2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Öyle zor bir zamanda yasoyoruzki hersey yapay ilaç terörü diye bisey var mamaydi aşıydı ilacdi para kazanmalari lazim bunlari bi sekilde hayatimiza soktular ne diym Allahvyardimcimz olsn

Kac yıl oldu canim sizknki yeni mi benim bu mamayi vermeye hiç niyetim yok valla

Bence de soğu canım bazi aşılarda allerjen maddelerde var cok kafa karistirici cidden
Kuzum kizim uc yasinda alerjiyi ben hep dedim var diye doktrlr yok dedi bir yasinda kadr geldik bir yasinda bi anda kziim gida alerjisinden soka girip bayildi elimde o gun adam akilli.tahliller yapildi alerjilern bir kismi cikti 1yasindan iki.yasna kadr alerjen hicbisiy yemedi iki yasnda yavas yavas basladik uc yasndnayz yogurt peynr disinda herseyi yiyorz bu ikisini kendi yemiyor bende yedirmeye calismiyrm cnku ogrendm ki cocuk bisiy ye.ek istemiyr sa vucudu tepki veriyor olablrmis.benim kizim ek gida donemnn en basndan beri yogurt yemek istemedi hic

Sulemrahkuzey Sulemrahkuzey sagol canim insallah gecer ya
@engteacher canim fikrine dusuncene analizlerine onem verdiğim arkadaşımsın sana da sormak.istiyorum arkadaslarin da fikrini merak ediyorum şimdi bizim şikayetlerimiz kusma egzema ve kakada gördüğüm kandi ben hemen dra yazdm inek sutu allerjisi dedi neyse testler bile 0 ila 6 ay arasi yanılabikiyor ama yaptık simdi ben diyet yaparim amenna ama mama tiksinc birsey cocugu yemeden mamadan sogutur o derec
Ve ben aksam dayanamadim eski mamayi verdim esimde diyorki 1 hafta eski mamayi verelim takip edelim baktik sıkıntı yok bunla devam ederiz ama bu mama icime hic sinmedi yavrum içtiği gibi çıkardı ve tadi agzini yaktı ağladı baya ne diyorsun canim senin fikrin nedir ? Bu arada yedigim birseyden dolayi bağırsağı yorulup kan görmüş de olabilir miş kaka tahlilinde de kan görülmezse bunu düşünüyorum bakalim
Kuzum bagirsak.gecirgenligi konusunu bi arastr ben yanlis yonlendrmk.istemem ama bu sikayetlerne o konuda daha net cevp bulablrsn gbime geliyo elindeki mama bitince bide golden goat mamayi denemeni tavsye ederm

Kuzum kizim uc yasinda alerjiyi ben hep dedim var diye doktrlr yok dedi bir yasinda kadr geldik bir yasinda bi anda kziim gida alerjisinden soka girip bayildi elimde o gun adam akilli.tahliller yapildi alerjilern bir kismi cikti 1yasindan iki.yasna kadr alerjen hicbisiy yemedi iki yasnda yavas yavas basladik uc yasndnayz yogurt peynr disinda herseyi yiyorz bu ikisini kendi yemiyor bende yedirmeye calismiyrm cnku ogrendm ki cocuk bisiy ye.ek istemiyr sa vucudu tepki veriyor olablrmis.benim kizim ek gida donemnn en basndan beri yogurt yemek istemedi hic
Hıı sizinki büyükmüş canım anldigim kadarilyla keçi sütüne tepki vermedi ayy ben deneme yanilma yoluyla kendim ölçüp karar vericem galiba zaten dr lar bile allerjinin çaresi şudur diyemiyor bence tedavisi tam anlamiyla gelismeyen bir hastalik insallah bu bebeginde gormezsinde rahat büyültürsün kuzuyu

Kuzum bagirsak.gecirgenligi konusunu bi arastr ben yanlis yonlendrmk.istemem ama bu sikayetlerne o konuda daha net cevp bulablrsn gbime geliyo elindeki mama bitince bide golden goat mamayi denemeni tavsye ederm
O nedir ki due bakayim onada evet aklımda o mama alternatif var deneme yanilma yoluyla dogru mamayi bulucam insallah

