2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar gece uykularınız nasıl. Bizimki kolik her akşam 8den 11 yada 12 ye kadar ağlıyor. Sonra uyuyor sabah 5 yada 6 ya kadar. Ben 3 en fazla 4 saatte bir kaldırıyorum Bi kaç yudum süt veriyorum yine uyuyor. Ama gündüz de hiç uyumuyor. Hoş ben bu durumdan memnunum uykumu alıyorum çünkü. Bide gece sütümü sağlıyorum bir kere 90lık gündüz sütümün azaldığını hissettiğim de veriyorum. Bu arada çok şükür 2 hafta da 400 gr almış yavrum. Süt arttı diye emzirme danışmanı mamayı bırakırdı inşallah almaya devam eder. Kötü günler de geri de kalır

Ay sen yazınca böyle ne mutlu oldum maşallah dğzelmiş ger şey darısı başıma. Bencede gece bir kerede olsa kaldırıp emdiğş kadar emzir sğt üretimi için şuan senin için önemli düzene girince gerek kalmaz uyandırmana. Peki gündğz uyanıkken ağlıyo mu nasıl geçiyo gününüz

jeya Y Yslysl ile @Sulemrahkuzey kanguruları aldılar geziyorlar sanırım çok uğradıkları yok, hemen bende alsam bari. Keramet kanguruda heralde
bu ara yine telaşlıyım canm.kanguru hayat kurtarıcıymış yaklaşık 1 yıldır böyle yürüdüğümü hatırlamıyorum sadece doğru taktım mı bir yeri acırmı endişesi var.Bugün doktora gideceğim doğumdan sonra olan bir böbrek ağrım var ama hastane başka İl'de bakalım uzun saatlerde neyapacapız.

Gunduzleri evde surekli yurumek gerekiyor aksi halde uykuya dalmamaya basladi kızım. Kilo da olunca kollarim agriyor, tasiyamiyirum. Kanguru kurtaricim. Hemen uyuyor. Henuz bebek arabasi kullanamadim. Disarda da kanguruyla cok rahatiz.
siz hangi marka yı kullanıyorsunuz ? Yenidoğan aparatı na koyuyorum ama bacakları iki büklüm oluyor dışarı ya da çıkarmıyorum bacaklarını.Siz nasıl kullanıyorsunuz acaba

Sağol canım benim inşallah daha güzel olacak hersey hepimiz için. Gündüz sürekli meme de toplasan Bi yarışta 30 dkdan fazla uyumaz. Bana iş yaptırmıyor velet

Maşallah canım inşallah kilo alımı devam eder.Bizim bey 02.30 dan önce uyumaz ve ve yarım saat geçmeden uyandırdı ilk iki ay şükür bu hafta gündüz uykusu pek yok yarım saat yarım saat seklinde ama aynı senin gibi şükür ki artık uykumu alıyorum aksam 11/12 arası uyuyor ve iki üç saate bir kalkıyoruz ınsallah benim ki de böyle devam eder

Maşallah canım bizimkide aksam 7-10 arasi huzursuzluğu var baya bende 8 gibj banyo yaptırıp masaj yapiyorum o rahatlatıyor ama aralıksız uyumak bizim için imkansız. Sabaha kadar 3 kez kalkiyor üstelik sabah 5 gibi uyandı mı ikinnaktan mirildanmaktan yaklasik 1.5 saat uyuyamıyor ve fiks sabah 7de uyanır. Gündüz de kuş uykusu 1 saat uyuduğu zaman dilimini tutturabilirsem bende uyuyorum biraz.

Canım poposunu aparatin içine sabitleyip ayaklarini m seklinde dışarı cikariyorsun o zaman daha rahat oluyor. Videodada öyle göstermis. 2 saat icinde durduktan sonra bi cikar emzir altını değiştir geri koy.Bendede var böbrek ağrısı zaten hamileliktede genişleme vardı benimde gitmem lazım ama hiç gidesim yok.

Kızlar emzirme döneminde multivitamin kullanıyor musunuz? Kullanıyorsaniz hangisini kullaniyorsunuz.Bazıları süt de arttiriyormus drunuz böyle birsey dedi mi size
Imom kullanıyorum canm hatta imomlatte al o emzirme döneminde kullanılmak için üretilmiş ben imomomega içiyorum latteye geçicem valla cnm nerdeyse 10 aydır içiyorum bu ilacı bebeğimin gelişimi hep önde gitti simdi de sütüme etki ediyor.

