2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Vücudunda birşey yok da yanakları pütür pütür isilik gibi değil kırmızılık yok. Yumuşak değil dokunduğumuzda hafif bir sertlik var.
Küçük yağ bezeleri olabilir belki canım

Emzikle alakası yok canım bizim Güney de emzik kullanıyor, sen yine bol bol emzirmeye çalış yanında yatır konuş sohbet et göz teması kur. Birlikte daha çok vakit geçirmeye çalış aklına öyle şeyler getirme hiç canım

Sağol canım benide tecrubrli gruba koymussun:)) Ee 48 günde yaşayarak tecrübe sayılır bir yerde. Hic canını sıkma canım zamanla duzelecektir bebelerimiz bu kadar kisi benzer seyler soyluyorsa vardir bir bildikleri.
@jeya Y Yslysl ile Sulemrahkuzey kanguruları aldılar geziyorlar sanırım çok uğradıkları yok, hemen bende alsam bari. Keramet kanguruda heralde
Yok kiz gezdiğim yok benim:)) kızları bilemem belki geziyorlardir.griyorum ama sürekli yazma fırsatı bulamiyorum velet durmuyor kucak istiyor sürekli ev isi vs. Derken nasil gün bitiyor anlamıyorum bile. Canim cay istedi içemedim düşün.Birde mülakata giricem biraz ona çalışmaya çalışıyorum pek firsat bulamıyorum yazacak.

Son yıllarda yaygın hale gelmesinin sebebi son yillarda ülkeye cok fazla gocmenin gelmesiyle virüs yaygınlaşmış. Drumuz yaptırın dedi aşıları. Bende suphede kaldim para icin mi yaygınlaştı. Biz dr ozel muayehaneye gidiyoruz dr ben yapmiyorum burda ama siz istediginiz yerde yatırın dedi. O yüzden bende düşünüyorum. Ayrica sağlık ocagindaki hemsiremizde yaptırın dedi devlette yakinda alabilrmis asilar arasına.
Y Yslysl merhaba canım, 2 çocukla evde zaman nasıl geçiyor anlamıyorum bile
Allah kolaylık versin 2-3 cocuklulara onlerinde saygıyla egiliyorum. Ben bir çocukla bitik durumdayim.

Selam kızlar okuyorum her yazılanı ama yazamıyorum vakit bulamıyorum hasta oldum faranjit öksür öksür beynim zonkluyor özel asilardan bahsetmişsiniz asi takviminde olmama sebebi devlet bütçesi yetmiyor 0-18 yaş bu aşılar herkesi aşılaması gerekiyor buda baya maliyetli rota nin laktoz intoleransi ni tetiklediği söyleniyor biraz çekiniyorum o yüzden ama yinede yaptiracam ... Asya m çok ağlıyor uyanık olduğu sure boyunca ağlıyor anneme taşındım resmen eşim sabah bırakıp akşam alıyor ilkide küçük malum kıyamıyorum ona dedesiyle anneannesiyle oynuyor.. iki çocuklu hayat çok zormuş annem olmasaymış ne yaparmışım

Kizlar bebeginin yuzunde egzama gibi pütür pütür bisey cikanlar var mi? Napmak lazim sanki kasiniyor da eli heo yüzünde ve huzursuz
Benim bebeğimin de egzaması var bol bol nemlendir dedi doktor kulaklarıda pul pul oluyo. Bioderma atoderm intensive baume kullanıyorum yüzündeki o yoğun kuruluk ve kırmızılık geçti ama hala kaşımaya çalışıyor ara ara hep çizdi suratını

Canim yeğenimde vardı benim bioderma atoderm kullandık 1 günde geçirdi ve baya kötüydü kırmızı kabarık
Bioderma atoderm var bende ama o buyukler icin degilmiydi bebekler icin olani var sa bakayim bende alayim benim kızds yüzünü gözünü parçalıyor

