2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Diğer bir tarifim ise kapya biber salçası, bu tamamen bebekler için. Pazardan 5 kilo kırmızı biber aldım. Çekirdeklerini güzelce temizledikten sonra 5 saat kaynattım. İçine tuz filan hiçbir şey koymadım. En son blenderdan geçirdim ve orta boy 3 tane kavanozu sıcakken kapattım. Bunları 1 yaşına kadar yemeklerine katmayı düşünüyorum. Çünkü domates kullanmıyorum belki alerji yapar diye. Tabii ki yine de bebeğinize kırmızı biberi tattırın alerji için.

Şu an ben size bunları yazarken ilikli kemik suyu pişiyorum. Küçükbaş ilikli kemikleri dün akşam 12 gibi sirkeli suya koydum, hem sterilize olmaları hem de kanlarını akıtmalar için. Sabah 7 de kalkıp güzelce süzdüm ve yıkadım. Ardından tencereyi ağzına kadar su doldurup, içine 1 havuç, 6 diş sarımsak, 1 büyük boy soğan ve kereviz sapı koydum. 12 saat en kısık ateşte kaynayacak. İlikli su yaparken altının en kısıkta olması önemli. ÇAy gibi fokurdamaması lazım. İyi değilmiş ilikler için. Ben buzluk poşetine koyacağım onları akşam ılıyınca, küçük parçalı ve kullanışlı oluyorlar.

Hepsi bebişlere şifa olsun. Başka tarifler denedikçe de yazarım.
Merhaba noram ellerine sağlık, yaptığın salçayı nasıl saklayacaksın? Daha önce hiç kavanozsa saklamamış biri olduğum nasıl anlaşılıyor:)))

Kızlar bugün corbamizin içine sarımsak attım biraz fazla attım heralde höhleyince sarımsak kokuyor :))))) yarinda doktora götürmeyi düşünüyorum doktora höhlemez inş :)))

Ne zaman koymaya başlıyoruz sarımsak soğan? Ya bi de bişey soracağım yeni başladım da ek gıdaya😀 ilk 3 gün patates kabak çorbası verdim yarın havuca geçince sadece 1 tatlı kaşığı havuç mu vereceğim? Yoksa 1 tk havuç ve yarım çay bardağı çorba beraber mi?

Kızlar enfeksiyon olmuşum. Gece sırt bel ve karın ağrısı ile acile gittim. Bugün de aşırı halsizdim oğluma hep babası baktı. Uyku eğitimi bugün sekteye uğradı çok üzüldüm. Babası sallayarak uyuttu. Neyse sağlığım yerinde olsun da eşim çok korktu. Komşuyu çağırdım gece oğlumun yanında durması için biz eşimle gittik acile. Velasılı kelam sağlık en büyük hazinemiz
Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun sağlık gibisi yok gerçekten. Aman hasta olmayalım bebelerimizede kimse bakmasın

Ne zaman koymaya başlıyoruz sarımsak soğan? Ya bi de bişey soracağım yeni başladım da ek gıdaya😀 ilk 3 gün patates kabak çorbası verdim yarın havuca geçince sadece 1 tatlı kaşığı havuç mu vereceğim? Yoksa 1 tk havuç ve yarım çay bardağı çorba beraber mi?
Havuç kabak patates alerjik değil bunlarda 3 gün kuralı olmasa da olur çorbanın içine biraz havucta katabilirsin soğan sarımsak 6 ay sonra verilebilir yazıyı blw turkiyede

Son düzenleme:
Diğer bir tarifim ise kapya biber salçası, bu tamamen bebekler için. Pazardan 5 kilo kırmızı biber aldım. Çekirdeklerini güzelce temizledikten sonra 5 saat kaynattım. İçine tuz filan hiçbir şey koymadım. En son blenderdan geçirdim ve orta boy 3 tane kavanozu sıcakken kapattım. Bunları 1 yaşına kadar yemeklerine katmayı düşünüyorum. Çünkü domates kullanmıyorum belki alerji yapar diye. Tabii ki yine de bebeğinize kırmızı biberi tattırın alerji için.

Şu an ben size bunları yazarken ilikli kemik suyu pişiyorum. Küçükbaş ilikli kemikleri dün akşam 12 gibi sirkeli suya koydum, hem sterilize olmaları hem de kanlarını akıtmalar için. Sabah 7 de kalkıp güzelce süzdüm ve yıkadım. Ardından tencereyi ağzına kadar su doldurup, içine 1 havuç, 6 diş sarımsak, 1 büyük boy soğan ve kereviz sapı koydum. 12 saat en kısık ateşte kaynayacak. İlikli su yaparken altının en kısıkta olması önemli. ÇAy gibi fokurdamaması lazım. İyi değilmiş ilikler için. Ben buzluk poşetine koyacağım onları akşam ılıyınca, küçük parçalı ve kullanışlı oluyorlar.

