2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Şimdi hastaneden geldik kalça ultrasonu çekildi neyseki bir sıkıntı yokmuş. Artık kanguru alabilirim. Rotayı da 3. Ay yaptırın dedi doktor bu ay zaten 3 aşı oluyor bir dahaki ay aşı yok daha rahat olur dedi ikinci dozu da 5. Ay da yapılıyormuş. Boyu 62 cm çıktı kilosu da 6.250 gr sağlık ocağıyla aynıydı boyu sadece daha uzun çıktı. Gece kan şekeri düşmez uyuyorsa uyandırma kendi emmeye kalksın dedi. Zaten biz de uzun zamandır o şekilde yapıyorduk. Reflüsünü sordum normal dedi olabilirmiş sıkıntı yaratan bir durum yok dedi. Kakasını sordum yediklerinizle alakalıdır o da normal dedi. Bu ayı hayırlısı ile atlattık darısı diğer aylara.

Hem latte hem omega fazla gelebilir cnm.zaten lattenin icinde de omega var eczacıya sor istersen. Köy yumurtası bulabiliyorsan cnm bol bol ondan ye günde 2 tane yiyorum ben. Süt yapiyor
omegasi dusuk canım emzirenler 2000mg kadar alabilir sadece kan sulandiryor benim günlük aldığım yaklasik 800. Yumurta pek yiyemiyorum canım ya

omegasi dusuk canım emzirenler 2000mg kadar alabilir sadece kan sulandiryor benim günlük aldığım yaklasik 800. Yumurta pek yiyemiyorum canım ya
Ben oceanın omega 3 ünü kullanıyorum hamileliğin başından beri hatta 3 senedir falan rahat içiyorumdur. EPA ve DHA oranı düşük olanların ve IFOS onaylı olmayanların da faydalı olabileceğini pek sanmıyorum. Bebeklerin beyin ve diğer gelişimleri için faydalı olduğunu düşünüyorum aynı zamanda bizim için de. Bir de yurtdışından getirttiğim içinde envai çeşit yararlı sebze ve probiyotik içeriği olan bir hap ve kolajen de kullanıyorum. Bunları besinlerle sağlamam mümkün değil çünkü hiçbir gıda artık eskisi gibi değil ve tarım ilaçları, elektro manyetik alanlar, hava kirliliği falan etrafımızda çok fazla kirlilik var toprak, su bunlardan etkileniyor orada yetişen sebze meyvelerin vitamin, mineral oranları 100 sene öncesine göre oldukça azalmış durumda.

Aynen bizimki de yatağının kenarına astığınız oyuncaklarıyla konuşuyor. Sabah kalktığında odadaki lambaya bakıp agular, gu lar, gülücükler. En sevdiğim zamanları geliyor bayılıyorum bu hallerine. Dün altını değiştirirken ayağını tepiştire tepiştire yan döndü. Zaten ayaklar, kollar hiç durmuyor kıpırcan diyorum. Tek memede bazen 10 dakika bazen 20 nadiren de 30 dk kalıyor. Hepsinde de aktif emmesi yani yutkunma sesi bariz geliyor. Ama genelde 10 dk artık zaten hızlı hızlı emiyor kaçıracaklarmış gibi memeyi. Çoğu zaman geri çekiyorum boğulmasın diye sonra tekrar devam ediyor.

Cevabın için teşekkür ederim canım. Malesef bizim beslenmemizin %60-70 i mama. Ne kadar emzirirsem emzireyim, saatlerce memede kalsin gene de mama istiyor mama vermeyince hep ağlıyor. Memeyi de istiyor uyanır uyanmaz ilk aradığı şey meme. O istemeyinceye kadar emziriyorum yada memede uyuyakalincaya kadar. Çok düşkün şu an emmeye. Ama maksimum 6 aya kadar emer diyorlar. Mamayi bırakmayı geç cc azalttım kilo alımı durdu sarılıgı tekrarladı. Caresizim

Maşallah kuzucuguna:) ilk oglumda cidden hicbir şeyin farkında değilmişim 24 yaşında idim doğdugunda ama cocukmusum hala demek ki o yaşta anlamamışım. Bunda daha farkli hisler yaşıyorum anneliği yasıyorum ilk oglumda ne oluyor evresindeydim. Allah saglik versin de doya doya yasayalım. Sen miydin 360 liralık probiyotik hap kullanan cnm esime sordurmustum fiyatını almamıştım ama alsam mi diye de düşündüm çünkü probiyotik onemli sezeryan sonrası peki cnm bu probiyotik hap sindirime iyi geliyor mu metabolizmayi hızlandırıp kabizliga iyi geliyor mu?

