2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar aylık kontroldeydik bugün. 1 kg almış ayda. Gelelim ek gıda meselesine. Mama ile yoğurt mayalamamı söyledi. Yavas yavas artırmamı sonra küçük Bi kavanoz yiyeceğini söyledi. Pirinç havuç ve patates ile çorba yap püre halinde aç iken ver dedi. Domates bakla ve patlıcan dışında tüm sebzeleri verebilirmişim. 3 gün kuralından bahsetmedi. Sebzeler alerji yapmaz dedi. Tabi tüm bunları dinlerken blw yapacağımı söylemedim. Açıkçası hikaye gibi dinledim

Canım inan bende bilemedim şimdi. Gelişim değerleri iyi ise kiloyu önemsemeyin diyorlar

Canım ben de çok panik ayağım. Ama blw de biraz cesaretli olmak lazım. Bu benım 4. Gunum blw de. Sanırım şanslıyım ne versem ağzına götürüyor koparmaya çalışıyor sanki çiğniyor heyecanlı çok keyifli bir süreç
çok onemsemeye çalışıyorum ama ana yüreği iste çocuk hastalıktan kurtulmayınca kilo da almayınca üzülüyorum ister istemez ama beni ek gıda da çok uzmiycek gibi duruyo kaşığı her uzattimda ağzını açıyor tabağın içindekileri kendi alıp yemeye çalışıyor inşallah hep boyle gider sağlıklı olduğundan emin olayım da benim oğlum fit yapılı der geçerim kiloyu :KK53:
Bu arada senin minnosu blw turkiye de de gördüm kemiricem onu ya ne tatlılık afiyet bal seker olsun kuzuya

Kızlar aylık kontroldeydik bugün. 1 kg almış ayda. Gelelim ek gıda meselesine. Mama ile yoğurt mayalamamı söyledi. Yavas yavas artırmamı sonra küçük Bi kavanoz yiyeceğini söyledi. Pirinç havuç ve patates ile çorba yap püre halinde aç iken ver dedi. Domates bakla ve patlıcan dışında tüm sebzeleri verebilirmişim. 3 gün kuralından bahsetmedi. Sebzeler alerji yapmaz dedi. Tabi tüm bunları dinlerken blw yapacağımı söylemedim. Açıkçası hikaye gibi dinledim
Bends onu soracaktım mesela takımları yaptık patatesi aldı yedi havucu yedi filan artik karışık yemek gibi yemesi nasıl olacak kaşık tutamıyor daha mesela ben çocuğun yemeğine zeytinyağı eklemek istiyorum ama haşla eline ver metoduyla olmaz bu tabi yada yeşil mercimek nasıl yiyecek elini daldırıp mi yiyecek

1 kilo mu almis! toplam kac kilo olmus? Masallah ya nasıl aldırdın cnm o kadar kiloyu ? Ben 200 gram alsa sevincem durdu kilo.

Kızlar şu 3 gün kuralında örneğin patatesi ilk gün 1 çay kaşığı, 2. Gün 1 tatlı kaşığı, 3. gün yarım çay bardağı veriyoruz değil mi? Peki her sebze meyveyi mi böyle veriyoruz? Kabağa gecsek yine mi 3 gün ya da meyvelere? Yoksa sadecr ilki mi öyle?

Videolarda da belli iyi kilosu maşallah💟
5.ayda kaç kilo almıştı hep mi böyle 1 kilo civarı

Kızlar bizde ek gıdaya geçtiğimizden beri ilk defa kızım kabızlık çekiyor bugün 4. Gün napıyım ya beklemek ne zormuş bi akıl verin
Merhaba canım benim kız da ek gıdaya gecnce ilk defa kabız oldu ve 5 gun fitille yaptrdk cok kuru kalmıştı ama sana tavsiyem kuru kayısıyı geceden suya koy sabah aç karnına ya da sabahın en erken saatlerinde bu suyu içebldigi kadar içir doktor tavsiyesidir cok şukur bununla cıkarablyr

