2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar merhaba bebişlere yumurta sarısını nasıl yediriyorsunuz? çatalla ezip anne sütüyle yumuşatıyorum ama ağzına pütür geldiği anda yemiyor ne yapmak lazım siz nasıl bi çözüm buldunuz
önce sebze meyvelerle pütürlü yemeye alıştır canım bence benim bidikta yememişti pütürlü alışınca geçen sarısından zeytinyağında omlet yaptım elimle koparıp verdim yuttu

Kızlar kahvaltıda bebişlere neler veriyorsunuz tarihlerinizi paylasalim
lor peyniri yaptım dun 1 kilo sütü kaynatıp ocagi kapatmadan içine 3 kaşık yoğurt koydum başladım karıştırmaya hala kaynıyor bu arada 5 dakikada oluştu peynir biraz ılıyınca suzgecin içine tülbent koydum suzdurdum suyunu buzluğa attım peynir altı suyu çok kiymetli neyse suzgecteki peynirin üzerine ağırlık koydum 1 gece buzdolabında bekledi sabah kalıp gibi peynir olmuştu
Zeytinlerin tuzunu alması için 2 gece suda beklettim çekirdeklerini çıkartıp hafif blendir dan çektim baya parca parca kaldı ama püre yapmadım her sabah bayılarak zeytin yiyor

Ben de kendimi bi yerde biteceği düşüncesiyle avutmaya çalışıyorum.. ama eğer gerçekten benim kazandırdığım yanlış alışkanlıklar yüzünden ikimizde böyle huzursuzsak bu güzel zamanları sadece bitmesini bekleyerek geçirmek istemiyorum. Aman ne bileyim belki de her annenin yaşadığı bu uykusuz dönemleri çok abartıyorum.
Diş çıkarırken kusma olur mu kızlar fışkırtarak kusma var yine ya diş ya alerji
Havalar bi serin bi sıcak sabaha karşıda serin oluyor bizim ki üstünde örtü de tutmuyor üşütmüş iki gündür kusuyor. Seninki de üşütmüş olmasın canım

ben mart annesiyim ama sizleri de takip ediyorum. okuyunca yazmak istedim bir de nisan 2017 dogumlu oglum var butun dislerini kusarak cikardi hala azilarda kusuyor baska hic bi degisiklik olmazdi

Bugün bi deneyeyim dedim meme de uyur gibi oldu uyumadan aldım koydum yatağa baya sersemletmişti dönüp durmaya başladı ümitlendim tam olacak galiba diye biraz zaman geçti uyumak üzere olan o değil gibi çığlık çığlığa ağlamaya başladı yine dayanamadım

ben mart annesiyim ama sizleri de takip ediyorum. okuyunca yazmak istedim bir de nisan 2017 dogumlu oglum var butun dislerini kusarak cikardi hala azilarda kusuyor baska hic bi degisiklik olmazdi

Benimki de mart doğumlu ama bu grup daha aktif. Yaa demek ki olabiliyormuş. Bi yandan alerjinin diğer belirtileri de var diye korktum.

5 gündür falan ilk dişi patladı. Hafif çıktı. Şimdi diğeri çıkacak gibi. Ama ilkinde kusma olmadı

Basın sağolsun cnm Allah sabır versin

Günaydın.kizlar gündüzleri memede uyumuyor hamakta sallayarak uyuyan bebek tüm.gece boyunca yanım da emerek uyuyor öyle böyle değil sürekli emiyor her sabah belim tutulmuş kalkıyorum nasıl vazgeçirebilirim ya bu arada dün vitmadan birkaç urun almistim muhallebi yaptim pirinç unundan keçiboynuzu pekmezi koydum içine çok sevmedi. Tadına baktim gerçekten güzel değildi muzla karistircam bugün öyle vericem.. rica etsem günlük beslenme programınızı ve neler verdiğinizi paylaşabilir misiniz

Canım bahsettiğim kitapta sadece uyutma tekniği yok. Böyle uyumadıgında nasıl davranıcaz onlar daha yoğunlukta. Uyumayınca insan strese giriyor bazen ama okuduklarım aklıma gelince Bi rahatlık geliyor bana sabrediyorum

Tamam canım bakıcam zaten benim gerginliğim onu da etkiliyor bekli faydası olur

Hanımlar ek gıda sürecinde meme reddi yaşayan var mı? Ben 2 gündür mahvoldum yaa istemiyor meme. Daha önceki meme reddinde yaptığım gibi hoplata zıplata zorla veriyorum. Napacam bilmiyorum. Memede uyuyor diye kara kara düşünürken başıma bu çıktı.

Canım bende oradan aldım pirinç unu falan. Pirinç ununu bizim kızda pek sevmedi ama yine arada denicem. Sabah kahvaltı çeyrek avakado yarım yumurta sarısı labne peynir zeytin hep oluyo bazen irmikle peyniraltı suyunu pişirip içine muz katıyorum ekstra olarak. Öğlenleri kuzu etli sebze veriyorum çorba veriyorum sebzeleri sade buharda pişirip veriyorum yanında da yoğurt birazcık. Saat 5 gibi herhangi bir unla (yulaf,keçiboynuzu,irmik,tambuğday gibi) herhangi bir meyveyi birleştirip veriyorum bazende yoğurt ve meyve birleştirip veriyorum. Bizim öğünler böyle. “Bu çocuk aç” kitabından tarifler bakıp yapıyorum . 2 hafta sonra tereyağ eklemeye başlıcam yemeklerine. Bide bebe bisküvisi yapıcam kendim keçiboynuzu unundan

Çorba sulu ya benimki sulu sevmiyor pütürlü olacak. Ekmek içine doğruyor musun cnm? Ben nasıl ekmek yapabilirim acaba. Çorba içine doğramak için?

Çorba sulu ya benimki sulu sevmiyor pütürlü olacak. Ekmek içine doğruyor musun cnm? Ben nasıl ekmek yapabilirim acaba. Çorba içine doğramak için?
Ekmek doğramıyorum ama bende çok sulu yapmıorum canım. Çorba dediğim şey aslında sebzeleri ve eti suda pişirmek ve çatalla ezmek diğerlerini süzgeçte pişirdiğim için bbi tık daha katı oluyo ondan öbürüne çorba diyorum:) bizim kızda pütürlü sever blendera falanda vurmuyorum hiç. Ekmek tarifi atayım sana o kitaptan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…