İnan hala savaşıyoruz .en büyük problemimiz koşunca falan terleyince epey öksürüyorve vücudu hep kaşınıyor.Gece ıyurken üstünü değişiyorum uykusunda bile hemen kaşınmya başlıyo.Bide çok sık hastalanıyo .Ay zor iş çocuklar için ne deyim alerjiye gitcem herhalde tekrar.
@volveron canım katılıyorum ya bide gebelik şekeri vardı bende ilkinde onada bağlıyorum
D vit. Degeri nasil ? Bu deger bagisiklikda cok.etkili diye biliyrm bu sebeple.sik hastalanabilir nerde otrydnz bilmiyorm ama alerji icin sadece alerji doktrna gtme imminolji ve alerji doktrna gt egitim arastrmalarda oluyo doktr daha netlestrsn kafandakileri biz uc yasindaki kizimi oyle iyilestrdik bagisikligini surekli.desteklemek gerekiyo avokado yagndan tutun hindstn cevizi yagina balik yaglarna tahinler bunlar hep bagisiklik guclendirici

Hıı sizinki büyükmüş canım anldigim kadarilyla keçi sütüne tepki vermedi ayy ben deneme yanilma yoluyla kendim ölçüp karar vericem galiba zaten dr lar bile allerjinin çaresi şudur diyemiyor bence tedavisi tam anlamiyla gelismeyen bir hastalik insallah bu bebeginde gormezsinde rahat büyültürsün kuzuyu
[/QUO
İnsallah canm.ya korkumdan bundada sut urunu hic bisiy yemedm daha o kadr cok.dikkt ediyrz ki agzimiz yandi bi kere biz dedgn gvi dene yanilma oldu biraz 6 aylikken kizim esimin gorevi nedeyle komsumzn kecileri vardi sagdi getrdi bana ama benim yavrm hic kilo alamiyo ikinci aydan sonra 200_300aliyo sikinti yok diyolar bende once aldim bileklerne keci sutu damlanttm bekledi tepki vermedi sonra daha buyuk alana yaydm baktm.gene sikinti yok.su sut karsik verdm cocuk keyfi yernde sikinti.yok sonra kilo almaya basladi ben zaten icten ice suphelniyrm bizim kan olmadi mukus olmadi sadce kilo alimi cok yavasladi hareketlenene kadr cok agladi yavrm.bagrsklari savasms hep alerjiyle cocuk inanilmaz gazliydi goren sasrrdi bu kadr gaz cikarmasna

O nedir ki due bakayim onada evet aklımda o mama alternatif var deneme yanilma yoluyla dogru mamayi bulucam insallah
[/QUOTE
Eczanelerde deneme boylari oluyo 180ml olcu kadarlik toz paketleri oluyo alip deneyeblrsn her eczanede olmasada illa denk gelir bi kac tanesine sorsan hatta durumunu izah etsen onlar bile firmadan deneme boy getrtebilir

Öyle zor bir zamanda yasoyoruzki hersey yapay ilaç terörü diye bisey var mamaydi aşıydı ilacdi para kazanmalari lazim bunlari bi sekilde hayatimiza soktular ne diym Allahvyardimcimz olsn

Kac yıl oldu canim sizknki yeni mi benim bu mamayi vermeye hiç niyetim yok valla

Bence de soğu canım bazi aşılarda allerjen maddelerde var cok kafa karistirici cidden
Kuzum siz ikinci ay asisi olmusmuydnz emin degilm ama.ikinci ay asisindad ayumrta proteini olmasi lazmdi eger bebgn yumrtaya alerjisi varsa o tetiklemste olablr bu kan falani bide genelde ikinci ay asisindan snra alerjiler cikiyo ortaya bizdede oyle olmstu ikinci aydan snra cocuk cok degsmisti

