2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Cansun Demir, Türkiye’de ultrasonla yapılan kontrol sayısının dünya standartlarının üzerinde olduğunu belirterek, gebelik dönemi boyunca ortalama 5-6 kez ultrason incelemesinin yeterli olduğunu söylüyor. “Ultrasonun olumsuz etkileri olduğuna dair Kullanılan ultrason cihazının son teknoloji olması dahilinde sızan radyasyon kesinlikle yoktur ses dalgaları hakimdir bununla birlikte, Türkiye’de yapılan kontrollerin sayısı dünya standartlarının üzerinde” diyen Prof. Dr. Cansun Demir, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı
bak yazıda bile radyasyon yoktur diyor..makineye bağlı olarak.... ama özellerin çoğunda daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum cnm

Son düzenleme:
bende öyleyim ama son bi kaç haftadır pilava düşkünlüğüm oldu birde bulantı için arada tuzlu kraker dersken niyeti bozdum toparlıycam meseleyi yoksa benim kilolar çok çabuk geri dönecek :) aslında hamilelikte önerilen beslenme tarzı da tam olarak karatay tarzında, ne eksik ne fazla diğer doktorların önerilerinden. sabahları 2 yumurta şu sıra mide bulantımı tetiklese de zorla yiyorum bebişime yarar diye düşünüp :)
bulantı konusunda katılıyorum . Şuan zaten uygulayamıyorum . Ama bulantı geçince inşallah döneceğim karatayıma :)

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Cansun Demir, Türkiye’de ultrasonla yapılan kontrol sayısının dünya standartlarının üzerinde olduğunu belirterek, gebelik dönemi boyunca ortalama 5-6 kez ultrason incelemesinin yeterli olduğunu söylüyor. “Ultrasonun olumsuz etkileri olduğuna dair Kullanılan ultrason cihazının son teknoloji olması dahilinde sızan radyasyon kesinlikle yoktur ses dalgaları hakimdir bununla birlikte, Türkiye’de yapılan kontrollerin sayısı dünya standartlarının üzerinde” diyen Prof. Dr. Cansun Demir, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı
Yani şahsım adıma dayanamam :) Her fırsatta bebeği görmek için can atıyorum . bide insan merak ediyo yani. allah korusun farklı şeyler olursa nasıl anlıyolar acaba .Ama kötü dememiş ki. Yoksa ses dalgasımı kötü olan. Aydınlatıverin beni .

Kızlar benimde bugün Dr randevum vardı... 6+0 sın dedi. :KK200: Kalp atışı duydukta gördükte çok tatlıydı... Allah burada bekleyen herkese yaşatsın... hele ki benim gibi yıllardır çocuk için uğraşan aşılamalardan tüp bebeklere koşturup, sonra hediye paketi gibi spontan olan gebelikler yaşayanların ve tabiki burada herkesin şubat ayında sağlıklı çocuklarımızı kucağımıza almak nasip olur inşallah... crinone jel verdi birde cronex iğne kan sulandırıcı göbekten yapılıyormuş... tüp bebekte o kadar iğne yapıp sıkılmıştım ki göbekten subkutan deri altı iğneyi görünce azıcık canım sıkılmadı değil... ama olsun bebeşim için herşeyi yaparım :anne:
Canım benim seni çok iyi anlıyorum. 3 sene çnce bende aşılama ve tüp bebek sonrası ramazan sonrası tekrar tedaviye başlamanın verdiği stresle Allah’ımın verdiği mucize bu. İnan çok şanslıyız. Doktorum bana hemen geneliğin başında verdi kan sulandırıcı ve progestanı. Tedaviden sonra inan bunlar hiçbirşey ☺️

Yani şahsım adıma dayanamam :) Her fırsatta bebeği görmek için can atıyorum . bide insan merak ediyo yani. allah korusun farklı şeyler olursa nasıl anlıyolar acaba .Ama kötü dememiş ki. Yoksa ses dalgasımı kötü olan. Aydınlatıverin beni .
zaten dakikalarca sürmüyor ki. en fazla 2 dakika ya bakıyor ya bakmıyorlar..yani benim öyleydi ilk sefer diyemi bilemedim de :KK66:

aa kız olsun süper olur. gerçi bu kadar çok dondurma aşermemden erkekmiş gibi geldi ama. sağlıklı olsun yeter yahu.
Tabiki sağlıklı olsun yeter.Sadece daha yeni okumuştum yazıyı sizin mesajı görünce aklıma geldi benimde kizim var çok kız olsun istemiştim Allah ta verdi çok şükür

Radyasyon yüzünden bebeğime zarar gelmesin diye telefondan uzak duruyorum artık. Bebeğimin sağlığı her şeyden önemli. Birde çok halsizlik var bende 8.haftaya girdik ama gittikçe artıyor hiçbir şey anlayamıyorum

progestanı hap olarak alırsan çok yan etkisi var yinede dene bakalım baş dönmesi vs yapıyormuş ben fitil olarak kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım. hatta alınca çoğu kez kasık ağrımı azaltıyor çok iyi geliyor.
pruloton iğne çok ağır bir iğne bende iki kez vuruldum takip et kanama biter. eski kan gelirse gelir koyu kahve.
bu iğne yağlı iğne diyorlar ben bir saat yürüyemedim çok ağrıdı. çok geçmiş olsun yat uzan dinlen.
meryem süresi oku beni çok ferahlatmıştı.
Çok sağol canım okurum inşallah bana ağızdan dedi arkadaşım da fitil olarak kullandı ona da aynı şekil rahatsızlık verebilir demiş bana neden öyle yaptı bilmiyorum

X