2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
kızlar herşeyi soruyorum kusura bakmayın ama yanımda soracak kimse olmayınca bende sizi yoruyorum 🥰 benim bücür bir haftadan beri normalde sırtüstü yatarken başladı dönerek uyumaya. Dün gece artık tam dönmek yüzü koyun yatmak istedi. Gece 2de kalktı 2.30da yatırdım mızırdandı döndü durdu beş dk sonra baktım o yüzükoyun kolu altında kalmış düzelttim. 5.30a kadar çok güzel uyudu. Ama ben korkudan nefes aldı mı almadı mı dikildim başında. Bu hareketlilikte kaldırıyor bizi uykudan. Mutlu1anne Mutlu1anne bir oyun parkı önermişti onu aldım büyük gayet iyi dönmeye başladı onda. Bu hareketlilik yüzünden uyandığında sallıyorum hafif. Hareketliliğe alışır değil mi uykularını bölmez bu durum? Sizde durumlar nasıl?

Oyun parkının markası neydi canım?

Benimki 2 aydır yüzüstü uyuyor. Başta nöbet tutuyorduk eşimle başında😀 şimdi biraz alıştım ama korktuğumdan sık sık kontrol ediyorum yine de. Başlarda biraz uyuyup dönemeyince ağlıyordu sık sık, şimdi de aynı yüzüstünden sırtüstüne dönmeyi bilmiyor hala ama artık daga çok yüzüstü uyumayı sevdiği için ağlamıyor pek. Bide dönmeyi öğrense hiç ağlamaz bence

Kızlar bebeği hala yüzüstünden sırtüstüne dönemeyen var mı?

Bide yürüme refleksi artık kaybolmalıydı diye biliyorum yani internette genelde 4. ayda kaybolur yazıyor ama hala var
Benimki hala dönemiyor. Aslında yüzükoyun döndüğünde hala bir kolu altta kalıyor alamıyor onu. Desteksiz oturmaya başladı mı kızlar sizinkiler. Benimki bırakınca birkaç saniye sonra devriliyor

Aynen cnm benimde ek gıdadan sonra azaldı sütüm ve ben için seklinde degil ara öğün şeklinde veriyorum ki doktorum da öyle dedi 4 5 kasik ne kadar isterse. Tatilde bebeğinin uyku düzeni bozuldu mu ?
Yok canım bozulmadı, tüm uykularını sorunsuz bir şekilde uyudu ama biz hep onun uyku saatlerine göre hareket ettik yani biz de bozmadık.
7-8 aylık olunca mı öğün veriliyor acaba?

Benimki hala dönemiyor. Aslında yüzükoyun döndüğünde hala bir kolu altta kalıyor alamıyor onu. Desteksiz oturmaya başladı mı kızlar sizinkiler. Benimki bırakınca birkaç saniye sonra devriliyor
7 ay 7 günlük daha bi haftadır oturtabiliyor ama hala dengesini tam olarak sağlayamıyor canım

Bizim alerji 2. ay aşısından sonra çıktı da aşı tetikledi diye düşünüyorum. 2, 4 ve 6. aylardaki Dabt aşısı süt içeriyormuş. Gerçi 4te bi sıkıntımız olmadı ama yine de korkuyorum rota çok sıkıntı yarattı. Daha yeni düzelecekken 6. Ay. Neyse inşallah iyi gecer
Bizimki de 2. Ay rotadan sonra çıktı ama rotayı ayrı bi kefeye koydum ben zorunu aşı değil diye ondan öyle dedim:) aa bilmiyordum süt olduğunu belkide ondan mı uykuları bozuldu karnı ağrıyo çünkü karnıda aşı günü ve sonraki gün karnı çok guruldadı gece boyu. Aslında biz süt ürünleri diyetini açtık ama yinede etkiledidemek. Rota bizide mahvetti ne olduysa ondan sonra oldu:KK43:

merhaba kızlar uzun zamandan beri yazmıyorum. ek gıdada et, zeytin, yulaf, sarımsak, kuruyemiş kaldı tattırmadığım, bunlar sıradakiler. benim doktor et verebilirsin dedi. +8 +9 yazanları pek önemsemiyor bizim doktor. kuruyemişlere de başla dedi. organik kuruyemiş bulamadım, sizin aldığınız bir yer var mı?

