kalıcı birşey değil. Yoksa yandık diyecektim. Bizimkide birkaç dakika sonra sadece bir tarafına sola doğru dönüyor. Uyumaya devam ediyordu. Dediğin gibi dün gece hızını alamayıp tam dönmeye kalktı. Düzeltince uykuya devam etti

Bizimde ateş çıkmadı ama uykular bozuldu aşıdan değilse bile inşallah dönemseldir

Bizimkide 1 haftadır yüzüstü yatmak istiyo dönmeden durmuyo öyle daha rahat ediyolar hiç sıkıntı etme kendilerini kurtarıyolar zaten ağzı burnu açıkta duruyolar

Kızamık aşısı içinde yumurta akı var yumurta alerjisi olan çocuklar doktor kontrolünde oluyolar o aşıyı menenjiti 1 yaş sonrası yptırxaz
Anladım cnm yumurta sarısı yiyor benimki bi sıkıntı yok ama akı için ayrı alerji olabilir tabiki dimi? Dün annem tarhana çorbası vermiş 2 kasik yüzünde kizariklik oldu içindeki domatese mi alerjisi var yoksa ben dün ilk defa armut vermiştim ona mi bilemedim.

Tabi akı en alerjen ama denebir tabi aşı zamanına kadar . Tarhanada yoğurt varsa ondan olabilir mi? Armut düşük bi ihtimal en güvenilir meyvelerden ama alerji kişiden kişiye değişir patatesin bile alerji yaptığı bebişler var.

Aynen cnm benimde ek gıdadan sonra azaldı sütüm ve ben için seklinde degil ara öğün şeklinde veriyorum ki doktorum da öyle dedi 4 5 kasik ne kadar isterse. Tatilde bebeğinin uyku düzeni bozuldu mu ?

Bu yoğurt zaten başımızın tatli belasi:) sevmiyorda yoğurdu 1 2 kasik yiyor anca. Tarhana çorbasının içine domates rendelemistik ben yoğurttan ziyade domatesten şüphelendim. Çünkü yoğurdu bayadır yiyor. Valla 1 yaşından sonra insallah düzelirler

merhaba canım bizimki her gece 360 derece döne döne uyuyor, merake tme uyanmıyor, ama olur da başı kenara filan gelirse işte o zaman uyanıyor, yani hamle yapamayınca...

yüz üstü de dönüyor, sırt üstü. kendi ayarlıyor artık burnunu. bazen kameradan eyvah dediğimiz anlar oluyor, gidip bakıyoruz, burnunun bir kısmı açık. doktor da 6 aydan sonra çok çok azaldı yatak ölümü riski dedi bize.

merhaba kızlar uzun zamandan beri yazmıyorum. ek gıdada et, zeytin, yulaf, sarımsak, kuruyemiş kaldı tattırmadığım, bunlar sıradakiler. benim doktor et verebilirsin dedi. +8 +9 yazanları pek önemsemiyor bizim doktor. kuruyemişlere de başla dedi. organik kuruyemiş bulamadım, sizin aldığınız bir yer var mı?

bu arada kız 10 gün önce ilk defa baba dedi, baba dışında pek anlaşılır bir kelime çıkarmıyor, şu sıralar bol çığlık atıyor. sesinin sınırlarını zorluyor...

sürekli beni görmek istiyor, artık salona halıya bırak mutfağa git yapamıyorum. mutfakta oturtuyorum bazen de.

henüz ne desteksiz oturuyor, ne de emekliyor, ne de ileri geri kendini oynatıyor. sadece yüz üstü iken bir ayağını çekerek yükselip kendini geriye atıyor. doktor 8. ayda en geç desteksiz oturmalı dedi. inşallah oturur. bizimki biraz tembel galiba. önüne oyuncak koyuyorum, ulaşamayacağını anlayınca vazgeçiyor :)

önümüzdeki ay 7. ayda menenjit aşısı var, ondan biraz korkuyorum.

Şuana kadar bir sıkıntımız olmadı çok şükür canım ama zaten 1 yaş aşısı dışında alerjiye etki edecek bir aşı yok için rahat olsun.

Bizim alerji 2. ay aşısından sonra çıktı da aşı tetikledi diye düşünüyorum. 2, 4 ve 6. aylardaki Dabt aşısı süt içeriyormuş. Gerçi 4te bi sıkıntımız olmadı ama yine de korkuyorum rota çok sıkıntı yarattı. Daha yeni düzelecekken 6. Ay. Neyse inşallah iyi gecer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…