çok onemsemeye çalışıyorum ama ana yüreği iste çocuk hastalıktan kurtulmayınca kilo da almayınca üzülüyorum ister istemez ama beni ek gıda da çok uzmiycek gibi duruyo kaşığı her uzattimda ağzını açıyor tabağın içindekileri kendi alıp yemeye çalışıyor inşallah hep boyle gider sağlıklı olduğundan emin olayım da benim oğlum fit yapılı der geçerim kiloyu :KK53:
Bu arada senin minnosu blw turkiye de de gördüm kemiricem onu ya ne tatlılık afiyet bal seker olsun kuzuya
İştahlı olması çok işimize yarar benim ki de öyle duruyor. Teşekkür ederiz 😄
Bends onu soracaktım mesela takımları yaptık patatesi aldı yedi havucu yedi filan artik karışık yemek gibi yemesi nasıl olacak kaşık tutamıyor daha mesela ben çocuğun yemeğine zeytinyağı eklemek istiyorum ama haşla eline ver metoduyla olmaz bu tabi yada yeşil mercimek nasıl yiyecek elini daldırıp mi yiyecek

Canım haşla ver aynen Bi müddet böyle çorba istersen sulu olarak bardaktan iççek. Zaten tadım süreci oldugu için sorun olmazmış 2 ay sonra hemen hemen her şeyi yiyorlarmış blw ile görücez

1 kilo mu almis! toplam kac kilo olmus? Masallah ya nasıl aldırdın cnm o kadar kiloyu ? Ben 200 gram alsa sevincem durdu kilo.

Canım toplamda 8900 oldu kilosu. Ben mama artı anne sütü olarak gidiyorum. Normalde 3 saatte bir 150lik mama içer dedi ben sağınca 60 ml civarı çıktıı için hep 90lık mama verdim. Gece emzirdim. Bu arada gece 4 ya da 5 kez uyanıyor. Biraz zor oluyor ama anne sütü alsın diye dert etmiyor emziriyorum. Bide bundan sonra alım azalır baya hareketlendiler çok takılma canım sende kiloya sağlıklı olsun da. Mesela ben blw de takılmıcam ne yedi ne kadar yedi açmı kaldı diye

Videolarda da belli iyi kilosu maşallah💟
5.ayda kaç kilo almıştı hep mi böyle 1 kilo civarı
Evet canım gecen ayda 1 kg almıştı. Doktor persentil de yüzde 90 dedi.

günaydın kızlar..
Bizim bücür bayram ayağına 5te dikildi ayağa😂
Bu arada bir dişi çıkmıştı şimdi diğeri çıkıyor sanırım. İlk diş sakin çıktı ama şimdi gündüz uykusuzluk sadece memede kalmayı isteme memeden çekince uyanıp ağlama var. Diş ile ilgili değil mi bunlar?
Herkese iyi bayramlar

bebişleri denize sokan varmı biz 20 si gibi tatile gideceğiz. 6 ay 1 haftalık oluyor korkuyorum üşütürmüyüm bişey olurmu filan diye 2. cocugum ama ilk kızımda 1.5 yasına kadar tatıle gıtmemıstık. şimdi bebek oldugu için biraz korkuyorum denize sokmaktan
Biz girdik denize başta soğuk geldi biraz ağladı sonra simide oturtup oynattım durdu şarkı bile mırıldandı😁 ama şuan hastayız denizden mi yoksa klimadan mı bilmiyorum klimanın altında uyudu sıcakta uyuyamıyor diye bilemiyorum öksürüyor burnu akıyor inşallah çabuk atlatırız
Kızlar bebekler icin sinek kovucu ne kullanabilirim bayramda sineği bol bir yere gidecez de korkuyorum çok alerjik bir teni var zaten bebegimin ?
Canım ben incianın aldım memnunum