bu arada kız 10 gün önce ilk defa baba dedi, baba dışında pek anlaşılır bir kelime çıkarmıyor, şu sıralar bol çığlık atıyor. sesinin sınırlarını zorluyor...

sürekli beni görmek istiyor, artık salona halıya bırak mutfağa git yapamıyorum. mutfakta oturtuyorum bazen de.

henüz ne desteksiz oturuyor, ne de emekliyor, ne de ileri geri kendini oynatıyor. sadece yüz üstü iken bir ayağını çekerek yükselip kendini geriye atıyor. doktor 8. ayda en geç desteksiz oturmalı dedi. inşallah oturur. bizimki biraz tembel galiba. önüne oyuncak koyuyorum, ulaşamayacağını anlayınca vazgeçiyor :)

önümüzdeki ay 7. ayda menenjit aşısı var, ondan biraz korkuyorum.
Bizimki de desteksiz 30 saniyeden fazla oturamıyo.

Yok canım bozulmadı, tüm uykularını sorunsuz bir şekilde uyudu ama biz hep onun uyku saatlerine göre hareket ettik yani biz de bozmadık.
7-8 aylık olunca mı öğün veriliyor acaba?
Valla benim doktorum 1 yaşına kadar ara öğün olarak ver dedi ek gidayi
Ama doktordan doktora değişiyor tabiki. Gerci zaten benimki ek gidada sadece tatlı şeyleri yiyor muz gibi diğerlerini pek sevmedi az az yiyor çokta ısrar etmiyorum açıkçası anne sütü alması daha önemli diye. Ama gene de 1 yaşına kadar sevdirmeye çalışacağım bir şekilde

noram noram canım aslında ek gıdayla süt azalmıyor bence hem artik bebelerin emiş kuvveti arttı birkaç dakika içinde baya sut içiyorlar hemde dikkatimi çekti sut eskisinden daha yağlı geliyor yani daha kalorili olduğu için bebeği tok tutuyor günlük beslememizden biraz bahsedeyim hergun ayni olmasa da su şekilde
Sabah 7.30anne sütü alıyor uyanınca genelde o saatlerde birşey yemek istemiyor aç bile olsa ama haftada iki kere lor peynirli omlet yapıyorum bikac lokma ancak yiyor
9.30 gibi uyuduysa ve 2 saate yakin uyuduysa keyifli uyanır o zaman sebze püresi içine kemik suyu veya kuzu kıyma koyuyorum mutlaka zeytinyağı istiyor zeytinyağı olmazsa yemiyor . Ha eğer gürültü oldu yarım saat filan uyuduysa keyifsiz oluyor meyve veriyorum mesela şeftaliyi soyup elimle bölüyorum yada benim elimden ısırarak yiyor
13.00 gibi uyudu 15.00 gibi uyandı diyelim bi önceki öğünde meyve varsa bunda sebze var sebze varsa bunda meyve var
Bu arada uyanık olduğu her an aktif olarak oyun oynamak istediği için asla emmiyor uykudan hemen önce veya uyanır uyanmaz emiyor sadece
Meyvesini yada sebzesini yedi parka gidiyoruz 18.30 civarı uyudu 19.30 civarı uyandı yoğurt saati biz yemeğe oturunca saat 20.30 civarı bizimle sofraya oturup yoğurdunu yiyor genelde yoğurt yediği günlerde daha kaliteli gece uykusu olduğunu farkettim
Emmesi azalmadı korktuğum kadar ne kadar yemek isterse o kadar veriyorum çok zorlama yok cani istemedi mi hoop kalkıyor mama sandalyesinden
Bu söylediğim beslenme düzeni tabi çocuğun keyifli olduğu günler için geçerli eğer keyfi yoksa tam bir canavar oluyor sürekli mızır mızır ağlayarak burnumdan getiriyor o zaman hic zorlamıyorum ek gıdaya kaba tabirle ne halin varsa gör moduna geçiyorum

