2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
İşte bunu unuttuğum çok oluyor geçtiğimiz geceler maalesef. Çok üzülüyorum sonra bu kadar sinirlenmemeliyim. Ama neredeyse uykusuz... Dayanamıyorum.
Yasadgn seyler cok norml bunlari hemn hemn hepmz yasyrz bunlr sadece senn basna geln seyler degil yalnz degilsin bunu hatrla ve inan gececk ilk cocukda biz zannettk ki bu cock hic aglmdn drmyck uynikkn aglrdi hic gulumsemzdi bile 6ayi boyle gecti hatta aglamlri azalip duzene grdgnde bizi gorenler aa bebek aglamiyo diyolardi o kadrki herkes bizi aglayan bebekli biliyrdu bizde sinir harbindeydik bi derdimi var neden boyle bi bebek neden uyumaz ya da uyanikken nedn surekli aglar ne zaman ki durumu kabullenip gevsedik cocukda buyudu oda bizde rahatladik smdi ikinci yavru he buda bu aralar krizlerde felakt derecede ama bunda basndan beri o kadr rahttikki cocukda daha rahtti smdi 15gundr fena bizde kendmze surekli 1numaryi hatrlayrz gececk bu gumler bebek bu elbet aglayack bi zoru var ki agliyo kendni ifade edebildgi tek sey aglamak oldgu icin agliyo diyrz daha sabrliyz smdilerde ama inan buda sabrmzi zorluyo olyo yani boyle seyler cok normal gececk insallah

Günaydın kızlar. Bizim doktorumuz yıllık izine çıkacagı için 22sinde olan 5.ay kontrolümüzü dün yaptırdık. 550 gram almış 7750 olmuş. 64.5 cm boyu dedi. Ek gıda için bir liste verdi. Normalde 6.ayda geçiyoruz ama yaz mevsimindeyiz birde mama desteği alıyor yavaş yavaş geçebiliriz dedi. Bizde Pazartesi itibariyle başlayacağız kısmetse. Tabi nasıl tepki vereceğini bilmiyorum.
Uykularımızda sorun yok sürekli meme derdi yok nazar değmesin ama sürekli bir diş kaşıntımız var. Artık yavaştan geliyor sanırım.
Sadece tek sorun son zamanlarda her gece değil ama bazen yatırdıktan 1 saat sonra ağlayarak kalkıyor meme verince 10 dk içinde uyuyor. Sonra zaten her geceki uykuya devam ediyor. Sizlerde de var mı bu durum ?
Bizimki tembel çıktı daha dönmek için uğraşmıyor Bile. Pazar günü atağımız da bitti.
Bizim hiçbir Zaman çok düzenli dakik uykularımız uyku ve mama saatlerimiz olmadı. Bebek liderliğinde yaşıyoruz. Ne zaman uyumak isterse uymamak isterse ona göre zorlamadan devam ediyoruz. Kendince bir düzeni var mesela gece uykusundan önce taş çatlasa yarım saat 45 dakika şekerleme yapıyor. Sabah 7-7.30 muhakkak ayakta. Hala desteksiz uyumuyor. Ama ben galiba biraz daha klasikçiyim. Kesinlikle öyle yada böyle uyku eğitimi olmadan da desteksiz uykuya geçeceğini düşünüyorum kendi kendine. Bilmiyorum yanlış mıyım.

Gun de bir kere mi uyuyor canm? Kaç saat uyuyor ?
Canım şöyle 7 de kalkıyor 9 da uyuyor 30 dk 45 dk arası filan sonra 12.30 da ogle uykusu bunu uzun tutmaya calisiom bazen 1 saat bide 16.00 gibi yarım saat uyku gün içinde böyle akşam 8 dede uykuya geçirmeye calisiom,nette 6 aylık bebek günlük rutin diye geciyo ,he misafirlik kere gidince uyku saati aksiyo malesef ama evde olunca uygulanabilir,benimki uykuya kendi gecmiyo tabi hafif ayağımda sallıyorum ama daliyo hemen o saatlerde

Walla ilk 3 ay hem gece hem gündüz sürekli ağlayan infaltil kolik bı bebekle uğraştım,şuan anlıyorum ki sadece kolik değil bide besin alerjisinden böyle huysuzmuş ,ama çok zordu ,çok yiprandim o dönem ,eve gelip giden olunca bile sinirleniyodum hep uykuzdum hep

Maşallah canım bebişine. Bizimki 15 şubat doğumlu seninki ne zamandı. Ek gıda konusu benim de korkulu rüyam. Küçük mama kavanozları aldım zamanı gelince yoğurt mayalıcam. 3 gün kuralıyla başlarız diye düşünüyorum benım ki de mama ve meme gidiyor 2 hafta sonra kontrolde bakalım ne dicek doktor ek gıda için. Diş konusunda dertliyim her gün belli saatlerde ağlıyor yavrum. Uyku da günde 3 kere gündüz uykumuz var sonra gece 4 saat aralıksız sonrasında 2 saat ara ile uyanıyor alıştım düzenine bakalım ne zamana kadar gider

