2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sana da cok gecmis olsun canim inan ne diyecegimi bilmiyorum azalmasi gerekirken neden artiyor anlamadim. Sadece sabahlari oluyor benim kalkinca normalde bu haftalara yakin azalirken neden boyle oluyor :KK43: Bebegin sagligindan endise etmeye basladim artik insallah onemli birsey yoktur
Şimdi yine istifra ettim geldim :olamaz:
Dün bütün gün-gece geçmedi bulantım. Dün sabah ayrı- akşam iş çıkışıma yakın tekrar çıkardım. Eve gittiğimde çorba dışında hiçbirşey yiyemedim. Gece 3 gibi kalktım öğürdüm midemde birşey olsa o da çıkacak eminim.

Gunaydin kizlarr. PambukPrensess PambukPrensess Mini_mini Mini_mini kizlar cok gecmis olsun benim de ilk gebeligim de hic olmadi. Bu kez bulanti hafif ama sik var. 1 kez sebepli kustum yani tiksindim bisiden. Acayip koku hassasiyetim var. Cok zor ama mide bulanti hapi almiyor musunuz dr bana yok dedigim halde ilk kontrolmde vermisti metpamid. Arada atiyorum bende

Kizlar gunaydin
Biliyosunuz 11+5 gunlugum bugune kadar oyle aman aman bulantim olmadi haftada bir fln oldu hatta herkesin 6-8 haftada baslayan bulantilari varken bende tik yoktu ama son birkac gundur sabahlari banyodan cikamiyorum cok kotu oluyorum. Normalde bu zamanlara dogru kesilmesi lazimken benim neden yeni basliyor bu bulanti ? Benim gibi olan var mi yada sizce normal mi bu durum ?
Şuan 14 üm ama 12. Haftamda sabahları feci bulanıyordum ben de yazmıştım buraya hatta, bi mana verememiştim çünkü.
Üç beş gün sürüp geçti seninki de hemen geçer inşallah canım bebişler kök söktürüyor bize :deli:

Bende internetten bakmaya başladım molfix nasıl bir bez bilgin var mı canım
Ben molfiks kullanıcam canım bebişe oğluşa kullandım beğenmiştim gerçi şimdi uygun diye evy baby kullanıyorum oğluşa inan primadan farkını görmedim geçenlerde prima takmıştım kaka yapmış ve feci taşmış zıbın vs eşim diyor ki evy baby mi yok dedim prima şaşırdı:oha:
Kaka miktarına kaka sıvılığına bezin doluluğuna falan bakıyor biraz taşma aslında.
Pişik için de denersin bezleri canım ben molfiks yenidoğanla başlayım dedim bakalım cici geldi paketi göbek bağı oyuntusu da var o da avantaj :halay:

Kızlar bu arada güzel beslenebiliyo musunuz?
Balık vs göresim yok bugün aylardan sonra ilk defa yumurta yiyebildim de yarın yiyemem yine içim almıyor offf oğluş da böyle değildim yiyordum tosuncuk doğmuştu bu kuzucuk zayıf olmasa bari :mad:

Ben molfiks kullanıcam canım bebişe oğluşa kullandım beğenmiştim gerçi şimdi uygun diye evy baby kullanıyorum oğluşa inan primadan farkını görmedim geçenlerde prima takmıştım kaka yapmış ve feci taşmış zıbın vs eşim diyor ki evy baby mi yok dedim prima şaşırdı:oha:
Kaka miktarına kaka sıvılığına bezin doluluğuna falan bakıyor biraz taşma aslında.
Pişik için de denersin bezleri canım ben molfiks yenidoğanla başlayım dedim bakalım cici geldi paketi göbek bağı oyuntusu da var o da avantaj :halay:
Evy baby ince mi Canım. Yani kalınlığı primaya göre nasıl ?