Herkese iyi bayramlar hanımlar geçen sene bugün ikili testlerim yüksek çıkmış yurtdışına tahlil göndermiş sonucunu bekliyordum çok stresli günlerdi çok şükür bu bayram iki kızımda yanımda sağlıklı o günler aklıma geldi gerçi bizim küçük üşütmüş biraz rahatsız öksürüyor ıhlamur filan veriyorum inşallah çabuk atlatır
Ek gıdaya başladık maşşallah küçüğüm çok iştahlı kabak havuç balkabağı muz elma şeftaliyi tattı daha çok sebzeleri vermeye çalışıyorum tatlıya alışmasın baştan diye makarnavitmadan yulaf unu tam buğday unu pirinç unu bebek irmiği ve keçiboynuzu unu aldım onlarla muhallebi yapıp diğer sebze meyvelerden ekliyorum şimdilik güzel gidiyor a tabi bu arada birde ev yoğurdu ve lor peyniri de verdim bayram sonrası ev bisküvisi yapıcam

günaydın kızlar..
Bizim bücür bayram ayağına 5te dikildi ayağa😂
Bu arada bir dişi çıkmıştı şimdi diğeri çıkıyor sanırım. İlk diş sakin çıktı ama şimdi gündüz uykusuzluk sadece memede kalmayı isteme memeden çekince uyanıp ağlama var. Diş ile ilgili değil mi bunlar?
Herkese iyi bayramlar

İyi bayramlar canım. Maşallah oğluşa benımki de dün kuru fasulye yedim ondan mı bilmem çok gazı oldu. Uyumadı gece. Bu arada dişten de olur saydıkların canım.

Herkese iyi bayramlar hanımlar geçen sene bugün ikili testlerim yüksek çıkmış yurtdışına tahlil göndermiş sonucunu bekliyordum çok stresli günlerdi çok şükür bu bayram iki kızımda yanımda sağlıklı o günler aklıma geldi gerçi bizim küçük üşütmüş biraz rahatsız öksürüyor ıhlamur filan veriyorum inşallah çabuk atlatır
Ek gıdaya başladık maşşallah küçüğüm çok iştahlı kabak havuç balkabağı muz elma şeftaliyi tattı daha çok sebzeleri vermeye çalışıyorum tatlıya alışmasın baştan diye makarnavitmadan yulaf unu tam buğday unu pirinç unu bebek irmiği ve keçiboynuzu unu aldım onlarla muhallebi yapıp diğer sebze meyvelerden ekliyorum şimdilik güzel gidiyor a tabi bu arada birde ev yoğurdu ve lor peyniri de verdim bayram sonrası ev bisküvisi yapıcam

İyi bayramlar 😊 zaman nasıl da geçiyor. Çok şükür bu günümüze.
İnşallah çabuk toparlar kuzu. Benım ki de klima olmadan uyumuyor hasta olur diye korkmuyor değilim. 😊

Cnm bende sipariş vermek istiyorum ama yorumlarda böcek cikti yazıyordu sende oldu mu öyle bir durum? Kayseriden geliyor bu sıcakta bozulur mu tahillar acaba diye düşündüm kararsız kaldim. Birde organik dut pekmezi ya da keçiboynuzu bulmam gerek sen nasıl temin ettim? Bende 3 gündür yumurta sarısı verdim azar azar bayramdan sonra da yoğurt lor denicem bakalim süt ürünlerini sona biraktim. Sebze meyve verdim azar azar yarısını püskürttü en çok yumurtayı sevdi valla sanirim bana cekti bende çok severim:))

Iyi bayramlar herkese:) bu arada geçen kurban bayramında bende düşük iğnesi vuruluyordm lekelenmlerim oluyordu hergun kan sulandırıcı iğne oluyordum hep yatıyordum bebeğime bir sey mi olacak diye birde plesenta previa demişti bir Doktor bana onun tedirginliği hepsini atlattık çok şükür ya zaman ne çabuk geciyor.

X