Canım benimkide 22 Şubat doğumlu.
Bizimde sabah 9 gibi bir 45dk-1saatlik uykumuz var. 12ye doğru öğle uykusu var. 2-2.30 saat sürüyor. Sonraki iki uykusuda ilki yine 1 saat kadar sonraki yarım saat 45 dk bir şekerleme. Gece uykusuna 9.30 gibi geçiyor. Son zamanlarda 5e 5.30a kadar uyuyor. Bir mama takviyesi yapıyorum. Sabah 7-7.30 güne başlıyor. Ama tabi şaşmalar oluyor. Mesela dün gece 10.30du uyuduğunda. Bizim ikinci hafta yoğurt başlıyor. Bu hafta patates ve havuç ikilisini haşlayıp zeytinyağı ve su ile sonrasında eziyoruz iki tatlı kaşığı ile başlayıp her gün ikişer ikişer arttıracağız. 7.7.günün sonunda 14 tatlı kaşığına ulaşalım dedi doktor. İlk hafta sadcee öğle saatlerinde ek gıda. İkinci haftadan sonra akşam saatlerinde de bir öğünü olacak. Sanıyorum her doktor farklı şeyler söylüyor

Canım benim oglanda aynen o ayak hareketini yapıyor birde saçını ve kulaklarıni cekip uyandırıyor kendini benimde sinirlerim çok bozuluyor üstelik emmiyor oturup sinirimden ağlıyorum eşimle sürekli bir tartisma halimiz var eşim banada diyor seni taniyamiyorum kendine gel bir sen bebek buyutmuyorsun diye. Sabırlı ol gececek işallah

Kızlar kan damladı bisteron kullanan var mi memnun mu? Kabızlık yaptı mi? Ne kullanıyorsunuz kan ilacı kabızlık yapmayan güzel bir marka arıyorum da. Bisteron myiron sidefer arasında kaldim.
Canım bestiron sanırım ben kullanıyorum doktorum 20 damla dedi. Benımkı tadına bayıldı yalana yalana yiyor kabızlık yapmadı yalnız bıraz pahalı ve cabuk bitecek gibi görünüyor

Canım bestiron sanırım ben kullanıyorum doktorum 20 damla dedi. Benımkı tadına bayıldı yalana yalana yiyor kabızlık yapmadı yalnız bıraz pahalı ve cabuk bitecek gibi görünüyor
Ben iki ayrı doktora gitmiştim biri sidefer dedi biri bisteron dedi cnm bende baktim sideferde şeker varmis fiyatı da 80 dedi eczane pahalıda. Bisteron da 60 lira dedi. Benimkinde kansızlık cikti ondan etkili ilaç olsun istiyorum. Ne zaman veriyorsun bisteronu emzirdikten sonra mi önce mi

Kızlar merhaba.
Affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum. Benim ilk bebeğim ve normal Doğum yaptım. Eşimle birlikte olurken hala acı duyuyorum. Bu normal mi acaba? Dayanılmayacak gibi değil ama tedirgin oluyorum çok. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama sizlerde durum ne merak ettim. Bir tek benim mi ağrı oluyor acaba?

Ben 6 ay dolmadan asla başlamıcam diyordum, benim dr um da beni yararına ikna etti. Bizim kilomuz da boyumuz da %80 lerde ama zaten tadımlar 2,5 ay sürüyor... Bugün ilk tadıma kabakla başladık, bir çay kaşığı verdim, çok sevdi. Ben 3 gün kuralıyla vericem. Buharda pişirdim, çatalla ezdim, zeytinyağı ekledim...

Canım benim de tedirginliğim vardı, bir de sanki dikişler dar dikilmiş gibi acıyor. Ama takmamaya çalışıyorum, ben Dr a sordum hiç bir şey olmaz, iyileştin artık dedi. Hatta eşimle dedik, acaba Dr un ikinci çocuk yaptırma taktiği olabilir mi...

Cano

Aynen canım bende de aynı ağrı var, zaten dikiş acıyormuş gibi değil. Böyle değişik. Gideyim bakayım doktora. İnşallah bir sıkıntı yoktur.

Canım genelde sabahları veriyorum ac karna desi doktor aynen 60 TL idi sen bilirsin ama bisteron içerik açısından iyi

Canım benimde sezeryan ama acı var neden bilmiyorum acıkcası doktora gitmeyi de düşünmedim

Kızlar eltim 5 aylık hamile dün böbrekleri ağrdı hastaneye gitti düşük tehlikes var demişler bide enfeksiyon var bu ne sizce

Eklentiler

• BWO8S-2.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 70
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…