Bizimki de 2. Ay rotadan sonra çıktı ama rotayı ayrı bi kefeye koydum ben zorunu aşı değil diye ondan öyle dedim:) aa bilmiyordum süt olduğunu belkide ondan mı uykuları bozuldu karnı ağrıyo çünkü karnıda aşı günü ve sonraki gün karnı çok guruldadı gece boyu. Aslında biz süt ürünleri diyetini açtık ama yinede etkiledidemek. Rota bizide mahvetti ne olduysa ondan sonra oldu:KK43:

Aynen süt içeriyormuş yeni öğrendim ben de.
Darısı başımıza diyet ne zaman açacağız bakalım😔😔

Selam Canlar.
Şu foruma giriyorum, cevap yazacağım mesajları alıntılıyorum, sonra cevap yazamadan bir işim çıkıyor. :olamaz:
Büyük oğlum anaokuluna başlıyor onun hazırlığı, küçüğünün huysuzluğu mızmızlığı derken eskisi gibi vakit bulamıyorum. Bakın mesela şuan sabahın köründe yazıyorum. :KK70:Güney sağolsun erkenden hortluyor.:işsiz:
Dişlerimiz çıkmadı henüz gelen giden yok. Abisi geç çıkarmıştı bu da öyle olur muhtemelen. Emekleme gibi bir derdi de yok bizimkinin, anca popoyu kaldırıyor havaya öyle duruyor. :KK48: Desteksiz oturamıyoruz, 10-20 saniye sonra devriliyor köksüz ağaç gibi.:KK53: Ek gıda da idare ediyor işte. Bizde durumlar böyle hanımlar, kuzucuklarımı öpüyorum.:KK15:

Kızlar enfeksiyon olmuşum. Gece sırt bel ve karın ağrısı ile acile gittim. Bugün de aşırı halsizdim oğluma hep babası baktı. Uyku eğitimi bugün sekteye uğradı çok üzüldüm. Babası sallayarak uyuttu. Neyse sağlığım yerinde olsun da eşim çok korktu. Komşuyu çağırdım gece oğlumun yanında durması için biz eşimle gittik acile. Velasılı kelam sağlık en büyük hazinemiz
Çok geçmiş olsun canım benim

kızlar iyi akşamlar.
Park yatak hangisini kullanıyorsunuz. Hemen almam gerekiyor bir tane. Memnun olduğunuzu paylaşabilir misiniz
Kraft roma kullanıyorum ben

Slm kızlar uygun fiyat minderli mama sandalyesi ne önerirsiniz????
E bebekten aldım canım ben 100₺ falan anca tuttu

Benim minik koalam teyzelerini öpüyor ♥ Bu bücür benim elimde kalacak. İyice sıkıştırarak sevmeye alıştırdım ama yine de en sonunda basıyor çığlığı 😂
Maşallah kuzuya 🧿🧿

Biraz acıkınca biberonla veriyorum sadece o zaman içiyor. Birde kalın cam bardakla veriyorum. Oyun gibi geliyor o zaman biraz içiyor arada. Onun dışında içmiyor. İçtikten sonra da yüzü buruşuyor zaten çok iğrenç bir şey içmiş gibi oluyor 😂

Benim üçüncü gecikmişti. Bir hafta geç geldi. Dört normal geldi ama. Ben mayısta adet oldum doğumdan sonra.
Bende Mayıs’ta adet oldum. Benim de üçüncü bir hafta geç geldi. Şuan dördüncüyü bekliyorum, bugün yarın olurum herhalde :))

Günaydın. Uyumuyor bu bebe:KK43: ben mi beceremiyorum anneliği kızıma uyku düzeni oluşturamıyorum nedir problem anlamıyorum artık 7.30’da kalksın ona da razıyım nedir bu gece on kere kalk sabah 6’da güne başla. Ne oldu da böyle oldu :KK43:

Günaydın. Uyumuyor bu bebe:KK43: ben mi beceremiyorum anneliği kızıma uyku düzeni oluşturamıyorum nedir problem anlamıyorum artık 7.30’da kalksın ona da razıyım nedir bu gece on kere kalk sabah 6’da güne başla. Ne oldu da böyle oldu :KK43:
Günaydın yok aynındurumdayız. Herşey yerle bir oldu! Gece uykuları berbat oldu gündüz 30 dkdan fazla bir dk uyumuyor! Ya gerçekten aşı mı diş mi nedir yani!

X