2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Çok geçmiş olsun canim insallah kısa sürede atlatırsınız .. bunları duyunca rota aşısından soğuyorum yaptıracaksam bir kaç içindede karar vermem lazım ..

Kızlar ya bebeğim bugün tam 3 saat çiş yapmadı, diğer bezleri dolu dolu. Güzel de emiyor, normal mi acaba? İlk defa oldu böyle bir şey. Saat 12.30’da kakasını yaptı,bezini değiştirdim uyudu. 3.30’da bir baktım, bir damla çiş yok. Emzirdim, emzirir emzirmez hemen işedi. Neden böyle oldu ki acaba?

Ay sen iyi süt içiyorsun, ben gaz olmasın diye içmiyorum. Süte hasretle bakıyorum valla

Ben de süte hasretim
O kadar çok severim ki sütü, sırf sağlık için değil tadını sevdiğim için içiyordum. Doğumdan beri 2-3 sefer çok canım çektiği için 1-2 yudum; 1 kez de 1 bardak içtim. Ne zaman içmeye başlayabiliyoruz biz bu sütü?

Bebeyi uyutunca evde hangi işi yapacağını şaşıran anneler değil de 'bulaşıkları toplamak için bile çocuğun uyanmasını bekleyen anne' burda
Uyurken ya kucağımda ya ayağımda olduğu için hanım uyurken oturuyoruz, omuzda uyuyorsa geziyoruz, o uyanınca kucağımda o ağlarken iş yapıyorum

Kızlar bu mama nın tadı berbat ya yavrum nasıl içsin @engteacher86 canim senin dedigin gibi şu keçi sütlu mama olsa keşke

Canım şu Golden Goat mamayı bir denesene. Alerjik bebekler seviyor genelde onu ama. İnternetten alsana yaşadığın yerde yoksa. Nerdeydiniz siz?

Ya eskiden alerjimi varmis ya hep yeni nesil cocuklarinda cikiyor valla 30 yil sonra torunlarimizda neler cikacak acaba tabi Allah baska dert vermesin bunların gecici yemeyiz

Canım emin ol eskiden de varmıştır da teşhis edilmiyordu muhtemelen. Ağlaya ağlaya büyüyordu çocuklar. Şimdi mık dese doktorda alıyoruz soluğu. Normal yani her şeyin ortaya çıkması.

Yok canım aynı değişik birşey yok sık sık emen bir bebe hiç olmadı zaten ekstra bişey de vermiyorum ki karnını doyuran tek yol meme neyini begenmıyor acıkmıyor mu acaba 4 saat geçti

Canım hala aynı mı emmedi mi?

Lohusalık depresyonundan çıkmışsın canım gözün aydın.
Aramıza hoş geldin diyeyim.
Her şey olacağına varıyor ve olacağı kadar oluyor. İlk kızımda 1 yılı kendime de aileme de zehir ettim. Ben ettim siz etmeyin. Tadını çıkar bu zamanların. Maşallah hepimizin bebelerine. Nerdeyse 3. Aya girdik hepimiz. Az kaldı çocuk büyütmenin zevkli günleri yaklaşıyor

Geçmiş olsun canım.
Bayadır yoktun evet, arada uğra.
Anlattığın şeyler hepimizde var emin ol yanlız değilsin. Az kaldı 3-4 aylık olduklarında biraz düzene giriyor her şey. Arada gel anlat, kafanı dağıtırsın.

Sezeryan olan arkadaslar dikislerinizde agri oluyor mu? Birde eve supurge tutuyor musunuz? Benim.hala dikisimin sag tarafi agriyor ara ara sizlama seklinde normal mi acaba?

Sezaryenli değilim ama benim de malum bölgedeki dikiş yerleri sızlıyor arada. İnce bir sızı şeklinde. Her zaman değil ve uzun sürmüyor. 70 gün oldu ama tam iyileştim diyemem henüz. Birkaç ay daha var.

Canım her zaman olmuyorsa sıkıntı yoktur herhalde. İyi emiyor ve kilo alımı iyi senin bebeğin. Takip et bakalım tekrar olacak mı? Doktoruna bilgi verirsin eğer tekrar olursa.

Canım her zaman olmuyorsa sıkıntı yoktur herhalde. İyi emiyor ve kilo alımı iyi senin bebeğin. Takip et bakalım tekrar olacak mı? Doktoruna bilgi verirsin eğer tekrar olursa.
Canım öğlen 1 de emdi biraz sonrası saat 4 de emdi, uyudu uyandı saat 6idi Verdm az da olsa aldı 9 da denedim almadı buçuk da verdim başta istemedi ağzına süt sıktım az hoplatınca aldı.
Benim bundan anladığım benim bebe ortalama 4 saatte bir emmiş oluyor ama yeterli olur mu ki öyle uzun uzun da durmuyor memede