Kızlar bu arada güzel beslenebiliyo musunuz?
Balık vs göresim yok bugün aylardan sonra ilk defa yumurta yiyebildim de yarın yiyemem yine içim almıyor offf oğluş da böyle değildim yiyordum tosuncuk doğmuştu bu kuzucuk zayıf olmasa bari :mad:

Ben 11 haftaya kadar guzel besleniyordum ama bu hafta ne olduysa bana ne et gormek istiyorum ne yemek acaip hassaslastim bu hafta. Sabah kahvalti bile yapmak istemiyorum aksam 9 bucukta sizip kaliyorum birde sessizlik istiyorum hayatimda. Annemle kayinvalideme soyledim sizi kirarsam yada alinganlik yapar aglarsam yanlis anlamayin diye garip bisi oldum ben :KK43: 8 hafta ve 11 hafta bende zorlu gecti ve geciyor Allah yardimcimiz olsun kizlar zormus hamilelik

Gunaydin kizlarr. PambukPrensess PambukPrensess Mini_mini Mini_mini kizlar cok gecmis olsun benim de ilk gebeligim de hic olmadi. Bu kez bulanti hafif ama sik var. 1 kez sebepli kustum yani tiksindim bisiden. Acayip koku hassasiyetim var. Cok zor ama mide bulanti hapi almiyor musunuz dr bana yok dedigim halde ilk kontrolmde vermisti metpamid. Arada atiyorum bende

Canim benim doktorum ilac yazmiyor hatta cok midesi bulanan bir arkadasim vardi ona bile yazmadi. Benim bugune kadar mide bulantim cok olmadigindan doktoruma soylememistim bakalim bebek saglikli olsun da baska bisi istemiyorum :)

Kizlar ben ilk niveanin pisik kremini kullanmistim o bitince baska markalar aldm hic hosma gitmedi. Sonra hametan neden kullanmiyosn dediler hem para vermzsn filan. Dr yaziyor. Sonra hep hametan aldm halen hametan pomad kullaniyoruz.

Evy baby ince mi Canım. Yani kalınlığı primaya göre nasıl ?

Sırayla evybaby, prima külot bez, babyandme (e bebek in bebek bezi)
Hepsi 5 numara bu arada pek fark yok gibi geliyor bana :super:

IMG_20181011_105020.jpg

Ben 11 haftaya kadar guzel besleniyordum ama bu hafta ne olduysa bana ne et gormek istiyorum ne yemek acaip hassaslastim bu hafta. Sabah kahvalti bile yapmak istemiyorum aksam 9 bucukta sizip kaliyorum birde sessizlik istiyorum hayatimda. Annemle kayinvalideme soyledim sizi kirarsam yada alinganlik yapar aglarsam yanlis anlamayin diye garip bisi oldum ben :KK43: 8 hafta ve 11 hafta bende zorlu gecti ve geciyor Allah yardimcimiz olsun kizlar zormus hamilelik
Kimyamızı bozdu minik kiviler :KK53:

Kizlar gunaydin
Biliyosunuz 11+5 gunlugum bugune kadar oyle aman aman bulantim olmadi haftada bir fln oldu hatta herkesin 6-8 haftada baslayan bulantilari varken bende tik yoktu ama son birkac gundur sabahlari banyodan cikamiyorum cok kotu oluyorum. Normalde bu zamanlara dogru kesilmesi lazimken benim neden yeni basliyor bu bulanti ? Benim gibi olan var mi yada sizce normal mi bu durum ?
Bende de yok denecek kadar azdı bulantı. Hele ilk zamanlar sıfır hiç yoktu. 10 ve 11. Haftada akşamları başladı hafiften. 2 hafta akşamları az az bulantı oldu. 12. Haftada tamamen kesildi şimdi hiç yok. O tamamen yapı ile alakalı. Geçmiş olsn cnm geçer merak etme yakinda

Kizlar gunaydin

Benim de 11+6 şuanda. 6 7 haftalık olana kadar hiç bulantım yoktu hatta ben nasıl hamileyim ne halsizlik var ne mide bulantısı diyordum etrafımdaki doğum yapan arkadaşlarıma. Sonra nazar değdirdim herhalde kendime. Öyle midem bulanmaya başladı ki buzdolabının kapağını açmaya korkuyordum. 3 kere yumuşatıcı değiştirdim. Şampuandan bile midem bulanıyordu ama istifra etmedim 1 2 kere hariç.. İlk kez 5 gün önce yemek yapabildim çok şükür bulantım geçti diye seviniyordum. 3 gündür yine sabah uyandığım gibi bulantım başlıyor. Dün sadece meyve yiyebildim mesela.. Ve bulantı tüm gün sürüyor. Halsizlik uyku hali de olunca iyice çekilmez oluyor tabi.. Allah yardımcımız olsun.. Azalması gerekirken daha çok artıyor ama şu bi gerçek, bulantımın olmadığı iki gün acaba iyi mi diye endişelenmiştim :-)

X