2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
seni bilemz sevmez olur mu canim,biraz daha zaman gecsin agrilari azalsin da gor sen. agrilardan bebekler napacaklarini sasiyorlar.bizde az bise gaz sancisi olsa yerimize sigamiyoruzm. o anlarda bi baskasinda daha rahat sakinlesiyor bebekler. bak annem yanimda bebeyle o benden daha cok ilgileniyor o daha rahat sakinlestirip uyutuyor. gecem dr babasi bi aldi sustu,dakikalardir durmuyordu ki babasi bebegi kucagina nerdeyse hic alamadi buyugu kiskaniyor diye. sen sakin ol olumsuz dusunmemeye calis inan bebegin seni taniyor ve seviyor canim

Bhcg nin 2 günde 2 katına çıkması beklenir, bence gayet güzel artmış, şu an için sağlıklı bi bebiş, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Canim bn senn kizinn acoldgnubhic dusunmuyrm tamamn ilk aylrda yasanan seyler biraz da asidanda olablr her asida benm buyk kizim huy degstrrdi ates vesayre olmzdi ama her asidan snra huyu degsrdi

Ah be yavrm bbek bu aglar elbet bu senin annesi oldgun gercegnide degstrmz sende susmadi diye bisiy yokki bak bizimkide durmuyodu alip kucaga gezdrym ev icinde degisiklk dikkatni cekiyo isigi aciyom uykusu acilck falan diye dusunmuyorm boyle dusunme sen onun biricik ve tek annesisin hem sana bisiy olsa allah korusun senn gbi kimse bakamaz ona annesi gbi kim bakablr bi evlada emzik olayini kafaya takiyosn verme emzgi dusunme boyle seyler bu yavru senn ve emin ol en cok seni sevck bunlar hep gecici suan ona degisiklk olan seylerde susylar hep sende oldgu icin de susmayablr bu seni sevmedgi anlamina gelmez yeni bi kucak yeni bi kesif onun icin sen kiyafetlerni degistr odayi degstr cocuk agladgnda bak nasil susuyor dusunme boyle seyler sen yaznca gerckten uzuluyrm ve ilk cocukda acemligimi hatrlatysn bana bende bu yazdgn seyleri hep dusunmstm ve yanmda yavrmu sustracak kimsemde yoktu isin kotu yani

Gayet güzel artmış canım 3 kat artmış Benim de öyle idi çok kat artıyordu hayırlı olsun Bebeğin.

Seni tanimadn gerckten cok seviyrm fikirlermz cok uyusuyor ve yasadiklarmz aglak bebelermz benim buyugmde bi doktrmz devletn karsilamadigi hicbir asiyi hicbir damlayi gaz icin kullanma demisti eger devlet bunyesne giriyorsa bisiyler cokbfazla arastrlmstr demsti devlet bunyesnde olmayanlari bende cocugma yaptrmiyrm kullanmiyrm tabiyki ilaclar icin ayni durum soz konusu degil ama asida titiz dvranin demisti bu bana cok mantkli geldi ve kziim rota oldu bir yasnda asililardan daha kolay atlattik elhamdullh cok abartlck bi rahatszlk degildi ki asinn yan etkileri daha kotu bir yakinm yaptrdi cocugn bagrsak dugmlenmesi okdu bi dger yaknmda cocuk rota oldu direk ve iki aylik bi bebek rotayi gerckten zor atlatti asi oldklarna pisman oldular bu sebeple bende dusunmuyrm bu asilari

Y Yslysl wendy csyrc F Fiko78 @Huzur kokulum Herkes ortalama aynı şeyleri yazmış ve hepinizde tecrübelisiniz. Herkes beni teselli etmek için bunları söyleyecek değil ya demek ki gerçekten böyle diye kendime telkinde bulunuyorum. Ama içimin acısı nedense geçmiyo elimde değil halası gidince zamanla bende susunca sanırım bende motive olucam ama bu kadar üzüntü stres sütümü etkilicek diye korkuyorum. Yani sadece gaz anlarında halasında durda tamam farklı ortam dikkati dağıldı dicem ama hep böyle gün içinde de onda yarım saat dursada ağlamıyo bende 10 dk suskun duruyorsa sonra başlıyo ağlamaya. Anlamıyorum ki. Ve bu yaklaşık 1 haftadır böyle sadece öncesinde aramız gayet iyiydi kızımla

