2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Cok gecmis olsun cnm.Sen ve ben geçirdik sanirim 6.hastalığı başka geçiren var mi? Döküntü olduysa korkma artık o bitiş cnm şükür atlattık normalde 6.aydan sonra olan bir hastalikmis biz 5.ayda erkenden olduk.
Bizde aynen kuzum ya 5 ayda gecrdik ben gecrmedm oglan gecirdi ablamizda 1yas civarlarnda gecrdi bize bulasmazms kizamgn bi cestiyms doktrn demesi

Kizlar merhaba bebeginiz diş cikcagi zaman anladinizmi onceden yoksa patladigi zaman mi haberiniz oldu ? Bu gece cok agladi yavrum elide surekli agzinda damagini kasimaya calisiyo gibiydi sanki elimle biraz masaj yapmaya calistim sakinlesir gibi oldu ona bagladim artik. Calpol verdim biraz rahatlar gibi oldi uyudu gibi ama uyaniyo aglayarak surekli ondan mi emin degilim ama sizde de oldu mu oyleyse bu ne kadar suruyo ne kadar surer sizce hemen patlatirmi 🙁 Birde o calpolu verince vicdan yapiyorum hic vermek istemiyorum oda ayri bi konu ilac verince sizdede oluyormu boyle 🙄

gece uyanıp göğsüme aldıgımda o kadar güvende görünüyor ki o kadar huzurlu uyuyorki memede. keşke diyorum taş olsam uykuya ihtiyacım olmasa yemesem içmesem hep onunla dipdibe olsam doya doya koklasam. ama işte insanoğlu yoruluyor beziyor. evet çok güzel ama işte biz de insanız
Son 5 gündür bizim de öyle meme almasa bile gece uyanıp kucağımda uyumak istiyor. Bu arada benim süt de azaldı baya. Mama takviyesi veriyorum herhalde yüzde 50 yüzde 50 durumunda şu an. O yüzden gece iyi uyuması için gece mama da veriyorum. Dün akşam 12de mama verince 5e kadar uyanmadı şükür...

Kızlar bana bi yardımcı olurmusunuz moralim çok bozuluyor artık tahammül sınırlarım zorlanıyor.
2 aydır meme reddimiz var memeyi verirken çığlık çığlık ağlıyor kendini geriye atıyor ayağıyla koluma vuruyor üstümü başımı cekistiriyor. Sadece gece gözleri kapalıyken kendi isteğiyle emiyor oda farkında olmadığından buna eminim. Bu arada sütümde baya azaldi 50-60 cc anca çıkıyor.hoplatma ayakta gezdirme ten teması herseyi yaptım ama yok her gecen gün uzaklaşıyor sanki bu arada biberon ve emzikte almıyoruz hic bir sekilde ama kaşığa bayılıyor ağzını açıyor hatta elimden boş kaşığı kapip ağzına götürüyor. Suan dolapta sütlerimiz var onlari veriyorum bitince mamaya gecicem büyük ihtimal bu gidişle 6 ay bari anne sütü alsaydı çok üzülüyorum var mi ben gibi olan veya memeye geri dondurebilen
Ben varım canım. Sütüm çok azaldı bazı sebeplerden. Ama benimki emiyor ne varsa. Doktor methamid hapını da dene dedi. Denedim. Bende işe yaramadı. Doktorumuz açıkçası sıkma kendini mamalar yüzde 90 anne sütüne benzer üretiliyor takma kızın çok sağlıklı merak etme dedi. Ama memeyi vermeye devam et dedi. Ama açıkçası çok üzülürsem daha da süt gidecek diye takmıyorum kafay artık

Canım buralarda değildim, yeni gördüm mesajı. 2.30 saatlik uykuyu geç yapıyor. Gece uykusuna da ondan geç yatıyor. İkindi de şekerleme yapması lazım, yarım saat uyuşa yeterli.
Evet bende çektim geriye metrede gördüm 6 aylık bir bebeğin günlük rutini diye öğle uykusunu 12.30 da yapiolar gece uykusuna en geç 8 de geçmiş oluyo

Selam kızlar kuzuları hasta olan,hastalık atlatanlara çok çok geçmiş olsun.

Bizim ilk diş patladı bi hafta rahat ettik derken şimdi yanındaki zorluyo sanırım yine huzursuz günler ve uykusuz geceler...

5 ay 14 günlük oldu 4 gündür tadıma başladık doktor önerisi ile. Havuç ve kabak tattı şu ana kadar ama emmeye olduğu kadar hevesli çıkmadı ağzını kitliyor 🤷‍♀️

Buharda pişirme için makina almayacaklar ikeada aparatı var büyük küçük tencerelere uyum sağlıyo ben onu kullanıyorum bir bakın isterseniz.

Canım diş için Bi sey yaptın mı benimki de eli sürekli agzında salya akıyor çok ağlıyor kaşıyınca susuyor.