Hepsi bebişlere şifa olsun. Başka tarifler denedikçe de yazarım.
Teşekkür ederiz ilikleride corbalarina katicaksin di mi her yaptığında ,okul açılmadan benimde bisiler yapıp buzluğa atmam lazim

Ne çorbası yaptin cnm tarif versene bende sarımsak soğan eklemek istiyorum annem gaz yapar erken diyo haftaya evindeyim artık ne bulduysam vericem.
Canım ben havuç kabak irmik semizotu kuzu eti patates atıyorum şimdi sogan ve sarımsakta ekledim sonra pişince blenderdan geçiriyorum içine natural zeytinyagi,bugün doktor yeşil biberde katabilirsin dedi

Son düzenleme:
Ben yoğurdu denicem artık kızlar ama keçi yoğurdunu, önce yayla çorbası yap içine kat o şekilde 1 çorba kaşığı ver dedi doktor,bunda 3 gün kuralını uygulicam, bişey olmazsa keçi yoğurdu alıp yedircem,tabi yayla çorbasın da yumurta olmicak ,keçi yoğurdu bı sknti yapmazsa keçi peynirine gecicem onuda direk verme dedi doktor, önce bı pogacanin içine katicam 3 gün kuralı ,sonra keçi peynirine gecicem artık,inş alerji olmaz da rahat rahat peynir yoğurt yesin bebisim

Son düzenleme:
Merhaba kızlar benim kız 2 gün sonra 7 aylık olacak henüz tam bir dönme emekleme yok maşallah sizinkilere valla 🧿bide ek gıda zormuş ya çorbası yoğurdu emzirmek kolaydı 😁
Maşallah 🧿🧿 var mı değişen birşeyler 7.ay gibi. Uyku, kendi kendine vakit geçirme gibi ?

Merhaba kızlar benim kız 2 gün sonra 7 aylık olacak henüz tam bir dönme emekleme yok maşallah sizinkilere valla 🧿bide ek gıda zormuş ya çorbası yoğurdu emzirmek kolaydı 😁
Benim ki de 30 unda 7 aylık en zorlandıgım şey ek gıda yemiyor beyfendi sebze beğenmiyor pirinç bulgur ile çorba yaptım en begenerek yediği şey o oldu

Benim ki de 30 unda 7 aylık en zorlandıgım şey ek gıda yemiyor beyfendi sebze beğenmiyor pirinç bulgur ile çorba yaptım en begenerek yediği şey o oldu

Nasıl yaptın😀 aslında herkes bebeğinin beğendiği yemeklerin tarifini yazsa güzel olur

Merhabalar ben de 30 ocak annesiyim birkaç kez yazmıştım buraya da ocak anneleri grubu ha var ha yok :)) ek gıda dönemi olunca farklı fikirlere ihtiyaç oluyor :)
Kızım anne sütü almıyor malesef mama ile besleniyor ek gıdaya dr tavsiyesiyle 4 aylıkken meyve tadımlarıyla başladık sebzeyi reddeder diye korktum ama şükür ne versem severek yiyor 😋 şimdiye kadar çoğu meyveyi tattı. Yumurta sarısı yiyor ama inek yoğurdu 2.tadımda kızarıklık yaptı keçi sütünden yoğurt yapıyorum onda sıkıntı olmadı devam ediyorum çorbalardan tarhana çorbası verebilirsin demişti dr onu verdim onun dışında patates, havuç, kabak, taze fasulye, ve her yaptığıma ilik suyu katıyorum
Çok yazdım sanırım 🙈

Nasıl yaptın😀 aslında herkes bebeğinin beğendiği yemeklerin tarifini yazsa güzel olur
Küçük bir patates rendeleyıp az biraz kıyma bi çay kaşiği ucu biber salçası ile kavurdum biraz su ekleyip pirinç ve bulgur ekledım çok hafif nane ve kimyon kattım beğendik şükür

Biraz daha büyük olsa içine mercimek veya başka bişeyler eklenebilir

Merhabalar ben de 30 ocak annesiyim birkaç kez yazmıştım buraya da ocak anneleri grubu ha var ha yok :)) ek gıda dönemi olunca farklı fikirlere ihtiyaç oluyor :)
Kızım anne sütü almıyor malesef mama ile besleniyor ek gıdaya dr tavsiyesiyle 4 aylıkken meyve tadımlarıyla başladık sebzeyi reddeder diye korktum ama şükür ne versem severek yiyor 😋 şimdiye kadar çoğu meyveyi tattı. Yumurta sarısı yiyor ama inek yoğurdu 2.tadımda kızarıklık yaptı keçi sütünden yoğurt yapıyorum onda sıkıntı olmadı devam ediyorum çorbalardan tarhana çorbası verebilirsin demişti dr onu verdim onun dışında patates, havuç, kabak, taze fasulye, ve her yaptığıma ilik suyu katıyorum
Çok yazdım sanırım 🙈
Aynı gün doğurduk seninle :)
Şükür bizde alerjik bişey olmadı yumurta veriyorum bende keçi yoğurdu beğenmedi ama inek yoğurdu yıyoruz sebzeleri de mınik minşp doğrayıp verırsem yıyor çok sıvı okursa beğenmiyor el ile beslenmeyi seviyor galiba

Aynı gün doğurduk seninle :)
Şükür bizde alerjik bişey olmadı yumurta veriyorum bende keçi yoğurdu beğenmedi ama inek yoğurdu yıyoruz sebzeleri de mınik minşp doğrayıp verırsem yıyor çok sıvı okursa beğenmiyor el ile beslenmeyi seviyor galiba

Ne tevafuk :)
Tekrar inek yoğurdu denemedim test de yaptırmadım bilmiyorum belki alerji de yok mama yiyor içindekiler de alerji yapardı diye düşünüyorum ama riske atmadan keçi yoğurduna geçtim artık. Valla benim kız kaşığı görünce ağzını açıyor hiç zorlanmıyorum o konuda 😂
2 gün önce de acile gittik bi huzursuzluğu vardı mama yemiyor ağlıyor ben hasta idim benden geçti zannettim meğer gaz birikmiş lavman yapıldı rahatladı normale döndü. Yolculukta klima ile ilgili galiba ya da ek gıda ile ilgiliydi

X