Cok haklisin canim anlattiklarn alerji olablr ve bi cok alerjide kan tahlilinde cikmayablyo ve kesinlikle kizimdan biliyrm konagi tetikliyor alerji
İnan hala savaşıyoruz .en büyük problemimiz koşunca falan terleyince epey öksürüyorve vücudu hep kaşınıyor.Gece ıyurken üstünü değişiyorum uykusunda bile hemen kaşınmya başlıyo.Bide çok sık hastalanıyo .Ay zor iş çocuklar için ne deyim alerjiye gitcem herhalde tekrar.
@volveron canım katılıyorum ya bide gebelik şekeri vardı bende ilkinde onada bağlıyorum

Canım Elif uykuda olmadığı sürece 2 saat bile dayanamadığı için emmeden, bir şey diyemicem. Çok üzgünüm yardım edemediğim için

@engteacher86 ay ne bileyim ne zaman içeceğiz canım ya, şöyle soğuk lıkır lıkır ne içilirdi. :))
V volveron canım yok çok çok geçmiş olsun. İnsan çocuğuna en ufak bir şey olduğunda çok kötü oluyor, dayanamıyor. İnşallah tez zamanda toparlar kuzum

Kiz bende icmiyorum sut kabak corbasi yapmıştım gecen onun icinde vardi o bile çocuğu huysuz yapti. Sut zaten bana dokunan bir sey normalde cok icmem.
Ay ben çok özledim yaa :))

Ben peynir dışında pek süt ürünü tüketmemeye çalışıyorum ama bazen canımda çekmiyor değil :))

Canım ya geçmiş olsun. Bebişin poposu bayağı pişikti nasıl oldu? Bazı dönemler de bebekler emmek istemiyor geçici bir durum sen vermekten vazgeçme. Ağlamaları da atak haftasından dolayıdır.

Sezeryan olan arkadaslar dikislerinizde agri oluyor mu? Birde eve supurge tutuyor musunuz? Benim.hala dikisimin sag tarafi agriyor ara ara sizlama seklinde normal mi acaba?
Canım benim ağrım yok, evi de süpürüyorum bir sorunla karşılaşmadım

Bizim oğlan 2 günlükken tam bir gün boyunca yapmamıştı. Doktor serum takacaktı çok küçük olduğu için damar yolu bulamamıştı. Sıvı alsın İstemişti o yüzden 2-3 çay kaşığı su ver yapar belki demişti. Bende öyle yapmıştım

Canım bizim oğlanda bazen istemiyor memeyi, resmen kavga ediyor memeyle. Kucağımda gezdirerek, pışpışlayarak emziriyorum. Ancak öyle emiyor sen de öyle yap,kucağında gezdirerek emzir olmazsa.

Öyle zor bir zamanda yasoyoruzki hersey yapay ilaç terörü diye bisey var mamaydi aşıydı ilacdi para kazanmalari lazim bunlari bi sekilde hayatimiza soktular ne diym Allahvyardimcimz olsn
Canim.bzdede inek sutu alerjisi vrdi alerjn mamayi icmedi amajeci sutluyu icti istersen bi dktra danis birde biz6aydn sonra direk keci sutude verdik
Kac yıl oldu canim sizknki yeni mi benim bu mamayi vermeye hiç niyetim yok valla
Çok geçmiş olsun canim insallah kısa sürede atlatırsınız .. bunları duyunca rota aşısından soğuyorum yaptıracaksam bir kaç içindede karar vermem lazım ..
Bence de soğu canım bazi aşılarda allerjen maddelerde var cok kafa karistirici cidden

Kızlar bu çocuk hiç durmuyor durduk yere aglıyor 12. Haftadayz atak haftası olarak görünüyor acaba ondan mı 10 ve 11. Hafta iyiydik sevinmiştim artık rahatladım die ama başa döndük yine
Dun gecede bizimki ogleydi en sonnda actm.isiticyi soydum cocugu aldim zeytinyagini tum.vucudna surdum ovaladm.masaj yaptim yarim saatten fazla cocuk bi rahatladi sonra uyudu belki aglamaktam.yoruldu uyudu belki masaj iyi geldi bilmiyorm ama.masaj yaprken sustu yavrm

Sulemrahkuzey sagol canim insallah gecer ya
E engteacher canim fikrine dusuncene analizlerine onem verdiğim arkadaşımsın sana da sormak.istiyorum arkadaslarin da fikrini merak ediyorum şimdi bizim şikayetlerimiz kusma egzema ve kakada gördüğüm kandi ben hemen dra yazdm inek sutu allerjisi dedi neyse testler bile 0 ila 6 ay arasi yanılabikiyor ama yaptık simdi ben diyet yaparim amenna ama mama tiksinc birsey cocugu yemeden mamadan sogutur o derec
Ve ben aksam dayanamadim eski mamayi verdim esimde diyorki 1 hafta eski mamayi verelim takip edelim baktik sıkıntı yok bunla devam ederiz ama bu mama icime hic sinmedi yavrum içtiği gibi çıkardı ve tadi agzini yaktı ağladı baya ne diyorsun canim senin fikrin nedir ? Bu arada yedigim birseyden dolayi bağırsağı yorulup kan görmüş de olabilir miş kaka tahlilinde de kan görülmezse bunu düşünüyorum bakalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…