Kizlar merhaba bebeginiz diş cikcagi zaman anladinizmi onceden yoksa patladigi zaman mi haberiniz oldu ? Bu gece cok agladi yavrum elide surekli agzinda damagini kasimaya calisiyo gibiydi sanki elimle biraz masaj yapmaya calistim sakinlesir gibi oldu ona bagladim artik. Calpol verdim biraz rahatlar gibi oldi uyudu gibi ama uyaniyo aglayarak surekli ondan mi emin degilim ama sizde de oldu mu oyleyse bu ne kadar suruyo ne kadar surer sizce hemen patlatirmi 🙁 Birde o calpolu verince vicdan yapiyorum hic vermek istemiyorum oda ayri bi konu ilac verince sizdede oluyormu boyle 🙄
Canım benimkide ağlıyor eli agzında salya alıyor. Malesef çok ağlayınca calpol veriyorum umarım zararı olmaz. Ne zaman cıkıcak bu dişler ya bide jeller varmış deneyen var mı ki

Canım diş için Bi sey yaptın mı benimki de eli sürekli agzında salya akıyor çok ağlıyor kaşıyınca susuyor.

Canım benimkide ağlıyor eli agzında salya alıyor. Malesef çok ağlayınca calpol veriyorum umarım zararı olmaz. Ne zaman cıkıcak bu dişler ya bide jeller varmış deneyen var mı ki

Denemedim onada zararli diyorlar ama hersey oyle kolay kolay da cikmiycak demekki bakalim napcaz

Ben varım canım. Sütüm çok azaldı bazı sebeplerden. Ama benimki emiyor ne varsa. Doktor methamid hapını da dene dedi. Denedim. Bende işe yaramadı. Doktorumuz açıkçası sıkma kendini mamalar yüzde 90 anne sütüne benzer üretiliyor takma kızın çok sağlıklı merak etme dedi. Ama memeyi vermeye devam et dedi. Ama açıkçası çok üzülürsem daha da süt gidecek diye takmıyorum kafay artık
ya süt hic gelmese diyicem ki süt yok mama vereyim süt varken mama vermek zoruma gidiyor niye emmediginide bilemiyorum

Kızlar bana bi yardımcı olurmusunuz moralim çok bozuluyor artık tahammül sınırlarım zorlanıyor.
2 aydır meme reddimiz var memeyi verirken çığlık çığlık ağlıyor kendini geriye atıyor ayağıyla koluma vuruyor üstümü başımı cekistiriyor. Sadece gece gözleri kapalıyken kendi isteğiyle emiyor oda farkında olmadığından buna eminim. Bu arada sütümde baya azaldi 50-60 cc anca çıkıyor.hoplatma ayakta gezdirme ten teması herseyi yaptım ama yok her gecen gün uzaklaşıyor sanki bu arada biberon ve emzikte almıyoruz hic bir sekilde ama kaşığa bayılıyor ağzını açıyor hatta elimden boş kaşığı kapip ağzına götürüyor. Suan dolapta sütlerimiz var onlari veriyorum bitince mamaya gecicem büyük ihtimal bu gidişle 6 ay bari anne sütü alsaydı çok üzülüyorum var mi ben gibi olan veya memeye geri dondurebilen
Cnm benim kızım da öyleydi beşiğin başında bekliyordum tam uyanmadan hemen emziriyorum öyle öyle alismisti geri 2 sene emdi sonra geri

Aşırı huysuzlandığında,hiç duramadığı anlarda ben de calpol verdim mecburen canım. Zeytinyağının içine karanfilleri attım özü ona geçti arada ondan sürüyorum. Bi de bi doktor soğan suyuyla bi tarif vermişti artık ek gıdaya geçtiğimiz için onu denemeyi düşünüyorum. Ha unutmadan arkadaşlarında dediği gibi süt ya da suyla ıslatılmış soğuk mendille masaj yapıyorum. Bazen uyumadan önce de diş jeli sürüyorum. Bunların hepsi biraz olsun rahatlatıyor ama sürekli uyanmalar ve huysuzluk tam olarak geçmiyor maalesef 😫

Gece uykularındaki problem artarak devam ediyor arkadaşlar. Saatte bir uyandığı yetmezmiş gibi uyurken şimdi bir de iki ayağını 90derece kaldırıp küt diye yatağa indiriyor. Birkaç kez uykusunda yapıp sonra uyanıyor tabii. 9dan 3e 4e kadar uyuyan bebek şimdi üst üste 2 saat uyumuyor. Gece artık ben ben olmuyorum sinir ağlama falan... Eşim çok üzülüyor beni tanıyamadığını söylüyor.

Gece uykularındaki problem artarak devam ediyor arkadaşlar. Saatte bir uyandığı yetmezmiş gibi uyurken şimdi bir de iki ayağını 90derece kaldırıp küt diye yatağa indiriyor. Birkaç kez uykusunda yapıp sonra uyanıyor tabii. 9dan 3e 4e kadar uyuyan bebek şimdi üst üste 2 saat uyumuyor. Gece artık ben ben olmuyorum sinir ağlama falan... Eşim çok üzülüyor beni tanıyamadığını söylüyor.
Canım o uyumaya çalışma hareketi, benim oğlum da aynısı yapıyor yaklaşık 1 aydır. Seninki uykuya geçmeyi başaramadığı için uyanıyor. Gündüz bir iki uykusunu kendi başına yaptırmaya çalışırsan gece hafif uyku geçişlerini yapabildiğini göreceksin. İlk bir iki uykuda ağlar ama başarır merak etme. Ayrıca uyku gerilemesi döneminde olmanız muhtemel. Çok zor ama eski düzenini bozmadan devam etmeye çalış. Ben oğlumda gerileme zamanı gece uykusuna geçene kadar 10 kere uyuttuğumu biliyorum. Geçecek ama sabır. Her zorluğun bebeğin için daha zor olduğunu unutma.

X