2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Iyi cesaret tebrik ederim seni canim valla cesaretin varsa imkanlariniz da iyiyse bende oyle dusunuyorum. Imkanim olsa en fazla 3.4 yas olsun aralarinda arkadas gibi buyusunler istiyorum bizde esimle 26 yasindayiz ama dedigim gibi bende hep oyle istemisimdir

Bende gecen ay oldum ilk defa 7 gun suruyordu benim normalde yine yedi gun oldu onceden cok fazla oluyordum ama bu sefer cok cok az oldum. Birde ilk adet cok fazla oluyo diye duymustum sasirdim bende beklemiyordum

Günaydın kızlar dün ek gıdaya ilk girişi yapmıştık biliyorsunuz oglum ishal oldu tüm gece hala yapıyor anlamadim yoğurttan mi oldu ek gıdaya geçişte normal mi yaşayan var mi?
Bende yedirdim yogurt 3.4 gun birsey olmadi canim ishal falan belki senin bebise dokunmus olavilir yada oyle denk gelmiste olabikir

Belki de denk geldi Ama gene de yoğurdu sona bırakıcam korktum. Seninki de ilk yoğurdu aldığında ogurdu mu?
Evet canim hala verdiğim zaman oyle yiyo once bi hevesle tadina baksin falan diye basladim ama devam etmedim 3.4 gun verdim aslnda devam etsem daha mi iyi bilmiyorum emiyo mamada yiyo ama doymuyo bizim daniscagimiz doktorumuz da yok bi saglik ocagina gdiyoruz aile hekimi de zaten her soru sordugumda azarliyo cocuga neden mama veriyorsun diye o yuzden kendi kendime napcagimi bilmiyorum yani

bizimkilerin arası tam 4 yaş. şu bakımdan çok kolay. büyük kızım tüm işlerini kendi yapar yemeğini yer tuvaletini yapıp temizlenir. kendi kendine oynar oyalanır. ona ilk 3 yıl doya doya zaman ayırdım çok sosyal ve mutlu bir çocuktur. şu bakımdan da zor. her şeye aklının yettiği bir yaş. karnım büyüdükten itibaren kıskançlık başladı. çok zor günler geçiriyo ikinci 5 aylık oldu başta çok kıskanmadı ama şu an tepe seviyede.buda tüm aileyi psikolojik olarak zorluyor. aralarında az yaş olması da anneyi baya yorar diye düşünüyorum fiziken. ikisi de bebek çünkü. ama kıskanma durumu daha az olur. bide 1.nin bebekliğini yaşamadan üstüne yenisinin gelmesi durumu var ki o da beni düşündüren bi durum. ne bilim sanki haksızlık gibime geliyor. 34 yaşındayım. sezeryan oldugu içinde dr 2 sene tavsiye etmemeişti. zaten bize mucize oldu tüp bebek üzerine kendi geldi. iyi ki geldi öyle tatlı ki bal gibi. iyi ki varlar. keske bakması kolay olsada evde mıncırmalık bi bebek hep olsa. biri büyümeden birini yapsak delirdik galiba

Canım ocak ayında calismalara basla bence iki yas ideal bir süre diye düşünüyorum. Kaedes konusunda hem fikirim aile göçüp gittikten sonra yanliz kalmak çok zor oluyor tecrübeyle söylüyorum

aman canim niye oyle diyosun kendine,ona kalirsa bi dogum yapan kadin o agrilara sancilara karsi bidaha yapmam diyip gercekten de yapmazdi.bebegin ani anina uymuyor bi de,guzel sakin gecen zamanlarda bi bakmissin 2.cocugu dusunmussun. her neyse konuya donersem bizmkilerin yas araligi 3yas 3 hafta,zaman geliyor keske 1 yil daha dursaydim diyorum zaman geliyor neden bekledim diyorum.sorun su ki eger ilk cocuk gercekten usluysa cok beklemeye gerek yok,ama uslu degilse seni cok yipratiyorsa kendi sagligin icin oncelikle beklemekte fayda var. benimki bana cok duskundu bir de burda tekiz diye bekledim esimin israrlarina ragmen. simdi oglum akilli ya ilki bu olsaydi ben daha once yapmistim diyorum. 2-3yas arasi bence iyi. ins kuzun uslu bi bebek olur dis vs ragmen duzeni guzel oturur da 2.nasip olur cok beklemeden. bizmkiler atiliyor birbirlerine hele ki bebek... bi an once buyuseler de oynasalar diyorum. hayirlisi olsn insallah :)