Bioderma atoderm var bende ama o buyukler icin degilmiydi bebekler icin olani var sa bakayim bende alayim benim kızds yüzünü gözünü parçalıyor
Bebeklere uygun canım. Seninde mi cildin atopik? Biraz genetik bu durum benim çöl gibi kuru cildimi almış oğlumda

Eklentiler

• E2B9627D-8474-4B78-9FAB-6FEBE0F235D3.jpeg
    72,7 KB · Görüntüleme: 28
Canım bizde 60 günlük olana kadar o krizleri yaşadık bende aynı sorunları yaşadım ve senin gibi düşündüm her insanın başına gelebilecek bişe ama içini ferah tut geçici bir süre sonra rahatlıyacaksın bebeğin sende sustukça sende mutlu olacaksın emin ol şuan biz öyleyiz ssnin gibi düşünürken şimdi o düşüncelerin hiç biri aklımda yok

Ten tene temas denediniz mi ?

Canım aspiratörün sesiyle uyuyorsa telefondan aç süpürge sesi yatağına yakın koy yatağında uyur belki ben bizim oğlan uyumayınca açıyorum öyle uyuyor

Mutlu1anne canım girmemiştim foruma yeni okuyorum mesajları. Burayı okuyunca diyorum ki ben yalnız değilim. Benim gibi başkaları da aynı sorunları yaşıyor ve kendini teselli ediyorum. Yani senin yaşadıgın sorunu başkaları da yaşıyor. Bunlar olan ve doğal şeyler malesef. Lohusa psikolojisinden oluyor hep. Benimki de kolik malesef her gün aynı saatlerde ağlıyor durduramıyoruz çareler arıyoruz. İşte bu saatlerde bende of bıktım artık ne yapıcam ben bu cocukla deyip isyan ediyordum. Annem dedi ki ben doğum yaptım annem 1 hafta yanımda kaldı gitti daha dikişlerim bile geçmemişti. Baban 12 de gelir gece. Yardımcım yok. Bez elde yıkanır soba yakılır su taşıma su. Tüm çileyi çektim. Sen şükret haline eşin destekçin. Çamaşırı makine yıkar bez hazır alınır. Tek yapacağın bebeğine bakmak evin varsın pis olsun sen bebeğine bak psikolojin sağlam olsun o bebeğin sana ihtiyacı var. Ana gibi yar olur mu. Bizlere birsey olsa onların hali nasıl olur. Hak verdim anneme. Kendimi toparladım. Eşimle kavga edip duruyordum. Sonra dedim kendine gel. Bu güzel zamanları böyle heba etme. Şimdi krizi gelince oğlumun sakince yaklaşıyorum. Duş aldırıyoruz ten teması şarkılar söylüyorum. Bak senin sayende emzirme akademisi ile tanıştım. Çok faydası oldu. Maşallah diyim sütüm arttı. Motive oldum. Tek sorun silikon uç onuda bırakcaz. Hoş 500 TL bayıldım ama milyon kere helal olsun. Ama orda parasız da herkese yardım ediyorlar. Benim nacizane tavsiyem emziği bırak meme reddi başlamış olabilir. Ve orada grupta Bi paylaşım yap hemen yardım ediyorlar. Sağlıkla büyüt kuzum yavrunu

Eklentiler

• Screenshot_2019-04-12-06-44-32-259.jpeg
    73 KB · Görüntüleme: 46

Çok teşekkür ederim inş şu halamız gidince düzelicezbizde. 2-3 günde unutur onu bana alışır dimi?
S SaDoRa henüz denemedim evde yalnız olmadığımız için ama denicem.
K Karabiberim123 kuzumhaklısın çok haklısın ama şuan asyanın durumu farklı yani safece bende susnaması beni istememesi canımı çokyakıyo. Emziği bıraktırdım zaten hemen.
Sulemrahkuzey @Huzur kokulum kuzular başka bi şey gelmiyo aklıma her şey iyi güzeldi emziğe alıştığından beri böyle ya da tesadğf bilemiyorum inş halası gittikten sonra onu unutur ve bana alışır. Bu hep böyle gitmez dimi hep bende ağlamaz yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…