2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canım ben havuç kabak irmik semizotu kuzu eti patates atıyorum şimdi sogan ve sarımsakta ekledim sonra pişince blenderdan geçiriyorum içine natural zeytinyagi,bugün doktor yeşil biberde katabilirsin dedi
Masallah cnm ya ben tatildeyim diye geciktim valla 7 aylik başlıcam resmen çorbalara. Hep 3 gün kuralı ile tadımlık verdim. 4 gün sonra evimdeyim ins başlıcam. Porsiyon olarak ne kadar veriyorsun?

Merhabalar ben de 30 ocak annesiyim birkaç kez yazmıştım buraya da ocak anneleri grubu ha var ha yok :)) ek gıda dönemi olunca farklı fikirlere ihtiyaç oluyor :)
Kızım anne sütü almıyor malesef mama ile besleniyor ek gıdaya dr tavsiyesiyle 4 aylıkken meyve tadımlarıyla başladık sebzeyi reddeder diye korktum ama şükür ne versem severek yiyor 😋 şimdiye kadar çoğu meyveyi tattı. Yumurta sarısı yiyor ama inek yoğurdu 2.tadımda kızarıklık yaptı keçi sütünden yoğurt yapıyorum onda sıkıntı olmadı devam ediyorum çorbalardan tarhana çorbası verebilirsin demişti dr onu verdim onun dışında patates, havuç, kabak, taze fasulye, ve her yaptığıma ilik suyu katıyorum
Çok yazdım sanırım 🙈
Tarhana çorbası bende de var ama icinde baharat falan var diye çekindim verebilir miyiz ev yapımı tarhana? Yoksa ayrı bebekler için olan tarhanadan mi ver dedi doktorunuz? Bu arada bebeklerimiz ayni gun doğmuş seninki emekliyor mu oturuyor mu?

Tarhana çorbası bende de var ama icinde baharat falan var diye çekindim verebilir miyiz ev yapımı tarhana? Yoksa ayrı bebekler için olan tarhanadan mi ver dedi doktorunuz? Bu arada bebeklerimiz ayni gun doğmuş seninki emekliyor mu oturuyor mu?

Annem özel yapıverdi içinde baharat yok ama çeşit çok sıkıntı da olmadı. Dr özel bir şey demedi. Oturuyor yatmayı hiç sevmiyor daha emekleme yok ama ayaklarına destek verince ilerliyor hafiften emekleme pozisyonunda duruyor ama genelde dönerek işini hallediyor 🙈

Selam kızlar bizde 1 şubat dogumluyuz sonunda dişimiz çıktı 1 haftadır mahvoldum huzursuzluk uykusuzluk meğer diştenmiş emeklemeyi ilerlettik ve artık 2 haftaya yakındır bir yere tutunup ayağa kalkmaya başladı artik oturmak bile istemiyor tek çocuklu olanlar bugunlerinin kıymetini bilin valla kizim ayaklaninca herşey daha zor oldu

Selam kızlar bizde 1 şubat dogumluyuz sonunda dişimiz çıktı 1 haftadır mahvoldum huzursuzluk uykusuzluk meğer diştenmiş emeklemeyi ilerlettik ve artık 2 haftaya yakındır bir yere tutunup ayağa kalkmaya başladı artik oturmak bile istemiyor tek çocuklu olanlar bugunlerinin kıymetini bilin valla kizim ayaklaninca herşey daha zor oldu

Ateş vs olmuş muydu bizde de huzursuzluk var ama görünürde dişte belirti yok

Ateş vs olmuş muydu bizde de huzursuzluk var ama görünürde dişte belirti yok
Olmadı ateş iki cocugumda da ateş yaşamadım kızın daha ilk dışı diğerleri çıkarken olur mu bilmiyorum ama oğlumda her diş çıkaracağı zaman uyku huzursuzluk istahszlik çok çektim kızımda da uyku diye birşey yoktu zaten 1 haftadır sürekli ağlama dişi çıkardı rahatladı sizin de diştir bence

Hayırlı sabahlar bayanlar. Ya benim oğlan 3-4 gündür bayaaa huzursuzdu. Hafif şekilde ateşi de vardı, öksürük hapşuruk da az bi vardı. Doktora götürdüm çok detaylı bakmadı soğuk algınlığı ilaçları yazdı yolladı. Bugün de bi vbaktım vücudunda kızarıklıklar var. Siz bahsediyordunuz 6. Ay hastalığı diye. Aklıma o geldi. Ama doktor bişey demez miydi ki?

İlk başlar çeyrekten az veriyordum da şimdi yarım yıyor ne kadar yerse veriyorum denemek için beyazından da verdim alerjik bişey olmadı azar azar beyazından da veriyorum

Ben de yarım veriyorum artık istiyor devamını. Ama sakın verme daha beyazını 1 yaşa kadar önerilmiyor

Masallah cnm ya ben tatildeyim diye geciktim valla 7 aylik başlıcam resmen çorbalara. Hep 3 gün kuralı ile tadımlık verdim. 4 gün sonra evimdeyim ins başlıcam. Porsiyon olarak ne kadar veriyorsun?
Canım ben erken başladım sebze çorbasına o yüzden artık 120 cc ama kahvaltıyı oturtamadim çünkü ne peynir verebiliyorum ne yumurta

Sıkma kaşık kullanan var mı kızlar? Kullanışlı oluyor mu? Aldım da iade mi etsem diyorum deliği çok ufak görünüyor. Blenderdan geçirilmesi lazım sanki

Son düzenleme:
X