F Fiko78 cok gecmis olsun arkadasm,hastaliklar birakmiyor bi geldi mi zor gidiyor. ustune bir de cocuktan cocuga geciyor aman allahm! bzi ailece hasta olduk en skn ben oldum atlattim sali gunu oglani okula biraktm iyiydi,aldik arabaya bindi basladi tuhaf olmaya. cocuk elimizde artk bayildi mi dersin derin uyku mu anlamadik. ama 1 saate yakin oyaladik oraya gittik buraya gittk cani hicbise istemedi. ev doktoruna gittik acil,bogazi kulagi enfeksiyon kapmis ,2 saat icinde bile olur bu sekilde dedi ben bilmiyordum cok sasirdm. 2 gun yuksek atesi olu bugun bise yok cok sukur 40dereceye yaklasti ilk defa . neyse ins bu kez bebege bulasmadan gecer gider. kulagim agriyor diyor,baya konusuyor artik soyluyor ne olursa

canım bence 1. lerden çektik diye allah 2. cileri uslu verdi bize. açıkcası hep önce sağlıklı olsun sonrada ağlamasın diye dua ettim. ilk kızım o kadar çok ağlardıki ilk 6 ay bunalıma girmiştim.

meva888 senin ufaklıkta besin alerjisi mi varmış? Süt gönderen anneler diyet yapmıyordur yine de vermeye devam ediyor musun sütleri?
Bazılarının sütleri dokunmuyor anlamadım ,bı tanesinin ki dokundu bı 1 ay sonra denedim tekrar dokunmadı,bı tanesininki dokundu yeni onu bekletiyorum 1 ay sonra tekrar denicem,sanırım bu besin alerjisi ay ay azalan bişey,yani bende anlamadım neden bazılarının ki dokunuyo bazılarının ki dokunmuyo, onlar diyette yapmiyodur sonucta,anlican benim işim çok zor :)))

İlk yoğurtla başlama dedi canım biizm doktor en alerjik şeylerden biriymiş

Valla ne cesaretlisiniz ya ben şuan 2.ciyi dusunemiom :)

3 yaş ara iyi mi diyosun canim

Çocuğumun uyuduğu çok mu belli oluyo sürekli yaZiyorum noram bide sana şunu sorcam sen hep 7 de mi kaldiriyosum benimki bazen bı yere gidioz filan 9 da yatırmak. Durumunda kaliom öyle olunca 9 da kalkiyo filan sonra ben bu uykulari 2 saat oteliyorum,diğer türlü çok zor her gün aynı saatte yatırıp kaldırmak sanki

Doymuyorsa ne yapacan mecbur mama vericen doktorlar da bir tuaf. Benimkine yoğurt dokundu ya ishal oldu geçince sebze püresi meyve püresi tek tek ezip vericem tadımlık

Oyle canim. Sebzelerle basliycaz artik bakalim havuc kabak patates yavas yavas mecbur
Aynen cnm bende patates havuç kabak ayrı ayrı başlıcam bakalim. Yoğurt en son vericem. Ben ilk oglumda direkt vermiştim ya hiçte ne ishal ne bir sey olmuştu mama da içiyordu anne sütü de ne varsa yiyordu. Küçük oğlum biberon bile almıyo tek meme su verdim bugün onu bile yutamiyor ya boğazında kaldi bu ek gıda olayını atlatsak sağ salım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…