Kızlar bugün verem aşılarımızı olduk sonra doktor kontrolümüz vardı oraya gittik ayda 1 kilo aliyor benim kızım kilosu gayet iyi dedi bende günde 1 kez mama vermek istiyorum gece tok oldugundan emin olmak icin ama almıyor dedim mamaya gerek yok sutun yetiyor simdilik dedi emzik almıyor almaması daha iyi zorlama sakın dedi gündüzleri bazen hiç uyumuyor 12-14 saat dedim uyku düzeni oluşmamıştır hala dedi haftaya hava güzel olacak şapka bere takmadan bolbol dışarı çıkın dedi bebisle bolbol konuşun sohbet edin dedi aşıdan sonra ateşi 38 olmadan ateş düşürücü vermeyin dedi sicrayarak uykudan uyanması da normalmiş 4 günde 1 kez kaka yapıyor o da normal dedi sizinde aklınızda bulunsun :emir_bebek:

Kuzum siz ikinci ay asisi olmusmuydnz emin degilm ama.ikinci ay asisindad ayumrta proteini olmasi lazmdi eger bebgn yumrtaya alerjisi varsa o tetiklemste olablr bu kan falani bide genelde ikinci ay asisindan snra alerjiler cikiyo ortaya bizdede oyle olmstu ikinci aydan snra cocuk cok degsmisti
Yok canım olmadık ama yaptirmakda kararsızım hoş bende kafa gitti bakalim nolucak her nolucaksa iyi olucak insallah

Dun gecede bizimki ogleydi en sonnda actm.isiticyi soydum cocugu aldim zeytinyagini tum.vucudna surdum ovaladm.masaj yaptim yarim saatten fazla cocuk bi rahatladi sonra uyudu belki aglamaktam.yoruldu uyudu belki masaj iyi geldi bilmiyorm ama.masaj yaprken sustu yavrm
Ben hergun yapıyordum ama havalar ısındı die sobayı kaldırdım şimdi de biraz serinledi giydirince üşümez ama açınca üşür o yüzden yapamıyorum da şükür uyudu agladıktan sonra emiştik geri yatırdım bakalım

@engteacher86 ay ne bileyim ne zaman içeceğiz canım ya, şöyle soğuk lıkır lıkır ne içilirdi. :))
V volveron canım yok çok çok geçmiş olsun. İnsan çocuğuna en ufak bir şey olduğunda çok kötü oluyor, dayanamıyor. İnşallah tez zamanda toparlar kuzum

Ay ben çok özledim yaa :))

Ben peynir dışında pek süt ürünü tüketmemeye çalışıyorum ama bazen canımda çekmiyor değil :))

Canım ya geçmiş olsun. Bebişin poposu bayağı pişikti nasıl oldu? Bazı dönemler de bebekler emmek istemiyor geçici bir durum sen vermekten vazgeçme. Ağlamaları da atak haftasından dolayıdır.

Canım benim ağrım yok, evi de süpürüyorum bir sorunla karşılaşmadım

Bizim oğlan 2 günlükken tam bir gün boyunca yapmamıştı. Doktor serum takacaktı çok küçük olduğu için damar yolu bulamamıştı. Sıvı alsın İstemişti o yüzden 2-3 çay kaşığı su ver yapar belki demişti. Bende öyle yapmıştım

Canım bizim oğlanda bazen istemiyor memeyi, resmen kavga ediyor memeyle. Kucağımda gezdirerek, pışpışlayarak emziriyorum. Ancak öyle emiyor sen de öyle yap,kucağında gezdirerek emzir olmazsa.
Biraz daha küçükken öyle alıyordu canım şimdi istemeyınce almıyor sipa az önce biraz emdi diğerini vermek istedim öğürüyor kilo alımına bakarım iyiyse keyfi bilir ne zaman isterse o zaman veririm ha değilse de bilemem ne yaparız artık
Ya bir dönem alıyor bindönem almıyor, arada venıl süt fazlalaşıyor bazend çok çok az oluyor bunlar dönemsel şeylerdir diyıp kendimi teselli etmeye çalışıyorum

Eklentiler

• Screenshot_20190315-144801.png
    Screenshot_20190315-144801.png
    185 KB · Görüntüleme: 41
X