2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Tabi cnm bizde rotadan sonra çok gaz sancısı çektik ya 1 hafta kadar şükür geçti. Siz yaptırmayın bence de o zaman.

Benimki 7 kilo 68 cm 42 baş. Demir ilacı 5 aylıkken baslicaz senin bebek ölçümleri nasıl
Bizim 1 şubat doğumlu 7500 kilo 65 Cnm demir e baslatti bizi saglik ocagi

Kızlar bizimki 6500 gram boy 67.3 doğum kilomuz 2500 bizim. Dönmeler başlamadı hala sizde durumlar ne? Demir ferro sanol verdi doktorumuz henüz kullanmadım. Dün aşı olduk ateş ve huysuzluk var iştahsızlıkta yaptı

Ben gece 38.4 u görünce koltukaltında hemen yarim fitil yaptim gece 1 gibi iyiki yapmışım sonra ölü gibi uyumusum Allah korusun o sıra çıkabilirdi. Hala ateş-i çıkmadı sanirim.geçti artık bir daha çıkmaz umarım.donme var ama çok talep etmiyor fazla dönmüyor sırt üstü durmak tercihi. Elleriyle konuşuyor bugünlerde ayaklarını elliyo. Dönmeyi de bir anda bir kere yapıyorlar sonra uzun süre yapmıyorlar yani benimki öyle oldu seninki de aniden yapar

Herkese merhaba, bir sorum var size. Bebegim beni makyajli, ojeli vs gorunce aglamaya basliyor. Ama az buz degil cok fena kendinden gecercesine agliyor. Babasiyla ugrasiyoruz 4-5 dk sakinlestirmek icin. Bu durumda kalan oldu mu? Neden yapiyor, nasil alistirmali? Alissin diye her gun azar azar yapmayi deniyorum artik ama uzuluyorum bu duruma.

Altını değiştirirken yana doğru döndü. Ama yüz üstünden sırt üstüne veya tam tersi olmadı daha

Ben dogdugunda beri ingilizce konusuyorum. Sabahlari ingilizceyle basliyoruz. Konusuyorum, oynuyoruz. Fiziksel egzersizler yapiyoruz; yuvarlanma, dogrulma vs. Oyun halisinda kendi kendine 10-15 dk vakitgeciriyor. Sonra sizin de yaptiginiz gibi ayna karsisinda vakit gecirme. Kucagimda evi dolaalsiyoruz. Her yere bakiyor. O esnada her esyayi ingilizce anlatiyorum. Tablolar, resimler, fotograflar, mobilyalar vs. Ana kucaginda vakit gecirmeyi de seviyor. Sarki dinliyoruz (nursery rhymes), eslik ediyorum ben de. Genelde bunlar.

Bir de uyku oncesi kitaplardan aldim. Hem aksam hem de gun icerisinde okuyorum ama cok da kendini vermiyor henuz.

Teşekkür ederim açıklamanız için. Maşallah bebisinize. Bizde daha dönme durumu yok. Sanırım bebeğe göre değişiyor. Yan dönüyor ama yüzüstü dönemiyor. Inşallah sağlıkla büyütelim.

Kızlar bebeklerinizi kac saatte bir emziriyorsunuz? Ve bir emzirmede tek.meme mi veriyorsunuz iki meme mi?
Tek meme fırsat bulduğum her an Cumartesi 4. Ay kontrolümüz var bakalım ne kadar aldı benim kuş ben günde 2 defa 60 ml mama veriyorum canim 3 gün oldu cay kaşığıyla bayıldı benim kız sapur supur bir içişi var versem daha içer ama vermiyorum sut emsin diye sütümü de sağıp verdim onuda heyecanla içiyor ama memeye burun kıvırıyor neden ya neden neden diyorum cadı oldu tam

Cnm benimki de öyle idi ben meme reddi sandim ama meğersem ben sürekli emzirmek istediğim için bebek tok olduğu için almıyormuş bugün bir yerde isim vardi emzirdim 3 saat sonra geldim memeye bir saldirisi vardi anlatamam evde olsam sürekli Emzirdigim için özellikle uyanıkken almıyordu ama bugün uyanıkken çok istekli aldi. Tek memeyi tamamen bitirdi. Ondan sordum açıkçası sizler nasıl yapıyorsunuz diye.

Drda bana onu söyledi canim ama benim kız 2-3 ay arası 550 gr aldı sadece biraz sınırda gitti yanı bu ay ne durumdayız henüz bilmiyorum 500 gr ortalamaymış zaten 3-6 ay arası

Drda bana onu söyledi canim ama benim kız 2-3 ay arası 550 gr aldı sadece biraz sınırda gitti yanı bu ay ne durumdayız henüz bilmiyorum 500 gr ortalamaymış zaten 3-6 ay arası
Valla cnm 550 gram iyi almis benimki bu ay 400 gram aldı geçen ay 700 gram aldim ilk iki ay 1000 gram üstü aldı hep artık bu aylar çok kilo bekleme dedi bana hemşire valla ben gene 400 gram alsa sevinirim. Ama anlamadığım nokta şu sık sık az az emzirmek mi 3 saatte tamamen emzirmek mi onu hala anlamış değilim ikisini de denedim bu ay kilo alimi ikisinde de aynı aslında. Ama 3 saatte olunca meme daha cok doluyor daha iyi emiyor gibi???

Bizde de huysuzluk yaptı 2 gündür agliyo çok fazla,iştahsızlık ya ondan demek

Aynaya bende baktıriyom ama henüz çok tepki yok,oyun halısı ilgisini cekiyo sallanan oyuncakalri cekiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…