Günaydın kızlar dün asi bizi cok huysuz yaptı gece 1 saat kucağımda uyutmak için uğraştım gazi da vardi ayni zamanda. Sonra uyudu şükür. Bu arada oğlum nesnelere vurmaya başladı büyüdüğünü görmek güzel anakucagindaki çıngıraklı oyuncaklara bakışı değişti vurmaya başladı aguyu zaten 1 aydır diyor ellerini açıyor kavrıyor. Her ay onla bende büyüyor gibiyim. Birde 5 dakka da memede doyuyo sizinkilerde öyle mi?

siz hangi marka yı kullanıyorsunuz ? Yenidoğan aparatı na koyuyorum ama bacakları iki büklüm oluyor dışarı ya da çıkarmıyorum bacaklarını.Siz nasıl kullanıyorsunuz acaba
Benimkonde yenidogan aparati falan yok. Norfolk pro safety ürünün adi. Oyle pahali birsey degil ama isimizi göruyor. Internetten almistim hatta indirimdeymis su ara.

Sağol canim. Bende latte dediğini alayım. Bende kullandım baska birsey süt arttiran varsa neden onu kullanmayayım dedim. Şimdi gidp ondan alayim bari. Ekstra zaten omega 3 te kullanıyorum.

Sağol canim. Bende latte dediğini alayım. Bende kullandım baska birsey süt arttiran varsa neden onu kullanmayayım dedim. Şimdi gidp ondan alayim bari. Ekstra zaten omega 3 te kullanıyorum.
Hem latte hem omega fazla gelebilir cnm.zaten lattenin icinde de omega var eczacıya sor istersen. Köy yumurtası bulabiliyorsan cnm bol bol ondan ye günde 2 tane yiyorum ben. Süt yapiyor

Kızlar selam. Ben de şubat annesiyim. Kan uyuşmazlığı ve sariliktan dolayı iyi beslenmesi gerek diyip hastanede bebeğime mama verdiler sonradan sütüm geldi ama yetmedi. Bir de hastalıklar yaşadım dizanteri oldum enfeksiyon oldum anal fissur olustu çok zor dönemler geçiriyorum ama inatla emziriyorum yetmiyor yetmiyor yetmiyor. Mamayi azalttım bebeğim tekrar sarılık oldu Dr azaltma dedi kilo alımı duruyor. Mamaya devam edince max. 5-6 ayda memeyi bırakır diyorlar ne yapacağımı şaşırdım. Çok çaresizim. Aranızda hem anne sütü hem mama uzun süre devam edebilen var mı? Nasıl yaptınız?

Selam,öncelikle sağlıkla büyütün inş size de geçmiş olsun.ben hem mama hem anne sütü ile besliyorum.mamayı günde 2 sefer 60 CC ya dA 30 CC veriyorum süt durumuna göre.süt artırıcı ne varsa kullanıyorum önceliğim 3 lt su içmek,benim dikkat ettiğim et, bende sütü en çok atttıran gıda.imkanın varsa bol bol yemeye çalış.kemik suyu içmeye gayret ediyorum Y Yslysl sagolsun kemik suyu tavsiye etmişti.her gün olmasa da gün aşırı içmeye çalışıyorum.bende de memeyi bırakır korkusu olmuyor değil ama süt bol olursa biberon û almıyor bile.sıcak su ile duş yap,baktım sütün azaldığını hissediyorum duş altına atıyorum kendimi.süt kanallarına faydası var diye düşünüyorum iyi geliyor ama ennn iyi şey uyku,gece iyi uyursam öğlen 12 e kadar süt çok oluyor sonrasında azalıyor akşam üzeri verece bir öğün mama veriyorum yoksa sütle doymuyor ve uyumuyor.

Merhaba kızlar,2. Ay aşısı olduk, 5000gr olmuşuz.boyu 15 gün önce doktorda 56 cm idi bugun saglık ocagındayız 55 cm çıktı,banyo yaptıra yaptıra çekti galiba:)
Şu an ilk defa gündüz uyuyor.
Ben de femix omega kullanıyorum,emzirenler için de var ama kullanmadım.imomlatte yi deneyeyim bu sefer de.
yemeği içmeyi çok severim kilolu olmasam da ama süt olacak diye yemek içmek çok sıkıcı geliyor yatana kadar yer mi insan, iştahım da iyi ama yemekten yoruldum desem yeri:)

Canım merhaba, K Karabiberim123 emzirme akademisinden yardım aldı mamayı bırakmışlar, sık girmiyor ama inşallah görüp döner sana. Eminim çok faydası olacaktır.

Canım aspiratörün sesiyle uyuyorsa telefondan aç süpürge sesi yatağına yakın koy yatağında uyur belki ben bizim oğlan uyumayınca açıyorum öyle uyuyor
Oooo yatakta yatması zaten kendi kendine imkansız. Istersem aspiratör ordusu toplayım .. Aspiratörü telefondan açınca nedense çok etkilenmiyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…