2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bizde ek gıdaya geçtiğimizden beri ilk defa kızım kabızlık çekiyor bugün 4. Gün napıyım ya beklemek ne zormuş bi akıl verin

Eğer yapamıyorsa içinde sertleşmiş olabilir. Doktora sordunuz mu hiç? Fitille yaptırabilirsin. Onun dışında kayısı vermeyi denedin mi. Günkurusunu biraz suda kaynatıp suyuyla beraber püre yapıp içirebilirsin. Günkurusu bu aylarda verilebilirmiş. Her gün bir iki çay kaşığı ek gıda öğününde verilebilir. Tam başlayınca her gün veririm herhalde. Anal çatlak çektiği için kızım kabız olmaması lazım. Sıcak suda oturma banyosu yaptırabilirsin. Karnına masaj o esnada. Su kasları gevşetir.
Kucağına al. Sırtı sana dönük. Sol elinle bebeğin bacaklarını kıvır. Sağ elinle bebeğin karnının sol alt tarafına hafif baskı yaparak masaj yap. Orda bağırsak kıvrımı varmış. Bu masajla yaptırdık biz aylarca. Gün içinde sık sık bu masajı yap. Banyoya beraber girip yapabilirsin. Yatırarak da yaptırabilirsin. Bacaklarını karnına itip karnının sol alt kısmına bastırarak masaj yaparsan yapabilir. Amaaa içindeki sertleşmişse zorlanır. İnşallah atlatır ufaklık

Kızlar incir veren var mi bebeğine ? Ben bugün elimle biraz verdim yaş incir tazecikti vereyim dedim bu arada bugün Sabah salatalık verdim eline blw yapayim dedim.agzina çok soktu korktum hemen aldim elinden blw falan yapamicam sanirim ben çok panik biriyim.bogazinda kalırsa diye çok korkuyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Her gün işe başlasam mi başlamasam mi diye düşünüyorum eylülde ,
Yaş incir değil ama hurma ezip verdim bende seviyo hurmayi

Sürekli izliyorum. Salatalığı ortadan kesmeden direkt veriyorum ki koparamasın. Geçen nasıl yaptı bilmiyorum ama kocaman parçayı ısırdı yarısı koptu o günden beri bütün veriyorum. Havuç veriyorum o daha sert. Ama yine de izliyorum hiç gözümü ayırmadan.

Canım ben salatalık sık verıyorum. Korkma öğürüyorlar zaten. Panik olma anlamasın yavrun

Canım doktora gitin mi ne dedi kilo konusunda. Ek gıda adı üstünde ek gıda tadımlık deniyor. Şimdiden sonra hareketleniyorlar kilo alımları azalır durabilirmiş.
kaç doktor kaç hastane gezdim 2 aylıktan beri ishal antibiyotik kullanıyor yapılmayan tahlil kalmadı hep enfeksiyon çıkıyor geçenler de yazmıştım rota değilmiş diye 2 gün sonra rota virüs pozitif adeno virüs pozitif çıktı kafayı yicektim persentil değeri iyi kan değerleri iyi diye çok önemsemiyorlar ama doktorlarda diyor normal değil kilo alması ee ne yapmam lazim diyorum lafı gecistiriyorlar ek gıdaya başlayınca toplarlar diye 3. Ayda tartı 7400 4. Ay 7600 5. Ve 6. Ay 7650 tartı değerleri madem ek gıda toplar süreci hizlandirmam ise yarar belki dedim

canım alerjisi olmadığı sürece ve onu zorlayacak besinler vermediğin sürece öğünün yada miktarın önemi yok bence zaten her halukarda emiyor çocuklar. kendine göre bi düzen oluştur. zaten mideleri kuş kadar. mesela ebn bizimkini anlatayım. çalışıyorum ama haftasonu şöyle yapıyorum. sabah bizimle 1 çay kaşığı kadar lor, bi tatlı kaşığı kadar yumurta sarısı, biraz pekmez üstüne su, sonrada emzirip uyutuyorum. uyuyor uyanıyor. emziriyorum yine. sonra biraz meyve yada sebze ne hazırladıysam. akşam üzeride yoğurt . miktarları yarım cay bardağı kadar.

Canım ben salatalık sık verıyorum. Korkma öğürüyorlar zaten. Panik olma anlamasın yavrun
Beni bi tanısan inan yavrum olmak istemezdin:))) kötü olan taraf eşimde de panik Bende:)) ikinci de değişelim dedim rahat olalım dedik ama olamıyoruz gene 10 tane olsa bile biz degisemicez sanirim. Aslında kaşığı sevmedi bebegim blw yapsam rahat yicek gibi dünden beri videoları yazıları okuyorum bakalim cesareti toplayım baslicam::)))

Cnm muz vermeyi denedin mi? Benimki de günde kere yapıyordu geçen gün 1 çay kaşığı muz ertesi gün 2 çay kaşığı şeklinde artirarak muz verdim dün gun de 1 kere yaptı çok sevindim. Muz sayesinde olduğunu düşünüyorum

aynen bu düzeni yapmak istiyorum ama emmesi azalır mi diye korktum demin yarim cay bardağı yogurdu yedi üstüne su içti 10 dakika sonra çok açmış gibi emdi azalmaz galiba boyle olunca

Reactions: nix
daha meyvelere geçmedik ama muzu biraz erkene alabilirim haklisin

Canım o sıcaktan olmustur aynı şekilde kızımda da vardi,tatilde oldu.memlekete donunce bir kaç gun içerisinde duzeldi.
Ay ins cnm dün denize de soktum deniz suyu iyi gelir dediler ama arttı sanki. Sinek ısırığına da benziyor aslinda ama sinek yok yasadigimiz yerde bizi ısırmıyor. Bizde haftaya gidecegiz evimize bakalim geçicek mi bizimde

Canım inan bende bilemedim şimdi. Gelişim değerleri iyi ise kiloyu önemsemeyin diyorlar

Canım ben de çok panik ayağım. Ama blw de biraz cesaretli olmak lazım. Bu benım 4. Gunum blw de. Sanırım şanslıyım ne versem ağzına götürüyor koparmaya çalışıyor sanki çiğniyor heyecanlı çok keyifli bir süreç

Biz girdik cnm denize çok sevdi denizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…