Boyu ve kilosu gayet iyi cnm masallah bize de öyle dedi rota 3.Ayda olacak.

Canım merhaba, K Karabiberim123 emzirme akademisinden yardım aldı mamayı bırakmışlar, sık girmiyor ama inşallah görüp döner sana. Eminim çok faydası olacaktır.
Biliyorum o tür grupları canım çok katildim ücret karşılığı emzirme danışmanına da gittik. Basta mamayi enjektorle verdik, pompalar kiraladık, kataterler aldık, mama vermedik emsin diye zorladik. Süt artiricilar, bol su, sıcak duş, sıcak kompres denemedigimiz şu kaldı diyecek hiçbir şey yok şu an.. ama olmayınca olmuyor. Emmeye aşırı düşkün uyanır uyanmaz ilk aradığı şey meme. Güzel de emiyor maşallah. Gel gör ki saati geldi mi mama istiyor doymuyor. Mamayi kesince halsiz düştü beti benzi attı tekrar sarılık oldu kilo alamadı perişan olduk. Dr mamayi arttırdı. Artık onu bırakmak diye bir amacimiz yok. Tek istediğim ana sütünü de alsın reddetmesin. İkisini bir verebileyim

Evet bendim. Baya kullandım o ilacı 3 ay falan sonra bitti tekrar almadım. O zaman faydalı gelmişti bana benim öncesinde de kabızlık problemim olmadığı için iyi gelir mi bilemiyorum. Şimdi Green superfood diye birşey kullanıyorum onun içinde varmış probiyotik ayrıca almadım. Ama bu Türkiye de yok teyzem Hollanda da yaşıyor. İherb den onun adresine getirtmiştim.

Ya aslında eczanelerde bir sürü marka probiyotik var onlardan alip kullansam dedim ama onlar ne kadar güvenilir olur acaba bilemedim avrupada sezeryan dogum ile doğan bebeklere probiyotik veriyorlarmış damla seklinde bende diyorum ben içeyim bebege de gecsin sonuçta bana da lazım probiyotik zaten bağırsak sıkıntısı olan biriyim hassas bağırsak sendromum var. Senin probiyotik ismini tekrar söyler misin cnm eczaneden isteyeyim onu fiyat önemli değil iyi gelsinde.

Hassas bağırsak sendromun varsa mutlaka kullan bağırsak florasını düzeltir bu tip takviyeler tabi aynı zamanda glutensiz, şekersiz ve süt ürünlerini kestiğin bir beslenme de olması gerek. Adı Klaire Labs ın Ther-Biotic Complete. İnstagramda hesapları var incele istersen. Ben çok araştırdım en güvenilir ve katkısız bu markanınki.

Sagol cnm sipariş vericem artık kendime daha iyi bakmalıyım 2 çocuk annesiyim onların bana ihtiyacı var. Beslenmeme de dikkat edicem bağırsak 2.beyindir önemli bir organ:) bebegine d vitamini dışında ilac veriyor musun?

Rica ederim Yok canım vermiyorum. Sütten alsın benim mantığım. Hatta yazın yazlığa gittiğimizde bir süre d vitamini de vermiyicem doktor da o şekilde söyledi.

İnşallah canım

Yavas yavas oturacak düzenleri canım

Bizim de hatamız mamayı birden kesmek oldu o cok büyük bir yalnısmış aşamalı bıraktık biz süt arttıkça

K Karabiberim123 canım sen emzirme akademisinden yardım mı aldın ben orayı kaçırmışım ,neler yaptılar ne işe yaradı anlatır mısın,benimkide memede 5 dk duruyor doymamistir diye biberonla sagip veriyorum peşinden ayhhh su dertler bı bitse

Biberonu bıraktık canım biz o kadar cok sey öğrendim ki biberon meme reddi yapıuordu bizde ucundan döndük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…