2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Hanımlar, bebeği daha önce memede uyumaya alışkınken şimdi bu huyundan vazgeçirebilen oldu mu?
Bizim ki geceleri meme gündüzleri ayakta sallayarak uyuyodu. Şimdi babası alıştırdı beşiğinde uyuyo ben beceremedim babası başardı:) önce emzirdim mayıştığında direk beşiğine koyup hafif salladık

Kızlar bugün delirmek üzereyim. Benim oğlan 6.15te uyandı. Her 1.5 saatte bir uyumak istedi 4 defa uyudu. 20dk-20dk-30dk-25dk. Üst dişler çok kaşınıyor acaba ondan mı? Mızmızlanıyor arada da. Normalde bütün gün 4 defa uyurdu. Bir tanesi de 2 saatti.

Sallamaya alışırsa bu sefer daha zor olur mu diye düşünüyorum. Artıları eksileri uzun boylu düşünemiyorum.

Bizimki sallama bağımlısı oldu. Hele de hamakta sallamaya başlayınca ayakta sallanmak onu kesmez oldu. Geceleri çok zorlanıyorum o yüzden
Ben şubatta bakıcıya birakcan bakici zorlanmasin diye meme alternatifi hamakta sallıyorum. Başka alternatif bulamadım ya sonra da sallanmaktan vazgecirmeye çalışcak sanirim

Bizimki sallama bağımlısı oldu. Hele de hamakta sallamaya başlayınca ayakta sallanmak onu kesmez oldu. Geceleri çok zorlanıyorum o yüzden
Bende onun için düşünceliyim işte. Memleket uzak ve sık sık gidip gelme durumum var. Allah'ım tez vakitte kendi kendine alışsın inşaAllah kendi kendine uyumaya

Sallamaya alışırsa bu sefer daha zor olur mu diye düşünüyorum. Artıları eksileri uzun boylu düşünemiyorum.
ÇOK SALlamıyoruz aslında hafif hafif ve tam derin dalmadan gözler yarımken sallamayıda brakıyorum kendi kendine dalsın diye. Ve sanki uyku süreleri biraz daha uzadı . 30 dkdan fazla asla uyumazdı şimdi 40 dk uyuyo daha uzar mı böyle mi kalır bilemiyorum.

İnşaAllah daha da güzel uykuları olsun ☺

Uyutabilmek adına 1 buçuk saattir her uyudu sandığımda bırakmamla tekrar uyandı. 1,5 saatte 3 kere emzirdim 3 kere salladım. Her gece böyle onunla bir savaş halinde olmak, gündüzleri öğlen uykusunu uzatıcam diye sürekli hamak sallamak bütün bunlara karşılık daima huysuz olması..

Beni yüreklendirecek cesaret verecek yönlendirecek vazgeçtiğim anda devam etmemi sağlayacak birisi lazım diyorum. Uyku eğitimi veren uzmanlardan fiyat alıyorum 1000 tl bu nedir Allah aşkına garanti bir şey olsa artık parayıda düşünmücem o raddeye geldim ama değil işte

Hayır hepimiz sallanarak büyümüşüz. Annem de bizi böyle büyütmüş hem de üç çocuk peş peşe. Destekli uyuyoruz diye biz de her yarım saatte kalkıyorsak düşünemiyorum yani halini. Kadın da hiç hatırlamıyorum o günleri diyor bizimkinin haline şok oluyor çıkamadım işin içinden

Uyku eğitimini bende çok düşündüm ama olumsuz yorumlarda görünce tereddütteyim. Çocuk içine kapanık oluyor diyen birsürü yorum okudum. Sabredeceğim eskiden uyku eğitimi mi vardı diyorum. İlla ki bi vakit gelip düzelecek diyorum. Rabbim tüm annelerin yardımcısı olsun inşaAllah. Ben hamileliğimin 29. Haftasında annemi kaybettim. İlk bebeğim. Anne her daim aranır ama şu an daha fazla arıyorum. Heralde her hareketinde "Anne ne yapmalıyım" diye telefona yapışırdım. Neyse Rabbim sağlık sıhhat versin evlatlarımıza bize ailemize herşeye katlanırız inşaAllah. ☺☺

Ah başın sağolsun canım. Gerçekten uzaktan konuşmak çok kolaymış. Şu an destek almadan tek başına bebek büyüten herkese sonsuz saygı duyuyorum. Allah yardımcın olsun,yardımcımız olsun

Uyku eğitimi konusunda ben de aynı şeyleri düşünüyorum ama kendimi gecenin körü uyanıp uyanıp sallanmak isteyen hele de artık ayakta sallanmakla da tatmin olmayan kendini aşağı atmaya çalışan bir bebeyle başbaşa bulunca uçup gidiyo

Canim oğlum 3 yaşında kizim bugün 7 aylık oldu ve Allah seni inandirsin oğlumda ömrü boyunca uykusuz kalcam diye ağlardım eşimle denemedigimiz yol kalmamıştı artik 5 dk 10 dk uyur kalkardı 20 dk bile çok gelirdi bana düşün hamile kalınca çise alıştı meme işi bitti ve şükürler olsun şimdi kendi kendine uyur ve top patlasa uyanmaz ve meme de uyuyan bir çocuktu doktorum hep derdi memeye alışkın çocuk uyumaz meme işi bitsin bak nasıl uyuyacak derdi ve şimdi zorla kaldırıyorum çoğu zaman kızımda da aynı delirmeme az kaldı ama diyorum bunlarda geçecek o zaman da ben sizi uyutmucam şimdi malesef kızımda aynı bir gün güzel uyuyorsa 6 gün felaketiz

Başınız sağolsun canım Rabbim mekanını cennet eylesin

Canım eskilerde bırakıyormuş bizleri yataga ağlasakta alacak vakit Nerde ağla ağla sus şimdiki ağlatarak eğitimin aynısı işte. Uykusuz anne kalması okumanı tavsiye ederim. Biz baya yol almıştık ama benim hastalığım birde çok yakın bş arkadaşım kanser oldu onun üzüntüsü ara verdim hiç enerjim yoktu çünkü. Bugün de 6 aylık aşımız var. Olsun hemen başlıcam. Bu arada dişlerde arada yokluyor ağlama krizleri geliyor oğluma en uygun zamanı seçmek gerek. Hem sen hem bebişin için ama rutine koyuluyor sadece biraz zaman ve bolca rahatlık gerek. Bu arada ağlatarak eğitim vermedim kesinlikle.

Babaya çocuğu uzatıp tutsana sen biraz deyip mutfağa atlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…