@engteacher86 Daha önce gitme şansım yok maalesef kuzum annemin gidiş dönüş bileti ve benim gidişim alındı baya maliyetli olur. Ben kafamın dağılmasınada izin vermiyorum asyayı halasıyla yalnız bırakmamak için hiçbir yere gitmiyorum odayı bile değiştirmiyorum. Yani asya halasına gülücükler atarken bende ağlaması ister istemez beni çok üzüyo. Üstelik benfen farklı hiçbir şey yapmıyo ki halası. Ama dediğin gibi stres durumu annelik dürtüsü olabilir. Benim tek korkum halası gidince salı günü yine onu arıcak mı onu bulamadıkça ağlıcak mı susmicak mı biz bir bağ kuramıcaz mı bunların korkusu var bende.

Sende ağlayınca emziriyo musun? Bana bu süt kokusu olayı çok mantıklı geliyor çünkü. Sana gelince meme aklına geliyor ve onu istiyor olabilir mi? Malum tek yapabildikleri ağlamak.

Ya canimin ici seninle bag kurmaz olur mu bak karnina izi duruyo daha bak bebegn karnina kordandan kalma gobus duryo orda bundan daha kuvvtli bag olablr mi hersey zamanla duzelecek 4. Ayda sen kizinla yuvarlniyo olacaksn hatta biraz daha zaman gecnce yazacaksn kimseye gtmiyo kizim bi yere gideniyrn bunaliym diyeceksn. Senn bu dusuncelern yaptklarnda cok normal bak bende anlattgm herseyi yasadm ve yanmda kimsede yktu cocugu sustracak surekli doktr doktr gezdm.bu cocugn ne derdi var neden agliyo diye ki hala evlatlarmi cok kiskaniyrm kucuk olnca buyugu ihmal ettm ve yeri geliyo bagryom onun dikkt cekme adina yaptklarna bazen dayanmiyrm. Babanne geldi aksam onunla yatmis cildrdim gece kadini kaldrdm ben gttm yanina yattm :) annelik boyle bisiy neyse ben cpcuk emzrmeye kalktgimda buygumde odasndan kalkip babannessn yanina gtms ben tam yatacktm bi odasna gidip kontrl edeym dedm cocuk yok gece gece gene gittim kadinn yanindan aldm cocugu yatak odasna yanima yatrdim:) pisman miyim asla en cok beni sevecek :) azcik bagrdm.diye babannesid eher istedgi yapiyo diye babannesyle bag kuramaz:)))) zaten babamneyi hic sevmiyrm bide boyle bisuy var sizin fredilerden bendede var anliycgn hemde tam fredi kendisi

Canim bn senn kizinn acoldgnubhic dusunmuyrm tamamn ilk aylrda yasanan seyler biraz da asidanda olablr her asida benm buyk kizim huy degstrrdi ates vesayre olmzdi ama her asidan snra huyu degsrdi

Sağolun kızlar. Dün gündüz de hiç uyumamıştı hatırlarsanız yazmıştım size bunun gecesi fena olur diye. Bugün ne kadar isterse uyutuyorum hiç ellemiyorum
Zaten bu uykusuzluğu gece gündüz 3 gün uyusa anca atar Bu gecemiz daha iyi olur inşallah.
F Fiko78 sağol canım ben de seni seviyorum
Mutlu1anne canım sakin ol, bak bu kadar şey yazıyoruz, terapiste gitsen sana bunlardan farklı şey söylemeyecek. Seneye bu zamanlar bu günleri tebessümle anacağız inşallah :)
Bu arada halası gittikten sonra onu hatırlamayacağına emin olabilirsin

Rota ve meningokok konusu hassas cidden, ben de size danismistim daha once ne yapacaksiniz diye. Ben yaptiriyorum. Bu ve menenjitin bu kadar tartışılmasının nedeni pahalı aşılar olması. Bakanlık gerek görse karşılar diye genel bir kanı var. Bakanlık aşı pahalı diye karşılayamıyor, gerekli olmadığı için değil. Son yillarda salgin haline gelmesi dusundurucu. 5 yil icinde aşısız cocuklarin nasil etkilenecegi konusunda arastirma vardi hatta. Sonuc itibariyke yaptiran da yaptirmayan da saglikli olsun, guzel buyusun evlatlarimiz.
Bu arada her iletiyi okuyorum yazamasam da. Hepimiz ayni seyleri tecrube ediyoruz uyku konusunda belli ki. Gececek bunlar, keyifli zamanlarimiz da olacak umuduyla uykusuzluga katlaniyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…